Z obozu rywala: Tottenham Hotspur

Z obozu rywala: Tottenham Hotspur 02.12.2018, 02:30, Michał Liszkowski 9 komentarzy

Już dziś o 15:05 Arsenal zmierzy się na Emirates Stadium z Tottenhamem Hotspur. Sprawdźmy więc, co słychać w drużynie lokalnego rywala.

Nieobecni

Ze względu na urazy derbowe spotkanie opuszczą Kieran Trippier, Davinson Sanchez, Moussa Dembele, Victor Wanyama i Vincent Janssen. Pod znakiem zapytania stoi również występ Erika Lameli.

Poprzednie spotkanie

Koguty w hicie 12. kolejki Premier League pokonały na Wembley Chelsea 3:1. Gospodarze objęli prowadzenie już w ósmej minucie spotkania. Christian Eriksen dośrodkował piłkę z rzutu wolnego wprost na głowę Dele Alliego, który z bliskiej odległości pokonał Kepę Arrizabalagę. W 16. minucie hiszpański bramkarz musiał po raz drugi wyciągnąć piłkę z siatki, a wszystko za sprawą precyzyjnego uderzenia Harry'ego Kane'a z ponad 20 metrów. Trzecia bramka padła po fenomenalnym rajdzie Koreańczyka Sona, który najpierw ośmieszył Jorginho i Davida Luiza, a następnie wykończył akcję strzałem w kierunku dalszego słupka. Honorowego gola dla The Blues zdobył pod koniec spotkania Olivier Giroud.

W środku tygodnia podopieczni Mauricio Pochettino walczyli o przedłużenie swoich szans na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W tym celu Koguty musiały pokonać na Wembley Inter Mediolan. Ta sztuka udała się dzięki bramce Christiana Eriksena po ładnej, zespołowej akcji w 80. minucie meczu. Walka o drugie miejsce rozstrzygnie się więc dopiero w ostatniej kolejce fazy grupowej.

Sytuacja w tabeli

Tottenham po trzynastu spotkaniach ma na swoim koncie 30 punktów i zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Premier League.

Zawodnik w formie

Moussa Sisssoko. Pierwsze dwa sezony Francuza w północnym Londynie ciężko zaliczyć do udanych. Choć Tottenham zapłacił za niego aż 30 milionów funtów, pomocnik nie potrafił na stałe wywalczyć miejsca w podstawowej jedenastce. W obecnej kampanii były piłkarz Newcastle odgrywa jednak dużo większą rolę w zespole, a jego forma zdaje się rosnąć wraz z każdym kolejnym meczem. W spotkaniach z Chelsea i Interem Sissoko był jednym z najlepszych graczy na boisku, a kibice zgromadzeni na Wembley zasłużenie wyśpiewywali przyśpiewkę na jego cześć.