Awans nie bez problemów, Brighton & Hove 2-3 Arsenal

Awans nie bez problemów, Brighton & Hove 2-3 Arsenal 25.01.2015, 17:57, Przemek Lasek 3736 komentarzy

Wczorajsze wyniki mocarzy w Pucharze Anglii mogły zasiać odrobinę niepewności w głowach kibiców Arsenalu. Kanonierzy w pierwszej połowie pewnie prowadzili ze swoim rywalem, nie dając mu zbyt wielu okazji do sprawdzenia dyspozycji Szczęsnego. Wydawało się, że londyńczycy bez problemów dowiozą zwycięstwo. Tak się jednak nie stało - podopieczni Wengera po raz kolejny dostarczyli swoim kibicom emocji, dając sobie strzelić 2 bramki w drugiej części spotkania. Znakomity mecz rozegrał Tomas Rosicky. Zanotował on bramkę i asystę oraz był motorem napędowym Arsenalu w tym pojedynku. Kanonierzy nie bez problemów, ale jednak awansowali do 5. rundy FA Cup.

Brighton & Hove Albion: Stockdale - Bruno (72. March), Greer, Dunk, Bennett - Holla, Ince - Calderon, Forster-Caskey (81. Colunga), Baldock - O'Grady

Arsenal: Szczesny - Chambers, Koscielny, Monreal, Gibbs - Flamini - Walcott (70. Sanchez), Ramsey, Ozil (80. Coquelin), Rosicky - Giroud (70. Akpom)

Już w 2. minucie padła pierwsza bramka! Prawym skrzydłem przedarł się Chambers, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie czyhał Walcott. Anglik przyjął piłkę i silnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. 1-0 dla Arsenalu!

W 5. minucie Stockdale'a próbował pokonać Ramsey. Strzał Walijczyka został jednak zablokowany.

Początek spotkania wyraźnie należał do gości tego pojedynku. Arsenal wydawał się kontrolować pole gry, zwłaszcza jego środkową część.

W 22. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Rosicky. Próba okazała się jednak niecelna.

W 24. minucie Rosicky świetnie dostrzegł stojącego w polu karnym Ozila. Niemiec nie miał w tej sytuacji problemu z umieszczeniem piłki w siatce. 2-0 dla Arsenalu!

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Szczęsnego miało miejsce w 29. minucie spotkania, kiedy to po nieudanej interwencji Kościelnego piłkę uderzył pomocnik Brighton. Futbolówka przeleciała niewiele nad poprzeczką.

Brighton & Hove spoglądało tylko na graczy Arsenalu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal zszedł na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

W 50. minucie Brighton zdobywa bramkę kontaktową. Chambers przegrał pojedynek główkowy na skraju pola karnego. W efekcie piłkę przejął O'Grady i płaskim strzałem pokonał bezradnego bramkarza Arsenalu.

Pięć minut później zawodnik gospodarzy próbował wymusić karnego, jednak sędzia pozostał niewzruszony.

W 58. minucie Arsenal strzela trzecią bramkę! Tomas Rosicky przejął piłkę przed polem karnym, po czym podał ją do Oliviera Giroud. Francuz odegrał ją do Czecha, który huknął z woleja, umieszczając futbolówkę w siatce.

W 62. minucie na boisku zameldował się March, który zmienił Saltora.

Kolejne minuty przyniosły groźniejsze ataki ze strony graczy Brighton. Nie byli oni jednak w stanie zmusić Szczęsnego do interwencji.

W 70. minucie Arsene Wenger zdecydował się zdjąć z boiska Giroud i Walcotta, a w ich miejsce desygnować Akpoma i Alexisa.

Dwie minuty później Brighton & Hove zdobyło gola. W polu karnym Arsenalu piłkę dostał Baldock, po czym bez problemów przelobował bezradnie interweniującego Polaka.

Gospodarze chcieli iść za ciosem. Zmusili obrońców Arsenalu do dwukrotnego blokowania strzałów.

W 79. minucie na boisku zameldował się Coquelin, który zmienił Ozila.

Chwilę później na zmianę zdecydował się również szkoleniowiec gospodarzy. Z boiska zszedł Forster-Caskey, którego zastąpił Colunga.

W 82. minucie piłkę w polu karnym gospodarzy otrzymał Akpom. Anglik zwiódł obrońcę i uderzył futbolówkę wprost w Stockdale'a.

Chwilę później Arsenal miał znakomitą okazję do podwyższenia prowadzenia. Rzut wolny z 20 metra wykonywał Alexis, jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Kolejne minuty to szybka i intensywna gra. Oba zespoły co jakiś czas szturmowały na bramkę swoich przeciwników, ale za każdym razem coś stawało na przeszkodzie w strzeleniu gola.

W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego strzelał Alexis, jednak jego próba nie była na tyle dobra, aby pokonać Stockdale'a.

Chwilę później arbiter zakończył mecz rozgrywany na Falmer Stadium.

Brighton & Hove AlbionFA CupRaport pomeczowy autor: Przemek Lasek źrodło: własne
OFFO komentarzy: 354528.01.2015, 17:42

arsenal.com/news/news-archive/20150128/arsenal-complete-the-signing-of-gabriel

michalm1 komentarzy: 702028.01.2015, 17:42

Maniekx
Praca przez agencje to najczesciej praca w fabrykach, magazynach itp. gdzie masowo zatrudnia sie ludzi.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.01.2015, 17:40

Jakieś dobre źródło, o przedłużeniu kontraktu przez Campbell'a?

songoku95 komentarzy: 2348628.01.2015, 17:40

p19
a nie do dentysty?

michalm1 komentarzy: 702028.01.2015, 17:40

marimoshi
Nie mowmy o Messim bo Lionel to nie jest recydywa. Ronaldo nie po raz pierwszy kogos bije po twarzy lub kopie i w ogole nawet na to zwrocano uwagi. Juz nie wspomne o tym ze to jego 9 czerwona kartka w karierze. Wybacz ale chociazby Pepe dostal 10 meczow kary za kopniecie w podobny sposob rywala... Kasa rzadzi swiatem...

macie w końcu.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078428.01.2015, 17:39

A Joel podpisał nowy kontrakt przed wypożyczeniem

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.01.2015, 17:39

fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/p480x480/1486659_10152832529582713_5971303317878188238_n.jpg?oh=c7e8566e1a4c15602904bcf3e071274c&oe=556343EF&__gda__=1432436036_70b429245049cf11a30cb19ec72abb8a

Witamy :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.01.2015, 17:39

Pierwsze, co Gabriel powinien zrobić po transferze do Arsenalu to pójść do fryzjera.

songoku95 komentarzy: 2348628.01.2015, 17:34

pieprzony gówniak (pozdro Karlo) sadzi Nas ostro w kakao.

Dzięki Ci bardzo.
A wiesz może jakie stanowiska są popularne jako praca tymczasowa? Zastanawiam się nad picker/packer bo teoretycznie nic do tej pracy nie potrzeba prócz tężyzny fizycznej itp :P

Michal.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.01.2015, 17:29

"Miejsce w rankingu komentujących: 4"

Top4 jak trofeum. Bardziej zaszczytnego miejsca nie można mieć będąc kibicem Arsenalu.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34128.01.2015, 17:27

@pauleta
Haha, wiadomo :p Jakby liczba komentarzy równała się 'liczbie na koncie', to chyba byłbym największym spamerem tutaj :P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.01.2015, 17:26

bmwz5, szkoda, że komentarzy :P

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.01.2015, 17:25

Fajnie, że Arteta zostaje. Kiedyś każdy by się zdenerwował, ale po wystrzeleniu Coq'a wszystkim wyjdzie to na dobre. Myślę, że Coq - Arteta mogą dać nam spokój w tyłach, Mikel potrafi bronić, ale w połączeniu z Coq'iem mają szansę stworzyć fajny duet.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.01.2015, 17:25

Pod natłokiem tak ważnych informacji, że Henryemu się podoba chamski styl Costy i że Ospina uczy się języków nie zauważyłem tego newsa.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.01.2015, 17:20

Arsenal captain Mikel Arteta has signed a one-year extension to his Arsenal contract, according to Sky sources.

Arteta przedłużył o rok według Sky Sports.

marimoshi komentarzy: 472628.01.2015, 17:19

Michalm1
Dziwisz się? Ronaldo,Messi mogą więcej.Są zbyt medialny.Jakiś noname za takie zachowanie to spokojnie 5 spotkań zawieszenia :D
Tak samo w angielskiej więcej mogą angole. Spójrz na przykład Sterlinga.

lays komentarzy: 3987128.01.2015, 17:17

Ehh :D Nadal brak fotek Paulisty :P

Arteta widze z nowym kontraktem

michalm1 komentarzy: 702028.01.2015, 17:17

Turek44
Kasa w Realu jest najwazniejsza bo za euro moga kupic wszystko. Np. ostatnio Perez zaszalal sobie i wyslal koperte z kasa do LFP zeby Ronaldo obnizyc kare do 2 spotkanich. Jak zaplacil tak sie stalo. Cristiano za prawdziwe uderzenie reka w twarz jednego zawodnika, kopniaka pelna sila i lekcewazacy gest w strone FIFA dostal jedynie 2 mecze zawiszenia. Czas na ubaw po pachu CZAS START !

mar12301 komentarzy: 2311728.01.2015, 17:14

Pięknie gramy. Półfinał naprawdę jest w zasięgu!

Mihex komentarzy: 2360428.01.2015, 17:12

Jest nieźle, jak zwykle nawala skuteczność, ale gol Krajewskiego... Jak to mówią młodzi ludzie... Masakracja

marimoshi komentarzy: 472628.01.2015, 17:12

Ale ten Vori,Gori czy jak mu tam wkurza. W sumie zawsze denerwował mnie jak oglądam Chorowatów. Taki Diego Costa :D

TheInvincibles komentarzy: 130428.01.2015, 17:11

Katar - Niemcy 16-11

michalm1 komentarzy: 702028.01.2015, 17:11