Wenger: Jestem zadowolony z postawy obrońców

Wenger: Jestem zadowolony z postawy obrońców 12.03.2018, 15:02, Mateusz Szyller 25 komentarzy Arsene Wenger w wywiadzie pomeczowym odpowiadał na pytania zadawane przez dziennikarzy.

O tym, co zaimponowało mu najbardziej...
Przede wszystkim fakt, że wygraliśmy spotkanie. Po trudnym meczu z Milanem, mieliśmy odpowiednie warunki, aby ponownie trzymać się razem. W pewnych momentach graliśmy naprawdę dobrze, a w innych musieliśmy być jednością i ponieść konsekwencje swoich czynów. Ogólnie rzecz biorąc, zagraliśmy na odpowiednim poziomie. Jestem przekonany, że wykazaliśmy się dobrą postawą, szczególnie w ofensywie. Muszę przyznać, że jestem usatysfakcjonowany, ponieważ potrafiliśmy dobrze odpowiedzieć na ostatnie porażki. Sposób, w jaki zareagowali moi podopieczni jest absolutnie niezwykły.

O graczach ofensywnych, którzy rozumieją się coraz lepiej...
Musimy się poprawić, ale sam widzisz, że potrafimy zdobywać bramki. To nie przypadek, że wygraliśmy dużą różnicą goli z Evertonem, Crystal Palace i Watfordem. Od stycznia strzeliliśmy wiele bramek przeciwko naszemu rywalowi. Chciałbym podziękować moim obrońcom za to, że wczoraj zagrali na odpowiednim poziomie, a także w ostatnim spotkaniu z Milanem. Wykazali się dobrą postawą, więc jest to ważne.

O 200. czystym koncie Petra Cecha i obronionym rzucie karnym...
Cech pokazuje w jaki sposób zmienia się sytuacja w piłce nożnej. W ciągu tygodnia przeszedł drogę z piekła do nieba. Pragnę jednak pogratulować mu tak prestiżowego osiągnięcia. Mam ogromny szacunek dla regularności, którą się wykazuje. To pokazuje tylko, że posiada on niesamowitą motywację, a także jest bardzo inteligentny.

O tym, czy w ostatnim czasie sposób myślenia Cecha zmienił się...
Tak się stało, jestem co do tego przekonany. Wszyscy będą mówić o tym, że nic się nie zmieniło, ale to nieprawda.

O drugim meczu przeciwko Milanowi...
Powiedziałem ci już, że pewność siebie wraca powoli, ale dzieje się to z odpowiednim zgraniem zespołu. Pokazaliśmy swój kolektyw w pierwszym spotkaniu i jesteśmy na lepszej pozycji. Przygotujemy się do tego meczu w spokoju i z odpowiednią pokorą.

O urazie Mustafiego...
Ma problem z pachwiną. Mam nadzieję, że wyzdrowieje, ponieważ uważam, że w tej chwili jest w bardzo dobrej formie. To ważny gracz w naszym zespole.

Arsene WengerSklep kibica Arsenalu autor: Mateusz Szyller źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
dudekns komentarzy: 6044 15.03.2018, 09:52

Ślepy gów...widzi.

zly_kanonier komentarzy: 3423 14.03.2018, 13:49

Jak Mustafi nie wróci na jutro to się pewnie skończy na Chambersie w środku i Hectorze na prawej i znów będzie patola

mitmichael komentarzy: 43576 13.03.2018, 15:02

Obrona to dalej popelniala smieszne bledy, Watford spokojnie moglo nas wypunktowac. Cech super obronil karnego, zachowal dwusetne czyste konto w lidze ale jest nieregulany, potrzeba nam koniecznie nowego bramkarza. Obecnie sytuacja sie poprawia, jezeli Wenger zostanie to za rok czeka nas to samo co teraz.

Nomad komentarzy: 1384 12.03.2018, 21:03

"...szacunek dla regularności, którą się wykazuje..."

Jest wspaniale..

Elastico07 komentarzy: 3515 12.03.2018, 20:46

@Rowerinho: Postarałeś się,na redaktora byś sie nadawał

Rowerinho komentarzy: 307 12.03.2018, 20:21

Każdy wie, że w klubie dzieje się źle. Czy winny jest temu menadżer? Po części na pewno. Zawodnicy? Z pewnością także.

Problem polega u nas na tym, że mamy swego rodzaju zatarcie ról w szatni. Mamy w zespole trochę ambicji, trochę profesjonalizmu, trochę tego, trochę tamtego... Nawet jeśli "wszyscy trzymają się razem", to z całym szacunkiem, przy Invincibles to jest banda pipek, nie piłkarzy, i nie mówię tutaj o umiejętnościach, a o charakterach. Wenger potrafił zostawiać zawodników samych w szatni, żeby sobie wyjaśnili sprawy po męsku, wchodził, mówił co jest do poprawy, co zrobi przeciwnik i jazda. To nie jest typ charyzmatycznego mówcy czy motywatora. Każdy zespół potrzebuje charyzmy, jaj, kogoś kto tupnie, będzie bezczelny, będize prowokował, kto rozrusza towarzystwo - w jakąkolwiek stronę. Nie mamy nikogo takiego w zespole, może poza kilkoma osobami, ale to za mało. A Wenger? Chyba nikt z nas się nie spodziewa, że będzie zawodnikom robił "suszarkę" w stylu Fergusona...

Arsene to takie przeciwieństwo Gattuso. W przeciwieństwie do niego, jest bardzo powściągliwy w emocjach, zero agresji, a okazywanie emocji ot według niego słabość. To by był idealny menadżer, gdybyśmy mieli zespół twardych facetów - potrafiłby sprowadzić ich na ziemię - przypomnijcie sobie nasze najlepsze czasy, właśnie tak to wyglądało. Teraz lepiej nie będzie, bo nie tyle zmienił się futbol, co zmieniło się społeczeństwo. Kiedyś po przegranym meczu wracałeś na trening z podwójną motywacją, a teraz? Jak tu nie pójdzie, to zawsze możesz pójść na pokaz mody, do klubu, zrobisz selfie, wstawisz z hasztagiem #mood i inne duperele. Przykre, ale prawdziwe.

Może i trzeba nam zmiany trenera, i jeśli to coś da, to będę pierwszym, który wstanie i zacznie bić brawo za tę decyzję. Ale zawsze będę powtarzać, że Wenger to trener klasy światowej i nic tego nie zmieni.

Elastico07 komentarzy: 3515 12.03.2018, 20:20

@Womanizer: 2 dobre mecze-kontuzja,Arsenal.

Elastico07 komentarzy: 3515 12.03.2018, 20:18

"Sposób, w jaki zareagowali moi podopieczni jest absolutnie niezwykły.
" Mowi co najmniej jakby po poprzednim fatalnym sezonie,w tym zdobyli lub byli pewni juz zdobycia mistrzostwa,ile razy juz tak robil i jak to sie potem konczyło,ten człowiek kompletnie nie wyciąga żadnych wniosków.

imprecis komentarzy: 17515 newsów: 21 12.03.2018, 20:00

Niles zagrał b. słabo. Natomiast cieszy wreszcie dobry mecz Mustafiego.

KapitanJack10 komentarzy: 418 12.03.2018, 19:17

@borxon: Czemu poniosło? Przed podpisaniem nowego kontraktu Wengi były oficjalnie pisma ze strony kibiców i dalej jesteśmy w czarnej d..

Nie mówię, że mamy się pogodzić z obecną sytuacją ale po co rozrywać szaty skoro to nic nie da?
Oglądasz ArsenalFanTV? Te rzeczy, które tam mówią docierają wysoko (Bellerin lubi to) a efekty? Puste stadiony, można powiedzieć że na znak protestu i co? I nic. Dziesiątki lepszych i gorszych ekspertów wylewa falę krytyki na Papę i grajkow i co? I nic.

Do czego zmierzam? Do tego że jak taki Impre czy inny ktoś napisze o dobrym i mądrym Wengerze to zamiast obrzucać go kontrargumentami to go olejmy bo co nam da kolejny WengerOut w szeregach?
Dyskutować można zawsze ale kłótnie i wylewanie żali na sytuację są bez sensu skoro nic nie zmienią..

AaronRambo komentarzy: 898 12.03.2018, 19:12

Czy to oznacza kolejny rok złudnych nadziei na rozwój Holdinga :/

Armata500 (redaktor) komentarzy: 2726 newsów: 24 12.03.2018, 18:25

@Serduszko:

Tak, bo Arsenal w ogóle nie cisnął i nie stwarzał sytuacji.

borxon komentarzy: 372 12.03.2018, 18:13

@KapitanJack10

Albo nie zrozumialem sarkazmu, ale nieco Cie ponieslo.

Serduszko komentarzy: 223 12.03.2018, 17:11

Goscią zabrakło skuteczności pod naszą bramka. Cisnęli na nas ale to Arsenal zdobywał gole.

varatas komentarzy: 259 12.03.2018, 16:13

@Womanizer: Z rzędu xd I w tym sezonie miał więcej solidnych meczó, spójdz na whoscored :D

Womanizer komentarzy: 5622 12.03.2018, 16:12

Mustafi zagrał 2 solidne mecze pod rząd od niepamiętnych czasów (Mediolan i Watford) czekamy na więcej. Oby tak dalej to może uwierze że wrócił do formy.

KiAK komentarzy: 407 12.03.2018, 15:58

Sprostowanie rzutu karnego przy stanie 2 0? Wyrzut piłki ??w ziemię?? Petra cecha? Pierwsze czyste konto w lidze w tym roku? Kolektyw jak nic

n0thing komentarzy: 3395 newsów: 362 12.03.2018, 15:39

wenger prosze odejdz po sezonie

Furgunn komentarzy: 361 12.03.2018, 15:24

Wenger jest ślepy

KapitanJack10 komentarzy: 418 12.03.2018, 15:22

@ljungberg77: Najfajniejsze jest to, że nawet jeśli 99,99% ludzi związanych z Arsenalem bez wahania będzie żądała drastycznych zmian w klubie, to jest jedna osoba w tych 0,01%, która uważa inaczej a nazywa się Arsene Wenger. I przez to nic nie zostanie zmienione.

Dlatego co za różnica czy kibice ślepo będą uważać pojedyńcze sukcesy za poprawę sytuacji czy przychodzić na stadiony z banerami "Wenger Out!" skoro i tak będzie tak jak chce Francuz..

Ech0z komentarzy: 481 12.03.2018, 15:20

Przynajmniej już nie będę przechodzil załamania w listopadzie że odpodamy z walki o mistrza . teraz naszym celem staje się walka o top 4 także emocje na Emirates ponownie wracają brawo Wenger !

roni komentarzy: 899 12.03.2018, 15:16

Jakim trzeba być naiwnym, żeby po dwóch dobry meczach oświadczać, że kryzys zażegnany i wszystko już jest cacy. Fajno, że je wygraliśmy, cieszę się bardzo, ale poczekajmy jeszcze troszkę z tym osądem