Eboue szczerze o swojej sytuacji życiowej

Eboue szczerze o swojej sytuacji życiowej 11.06.2019, 17:42, Tomasz Kochański 15 komentarzy

Były defensor Arsenalu - Emmanuel Eboue - w wywiadzie dla francuskiej telewizji wyznał, że nadal walczy z depresją, a ponadto rozważał popełnienie samobójstwa.

Problemy Iworyjczyka zaczęły się, gdy FIFA zawiesiła go na rok, uniemożliwiając pracę w świecie futbolowym. Stało się tak, ponieważ Eboue nie uiścił należności wobec swojego agenta, co doprowadziło do zerwania jego kontraktu z Sunderlandem w marcu 2016 roku.

Bez ważnej umowy z klubem i po rozwodzie, który zrujnował go finansowo, Eboue stwierdził, że w pewnym momencie myślał o odebraniu sobie życia:

- Czasem zamykałem się w pokoju na trzy albo cztery dni i myślałem nad tym, co mi jeszcze zostało. Do dziś biorę antydepresanty, które mi pomagają, bo przede mną nadal długa droga. Mam jednak nadzieję, że inni wyciągną wnioski z moich błędów.

- Pozostawanie bez klubu przez tak długi okres było bardzo bolesne. Musiałem trenować na własną rękę. Było mi wstyd, bo ludzie zaczęli mnie postrzegać zupełnie inaczej. Mogliby powiedzieć: "Zobacz, to Eboue, finalista Ligi Mistrzów z 2006 roku". Ten widok był dla nich zaskakujący czy szokujący. Wolałem trenować z samego rana, ale wtedy też trafiałem na innych ludzi, którzy robili sobie ze mną zdjęcia i udostępniali je w mediach społecznościowych. Zostało mi więc trenowanie w nocy, bez światła.

Co gorsza, Eboue zaczął okłamywać swoją rodzinę:

- Nie mogłem trenować podczas dnia, nie mogłem zostać też w domu. Dzieci pytały mnie o to, kiedy wrócę na boisko, więc każdego ranka udawałem, że idę do pracy. Okłamywałem swoje potomstwo. Zostawałem poza domem przez znaczną część dnia, a wracałem, gdy byli już w łóżkach. Nie chciałem, żeby pytały mnie, dlaczego nie widzą mnie w telewizji albo podczas meczów.

Emmanuel Eboue autor: Tomasz Kochański źrodło: bbc.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Kris3Tears komentarzy: 64412.06.2019, 15:21

Szkoda że nikt mu nie powiedział o MGTOW. Jego życie pewnie wyglądałoby teraz inaczej. Ech, kobiety...

sector komentarzy: 125112.06.2019, 11:46

A taki był wesoły z niego gość... jak widać najciemniej pod latarnią! Powinie wrócić do Arsenalu i pilnować atmosfery w zespole! :-)

Rumunia komentarzy: 29612.06.2019, 08:47

"Mam jednak nadzieję, że inni wyciągną wnioski z moich błędów." - no tak, nie żenić się.

Armata500 komentarzy: 3589 newsów: 7312.06.2019, 08:26

Czy to przypadek, że tak wielu komików i z pozoru pozytywnych ludzi cierpi na depresję? No nie.

Eboue był mega duszą towarzystwa, ale zżarły go problemy. Nie ma tu znaczenia to, że był bogaty i miał wszystko. Depresja to choroba, bardzo niebezpieczna choroba, jeśli nie jest leczona. I może ona dotknąć każdego, niezależnie czy biednego czy bogatego, znanego czy szaraka, piłkarza czy urzędnika. Jak rak, jak przeziębienie.

Powodzenie Eboue, wytrwaj i walcz dla swojej rodziny. Nie można się poddawać.

filo94 komentarzy: 6150 newsów: 212.06.2019, 05:59

Świetny z niego gość. Trzymaj się stary!

Patriko komentarzy: 310412.06.2019, 01:10

Uroki depresji

Traitor komentarzy: 7932 newsów: 2411.06.2019, 23:17

Najzabawniejsi na zewnatrz są najsmutniejsi w srodku - cos w tym jest

Piotrcovianin komentarzy: 6511.06.2019, 22:58

Żona i agent go zrujnowali, a szkoda bo pozytywny koleś.

Gryzek komentarzy: 318711.06.2019, 21:32

Dobra dusza w szatni. Szkoda go, ale to pokazuje, że możesz mieć górę siana na koncie, a mimo wszystko nie być pewnym stabilnej przyszłości.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492511.06.2019, 20:33

@Squillichy

Ale śmiechłem XD Ten komentarz powinien wjechać w najlepsze w historii tej strony. Smutna historia, człowiek się spodziewa banalnych słów otuchy, a tu taka perełka w komentarzu.

stanyal komentarzy: 92811.06.2019, 19:42

Z tego co pamietam to jeszcze do tego wykryto HIV u niego. Szkoda chlopa ale do teraz nie zapomne 98 min z LFC

Squillichy komentarzy: 13011.06.2019, 19:15

O proszę, to przecież Eboue-finalista Ligi Mistrzów z 2006 roku.

Toreira11 komentarzy: 18511.06.2019, 18:25

Szkoda chłopa mam nadzieję że się pozbiera

Placio komentarzy: 110011.06.2019, 17:52

Eboue , trzymamy kciuki! Dasz rade chłopie!

Ranczomen komentarzy: 943211.06.2019, 17:48

Eboue dobra morda, oby sobie poradził. W najgorszym razie może otworzyć własną szkołę tańca :P

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Man City - Arsenal 17.06.2020 - godzina 21:00
? : ?
Arsenal - West Ham 7.03.2020 - godzina 16:00
1 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool29271182
2. Man City28183757
3. Leicester29165853
4. Chelsea29146948
5. Man United29129845
6. Wolves291013643
7. Sheffield United281110743
8. Tottenham291181041
9. Arsenal28913640
10. Burnley291161239
11. Crystal Palace291091039
12. Everton291071237
13. Newcastle29981235
14. Southampton291041534
15. Brighton296111229
16. West Ham29761627
17. Watford29691427
18. Bournemouth29761627
19. Aston Villa28741725
20. Norwich29561821
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz maja wybór redaktorów
10
Gracz maja wybór użytkowników Buyako Saka
Buyako Saka
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl