Porażka w słabym stylu - Norwich 1:0 Arsenal

Porażka w słabym stylu - Norwich 1:0 Arsenal 20.10.2012, 19:22, Łukasz Kęczkowski 1259 komentarzy

Wreszcie nadszedł dzień, na który czekał każdy kibic Kanonierów oraz miłośnik najlepszej ligi świata - Premier League wróciła po przerwie reprezentacyjnej. W dniu dzisiejszym Kanarki z Norwich na własnym boisku podejmą stołeczny Arsenal. Równo o 18:30 czasu polskiego sędzia Lee Probert rozpoczął spotkanie. Oba kluby przystąpiły do tego pojedynku w następujących składach:

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Santos - Arteta, Ramsey – Gervinho, Cazorla, Podolski – Giroud.

Norwich: Ruddy - R. Martin, Johnson, Bassong, Turner - Pilkington, Hoolahan, E. Bennett, Garrido - Tettey - Holt.

Mecz rozpoczął się dosyć niemrawo. Obie drużyny popełniały sporo prostych błędów i niewymuszonych strat. Zarówno Arsenal jak i Norwich nie pozbierały się jeszcze po przerwie na mecze reprezentacji. Przez pierwszych kilkanaście minut dla fanów Kanonierów najprzyjemniejszym widokiem był pokazywany przez realizatora wracający po kontuzji Jack Wilshere, który usiadł w tym meczu na ławce rezerwowych.

19. minuta przyniosła pierwszą bramkową akcję w meczu, która od razu zakończyła się golem! Po strzale z dystansu Tetteya Mannone odbił piłkę przed siebie. Najszybciej do futbolówki dopadł Grant Holt, który nie miał większych problemów z umieszczeniem jej w siatce. 1-0 dla Norwich!

W 23. minucie za faul na Santim Cazorli żółtą kartką ukarany został Bradley Johnson.

Trzy minuty później kolejną szansę na bramkę mieli gracze w żółtych strojach, jednak pomimo niepewnej interwencji Mannone nie udało im się zdobyć kolejnej bramki.

W 29. minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki znalazł się Olivier Giroud, jednak Francuz bramki nie zdobył, a sędzia i tak odgwizdał pozycję spaloną snajpera Kanonierów.

Chwilę później na ciekawy pomysł rozegrania rzutu wolnego wpadł Arteta, jednak po jego dośrodkowaniu Gervinho zupełnie nie trafił w piłkę i zmarnował dogodną sytuację.

Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie. Po jednej doliczonej minucie arbiter wysłał obie drużyny na 15-minutowy odpoczynek.

W 52. minucie bliski zdobycia bramki przewrotką był Olivier Giroud, jednak po jego strzale piłka minimalnie minęła słupek.

55. minuta przyniosła żółtą kartkę dla Hoolahana za strzał po gwizdku sędziego. 7 minut później taką samą karę otrzymał Grant Holt za dyskusje z arbitrem.

W 63. minucie Gervinho uderzył głową w kierunku bramki Ruddy'ego, jednak jego strzał był zbyt lekki by zaskoczyć golkipera Kanarków.

Dwie minuty później Arsene Wenger doszedł do wniosku, że wypadałoby coś zmienić w grze Arsenalu. Bezbarwnego Lukasa Podolskiego zastąpił Alex Oxlade-Chamberlain.

W 71. minucie Turner brzydko sfaulował wychodzącego na pozycję Girouda, za co został ukarany żółtą kartką. Arsenal dostał w tej sytuacji rzut wolny. Na strzał zdecydował się Aaron Ramsey, jednak jego strzał był zbyt lekki by zaskoczyć bramkarza.

120 sekund później Chamberlaina zastąpił Arszawin. Młody Anglik nabawił się jakiegoś urazu i od razu skierował się w kierunku szatni.

W 79. minucie nastąpiła zmiana w Norwich. W miejsce Elliotta Bennetta zameldował się Snodgrass.

82. minuta przyniosła kontratak Norwich, jednak kompletnie nieudany. Holt usiłował przelobować Mannone, lecz piłka wylądowała wprost w rękach włoskiego golkipera.

Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził trzecią zmianę. Na boisku pojawił się młodziutki Serge Gnabry, który zastąpił Aarona Ramseya.

W 90. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Gervinho, jednak jego strzał został zablokowany przez Bassonga. Po chwili Holta zmienił Morison. Kilka minut później za Hoolahana pojawił się Ryan Bennett.

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry pięć minut. Po ich upłynięciu zakończył spotkanie. Norwich 1:0 Arsenal.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
vinio komentarzy: 254721.10.2012, 15:53

Arsenalfcfan

to według ciebie i Dzeko to cienias a Lewandowski to w ogóle nic nie osiągnie jak przejdzie na wyspy max Święci to jego progi

Arsenalfcfan komentarzy: 1320721.10.2012, 15:53

vinio,

bardzo dobrym przykładem jest Torres... facet bardzo mało strzela w Chelsea, a w Hiszpanii został królem strzelców na Euro.. i co Torres jest wielką gwiazdą bo zdobył króla strzelców?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320721.10.2012, 15:52

vinio...

śmieszne troche, bo troche dziwne porówanie Bayernu, a to dlatego, że Bayern prawie ciągle atakuje w tej lidze i Mandzukic ma dużo akcji na zdobycie gola.. nie mówie, że jest słaby ale w Anglii by tyle nie strzelał ;) chociaż Jelavic ładnie sobie radzi ;)

vinio komentarzy: 254721.10.2012, 15:49

Bayern to fajnie kupili sobie po euro Mandzukica i graja chłop się sprawdza dlaczego Arsenal nie może pozyskać takiego napastnika ?

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12621.10.2012, 15:49

Marzag, albo z połowy ładuje.

Arsenalfcfan, a chyba, że tak, dzięki za info. To ładnie się dorobił, teraz ciekawe czy coś/ktoś da mu motywację do gry.

Sadu komentarzy: 160621.10.2012, 15:49

Oficjalnie koniec walka o mistrzostwa. Znowu walczymy o top four
Nie ma sensu gadanie, że to dopiero początek. Z takie wyniki się potwórza

Arsenalfcfan komentarzy: 1320721.10.2012, 15:47

Topek,
jak nie płaci... jasne, że płaci bo tylko na takich warunkach Ade zgodził się odejść do Kogutów, miał kontrakt 160 tys, z czego City płaci 90 a kuraki 70 ;) i to aż przez 2 sezony.

Topek,

Marzag komentarzy: 41241 newsów: 121.10.2012, 15:46

Topek, on nie dostaje innych podań ;p czasem dostaje te prostopadłe podanie na ostry kąt gdzie strzela zazwyczaj w bramkarza albo obok bramki.

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12621.10.2012, 15:44

Giroud to chyba chce strzelić jakąś bramkę sezonu, żeby zamknąć usta krytykom. Do wielu piłek niepotrzebnie składa się na jakieś przewrotki/nożyce/cholera wie co. Szkoda, że zazwyczaj w ogóle w piłkę nie trafia.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.10.2012, 15:43

Bayern zagina parol na Guardiole, cholera :|

Marzag komentarzy: 41241 newsów: 121.10.2012, 15:42

Moim zdaniem te wychwalanie Gnabryego to przesada, grał te kilka minut co wszedł odważnie, ale nie skorzystał z dobrego podania Giroud które mogło zakończyć się strzałem dającym remis ;p

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12621.10.2012, 15:40

City już nic nie płaci, przecież odszedł na stałe do Spursów.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320721.10.2012, 15:38

Na miejscu Adebayora zostałbym sobie do końca sezonu w Tottkach bo dostaje sporo kasy ;) City płaci połowe tygodniówki mu więc... A po sezonie spokojnie postarał się iść do takiego Fulham czy nawet Liverpoolu.

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12621.10.2012, 15:34

Ade po prostu znowu po jednym dobrym sezonie zaczyna grać gówno. Wczoraj jak wszedł na boisko to przyjmował piłkę gorzej niż Gervinho.

fabregas1987 komentarzy: 2579221.10.2012, 15:33

czyli same minusy, a Serge Gnabry grał, bo widzę, że ludzie na niego w ankiecie głosowali ??

Arsenalfcfan komentarzy: 1320721.10.2012, 15:32

Emmanuel Adebayor chce odejść z Tottenhamu.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320721.10.2012, 15:28

Jeśli Theo Walcott odejdzie latem z Arsenalu, Kanonierzy sprowadzą w jego miejsce Isco z Malagi - poinformowała włoska prasa. 20-letni Hiszpan ma w kontrakcie zawartą klauzulę, która pozwoli mu odejść za 21 mln euro.

słowa onetu :) więc prawdopodobieństwo to ok 2-3%.

Ale nie da się ukryć, że to może być zawodnik, który robił by u nas na skrzydle różnice.. facet po prostu utrzymuje się przy piłce i potrafi dobrze podać..

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 321.10.2012, 15:28

fabregas1987--> gra wyglądała tragicznie, Wilshere nie wszedł, a Ox jest kontuzjowany.

fabregas1987 komentarzy: 2579221.10.2012, 15:25

nie oglądałem meczu wczoraj, bo nie miałem jak ... powiedzcie jak wyglądała gra ? czy Wilshere wszedł ? Czy są jakieś nowe urazy ?

Kanonier4ever komentarzy: 40321.10.2012, 15:16

jesli gra ktos w fm 12 to niech mi powie jak zgłosic zawodnika w trakcie sezonu bo nie wiem

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.10.2012, 15:14

Buhaha, śpiewają Robin she said no.

Pinguite komentarzy: 1502021.10.2012, 15:12

Obecnie ma kontrakt do końca czerwca 2014 roku, ale już Gazidis powiedział, że dostanie nowy, dłuższy kontrakt.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320721.10.2012, 15:12

Może i się powtórze.. ale ja od dawna twierdziłem, że jeśli nikogo nie kupimy w letnim to będzie ciężko.. zamydlili nam oczy tym 0-2 z Liverpoolem..

Teraz trzeba do styczniowego poczekać.. ale jak to Wenger.. będzie mydlił oczy, że ma kogoś na oku a na koniec powie "wracają nam ludzie do gry, mamy świetny zespół, nie trzeba wzmocnień" koniec lutego a znowu 4-5 graczy kontuzjowanych będzie..

prawda jest taka, że jeśli w styczniowym nie kupimy nikogo to o CC i może PFA będzie walczyć. Tylko największym problemem będzie to, że może być w tym sezonie dużo ciężej o LM niż w tamtym..

min. 1 transfer, a nawet i 2 by się przydały..
w Hiszpanii jest kryzys, a my jesteśmy bardzo stabilnym klubem, więc zawodnicy z chęcią będą chcieli do nas iść, więc wyciągać najlepszych możliwych czyli Isco - Llorente lub Lopeza.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.10.2012, 15:11

Z zarządem Arsenalu.

AFC1208 komentarzy: 137021.10.2012, 15:10

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/isco-zastapi-walcotta,1,5283208,wiadomosc.html

Macie njusa z pewnego żrodła ;D

Pinguite komentarzy: 1502021.10.2012, 15:10

Arsenal23 > Z kim? Proszę sprecyzować. Czy może twierdzisz, że Arsene podpisał cyrograf z diabłem? W takim razie nic mi o tym nie wiadomo, natomiast podejrzewam, że właśnie to zrobił SAF.

Pinguite komentarzy: 1502021.10.2012, 15:00

Ej, ale nic mu się nie stao. Van Pussy też tak robi, a nic nie dostaje...

Kons komentarzy: 132621.10.2012, 15:00

Ej, wszedł ostro w gościa wyprostowaną nogą.

Pinguite komentarzy: 1502021.10.2012, 14:58

Ej, co ten Tiote zrobił?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.10.2012, 14:58

Większość zwalniała AVB już jak dostał posadę a teraz jest przed nami i jego ekipa prezentuje niezły futbol.

wito88

Bo marzyło mu sie objecie repr Anglii w zeszłym sezonie i władze Kogutów straciły do niego cierpliwość.

4R53NAL komentarzy: 43121.10.2012, 14:39

Siema. Ja mam juz dosc zesputych kuponow przez najpewniejsze mecze PL i innych silnych lig wiec postanowilem od teraz stawiac na druzyny z 2 3 i 4 ligii angielskiej. Co sadzicie o takim kuponie na wtorek?