Tommy Docherty

Thomas Henderson Docherty urodził się 24 sierpnia 1928 roku w Glasgow. Swoją karierę piłkarską rozpoczął od gry w amatorskiej drużynie Shettleston. W roku 1946 Henderson odbył służbę wojskową w Highland Light Infantry, regimencie armii brytyjskiej.

W roku 1947 Szkot dostał ofertę z Celticu Glacgow, której nie sposób było nie przyjąć. Jako młody chłopak bardzo ciężko było mu wywalczyć miejsce w pierwszym składzie Celticu, tak więc po 3 latach występów, mając na koncie zaledwie 3 rozegranych meczy i 3 strzelone bramki, Docherty w 1949 roku dołączył do drużyny Preston North End, gdzie spędził 9 lat. Rozegrał tam wówczas 323 spotkania i strzelił 3 bramki. Sukcesem w drużynie Preston był dla niego także występ w finałowym meczu FA Cup w 1954 roku.

W roku 1958 Tommy, nazywany przez kolegów 'the Doc', dołączył do drużyny Arsenalu Londyn. W klubie spędził 3 lata, rozgrywając w nim 90 spotkań i strzelając 1 bramkę. Będąc w Arsenalu Docherty zdecydował się, że zakończy swoją karierę. W roku 1961 dołączył jeszcze do lokalnego rywala, londyńskiej Chelsea, aby tam rozegrać jako grający trener jeszcze 4 mecze i ostatecznie zawiesić buty na kołku, aby oddać się pracy trenerskiej.

Kariera Docherty jako trenera była bardzo barwna. W Chelsea spędził 6 lat, aby w 1967 roku rozpocząć pracę w Rotherham United. Kolejnym klubem, w którym Tommy zagrzał miejsce na dłużej, był Manchester United, którego były zawodnik Arsenalu trenował w latach 1972-77. Swoją przygodę z futbolem Docherty skończył w 1988 roku odchodząc z ostatniego klubu w karierze trenerskiej, Altrincham.

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Liverpool 22.12.2017 - godzina 20:45
? : ?
Arsenal - Newcastle United 16.12.2017 - godzina 16:00
0 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City18171052
2. Manchester United17122338
3. Chelsea18122438
4. Arsenal18103533
5. Burnley1895432
6. Liverpool1787231
7. Tottenham Hotspur1894531
8. Leicester City1875626
9. Watford1864822
10. Everton1764722
11. Huddersfield Town1863921
12. Southampton1846818
13. Brighton & Hove Albion1846818
14. Crystal Palace1845917
15. West Ham United1845917
16. AFC Bournemouth1744916
17. Stoke City18441016
18. Newcastle United18431115
19. West Bromwich Albion1728714
20. Swansea City17331112
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah133
Harry Kane121
Raheem Sterling113
Sergio Agüero103
Álvaro Morata94
Romelu Lukaku94
Wayne Rooney91
Gabriel Jesus82
Alexandre Lacazette81
Jamie Vardy71
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna