Arsenal wygrywa grupę E, pokonując Qarabag 1-0

Arsenal wygrywa grupę E, pokonując Qarabag 1-0 13.12.2018, 21:59, Łukasz Wandzel 580 komentarzy

Ostatnie starcie grupowe Arsenalu w Lidze Europy prawdopodobnie nie zapadnie nikomu w pamięci, ale to spotkanie służyło temu, by na murawę wyszli piłkarze, którzy potrzebowali coś udowodnić. Przede wszystkim chodzi tu o młodych zawodników z niewieloma okazjami na grę w przekroju całego sezonu. Jeśli jednak istnieje człowiek, który zawsze musi coś udowadniać, to z pewnością jest nim Mesut Özil. Nie wolno także zapominać o kapitanie londyńczyków, czyli Laurencie Koscielnym, ponieważ Francuz powrócił do gry w piłkę po długoterminowym urazie.

Skład złożony z młodości i doświadczenia podjął ekipę mistrza Azerbejdżanu na Emirates Stadium, będąc już pewnym awansu do fazy pucharowej. Z tego powodu Unai Emery pozwolił sobie na sporą rotację, co przełożyło się na widowisko. Zgromadzeni skromnie na stadionie fani nie byli świadkami emocjonującego meczu, a jedynie poprawnego występu głębokiej rezerwy Arsenalu, wspieranej przez takie nazwiska jak Özil czy Lacazette, które nota bene zapracowały na zwycięskiego gola zespołu z Londynu.

Składy obu drużyn:

Arsenal: Martinez - Jenkinson, Sokratis, Koscielny (72' Monreal), Maitland-Niles - Elneny, Willock - Nketiah, Özil (83' Gilmour), Saka - Lacazette (63' Medley).

Qarabag: Vagner - Medvedev, Rzeźniczak (85' Ozobić), Sadygov, Huseynov, Guerrier - Slavchev, Garayev, Michel (61' Abdullayev) - Madatov (75' Quintana), Zoubir.

Rezerwowa jedenastka Kanonierów podjęła Qarabag przy skromnej ilości kibiców, ale to nie przeszkodziło gospodarzom dość szybko doprowadzić do otwarcia wyniku. Już po pierwszym kwadransie oglądaliśmy krótkie podanie Mesuta Özila do Alexandre'a Lacazette'a. Francuski snajper szybko znalazł sobie miejsce do oddania strzału i pokonał Vagnera. Piłkarze Arsenalu, poza strzelonym golem, nie pokazali niczego nadzwyczajnego. Grali na stojąco, a przeciwnicy przez cały mecz nie stanowili zagrożenia dla bramki Martineza.

O tempie Premier League nie można mówić, odnosząc się zarówno do pierwszej, jak i do drugiej części spotkania. Gospodarze w konstruowaniu akcji prezentowali ślimacze ruchy, a goście służyli im za pachołki treningowe, ponieważ ani przez chwilę nie grali pressingiem. Po stronie Arsenalu największym zaangażowaniem odznaczali się młodzi zawodnicy. Pośród nich piłką bawił się Özil, ale kiedy Lacazette zszedł z boiska, trudno było spodziewać się fajerwerków po ofensywie The Gunners.

Najbliżej zdobycia kolejnej bramki był Eddie Nketiah, który trafił do siatki głową po podaniu Saki w 76. minucie. Niestety, sędzia linowy podniósł chorągiewkę, co oznaczało pozycję spaloną Anglika. W końcówce meczu Unai Emery zmienił także Özila, więc w ataku pozostały tylko niedoświadczone talenty. Taki stan rzeczy sprawił, że nie oglądaliśmy już więcej goli, choć fenomenalną szansę w ostatnich minutach zmarnował Saka. Mając przed sobą już tylko bramkarza, trafił prosto w niego. Golkiper azerskiego zespołu ucierpiał w tej sytuacji, ponieważ futbolówka uderzyła go w twarz, ale zdołał dograć mecz do końcowego gwizdka sędziego.

Liga EuropyQarabag AgdamRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
Alonso komentarzy: 1052315.12.2018, 20:01

@thide: Drugi sezon Ślepnąc od świateł powinni zrobić i główna rola Frycz jako Dario :P

NaZawszeArsenal komentarzy: 60715.12.2018, 20:00

@TW_Szczepan: United wygrało na wyjeździe z PRZEPOTĘŻNYM Juventusem, więc czemu nie z Live? Fakt, fartneło im się wtedy trochę, ale wynik poszedł w świat. No i tym sposobem wyrzuciliby Cristiano i spółkę z LM, gdyby to była faza pucharowa więc...

Redzik (redaktor) komentarzy: 14504 newsów: 8715.12.2018, 19:57

Nowy news ;)

@thide: jeszcze cię kiedyś do niego przekonam :P

thide (redaktor) komentarzy: 29551 newsów: 84715.12.2018, 19:53

@Redzik: niby bielik, a jednak dzik

Redzik (redaktor) komentarzy: 14504 newsów: 8715.12.2018, 19:50

ASYSTA KRYSTIANA BIELIKA.

https://twitter.com/AFCLoanWatchVid/status/1074009860252033024

-----
Plusujcie tego dzika.
#UwolnićBielika

thide (redaktor) komentarzy: 29551 newsów: 84715.12.2018, 19:50

@Catalonczyk: no nie wiem. widziałem Żaka jako Goeringa w Sensacjach i tam wypadł znakomicie

Catalonczyk komentarzy: 255615.12.2018, 19:49

@TW_Szczepan:

Nie świruj, Road to nazwa stadionu xD

TW_Szczepan komentarzy: 157215.12.2018, 19:48

@rreddevilss: Tak btw stadion Liverpoolu nazywa się Anfield, nie Anfield Road.

Catalonczyk komentarzy: 255615.12.2018, 19:43

@thide:

Goering? Tylko Grabowski.

rreddevilss komentarzy: 348215.12.2018, 19:42

@TW_Szczepan:

Ostatnie 4nmecze na AR 0-2-2

thide (redaktor) komentarzy: 29551 newsów: 84715.12.2018, 19:41

gdyby miał powstać serial lub film o polskiej mafii, kogo widzielibyście w obsadzie?

Fronczewski - Pershing
Cezary Żak - to dla mnie idealny gangus albo Goering :D, ale nie wiem kim mógłby być

danielosik komentarzy: 1062615.12.2018, 19:39

@Glajskor: xD

TW_Szczepan komentarzy: 157215.12.2018, 19:39

Że United ma wygrać na Anfield? Optymistycznie xD

Glajskor komentarzy: 85215.12.2018, 19:38

@danielosik napisał: "Błagam diabły rozważcie ten mecz jutro z tym śmiesznym klubem"

xD

danielosik komentarzy: 1062615.12.2018, 19:36

Wygrajcie*

danielosik komentarzy: 1062615.12.2018, 19:36

Błagam diabły rozważcie ten mecz jutro z tym śmiesznym klubem

Redzik (redaktor) komentarzy: 14504 newsów: 8715.12.2018, 19:36

Dwa newsy:

- Bielik dziś zanotował asystę.
- Trener Charltonu potwierdził, że Krystian ma wpisaną w umowę klauzule, która pozwala na natychmiastowe przerwanie wypożyczenia.
- dziś jeden z najlepszych na boisku, niektórzy mówią nawet, że Man Of The Match

michal192837465 komentarzy: 687615.12.2018, 19:35

Icardi jaka Panenka :D

Glajskor komentarzy: 85215.12.2018, 19:33

@rreddevilss napisał: "Nie udawaj świętego, to jaki typuje wynik nie ma znaczenia, jak napisze 0-2 to Będziesz się śmiał jak napisze 2-0 będzie że nie wierzę, więc nie będę typowal ani wydawał się w te gierki"

Nie napisałem, że jestem święty i nikogo takiego nie muszę udawać :>
Chciałem po prostu dowiedzieć się, jaki typujesz wynik i tyle, a Ty oczywiście musiałeś doszukiwać się drugiego dna. :P

rreddevilss komentarzy: 348215.12.2018, 19:31

@Glajskor:

Nie udawaj świętego, to jaki typuje wynik nie ma znaczenia, jak napisze 0-2 to Będziesz się śmiał jak napisze 2-0 będzie że nie wierzę, więc nie będę typowal ani wydawał się w te gierki

Catalonczyk komentarzy: 255615.12.2018, 19:29

Jest tu jakiś kibic realu? Fajnie tak pogadać z kibicem innego klubu na stronie fanów jeszcze innego klubu xD

Glajskor komentarzy: 85215.12.2018, 19:29

@rreddevilss:

Ja do Ciebie z sercem, a Ty zachowujesz się w ten sposób? Oby ten Hiszpan nie miał jutro meczu życia, a inaczej będziesz śpiewał! :P

Glajskor komentarzy: 85215.12.2018, 19:27

@rreddevilss napisał: "Szkoda że tak w marcu nie pytałeś jaki wynik typuje.. Aaa zapomniałem zendryfowaliscie między 4 a 5 miejscem więc wstyd było przyjść pogadać xD"

A więc chcesz droczyć, okej. Tak, to był marzec, o ile mnie pamięć nie myli, w tym czasie waszym przeciwnikiem w LM była...no właśnie kto, możesz mi przypomnieć? :) Może zapomniałeś, ale przypomnę Ci. Niektóre kluby miały na głowie nie tylko PL.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 47982 newsów: 35015.12.2018, 19:26

Blisko dekadę temu byłem potrącony przez samochód. Nie polecam.

AlexVanPersie komentarzy: 760115.12.2018, 19:23

@MaciekGoooner:

We Francji wprowadzono przepis, że potrącając pieszego na pasach zawsze jest wina kierowcy i nagle liczba śmierci spadła o 40%.

W Polsce tego nigdy nie wprowadzą, bo zaraz Janusze zaczną twierdzić, że im się będą piesi specjalnie rzucać na maskę z ukrycia i ja nie będę kurła płacił.

Dlatego w tym kraju święty jest samochód na pasach a nie człowiek, choć to samochód da się naprawić po wypadku a człowieka nie.

Jak pierwszy raz w Niemczech stanąłem przy pasach i mi się dwa samochody zatrzymały od razu, to byłem w takim szoku, że machałem im ręką uśmiechałem się i pokazywałem kciuk do góry.

Ale też zrozumiałem, że możesz być pewien, iż twoja dziewczyna, dziecko czy babcia na pewno nie zginie na pasach i nie musisz się o to martwić, kiedy ich nie ma w domu. Ty dziś przepuszczasz mnie, ja jutro przepuszczę kogoś kogo ty znasz i tak wszyscy damy o siebie.

Argudo komentarzy: 9895 newsów: 615.12.2018, 19:23

Śpieszmy się mieć bekę z kibiców Liverpoolu, tak szybko znikają.

rreddevilss komentarzy: 348215.12.2018, 19:22

@Glajskor:

Szkoda że tak w marcu nie pytałeś jaki wynik typuje.. Aaa zapomniałem zendryfowaliscie między 4 a 5 miejscem więc wstyd było przyjść pogadać xD

MatczaK komentarzy: 57115.12.2018, 19:21

Jestem 1 na Podkarpaciu i 10 w Polsce w menadżerze skoków TVP! Odbijam sobie za tragiczny sezon w FPL :D :D

Glajskor komentarzy: 85215.12.2018, 19:18

@rreddevilss:

Jaki wynik jutro typujesz? :>

Serce podpowiada 2:0, rozum 0:0 :')

MaciekGoooner komentarzy: 27408 newsów: 515.12.2018, 19:18

@TW_Szczepan: kolizja to raczej niefortunny dobór słowa w tym kontekście ;d

@TW_Szczepan napisał: "Obie strony nie zachowały należytej ostrożności."
Zgoda. Ale wg mnie w takich warunkach (pogodowych i oświetlenia) i w tej konkretnej sytuacji to piesi powinni wykazać się większą ostrożnością. No a kopnięcie samochodu poniżej jakiejkolwiek krytyki.

TW_Szczepan komentarzy: 157215.12.2018, 19:14

@Catalonczyk: Raczej brzmi jak OldFashion, ale kij go wie. Nie wiem, kto inny kolekcjonowałby komentarze innych ludzi w internecie.

Catalonczyk komentarzy: 255615.12.2018, 19:12

ten Key to nie jest czasem ten antek z avatarem TVN? xD

TW_Szczepan komentarzy: 157215.12.2018, 19:11

@MaciekGoooner: Konkretnie rzecz biorąc, według Policji, za 70% kolizji na pasach odpowiadają kierowcy, więc nie jest to sytuacja symetryczna.

RahU (administrator) komentarzy: 3080 newsów: 207515.12.2018, 19:10

@Chopinno: co jest, nikogo nie widzę? (☞⌐▀͡ ͜ʖ͡▀ )☞

TW_Szczepan komentarzy: 157215.12.2018, 19:08

@MaciekGoooner: Obie strony nie zachowały należytej ostrożności.

"Główne przyczyny potrąceń pieszych przez kierujących – czyli blisko 70 proc. wszystkich wypadków z pieszymi w kraju – też są policji dość dobrze znane. To nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu (3442 wypadki), nieustąpienie pieszemu pierwszeństwa w innych okolicznościach (578), nieustąpienie pieszemu przy skręcaniu w drogę poprzeczną (240).
Kierowcy potrącają też pieszych przez nieprawidłowe cofanie (361 wypadków), niedostosowanie prędkości (222), nieprawidłowe omijanie (165), omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych (71), nieprawidłowe wymijanie (44), nieprawidłowe wyprzedzanie (43) i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej (34).
Z tego najwięcej pieszych traci życie przez kierowców zostając potrąconymi na przejściach (55,1 proc. – wszystkich wypadków z winy kierowców)"

rreddevilss komentarzy: 348215.12.2018, 19:04

@MaciekGoooner:

A De Gea ujowy bo ma 3 miesiące słabsze xD logika

Chopinno komentarzy: 328215.12.2018, 19:03

admini? znowu ścierka wróciła na stronę

MaciekGoooner komentarzy: 27408 newsów: 515.12.2018, 19:02

Alisson najlepszy bramkarz, bo Milik strzelił prosto w niego. xD

Artu komentarzy: 50015.12.2018, 19:02

Fabiański dziś narazie świetnie broni,

silvano95 komentarzy: 429715.12.2018, 19:01

Ci kibice Live zawsze musza sobie poprawiać humor po sezonach bez trofeów

MaciekGoooner komentarzy: 27408 newsów: 515.12.2018, 19:00

@AlexVanPersie: drugą stroną monety jest to, że w Polsce czy to rowerzyści, czy piesi nie dbają w ogóle o własne bezpieczeństwo i sami nie przestrzegają przepisów. Nie rozglądają się, nic. A potem płacz. Obie strony są równie winne.

ejmati komentarzy: 88915.12.2018, 18:58

@Key napisał: "Szybko Alisson wyjaśnił "znafcuf""

Mam nadzieję, że Ciebie też szybko ktoś tutaj wyjaśni, najlepiej od razu banem, panie OldFashion

MaciekGoooner komentarzy: 27408 newsów: 515.12.2018, 18:58

@TW_Szczepan napisał: "Można odbić piłeczkę i powiedzieć, że miał obowiązek zwolnić."
@TW_Szczepan napisał: "Znak przejścia dla pieszych ZOBOWIĄZUJE kierowcę do zmniejszenia prędkości"

Przepisy mówią o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania i szczególnej ostrożności. O zwalnianiu w przypadku miejsc oznaczonych znakiem D-6 jedynie w przypadku narażenia pieszych na niebezpieczeństwo, ale gość wyhamował przed przejściem, więc wg mnie ten paragraf tu nie ma zastosowania.
Gdyby w nich wjechał to odpowiedzialność byłaby jego, ale piesi dalej byliby kretynami i poniekąd sami sobie winni śmierci/kalectwa, przynajmniej wg mnie. Zachowali się skrajnie nieodpowiedzialnie i niewykluczone, że sami przepisów nie złamali nie upewniając się przed wejściem na przejście. Wg mnie nie zachowali szczególnej ostrożności, więc to też nie jest takie klarowne.

Kyrtap komentarzy: 4659 newsów: 115.12.2018, 18:58

@TW_Szczepan:

Art. 26. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest
obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu
znajdującemu się na przejściu.

Z prawa o ruchu drogowym koleżko ;)

hidd3nly komentarzy: 442 newsów: 315.12.2018, 18:56

@Key: Mam nadzieję, że te komentarze to znalazłeś pod tym postem w ciągu ostatnich, powiedzmy, 24 godzin ( w co wątpię), a nie chomikowałeś je w notatniku przez ostatnie 4 miesiące ( co jest według mnie bardziej prawdopodobne) bo jeśli to drugie to tym komentarzem bardziej upokorzyłeś siebie niż tych wszystkich cytowanych ludzi.

hot995 komentarzy: 5335 newsów: 515.12.2018, 18:55

Jeszcze się sezon nie skończył, a już jakiś fanboy zaczyna się panoszyć i obwieszczać, że bramkarz z jedną świetną kampanią i początkiem drugiej jest jednym z najlepszych. Zatem Torreira też jest już najlepszym DP świata? Żeby nazwać kogoś topem, to potrzeba kilku lat gry na najwyższym poziomie, bo po tym właśnie poznaje się najlepszych.

Catalonczyk komentarzy: 255615.12.2018, 18:52

"Znak przejścia dla pieszych ZOBOWIĄZUJE kierowcę do zmniejszenia prędkości."

Że co xD Zachowanie ostrożności to nie jest jednoznaczne z zmniejszeniem prędkości. Prawko jest?

TW_Szczepan komentarzy: 157215.12.2018, 18:52

@Kyrtap: moto.money.pl/znaki-drogowe/informacyjne/d-6/

ArsenalChampion komentarzy: 288815.12.2018, 18:51

@Key: Siema odfashion , ciekawe czy liverpool z tym mocarnym alissonem wygra jakieś trofeum

Kyrtap komentarzy: 4659 newsów: 115.12.2018, 18:50

'Znak przejścia dla pieszych ZOBOWIĄZUJE kierowcę do zmniejszenia prędkości.'

Widzę że przepisów nie znamy.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Liverpool - Arsenal 24.08.2019 - godzina 18:30
? : ?
Arsenal - Burnley 17.08.2019 - godzina 13:30
2 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool22006
2. Arsenal22006
3. Man City21104
4. Man United21104
5. Brighton21104
6. Tottenham21104
7. Bournemouth21104
8. Sheffield United21104
9. Everton21104
10. Burnley21013
11. Norwich21013
12. Leicester20202
13. Wolves20202
14. Crystal Palace20111
15. Chelsea20111
16. West Ham20111
17. Aston Villa20020
18. Newcastle20020
19. Southampton20020
20. Watford20020
ZawodnikBramkiAsysty
Teemu Pukki40
Raheem Sterling40
Ashley Barnes30
Marcus Rashford21
Sergio Agüero20
Pierre-Emerick Aubameyang20
Harry Kane20
Anthony Martial20
Sadio Mané11
Lucas Moura11
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz lipca wybór redaktorów
0
Gracz lipca wybór użytkowników
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna