Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes

Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes 14.03.2019, 21:56, Łukasz Wandzel 1008 komentarzy

Przed rewanżowym spotkaniem z Rennes kibicom Arsenalu towarzyszyła głęboka wiara w to, że ich ulubieńcy zdołają awansować do ćwierćfinału. I z pewnością się nie zawiedli, ponieważ Kanonierom wystarczył ledwie kwadrans, aby wyrównać wynik dwumeczu. Z kolei w drugiej połowie, choć londyńczycy przez długi czas się bronili, przypieczętowali swój awans trzecią bramką. Tym samym piłkarze Unaia Emery'ego w fazie pucharowej nie znają innego scenariusza niż ten, w którym muszą odrabiać straty po nieudanym starciu na wyjeździe. Jednak po raz kolejny udowodnili, że na Emirates są bezlitośni, co wciąż pozwala im utrzymać się w turnieju.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Xhaka, Ramsey (87' Torreira), Kolasinac - Özil (69' Mchitarian) - Aubameyang, Lacazette (70' Iwobi).

Rennes: Koubek - Troare, Da Silva, Mexer, Bensebaini - Bourigeaud, André (79' Lea Siliki), Grenier (70' Hunou), Sarr - Ben Arfa, Niang.

Arsenal na Emirates okazał się bezlitosny od pierwszych minut i błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po prawej stronie boiska z piłką przy nodze stał Ainsley Maitland-Niles. Zamiast dośrodkowywać zagrał krótkie podanie do Aarona Ramseya, a ten odnalazł na piątym metrze Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk skierował piłkę do siatki, dając prowadzenie Kanonierom już w 5. minucie meczu.

Szybko strzelona bramka ożywiła londyńczyków. Ciągle atakowali, dominowali posiadanie piłki, ale kto by przypuszczał, że odrobią straty z pierwszego spotkania nim minie pierwszy kwadrans. Goście mogli być zaskoczeni, bo Sead Kolasinac, do którego została posłana futbolówka w pole kare był na pozycji spalonej i odpuścił piłkę, ale dobiegł do niej Aubameyang i zagrał ją z linii końcowej na długi słupek, a tam dopadł ją Maitland-Niles i strzałem głową pokonał golkipera Rennes.

Przyjezdni grali na połowie rywala przez dłuższą chwilę dopiero po upłynięciu 20. minuty. Nie udało im się jednak stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Petra Cecha. Później tempo meczu nie było tak wysokie. Arsenal co jakiś czas tworzył sobie sytaucję pod polem karnym Koubka, ale do przerwy nie zdobył wiecej goli.

Tuż po przerwie ekipa Rennes była bardzo blisko zdobycia bramki. Wszystko zaczęło sie od błędu Shkodrana Mustafiego. Mexer przejął futbolówkę i zagrał piłkę do partnera. Sarr miał dużo miejsca na oddanie strzału, ale trafił w słupek. Na początku drugiej odsłony spotkania Arsenal i Rennes grały otwarty futbol, jednak później to zespół gości przeważał, a Kanonierzy bronili korzystnego rezultatu.

Aktywniej w ataku gospodarze zaczęli grać po pojawieniu się na murawie Henricha Mchitariana i Alexa Iwobiego kosztem Alexandre'a Lacazette'a i Mesuta Özila. Niedługo po tym Aubameyang zdobył trzeciego gola dla Arsenalu, czym przypieczętował jego awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Gabończyk świetnie wykończył precyzyjną wrzutkę Seada Kolasinaca.

Auba powinien zdobyć w tym meczu co najmniej hattricka. Napastnik The Gunners miał na to okazję w 82. i w 83. minucie spotkania, ale w obu tych sytuacjach spudłował. Nie dostał już więcej okazji, bo w końcówce to drużyna Rennes była groźniejsza w ofensywie, lecz nie zdołała odwrócić losów spotkania. Tym samym Arsenal awansował do ćwierćfinału, zwyciężając w dwumeczu 4-3.

Liga EuropyRaport pomeczowyRennes autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Alonso komentarzy: 1282415.03.2019, 12:17

Fajne pary, faworyci do wygrania LM zagrają ze sobą dopiero w półfinale.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 615.03.2019, 12:15

Tottenham z City, United z Barceloną, 2/4 pary takie jak chciałem.

KySiO komentarzy: 66715.03.2019, 12:15

Nigdy nie sądziłem, że będę pisał niusy o Arsenalu na MR

moviesroom.pl/z-ostatniej-chwili/filmy/czarna-pantera-zalicza-wystep-na-pilkarskim-boisku/

mar12301 komentarzy: 2311715.03.2019, 12:15

KFC z City. No to City chyba w półfinale.

Dominik11 komentarzy: 2016415.03.2019, 12:14

Manchester City are set to be banned from signing players for two transfer windows by Fifa for breaching rules over the transfer of young players. (Source: Sun Sport)

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 315.03.2019, 12:13

Ajax na początku z Juve ktoś wywróżył . Oby Ajax dał radę.

SoulStorm komentarzy: 743015.03.2019, 12:12

Witam,o której godzinie odbędzie się losowanie par 1/4 w LE ?

marcingus1 komentarzy: 117815.03.2019, 12:11

Śmieszą mnie pytania typu, co znaczy dla CIebie wygrana w LM. I te niespodziewane odpowiedzi od zawodników z Ameryki Południowej, grejt, fantastik XD losujcie a nie zapełniajcie czas takim czymś!

MagicMike komentarzy: 315.03.2019, 12:10

Jest jedna rzecz, która mi niesamowicie imponuję, a mianowicie postawa Lacazette'a gdy jest jest zmieniany. Wiadomo, że każdy z nas ma prawo do własnej oceny jego umiejętności, ale jego postawę należy docenić. Nie ma tam za grosz obrażania się, choć biorąc pod uwagę jak ambitnym zawodnikiem jest, daję sobie obciąć rękę, że w środku się gotuje. Jednak wie, że dobro drużyny jest najważniejsze i nie dość, że nie macha rękami to zawsze kibice zgromadzeni na stadionie otrzymują od niego rzęsiste brawa, a zawodnik, który go zmienia, dodatkową porcję motywacji, Naprawdę chapeau bas Panie Laca :D

Alonso komentarzy: 1282415.03.2019, 12:07

@Kysio2607: chyba tak bo losowanie LM tak ma

mar12301 komentarzy: 2311715.03.2019, 12:06