Derby zawiodły: Chelsea 0-0 Arsenal

Derby zawiodły: Chelsea 0-0 Arsenal 10.01.2018, 22:04, Łukasz Wandzel 2509 komentarzy

Po niezwykle nudnym meczu okazało się, że pierwszy pojedynek półfinałowy Carabao Cup nie przyniósł żadnego rozstrzygnięcia, a dwa zespoły z Londynu będą rozpoczynać rewanż na The Emirates Stadium z zerowym dorobkiem bramkowym. Z tą przewagą dla zawodników prowadzonych przez Arsene'a Wengera, że zagrają oni u siebie. Dlatego też wydaje się, że Kanonierzy lepiej wyszli na dzisiejszym remisie, ponieważ przy takiej grze ofensywnej to maksimum, co mogli osiągnąć.

Obydwie drużyny były świadome tego, że czeka je rewanż, więc bały się zaryzykować. O ile jeszcze można zrozumieć Arsenal, ponieważ w drugim meczu zagra przed własną publicznością, o tyle The Blues powinni bardziej postarać się o zwycięstwo. Jednak odpuszczali w pierwszej połowie, dzięki czemu we współpracy z The Gunners zagrali nudny mecz. W drugiej odsłonie wyglądali lepiej od rywali, naciskali go, ale i tak nie wyglądali na takich, którzy przestraszyliby się spotkania na The Emirates. A z pewnością będzie to otwarty mecz, gdyż rozstrzygnie o tym, kto przechodzi dalej. Dzisiejsze derby zawiodły, bo londyńskie ekipy zrobiły sobie z nich rozgrzewkę przed rewanżem.

Składy, w jakich oba wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Ospina - Chambers, Mustafi, Holding - Bellerin, Wilshere (59' Elneny), Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Welbeck - Lacazette (67' Alexis).

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Rudiger - Moses, Kante, Fabregas, Drinkwater (68' Willian), Alonso - Hazard (85' Bakayoko), Morata (87' Batshuayi).

Wielu kibiców mogło z wypiekami na twarzy wyczekiwać kolejnego starcia pomiędzy tymi ekipami, mając w pamięci to ostatnie, które było świetnym spektaklem dla każdego fana futbolu. Kanonierzy i The Blues zafundowali nam wtedy prawdziwą gratkę i emocjonalną jazdę bez trzymanki. Pod tym względem dzisiejsze derby rozczarowały i już w pierwszej połowie widać było, że nie będzie to podobny mecz. Przede wszystkim piłkarze, których prowadzi Antonio Conte, jak i podopieczni Arsene'a Wengera, stwarzali sobie za mało okazji. Grali bardzo ospale, a stuprocentowych sytuacji, podobnych do tych, które ostatnio zaprzepaszczał raz za razem Alvaro Morata po prostu nie było.

Pierwsze 45 minut od drugiej połowy różniło się tylko tym, że żadna ze stron nie przeważała. Po przerwie to Chelsea zdominowała The Gunners, którzy bronili się na własnej połowie prawie do końca spotkania. Wynikało to z tego, że piłkarze w czerwono-białych strojach nie mieli pomysłu na grę w ofensywie. Nawet kiedy The Blues osłabli w końcówce po ciągłych atakach na bramkę Davida Ospiny, wciąż nie mogło być mowy o golu dla Arsenalu, ponieważ nie miał go kto strzelić. Alexandre Lacazette wyglądał na zagubionego, kiedy był otoczony Iwobim i Welbeckiem. Ci dwaj piłkarze, choć pierwszy znacznie lepiej zaprezentował się od drugiego, zupełnie nie wiedzieli, co robią na boisku. Nie dziwi więc fakt, że Lacazette miał tak naprawdę jedną szansę w tym meczu, kiedy wybiegł na wolne pole w pierwszej połowie.

Mesut Özil nie znalazł się w składzie na pojedynek przeciwko Chelsea, z kolei Alexis Sanchez wszedł z ławki rezerwowych w trakcie drugich 45. minut. Brak tych dwóch zawodników udowodnił jedynie, że klubowi będzie bardzo ciężko, jeśli zdecydują się odejść. Chilijczyk nie zagrał niczego specjalnego, ale był otoczony Iwobim oraz Welbeckiem. Zastąpił w tym przypadku Lacazette'a i, podobnie jak on, mógł się poczuć jedynie bezradny. Na domiar złego, kibice Arsenalu byli zmuszeni oglądać, jak Jack Wilshere opuszcza boisko z urazem. Patrząc na przebieg spotkania, należy uznać, że Arsene Wenger powinien być zadowolony z bezbramkowego remisu, ponieważ jego zespołu nie było dziś stać na nic więcej.

Carabao CupChelsea FCRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
OFFO komentarzy: 354513.01.2018, 20:28

@pierre_afc

dlatego napisałem że na poczatku bedzie najbardziej widoczna różnica (tez mam nadzieje ze sie poprawi)

szukam i szukam statystyk ile kilometrów robi malcom w meczach a ile sanchez

jesli malcom przynajmniej swoim zaangażowaniem(nie mowie o umiejętnościach piłkarskich) w mecz nie bedzie równał sanchezowi to fatalnie to sie skonczy (a juz jest fatalnie)

Barney komentarzy: 2091113.01.2018, 20:28

szkoda , że nie mamy takiego gracza na skrzydle jak Son widać ,że mu się chcę i zostawia serce na boisku uwielbiam gościa :)

kamilo_oo komentarzy: 2356713.01.2018, 20:28

chorwacki komentator już z 3 razy powiedział Arsenal, więc Done Deal xd

kaljot komentarzy: 65013.01.2018, 20:27

@thide Tylko dureń by wybrał kuraki :p

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 613.01.2018, 20:23

@Gerwciu:

Ledwo przyszedł, a już się w Macdonaldzie obżera...

pierre_afc komentarzy: 1207113.01.2018, 20:23

@OFFO: Malcom nie gra w obronie? To nie bierzmy, lepiej Grosickiego weźmy, też nie gra w obronie, ma doświadczenie na angielskich boiskach i będzie kosztował mniej.

A tak serio to jak Iwobi czy Ozil mogli poprawić swoją grę obronną (co prawda to nie jest jakiś majstersztyk, ale faktyczna poprawa jest) to i Malcom da sobie radę. A jak nie to co nam szkoda jeśli w ataku będzie robił swoje?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.01.2018, 20:23

@OFFO: 20 lat, wyrobi się@kaljot: malcom preferował Arsenal nad Tottenhamem, więc podejrzewam, że jest zdeterminowany

kamilo_oo komentarzy: 2356713.01.2018, 20:22

@OFFO:

Nikt realny nie zastąpi Sancheza 1:1

GKS_AFC komentarzy: 871713.01.2018, 20:22

Zizu chyba poleci..

kaljot komentarzy: 65013.01.2018, 20:21

Masz rację że Malcom , tak to jest jak się w pracy pisze na szybko :) wiadomo czy Malcom do nas dołączyć ?

ZielonyLisc komentarzy: 2027913.01.2018, 20:20

Malcom Malcom ale jak Sanchez zostanie to można zapomnieć, chyba że w lato się uda. Oby nie było jak z Lemarem.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52413.01.2018, 20:20

@sebastix11
A to jedynie luźne nawiązanie do asysty sprzed chwili.

OFFO komentarzy: 354513.01.2018, 20:20

ok malcom asysta ale ma wadę jego gra w obronie to kryminał

wymiana sanchez na malcoma nigdy nie bedzie 1:1 ale najbardziej widoczne na poczatku to bedzie ten brak serducha do gry w obronie u malcoma jaki ma sanchez

pierre_afc komentarzy: 1207113.01.2018, 20:19

Wskaźniki hajpu Malcoma na kanonierzy.com rosną! POWTARZAM, hajp na Malcoma rośnie!

Dominik11 komentarzy: 2016413.01.2018, 20:13

Ciekawe jak jutro zagra Alexis da z siebie 100% bo być może to jego ostatni mecz w Arsenalu, czy mu nie będzie zależało.

sebastix11 komentarzy: 599213.01.2018, 20:12

na kapitanie oczywiście mialem dopisac

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 613.01.2018, 20:11

Włączyłem tą francuską i prawie dostałem zawału, bo myślałem, że to Malcoma znoszą ;D

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 213.01.2018, 19:59

@sebastix11: Wstawiał zdjęcia (agent) na bodajże ćwierkaczu (lub insta) z oznaczeniem lokalizacji. Niektórzy nawet się podniecili, że lajkował pod tymi zdjęciami komentarze o Arsenalu.

Craz komentarzy: 356513.01.2018, 19:59

@Marcinafc93: Dawac tam jeszcze Faraona i Fijo i ogladam kazdy ich mecz

Gerwciu komentarzy: 372213.01.2018, 19:57

Ciekawe czy Malcom już kupił dom w Londynie. Żeby tylko nie zamieszkał z Iwobim albo Akpomem.

Dominik11 komentarzy: 2016413.01.2018, 19:55

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 113.01.2018, 19:53

Coquelin dziś w podstawie

OFFO komentarzy: 354513.01.2018, 19:53

mój włoski = 0 ale z translatora mi wynika ze rano był w londynie teraz juz wraca (juz wrócił)