Eboue szczerze o swojej sytuacji życiowej

Eboue szczerze o swojej sytuacji życiowej 11.06.2019, 17:42, Tomasz Kochański 15 komentarzy

Były defensor Arsenalu - Emmanuel Eboue - w wywiadzie dla francuskiej telewizji wyznał, że nadal walczy z depresją, a ponadto rozważał popełnienie samobójstwa.

Problemy Iworyjczyka zaczęły się, gdy FIFA zawiesiła go na rok, uniemożliwiając pracę w świecie futbolowym. Stało się tak, ponieważ Eboue nie uiścił należności wobec swojego agenta, co doprowadziło do zerwania jego kontraktu z Sunderlandem w marcu 2016 roku.

Bez ważnej umowy z klubem i po rozwodzie, który zrujnował go finansowo, Eboue stwierdził, że w pewnym momencie myślał o odebraniu sobie życia:

- Czasem zamykałem się w pokoju na trzy albo cztery dni i myślałem nad tym, co mi jeszcze zostało. Do dziś biorę antydepresanty, które mi pomagają, bo przede mną nadal długa droga. Mam jednak nadzieję, że inni wyciągną wnioski z moich błędów.

- Pozostawanie bez klubu przez tak długi okres było bardzo bolesne. Musiałem trenować na własną rękę. Było mi wstyd, bo ludzie zaczęli mnie postrzegać zupełnie inaczej. Mogliby powiedzieć: "Zobacz, to Eboue, finalista Ligi Mistrzów z 2006 roku". Ten widok był dla nich zaskakujący czy szokujący. Wolałem trenować z samego rana, ale wtedy też trafiałem na innych ludzi, którzy robili sobie ze mną zdjęcia i udostępniali je w mediach społecznościowych. Zostało mi więc trenowanie w nocy, bez światła.

Co gorsza, Eboue zaczął okłamywać swoją rodzinę:

- Nie mogłem trenować podczas dnia, nie mogłem zostać też w domu. Dzieci pytały mnie o to, kiedy wrócę na boisko, więc każdego ranka udawałem, że idę do pracy. Okłamywałem swoje potomstwo. Zostawałem poza domem przez znaczną część dnia, a wracałem, gdy byli już w łóżkach. Nie chciałem, żeby pytały mnie, dlaczego nie widzą mnie w telewizji albo podczas meczów.

Emmanuel Eboue autor: Tomasz Kochański źrodło: bbc.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Kris3Tears komentarzy: 149412.06.2019, 15:21

Szkoda że nikt mu nie powiedział o MGTOW. Jego życie pewnie wyglądałoby teraz inaczej. Ech, kobiety...

sector komentarzy: 126412.06.2019, 11:46

A taki był wesoły z niego gość... jak widać najciemniej pod latarnią! Powinie wrócić do Arsenalu i pilnować atmosfery w zespole! :-)

Rumunia komentarzy: 46812.06.2019, 08:47

"Mam jednak nadzieję, że inni wyciągną wnioski z moich błędów." - no tak, nie żenić się.

Armata500 (redaktor) komentarzy: 3744 newsów: 10812.06.2019, 08:26

Czy to przypadek, że tak wielu komików i z pozoru pozytywnych ludzi cierpi na depresję? No nie.

Eboue był mega duszą towarzystwa, ale zżarły go problemy. Nie ma tu znaczenia to, że był bogaty i miał wszystko. Depresja to choroba, bardzo niebezpieczna choroba, jeśli nie jest leczona. I może ona dotknąć każdego, niezależnie czy biednego czy bogatego, znanego czy szaraka, piłkarza czy urzędnika. Jak rak, jak przeziębienie.

Powodzenie Eboue, wytrwaj i walcz dla swojej rodziny. Nie można się poddawać.

filo94 komentarzy: 6362 newsów: 212.06.2019, 05:59

Świetny z niego gość. Trzymaj się stary!

Patriko komentarzy: 332912.06.2019, 01:10

Uroki depresji

Traitor komentarzy: 9278 newsów: 2411.06.2019, 23:17

Najzabawniejsi na zewnatrz są najsmutniejsi w srodku - cos w tym jest

Piotrcovianin komentarzy: 6511.06.2019, 22:58

Żona i agent go zrujnowali, a szkoda bo pozytywny koleś.

Gryzek komentarzy: 332711.06.2019, 21:32

Dobra dusza w szatni. Szkoda go, ale to pokazuje, że możesz mieć górę siana na koncie, a mimo wszystko nie być pewnym stabilnej przyszłości.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492511.06.2019, 20:33

@Squillichy

Ale śmiechłem XD Ten komentarz powinien wjechać w najlepsze w historii tej strony. Smutna historia, człowiek się spodziewa banalnych słów otuchy, a tu taka perełka w komentarzu.

stanyal komentarzy: 93011.06.2019, 19:42

Z tego co pamietam to jeszcze do tego wykryto HIV u niego. Szkoda chlopa ale do teraz nie zapomne 98 min z LFC

Squillichy komentarzy: 13011.06.2019, 19:15

O proszę, to przecież Eboue-finalista Ligi Mistrzów z 2006 roku.

Toreira11 komentarzy: 18611.06.2019, 18:25

Szkoda chłopa mam nadzieję że się pozbiera

Placio komentarzy: 179211.06.2019, 17:52

Eboue , trzymamy kciuki! Dasz rade chłopie!

Ranczomen komentarzy: 1069611.06.2019, 17:48

Eboue dobra morda, oby sobie poradził. W najgorszym razie może otworzyć własną szkołę tańca :P

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City19125241
2. Manchester United20124440
3. Leicester20123539
4. West Ham20105535
5. Liverpool1997334
6. Tottenham1896333
7. Everton18103533
8. Chelsea2086630
9. Arsenal2093830
10. Aston Villa1892729
11. Southampton1985629
12. Leeds1982926
13. Wolves2065923
14. Crystal Palace2065923
15. Burnley1964922
16. Newcastle20541119
17. Brighton2039818
18. Fulham19271013
19. West Brom20251311
20. Sheffield Utd2022168
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah Ghaly133
Harry Kane1211
Heung-Min Son126
Bruno Fernandes117
Jamie Vardy115
D. Calvert-Lewin110
Patrick Bamford102
Callum Wilson83
Wilfried Zaha82
M. Rashford75
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6
Gracz grudnia wybór redaktorów Gabriel Magalhaes
Gabriel Magalhaes
7.15
Gracz grudnia wybór użytkowników Emile Smith Rowe
Emile Smith Rowe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl