Smith: Arsenal powinien ruszyć po Artetę

Smith: Arsenal powinien ruszyć po Artetę 02.12.2019, 18:41, Tomasz Kochański 16 komentarzy

Arsenal powinien zakontraktować Mikela Artetę jako nowego trenera drużyny zanim Manchester City go awansuje - twierdzi Alan Smith.

Unai Emery pożegnał się z Emirates Stadium w ubiegły piątek i został tymczasowo zastąpiony przez legendę Kanonierów i zarazem swojego byłego asystenta - Freddiego Ljungberga. Szwed zremisował 2-2 w ostatnim spotkaniu z Norwich.

Arteta był jednym z głównych kandydatów do objęcia schedy po Arsenie Wengerze, jednak to Emery zasiadł na ławce trenerskiej The Gunners. Alan Smith uważa, że Arsenal powinien działać szybko i zatrudnić swojego byłego kapitana, bowiem 37-latek będzie pierwszym wyborem włodarzy Obywateli, kiedy Guardiola opuści zespół:

- Chciałbym, aby Arsenal postąpił odważnie i zakontraktował młodszego i bardziej perspektywicznego menadżera. Chciałbym, żeby był to Mikel Arteta. Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu fanów Arsenalu stwierdzi: on nigdy nie był menadżerem, jak możesz tak mówić, potrzebujemy kogoś doświadczonego i sprawdzonego.

- Wydaje mi się, że w najbliższej przyszłości Arteta wedrze się do ścisłej czołówki na świecie. Jeżeli Arsenal nie skorzysta z okazji i go nie sprowadzi, ktoś inny to zrobi. Jeśli Hiszpan zdecyduje się na pozostanie w Manchesterze City, a Pep Guardiola pożegna się z Etihad, Arteta będzie pierwszą osobą do jego zastąpienia.

- Dowiedzieliśmy się, że Arteta przykłada olbrzymią uwagę do treningów, a zawodnicy podchodzą do niego z dużym respektem. Myślę, że to on stoi za rozwojem Kevina De Bruyne czy Raheema Sterlinga. Ponadto 37-latek wciąż ma pewną więź z Arsenalem. Arteta byłby moim wyborem.

Alan SmithMikel Arteta autor: Tomasz Kochański źrodło: skysports.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Forever_gunner komentarzy: 251403.12.2019, 17:20

Niby Arteta jest tam ceniony, ale wydaje mi się, że w przypadku odejścia Guardioli, City nie zaproponuje mu posady menedżera. Co najwyżej dalej będzie asystentem.

ziom komentarzy: 106203.12.2019, 09:49

Ja Artety nie chcę wiedzieć w Arsenalu.Facet nie prowadził żadnego poważnego klubu w karierze.Ludzie kojarzą jego z Gaurdiolą tylko zapominają jaki materiał ludzki posiada M.City a jaki my.Według mnie żaden piłkarz z obecnego Arsenalu nie wywalczyłby miejsca w podstawowym składzie M.City.Mają lepszych jakościowo piłkarzy od naszych.Ja chcę dać czas Frediemu.On zna drużynę od podszewki,widzi gdzie mamy braki.On powinien dostać pieniądze na obrońców i środkowych pomocników.Sokratis,Luiz,Ozil,Xhaka to są dla mnie piłkarze do sprzedania.Kolejnym jest Geundo którego ratuje tylko młody wiek ponieważ może jeszcze się rozwinąć aczkolwiek on mnie nie przekonuje ponieważ nie ma ani jednej wybitnej piłkarskiej cechy a jeśli my chcemy powrotu do ligi mistrzów to pomocników musimy mieć z najwyższej półki.Takiemu Martinelli-ten chłopak ma wielkie papiery na zrobienie kariery światowej,Freddy powinien dawać mu jak najwięcej szans.Ciekawi mnie sytuacja z Pepe,dlaczego jedyny klasowy skrzydłowy w drużynie nie gra?Czy on się pokłócił z trenerami?Chciałbym znać prawdę.Saka to Pepe może buty czyścić odnośnie umiejętności.

GenzoArs komentarzy: 623 newsów: 903.12.2019, 07:59

TAK! TAK! i jeszcze raz TAK!
Oczywiście, że powinniśmy akurat teraz zaryzykować. Jak nie teraz to kiedy? jest idealny czas. nie mamy nic do stracenia, a mamy do zyskania perspektywicznego managera na lata.
Myślę, że Arteta by u nas się doskonale sprawdził.

gunner1990 komentarzy: 154703.12.2019, 05:18

Wyczuwam kolejne bardzo dluuuuugie chude lata dla tego klubu

fabregas1987 komentarzy: 2056403.12.2019, 00:55

Co ludźmi kieruje, ze widza w Artecie zbawcę to chyba nigdy nie pojmę.
Dlaczego kluby, które zwalniały/maja zwolnić trenerów jak Spurs, Everton czy Watford nawet nie były łączone w plotkach z The Sun z Hiszpanem?

clash123 komentarzy: 140702.12.2019, 23:15

@tomash473: tylko my potrzebujemy trenera który poradzi sobie o wiele lepiej niż Emery, a nie tylko że gorszy nie będzie , a Guardiola przejmował taką Barcelonę , że nawet Franek Smuda by tego nie zepsuł. Pepe w Monachium już taki wielki nie był a w Premier Leauge, też moim zdaniem , pozostaje w dluuugim cieniu Kloppa. Arteta może wypalić, nie będę płakał ,jak wybór padnie na niego, ale myślę że teraz potrzebujemy kogoś kto wzbudzi w zawodnikach szacunek i respekt. Kogoś , kto już coś dokonał i ma doświadczenie .

kuzguwu komentarzy: 188202.12.2019, 22:54

"Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu fanów Arsenalu stwierdzi: on nigdy nie był menadżerem, jak możesz tak mówić, potrzebujemy kogoś doświadczonego i sprawdzonego."

Chyba pan Alan zagląda tu na stronę czasem.

Daymon komentarzy: 19902.12.2019, 22:31

Nigdy Jeszce nie było trenera który zaczynał karierę i od razu wszyscy się o niego zabijali. Każdy ma swój początek. Każdy zaczyna od zera. Myślę że w danej sytuacji niema nic do stracenia. Jeżeli arteta wypali to będzie trener na lata. Gorzej chyba bo fredi .Może tego nie zaakceptować i oby nie było jakiegoś kwasu.

tomash473 komentarzy: 43402.12.2019, 22:15

Nic nie mam przeciwko Artecie jako menadżerowi tej drużyny. Tak naprawdę nie ma gwarancji na sukces kto by nie przyszedł... Mieliśmy doświadczonego Emerego, który miał na koncie niezłe sukcesy i wszyscy wiemy jak to się skończyło. Nie uważam, żeby Mikel miałby sobie gorzej poradzić. Guardiola jak przejmował Barcelonę to też się niektórzy w głowę pukali teraz proszę Pan Trener.

heVy komentarzy: 10302.12.2019, 21:47

@silvano95: bycie asystentem jednego z najlepszych menedżerów> niż bycie trenerem u23 czy asystentem trenera który nie ma własnego stylu.

silvano95 komentarzy: 523702.12.2019, 21:25

Na jakiej podstawie Arteta jest lepszy od Freddiego? Praca jako asystent Pepa to za mało , Freddie przynajmniej prowadził U-23.

tyson880 komentarzy: 984102.12.2019, 21:07

Co on ćpie? Przecież Arteta już nie gra w piłkę... WTF??

Kris3Tears komentarzy: 42202.12.2019, 20:23

Co kurde? To chyba jakiś żart. Co mnie obchodzi jakaś więź Artety z Arsenalem? Gościu nigdy nie był managerem, jedynie asystentem. Niech potrenuje jakąś drużynę z słabszej ligi parę lat i później niech próbuje dostać się do nas . Na ten moment #NoToArteta

Arsenal96l komentarzy: 299602.12.2019, 20:02

Zdecydowane NIE. To nie czas na takie eksperymenty .

Jack_Herrer komentarzy: 3181 newsów: 19202.12.2019, 19:51

Myślę, że najpierw to powinniśmy ruszyć z miejsca.

kamil9 komentarzy: 8302.12.2019, 19:01

Bardzo mocno trzymam kciuki za Artete i mam nadzieje ze zasiadzie na naszej lawce jak najszybciej

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Everton - Arsenal 21.12.2019 - godzina 13:30
? : ?
Arsenal - Man City 15.12.2019 - godzina 17:30
0 : 3
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool17161049
2. Leicester17123239
3. Man City17112435
4. Chelsea1792629
5. Tottenham1775526
6. Man United1767425
7. Sheffield United1767425
8. Wolves1759324
9. Arsenal1757522
10. Crystal Palace1664622
11. Newcastle1764722
12. Burnley1763821
13. Brighton1654719
14. Bournemouth1754819
15. West Ham1754819
16. Everton1753918
17. Aston Villa17431015
18. Southampton17431015
19. Norwich17331112
20. Watford1716109
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy163
Tammy Abraham113
Pierre-Emerick Aubameyang111
Marcus Rashford104
Sadio Mané95
Mohamed Salah94
Teemu Pukki93
Sergio Agüero92
Harry Kane92
Danny Ings91
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz listopada wybór redaktorów
6.21
Gracz listopada wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Fortuna
Piłka nożna