Pomeczowe komentarze z obozu reprezentacji Polski

Pomeczowe komentarze z obozu reprezentacji Polski 09.06.2012, 00:42, Damian Burchardt 16 komentarzy

Za nami pierwszy dzień rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie piłkarskich mistrzostw Europy 2012. W meczu otwarcia, w którym zmierzyły się reprezentacje Polski i Grecji padł remis 1-1. Spotkanie obfitowało w zwroty akcji, dostarczyło kibicom na trybunach oraz z pewnością licznie zgromadzonych przed telewizorem niesamowitą dawkę emocji. Poniżej prezentujemy pomeczowe komentarze członków drużyny reprezentacji Polski.

Franciszek Smuda, trener Polaków

Pogratulowałem wszystkim piłkarzom kiedy schodzili z boiska i próbowałem ich pocieszyć, mogło być przecież gorzej gdybyśmy przegrali. Remis nie eliminuje nas z gry, turniej jest dla nas cały czas otwarty. Mamy do rozegrania jeszcze dwa mecze, jednak nie powinniśmy się nad tym koncentrować, tylko skupić się bezpośrednio na wtorkowym pojedynku i wygrać go.

Mogę zapewnić, że byliśmy bardzo dobrze przygotowani, jednak znajdowaliśmy się pod ogromną presją i wielkim stresem i myślę, że to było za duże obciążenie dla tego bardzo młodego zespołu, który nie ma jeszcze doświadczenia na takiej dużej imprezie, podczas gdy Grecy uczestniczyli już i w mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy. W przerwie powiedzieliśmy sobie że chcemy kontynuować naszą grę, ale ostatecznie za dużo graliśmy do tyłu i w poprzek boiska. Grecy nie mieli nic do stracenia. Niektórzy z naszych piłkarzy wydawali się za to sparaliżowani przez spoczywającą na nich presję.

Podczas zgrupowania w Austrii dużo trenowaliśmy rzuty karne. Kontuzjowany Łukasz Fabiański jest bardzo dobry w bronieniu jedenastek ale Przemysław Tytoń w swoim klubie również parę razy prezentował się spektakularnie w tej kwestii.

Przemysław Tytoń, polski bramkarz

Wojciech otrzymał czerwoną kartkę. Czułem się jak w śnie, to była dla mnie ta szansa i bardzo chciałem pomóc mojej drużynie. Jestem szczęśliwy gdyż, dzięki Bogu, obroniłem rzut karny. Mecz zakończył się remisem co nie jest najgorszym dla nas rezultatem, jednak mieliśmy dużo sytuacji do strzelenia gola i ostateczny wynik mógł być inny. We wtorek czeka nas kolejne spotkanie, musimy być na nie przygotowani. Tak jak już powiedziałem, nie spuszczamy głów, nie możemy być smutni. Jest dobrze, mamy remis. Musimy tylko wygrać następny mecz.

Łukasz Piszczek, polski obrońca

To było bardzo emocjonujące spotkanie. Zdominowaliśmy Greków w pierwszej połowie i mogliśmy strzelić więcej bramek. Druga część meczu była zupełnie inna. Grecka drużyna była od nas lepsza pomimo gry w osłabieniu. Nie wiedzieliśmy jak zareagować na ich taktykę posyłania długich piłek do przodu. To dużo nas kosztowało; najpierw straciliśmy gola a potem podyktowano przeciwko nam rzut karny. Szkoda, jednak przed nami kolejne mecze i musimy zrobić wszystko żeby wygrać.

Pierwsza połowa przebiegała tak, jak przewidywaliśmy i jak chcieliśmy żeby wyglądała. Zdobyliśmy bramkę, prowadziliśmy grę a oni otrzymali czerwoną kartkę. Niestety to prawdopodobnie nas nieco uśpiło, gdyż w drugiej połowie Grecy mieli za dużo wolnego miejsca i potrafili stwarzać niebezpiecznie sytuacje do strzelenia bramki.

Po obronionym przez naszego bramkarza rzucie karnym ostatecznie wygraliśmy punkt aczkolwiek w pierwszej połowie zmarnowaliśmy zbyt dużo dogodnych, bramkowych sytuacji. Może gdybyśmy prowadzili 2-0, bylibyśmy mniej nerwowi, ale taki jest futbol.

Euro 2012Reprezentacja Polski autor: Damian Burchardt źrodło: uefa.com
Czeczenia komentarzy: 1248409.06.2012, 15:33

Brakło moim zdaniem też strzałów z dystansu. Grecki bramkarz to amator, i Smuda mógł na ostatnie dwadzieścia minut wpuścić Dudkę czy Mierzejewskiego którzy mają "kopyto" w przeciwieństwie do Ojgena czy Ludowika.

Był Grosik w obwodzie, był Rafał Wolski. No cóż, może Franz próbował utrzymać "korzystny" wynik ale aż się prosiło o jakieś roszady w drugiej połowie.

Kitaz komentarzy: 69209.06.2012, 14:35

czarny7777777; Ja od czasu gdy Arsenal zremisował z Wilkami na Emirates, przestałem obstawiać...

czarny7777777 komentarzy: 251609.06.2012, 13:39

kurs na wygraną Rosji z Polską 2.3 (100 zł można postawić)

kobi800 komentarzy: 1809.06.2012, 13:12

Mecz na pewno mógł się podobać, nie mam pretensji do piłkarzy, dali z siebie wszystko, rzeczywiście zabrakło sił pod koniec co było widać, pretensje mam jednak do selekcjonera po pierwsze za wystawienie nie przygotowanych do meczu Boenischa i Perquisa oraz za kompletny brak raeakcji na to co działo się w drugiej połowie, jeśli dalej tak pójdzie i pan Smuda nie wyciągnie wniosków to będzie bardzo trudno, szkoda szansy bo ten mecz był na pewno do wygrania

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.06.2012, 12:01

Druga połowa słabo w naszym wykonaniu, szkoda bo jakbyśmy byli kondycyjnie przygotowani na całe spotkanie to 3 punkty są nasze :)

EdekSilva9 komentarzy: 273109.06.2012, 11:35

zremisowaliśmy bo było duszno i opaliśmy z sił, Grecy są przyzwyczajeni do takiej duchoty dla tego się nie męczyli

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17209.06.2012, 10:08

TFU, dachem.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17209.06.2012, 10:06

Hsarz

Wszystkie mecze rozgrywane na Narodowym podczas Euro będą pod zamkniętym stadionem.

Hsarz komentarzy: 6009.06.2012, 09:57

Ars3n
Dach będzie z Rosją i w meczu Grecja - Rosja, UEFA zadecydowała że na wszystkich meczach grupowych będzie zamknięty

Ars3n komentarzy: 1235409.06.2012, 09:16

Cesc
Dach jest zamykany gdy mocno leje ,a przed otwarciem euro wlasnie to nastapilo.Otwieranie dachu przed zajelo by ponad 10min wiec Uefa nie pozwolila na to. Dazac do sedna ,jesli bedzie slonecznie to najprawdopodnie nie bedzie dachu.

Cesc1994 komentarzy: 447009.06.2012, 08:12

A mam jeszcze takie pytanie: czy ten nakaz gry przy zamkniętym dachu obowiązuje także na mecz z Rosją?

Cesc1994 komentarzy: 447009.06.2012, 08:11

@dicpauca
Dokładnie. Tyle punktów może spokojnie wystarczyć do wyjścia z grupy :)

Sadu komentarzy: 160609.06.2012, 08:11

ntn_17
idź stąd :D Jak można nie wierzyc. Ja tam wierze, że chociaż zremisujemy z ruskimi potem wygramy z czechami i awansujemy ;d

ntn_17 komentarzy: 72009.06.2012, 06:26

niestety tak to będzie wyglądać:
1. Mecz otwarcia
2. Mecz o wszystko
3. Mecz o honor

dicpauca komentarzy: 296609.06.2012, 04:09

"Niestety to prawdopodobnie nas nieco uśpiło"
dokladnie tak uwazam i moim zdaniem juz na tyle doswiadczonym (bo przeciez profesjonalistom, po czesci grajacym w naprawde dobrych, europejskich klubach) zawodnikom, nie powinno sie to przydarzyc...

szkoda panowie tych straconych (po pierwszej, dobrej polowie ogromny niedosyt) 2 pkt, bo byly na wyciagniecie reki, ale mam nadzieje ze z Czechami wygramy, a z Rosja zremisujemy!