homemailmap
kanonierzy

Zegar z Highbury

Oryginalny zegar ze słynnej trybuny Clock End na Highbury został przeniesiony i zainstalowany na Emirates Stadium, po zewnętrznej stronie obiektu. Zwrócony jest w stronę Mostu Clock End i symbolizuje czasy, kiedy Arsenal grał na Highbury.

Zegar, który ma 3 metry średnicy, początkowo umieszczony był na trybunie North Bank. Po 7 latach przeniesiono go jednak na południową stronę stadionu, gdyż North Bank postanowiono rozbudować [w 1935 roku]. Południowa trybuna bardzo szybko została ochrzczona przez kibiców mianem Clock End, a zegar stał się ikoną Kanonierów i ich domu - Highbury.

Ken Friar, dyrektor Arsenalu, powiedział: "Podczas przeprowadzki na Emirates Stadium Klub czuł, że dla kibiców i dla każdej osoby związanej z Arsenalem ważne jest, aby części Highbury i historii klubu przeniesione zostały do naszego Nowego Domu. Mamy nadzieję, że kibice będą się cieszyć z możliwości oglądania zegara, odwiedzając stadion."

Zegar zainstalowano na Emirates Stadium 27 lipca 2006 roku. Nie była to jednak łatwa operacja - wymagała użycia 25-tonowego żurawia, a 4 osoby montowaly zegar przez 9 godzin.
strona główna|regulamin serwisu|reklama|współpraca|kontakt|polityka plików cookies
Copyright © 2006-2017 by Kanonierzy.com   All Rights Reserved