Tommy Docherty

Thomas Henderson Docherty urodził się 24 sierpnia 1928 roku w Glasgow. Swoją karierę piłkarską rozpoczął od gry w amatorskiej drużynie Shettleston. W roku 1946 Henderson odbył służbę wojskową w Highland Light Infantry, regimencie armii brytyjskiej.

W roku 1947 Szkot dostał ofertę z Celticu Glacgow, której nie sposób było nie przyjąć. Jako młody chłopak bardzo ciężko było mu wywalczyć miejsce w pierwszym składzie Celticu, tak więc po 3 latach występów, mając na koncie zaledwie 3 rozegranych meczy i 3 strzelone bramki, Docherty w 1949 roku dołączył do drużyny Preston North End, gdzie spędził 9 lat. Rozegrał tam wówczas 323 spotkania i strzelił 3 bramki. Sukcesem w drużynie Preston był dla niego także występ w finałowym meczu FA Cup w 1954 roku.

W roku 1958 Tommy, nazywany przez kolegów 'the Doc', dołączył do drużyny Arsenalu Londyn. W klubie spędził 3 lata, rozgrywając w nim 90 spotkań i strzelając 1 bramkę. Będąc w Arsenalu Docherty zdecydował się, że zakończy swoją karierę. W roku 1961 dołączył jeszcze do lokalnego rywala, londyńskiej Chelsea, aby tam rozegrać jako grający trener jeszcze 4 mecze i ostatecznie zawiesić buty na kołku, aby oddać się pracy trenerskiej.

Kariera Docherty jako trenera była bardzo barwna. W Chelsea spędził 6 lat, aby w 1967 roku rozpocząć pracę w Rotherham United. Kolejnym klubem, w którym Tommy zagrzał miejsce na dłużej, był Manchester United, którego były zawodnik Arsenalu trenował w latach 1972-77. Swoją przygodę z futbolem Docherty skończył w 1988 roku odchodząc z ostatniego klubu w karierze trenerskiej, Altrincham.

Następny mecz
Ostatni mecz
Huddersfield Town - Arsenal 13.05.2018 - godzina 16:00
0 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City383242100
2. Manchester United38256781
3. Tottenham Hotspur38238777
4. Liverpool382112575
5. Chelsea382171070
6. Arsenal381961363
7. Burnley3814121254
8. Everton3813101549
9. Leicester City3812111547
10. Newcastle United381281844
11. Crystal Palace3811111644
12. AFC Bournemouth3811111644
13. West Ham United3810121642
14. Watford381181941
15. Brighton & Hove Albion389131640
16. Huddersfield Town389101937
17. Southampton387151636
18. Swansea City38892133
19. Stoke City387121933
20. West Bromwich Albion386131931
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah3210
Harry Kane302
Sergio Agüero216
Jamie Vardy201
Raheem Sterling1811
Romelu Lukaku167
Roberto Firmino157
Alexandre Lacazette144
Gabriel Jesus133
Riyad Mahrez1210
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna