Brady o Wilsherze, Szczęsnym i swojej przyszłości

Brady o Wilsherze, Szczęsnym i swojej przyszłości 05.02.2013, 19:11, Marcin Witkowski 29 komentarzy

Legenda Arsenalu, Liam Brady, uważa, że Jack Wilshere już teraz jest gotowy do „podbicia świata”. Irlandczyk pochwalił również wpływ młodego pomocnika na grę Arsenalu.

W latach 1973 – 1980 Brady rozegrał ponad dwieście meczów w barwach The Gunners.

- Wszyscy byliśmy zdenerwowani, ponieważ Jack nie grał przez osiemnaście miesięcy, ale okazało się, że z każdym meczem wygląda coraz lepiej. Jego występ w starciu z The Reds był fantastyczny – powiedział szef młodzieżowej Akademii Arsenalu.

- Myślę, że będzie kiedyś należeć do legend angielskiej piłki, razem z innymi utalentowanymi piłkarzami. Za moich czasów grał Glenn Hoddle, następnie pojawił się Paul Gascoigne. Z aktualnie grających Anglików wyróżniłbym Rooneya i Wilshere’a.

- On w tej chwili jest liderem Arsenalu, a tempo jakie narzuca jest niewiarygodne.

- Jack śmiesznie biega, ale potrafi mijać przeciwników, a z każdym meczem będzie coraz lepszy.

Wilshere prawdopodobnie wystąpi w jutrzejszym spotkaniu Anglia – Brazylia, rozgrywanym na Wembley. Razem z Jackiem może wystąpić Ashley Cole, dla którego będzie to występ numer 100 w reprezentacji.

- Według mnie Jack, tak jak Ashley, zaliczy mnóstwo występów w reprezentacji Anglii.

Brady wypowiedział się również o numerze „1” w bramce Arsenalu. 56-letni Irlandczyk uważa, że Wojciech Szczęsny będzie jeszcze lepszym bramkarzem, jeśli przyjrzy się występom dwóch legend europejskiej piłki.

- Powiedziałem Wojtkowi: “nie szukaj kłopotów, nie wybiegaj niepotrzebnie z bramki”. Grałem z dwoma świetnymi bramkarzami – Patem Jenningsem i Dino Zoffem. Prawdopodobnie o nich nie słyszał, ale powiedziałem mu, żeby sobie ich „wygooglował” i obejrzał jak grali. Oni nie szukali problemów, oni po prostu radzili sobie z kłopotami, które się pojawiały.

Liam Brady w maju 2014 roku przestanie pełnić funkcję szefa młodzieżowej Akademii Arsenalu.

- Nie zamierzam iść na emeryturę, po prostu rezygnuję z obecnie pełnionej funkcji. Chcę pracować lżej. To bardzo wymagająca praca, a ja chcę robić coś innego. Klub ostatnio powiedział mi, że być może znajdzie się dla mnie nowe stanowisko – zakończył Brady.

Liam Brady autor: Marcin Witkowski źrodło: The Sun
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
piter1908 komentarzy: 463006.02.2013, 11:13

co do Jacka to przyglądnijcie się jego stylowi biegu jest rzeczywiście dość dziwny a nie śmieszny. Wypycha jakoś dziwnie tyłek ale mija rywali a to najważniejsze ;]

DawidAFC (redaktor) komentarzy: 17329 newsów: 101605.02.2013, 23:59

Nie wiem o co chodzi z tym że Jack śmiesznie biega ale okej :D. A co do Wojtka to bardzo dobra rada :). Ale Wojtek jest młody i wierzę w niego ;p

DeptaGUNNER komentarzy: 185905.02.2013, 23:22

cwalin komentarzy: 162305.02.2013, 23:01

Wojtas wie kto to jest Pat Jenings legenda Arsenalu I Totenhamu nie mowiac o boskim Dino.

MoHras komentarzy: 23705.02.2013, 22:52

Dla mnie Jack momentami rzeczywiście biega jak legendarny Michael Johnson, mistrz na 200 i 400 m :) O nim mówiło się, że biega jak kaczka :) Najważniejsze, że Jack gubi na pierwszych dwóch krokach rywala z wypuszczeniem piłki. Mniejsza o styl ;)

niski93 komentarzy: 581605.02.2013, 22:40

Jack śmiesznie biega? No to chyba nie!

migus11 komentarzy: 130205.02.2013, 22:37

Nie wiem o co mu chodzi ze "śmiesznym bieganiem" Wilshere'a, wg mnie biega normalnie. :P

fabregas1987 komentarzy: 2047105.02.2013, 22:32

O Dino Zoffie to chyba każdy fan footballu słyszał, mi np ojciec o nim opowiadał xd
a Szczęsnemu na pewno jego ojciec też ;p

OFFO komentarzy: 301505.02.2013, 22:12

LOL jak można nie słyszeć o Dino Zoffie ???

a co do rady(dla Wojtka) to oni byli mistrzami w swoich czasach teraz czasy sie zmieniły i bramkarz musi asekurować linie obrony tak jak i bardzo dobrze grac nogami(bez tego nigdy nie zostanie jednym z najlepszych bramkarzy na świecie - bo jak ktos w tak młodym wieku zaczyna grac w takim klubie to chyba musi mieć takie cele )

a co do Jack to się go obawiam w meczu z Polską XD(oby miał gorszy dzień :-)

afckonrad9101 komentarzy: 783405.02.2013, 21:37

Bardzo madre slowa legendy AFC..

ThisIsOurSeason komentarzy: 230505.02.2013, 21:10

Dobrze gada. Może śmiesznie biegać, ale i tak uwielbiam patrzyć jak mija rywali.

JanoAFC komentarzy: 25105.02.2013, 21:07

Śmiesznie, nie śmiesznie. Ważne, że gra coraz lepiej i wydaje mi się, że jako jeden z niewielu jest naprawdę oddany swojemu klubowi. Obym się nie mylił...

12Titi14 (redaktor) komentarzy: 4275 newsów: 54605.02.2013, 21:04

Akurat jeśli nikt nie odejdzie to w przyszłości będzie fajna ekipa, Wilshere, Szczęsny, Gibbs, Jenkinson, AOC, Walcott, Coquelin, jeszcze Ramsey i Frimpong. Wenger już od dawna, próbuje budować skład na młodych zawodnikach, jak Na$ri, Fabregas, Clichy...jeśli obecni piłkarze nie zrozumieją, że jeśli poszczególnie odchodzą to nie mogą wygrać trofeum z Arsenalem, bo potem Wenger musi wszystko od nowa zaczynać. I co ważne wygrywać będą mogli grając w Kanonierach, a nie jak Song, który ciągle prawie na ławie siedzi, a potem powie "Mam trofeum !".

arsenalfann komentarzy: 1024305.02.2013, 21:01

Obydwaj mają szanse zostać legendami Arsenalu :)

dolny komentarzy: 178005.02.2013, 21:00

Jack śmiesznie biega :D Podolski lub Jenkinson, ci to dopiero śmiesznie biegają!

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 105.02.2013, 20:53

Jack bardzo podobnie się porusza do Rooney'a

Yakub97 komentarzy: 574605.02.2013, 20:51

Tylko niech Szczesny umowe przedluzy.
Angielicy w polu z polskim bramkarzem mogą osiagnać bardzo wiele

Yakub97 komentarzy: 574605.02.2013, 20:50

Byleby Wilsherowi nerwy nie puściły znów podczas meczu :D
Czuję że gdyby podczas zgrupowania Cole coś źle o Arsenalu mówił lub chwalił tak Chelsea mogłby do niego Jack rzucić sie :P

Lukiner komentarzy: 194905.02.2013, 20:49

W przyszłości Wilshere kapitan, Szczęsny zastępca i będzie świetnie :) Dzięki Brady za te diamenty!

Verminator97 komentarzy: 1483205.02.2013, 20:25

Dzięki za wychowanie takich gwiazd :)

Ceran komentarzy: 215405.02.2013, 19:49

Nie słyszeć o Dino Zoffie :o ?

gunner_girl komentarzy: 45505.02.2013, 19:46

Oby Szczęsny go posłuchał, bo ostatnio gorzej sobie radzi. Co do Jacka to oczywiste, że podbije świat :D

mizio komentarzy: 37105.02.2013, 19:41

Mam nadzieje, ze Szczęsny nie zrezygnuje z wychodzenia spoza bramki bo tylko raz się to nie udało. A zawsze oddał zagrożenie. Niechciałbym żeby czaił się cały czas w bramce jak Mannone, bo to, że Szczęsny wyjaśnia takie sytuacje jest ogromnym atutem

majkel_majkel komentarzy: 748 newsów: 1905.02.2013, 19:41

Dobre rady dla Wojtka, brawo za trafnosc uwag Brady'ego:)

Marcel90 komentarzy: 468605.02.2013, 19:36

Wilshere bedzie legenda :)

Adrian12543 komentarzy: 15983 newsów: 205.02.2013, 19:35

Wilshere będzie legendą Anglii i Arsenalu :) To wie chyba każdy ma on niesamowity talent i jest wielce pracowity. "Jack śmiesznie biega" nie no ładnie pocisnął :P To jest prawda, jego bieg jest z deka dziwny ale ważne że skutecznie mija przeciwników.

zuczek1987 komentarzy: 637405.02.2013, 19:21

no podobno Bergamp ma objąć to stanowisko

mitmichael komentarzy: 4745805.02.2013, 19:15

Liczymy na dobry wybor nastepcy :)

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Southampton 23.11.2019 - godzina 16:00
? : ?
Leicester - Arsenal 9.11.2019 - godzina 18:30
2 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool12111034
2. Leicester1282226
3. Chelsea1282226
4. Man City1281325
5. Sheffield United1245317
6. Arsenal1245317
7. Man United1244416
8. Wolves1237216
9. Bournemouth1244416
10. Burnley1243515
11. Brighton1243515
12. Crystal Palace1243515
13. Newcastle1243515
14. Tottenham1235414
15. Everton1242614
16. West Ham1234513
17. Aston Villa1232711
18. Watford121568
19. Southampton122288
20. Norwich122197
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy112
Tammy Abraham102
Sergio Agüero92
Pierre-Emerick Aubameyang80
Sadio Mané72
Raheem Sterling71
Mohamed Salah63
Marcus Rashford63
Teemu Pukki62
Harry Kane61
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.67
Gracz października wybór redaktorów Matteo Guendouzi
Matteo Guendouzi
6.52
Gracz października wybór użytkowników Matteo Guendouzi
Matteo Guendouzi
Publicystyka
Wywiady
Fortuna
Piłka nożna