Diaby dołącza do Klubu 100

Diaby dołącza do Klubu 100 27.02.2019, 19:58, Tomasz Kochański 13 komentarzy

Abou Diaby stał się członkiem prestiżowego Klubu 100 Arsenalu po zakończeniu swojej piłkarskiej kariery.

Były reprezentant Francji zanotował 180 występów z armatką na piersi, wliczając w to 124 spotkania w Premier League, a ponadto zdobył 19 goli podczas swojego 9-letniego pobytu w północnym Londynie.

Poważne problemy zdrowotne utrudniły mu rozwinięcie skrzydeł na Emirates Stadium, jednak pomimo przeciwności losu, 32-latek rozegrał wiele spotkań na wysokim poziomie - finał Pucharu Ligi w 2007 roku czy mecz ligowy z Liverpoolem 5 lat później. Zdobywał on też widowiskowe bramki przeciwko Aston Villi czy Derby County.

Gratulację, Abou!

Abou Diaby autor: Tomasz Kochański źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
thide (redaktor) komentarzy: 31207 newsów: 142028.02.2019, 16:38

@Brejna: grał po odejściu z Arsenalu.

Kowal96 komentarzy: 1579728.02.2019, 15:42

@thide:

Tak tak mój błąd, masz rację oczywiście :p

Brejna komentarzy: 19428.02.2019, 14:54

Co on za kontuzje łapał,że od odejścia z Araenalu nie zagrał ani minuty? Ciagle coś innego czy jeden i ten sam problem? Ciekawe czy gość dalej się leczy czy już to olał. Podejrzewam ,że jego marzeniem jest po prostu zagranie w pilke nieważne na jakim poziomie. Mój przyjaciel od kilku lat boryka się z problemem kolana,a wcześniej od małego trenował pilke. W tym czasie raz była sytuacja,że mogl z nami pokopać w pilke na podwórku „na chodzonego” i od tamtej pory mówi ,że to był jego najszczęśliwszy moment w życiu. Smutna historia i tyle.

softgreat komentarzy: 206028.02.2019, 08:19

@piter1908: to klub 1000 ;)

KingAugust komentarzy: 87427.02.2019, 23:29

Gratki

thide (redaktor) komentarzy: 31207 newsów: 142027.02.2019, 20:53

@Kowal96: nie, oficjalnie do klubu 100 dołączył wraz z zakończeniem kariery.

thide (redaktor) komentarzy: 31207 newsów: 142027.02.2019, 20:52

@Serduszko: nie tak działa ten klub 100.

https://www.arsenal.com/news/news-archive/arsenal-launches-the-100-club
tu pełna lista.

tyson880 komentarzy: 989627.02.2019, 20:46

Przez 9 lat 180 meczów.... Masakra.

Kowal96 komentarzy: 1579727.02.2019, 20:33

Nie za późno ten news? :D

Serduszko komentarzy: 68327.02.2019, 20:29

9. lat i tylko 180 spotkań ,choć w jego wykonaniu to aż 180 spotkań, ale wolę walki to miał mimo wszystko. Gdyby w tamtym czasie kto inny prowadził Arsenal niż Wenger to najprawdopodobniej rozwiązano by z nim kontrakt.

piter1908 komentarzy: 480327.02.2019, 20:20

myślałem że chodzi o piłkarza który opuścił 100 spotkań przez kontuzje ;)

Serduszko komentarzy: 68327.02.2019, 20:15

Hmnnn......myślałem że żeby doliczyć do klubu 100. trzeba strzelić dla Arsenalu 100. bramek, chyba z litości mu przyznano te prestiżowe wyróżnienie.

P29LJ komentarzy: 78527.02.2019, 20:07

XXXDDD

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8
Gracz marca wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
7.13
Gracz marca wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl