Coquelin: Zawsze chciałem grać jako pomocnik

Coquelin: Zawsze chciałem grać jako pomocnik 09.11.2012, 19:26, Bartłomiej Rusek 21 komentarzy

Francis Coquelin jest zachwycony otrzymaną w tym sezonie szansą na grę na środku pomocy.

W swojej dotychczasowej karierze w Arsenalu 21-letni reprezentant młodzieżowej drużyny Francji zagrał od pierwszej minuty łącznie w 21 meczach. Młody zawodnik zazwyczaj występował jako obrońca, jednak ostatnio otrzymuje szanse na grę w środku pola, z czego niezmiernie się cieszy.

- Zawsze chciałem grać na tej pozycji. Dlatego niezwykle się cieszę z otrzymanej szansy. Oczywiście lubiłem też występować jako obrońca w zeszłym sezonie - mogę grać gdziekolwiek, po prostu chcę grać. Jednak w tym sezonie jestem prawdę szczęśliwy, gdyż pomocnik to moja ulubiona pozycja na boisku.

W obecnym sezonie Coquelin wystąpił jak dotąd ośmiokrotnie – wliczając całe 120 minut meczu z Reading – przyznaje jednak, że bardzo chciałby grać regularnie.

- Gdy zasmakujesz gry w Premier League i Lidze Mistrzów, chcesz grać co tydzień. Każdy gracz tak ma, nie ważne czy ma 17 czy 32 lata. Ja też chcę grać regularnie. Wiem jednak, że ze względu na rywalizację w składzie i obecność wielu znakomitych zawodników, nie będzie o to łatwo. Dlatego też muszę być cierpliwy - a nie jest to łatwe zadanie – i wykorzystać najlepiej jak potrafię każdą otrzymaną szansę.

- Wiem, że gdy dobrze zaprezentuję się na boisku, otrzymam szansę na grę w kolejnych spotkaniach. Zresztą wydaje mi się, że za każdym razem w tym sezonie, kiedy zostałem wybrany przez Bossa, zagrałem całkiem dobrze. Tak więc mam nadzieję, że otrzymam dużo więcej szans.

Francis Coquelin autor: Bartłomiej Rusek źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
rol18 komentarzy: 192911.11.2012, 18:21

gra jak na razie bardzo dobrze więc może z niego coś być :)

DawidAFC (redaktor) komentarzy: 17398 newsów: 104210.11.2012, 15:52

Coq będzie dobry bo jest wszechstronny i to jego mocna strona :)

FcArs komentarzy: 127510.11.2012, 11:20

Na ten moment Kokle jest już znacznie lepszy niż Remzej

michal192837465 komentarzy: 765410.11.2012, 10:52

Oby Coq dzisiaj zagrał zamiast Ramsey'a.

AspiratioCrew komentarzy: 51310.11.2012, 09:34

JanikK

Jak Ci sie może Coq nie podobać , napewno lepszy od tego Twojego Ramseya

marcin04c komentarzy: 217010.11.2012, 08:15

a moim zdaniem Aneke powinien grać zamiast Ramsey... a aaron na wypozyczenie.

pepe126p komentarzy: 66109.11.2012, 23:24

Francis czas odwdzięczyć się za otrzymane zaufanie...

luzak79 komentarzy: 106909.11.2012, 22:58

obstawiam że jutro zagra w pierwszym składzie

IwoSzymon komentarzy: 60909.11.2012, 22:55

Jestem pewien, że zostanie w Arsenalu na długo. Piłkarze z jego pokolenia grający w Arsenalu mają zasady i krew Kanonierów. Jack, Frimpong, Jenkinson , Coquelin oni będą Kanonierami z prawdziwego zdarzenia.

clash123 komentarzy: 143209.11.2012, 22:18

bedzie wielki....oby zostal z Arsenalem na dlugie lata

Yave komentarzy: 108609.11.2012, 22:13

@imprecis
seriously? chcesz zdjąć Artetę z 1 składu?!

12Titi14 (redaktor) komentarzy: 4280 newsów: 55809.11.2012, 21:45

Myślałem, że będzie:
"Coquelin: Zawsze chciałem grać w Arsenalu"

andrzej93 komentarzy: 119509.11.2012, 21:20

a już myślałem że kolejny który chce grać na napadzie

imprecis komentarzy: 18150 newsów: 2109.11.2012, 21:05

Powinien częściej grać zamiast Artety, bo już widać, że Hiszpan dostaje zadyszki i nie gra tak doskonale jak na początku sezonu.

polandblood komentarzy: 11067 newsów: 109.11.2012, 20:44

Coq i Mr. Dench to jedyni nominalni dp w tym klubie, choć Coq ma ciągaty nie raz isc do przodu. Arteta nie będzie grał cały sezon po 90 minut.

Robizg1 komentarzy: 8394 newsów: 109.11.2012, 20:13

Całkiem inna wypowiedź niż ta ostatnia że jak nie będzie grał to odejdzie :). Zmądrzał , w porównaniu do zeszłego sezonu zaliczył spory progres. Fajnie gra w defie, poprawi ofensywę to będzie chłop na schwał. :)
Damian199656
Masz rację on przynajmniej się rozwija -.-

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078409.11.2012, 20:11

wolę oglądać go niż ramseya

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 209.11.2012, 19:40

ja lubie Coq !!!

JanikK komentarzy: 16566 newsów: 209.11.2012, 19:37

Mi się on nie podoba...

damian199656 komentarzy: 762609.11.2012, 19:36

Na pewno zasługuje na grę w przeciwieństwie do Ramseya

LoveTheGunners komentarzy: 914009.11.2012, 19:32

Coq na prawde zaliczyl ogromny progres. Widac ze od zeszlego roku przybral na masie i moze grac w pomocy z powodzeniem. W przegranym meczu z Shalke na ES , zagral najlepiej z pomocnikow

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz marca wybór redaktorów
7.13
Gracz marca wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl