Awans nie bez problemów, Brighton & Hove 2-3 Arsenal

Awans nie bez problemów, Brighton & Hove 2-3 Arsenal 25.01.2015, 17:57, Przemek Lasek 3736 komentarzy

Wczorajsze wyniki mocarzy w Pucharze Anglii mogły zasiać odrobinę niepewności w głowach kibiców Arsenalu. Kanonierzy w pierwszej połowie pewnie prowadzili ze swoim rywalem, nie dając mu zbyt wielu okazji do sprawdzenia dyspozycji Szczęsnego. Wydawało się, że londyńczycy bez problemów dowiozą zwycięstwo. Tak się jednak nie stało - podopieczni Wengera po raz kolejny dostarczyli swoim kibicom emocji, dając sobie strzelić 2 bramki w drugiej części spotkania. Znakomity mecz rozegrał Tomas Rosicky. Zanotował on bramkę i asystę oraz był motorem napędowym Arsenalu w tym pojedynku. Kanonierzy nie bez problemów, ale jednak awansowali do 5. rundy FA Cup.

Brighton & Hove Albion: Stockdale - Bruno (72. March), Greer, Dunk, Bennett - Holla, Ince - Calderon, Forster-Caskey (81. Colunga), Baldock - O'Grady

Arsenal: Szczesny - Chambers, Koscielny, Monreal, Gibbs - Flamini - Walcott (70. Sanchez), Ramsey, Ozil (80. Coquelin), Rosicky - Giroud (70. Akpom)

Już w 2. minucie padła pierwsza bramka! Prawym skrzydłem przedarł się Chambers, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie czyhał Walcott. Anglik przyjął piłkę i silnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. 1-0 dla Arsenalu!

W 5. minucie Stockdale'a próbował pokonać Ramsey. Strzał Walijczyka został jednak zablokowany.

Początek spotkania wyraźnie należał do gości tego pojedynku. Arsenal wydawał się kontrolować pole gry, zwłaszcza jego środkową część.

W 22. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Rosicky. Próba okazała się jednak niecelna.

W 24. minucie Rosicky świetnie dostrzegł stojącego w polu karnym Ozila. Niemiec nie miał w tej sytuacji problemu z umieszczeniem piłki w siatce. 2-0 dla Arsenalu!

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Szczęsnego miało miejsce w 29. minucie spotkania, kiedy to po nieudanej interwencji Kościelnego piłkę uderzył pomocnik Brighton. Futbolówka przeleciała niewiele nad poprzeczką.

Brighton & Hove spoglądało tylko na graczy Arsenalu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal zszedł na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

W 50. minucie Brighton zdobywa bramkę kontaktową. Chambers przegrał pojedynek główkowy na skraju pola karnego. W efekcie piłkę przejął O'Grady i płaskim strzałem pokonał bezradnego bramkarza Arsenalu.

Pięć minut później zawodnik gospodarzy próbował wymusić karnego, jednak sędzia pozostał niewzruszony.

W 58. minucie Arsenal strzela trzecią bramkę! Tomas Rosicky przejął piłkę przed polem karnym, po czym podał ją do Oliviera Giroud. Francuz odegrał ją do Czecha, który huknął z woleja, umieszczając futbolówkę w siatce.

W 62. minucie na boisku zameldował się March, który zmienił Saltora.

Kolejne minuty przyniosły groźniejsze ataki ze strony graczy Brighton. Nie byli oni jednak w stanie zmusić Szczęsnego do interwencji.

W 70. minucie Arsene Wenger zdecydował się zdjąć z boiska Giroud i Walcotta, a w ich miejsce desygnować Akpoma i Alexisa.

Dwie minuty później Brighton & Hove zdobyło gola. W polu karnym Arsenalu piłkę dostał Baldock, po czym bez problemów przelobował bezradnie interweniującego Polaka.

Gospodarze chcieli iść za ciosem. Zmusili obrońców Arsenalu do dwukrotnego blokowania strzałów.

W 79. minucie na boisku zameldował się Coquelin, który zmienił Ozila.

Chwilę później na zmianę zdecydował się również szkoleniowiec gospodarzy. Z boiska zszedł Forster-Caskey, którego zastąpił Colunga.

W 82. minucie piłkę w polu karnym gospodarzy otrzymał Akpom. Anglik zwiódł obrońcę i uderzył futbolówkę wprost w Stockdale'a.

Chwilę później Arsenal miał znakomitą okazję do podwyższenia prowadzenia. Rzut wolny z 20 metra wykonywał Alexis, jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Kolejne minuty to szybka i intensywna gra. Oba zespoły co jakiś czas szturmowały na bramkę swoich przeciwników, ale za każdym razem coś stawało na przeszkodzie w strzeleniu gola.

W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego strzelał Alexis, jednak jego próba nie była na tyle dobra, aby pokonać Stockdale'a.

Chwilę później arbiter zakończył mecz rozgrywany na Falmer Stadium.

Brighton & Hove AlbionFA CupRaport pomeczowy autor: Przemek Lasek źrodło: własne
michalm1 komentarzy: 702028.01.2015, 18:54

Kozz10
No musi zdecydowanie przypakowac bo jak na obronce to wyglada jak bocian. Ox pewnie mu jakies suple przepisze, do Alexisa na silka pojdzie i bedzie gotowy obronca :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 328.01.2015, 18:14

nowy nius

Mihex komentarzy: 2360428.01.2015, 18:13

TAK TAK TAK! Sorry za wybuch emocji, ale to chyba najbardziej emocjonujący sport :D
Ostatnio się tak cieszyłem jak wygrywaliśmy FA :D

OFFO komentarzy: 354528.01.2015, 18:11

czyli igrzyska tez niemal pewne (bedziemy rozstawieni i o nie zagramy drużynami gdzieś pokroju albani)

dlatego tak ważne było osiągnąć półfinał

xd

Zelek954 komentarzy: 54828.01.2015, 18:11

Pięknie zagrali ! Szmal znowu super mecz. Jednak z Katarem będzie trudno, już dziś sędziowie pokazali swój pazur, a co to będzie w meczu z petrohajsem ..

Bilardo komentarzy: 439 newsów: 128.01.2015, 18:07

Polacy niesamowicie w końcówce zagrali. Świetna atmosfera :)

kozz10 komentarzy: 372428.01.2015, 18:05

Gabriel może na luzie przypakować, jest strasznie szybki i atletyczny, dużo nie straci jak przypakuje

lays komentarzy: 3987128.01.2015, 18:04

hahahahahaa SZMAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

michalm

Akurat jak do nas dochodzą chucherka to pakują szybko :P Wystarczy spoojrzec na Jacka, Oxa i tak dalej :D

michalm1 komentarzy: 702028.01.2015, 18:01

Myslalem ze ten Gabriel ma lepsza budowe, a on takie chucherko. Sanchez go bedzie przestawiac na treningu hehehe, swoja droga to z twarzy wyglada jak by mial szczeke wsadzona do buzi.

Ciekawe jaki Gabirel jest z charakteru?

Opieprzy kolegów,czy położy uszy jak Ozil ?

narazie wyglada na gościa w typie Monreala, spokojny,cichy, powalczy o skład bez marudzenia.

songoku95 komentarzy: 2348528.01.2015, 17:56

a Wilshere i Debuchy? Też zawsze wyczesani.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.01.2015, 17:53

Beke z ręcznej. Przy wyrównanym poziomie 50% zależy od sędziów i 50% od bramkarza.

kozz10 komentarzy: 372428.01.2015, 17:53