Kanoute najlepszym piłkarzem Afryki

Kanoute najlepszym piłkarzem Afryki 02.02.2008, 13:02, 17 komentarzy

Reprezentant Mali, 30-letni Frederic Kanoute został uznany najlepszym piłkarzem Afryki w 2007 roku. Wyniki plebiscytu Afrykańska Konfederacja Piłkarska (CAF) ogłosiła w stolicy Togo - Lome.

W sondażu na najlepszego zawodnika Afryki (głosy oddali szkoleniowcy 53 afrykańskich drużyn narodowych) Kanoute wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora - Didiera Drogbę z Wybrzeża Kości Słoniowej oraz Michaela Essiena z Ghany.

Kanoute występuje w kadrze Mali od 2004 roku, wcześniej grał w młodzieżowej reprezentacji Francji.

W 1970 roku tytuł najlepszego piłkarza Afryki przypadł jego rodakowi, Salifowi Keicie.

Termin tegorocznej gali CAF został mocno skrytykowany, bowiem w tym czasie w Ghanie rozgrywane są mistrzostwa kontynentu. Między innymi selekcjoner reprezentacji Ghany, Claude LeRoy nie wyraził zgody na wyjazd Essiena do Lome, mimo że podróż samochodem z Akry trwałaby tylko trzy godziny. W niedzielę w półfinale Pucharu Narodów Afryki gospodarze turnieju zmierzą się z Nigerią.

Napastnik hiszpańskiej Sevilli jest pierwszym zwycięzcą ankiety urodzonym w Europie. Kanoute przyszedł na świat 2 września 1977 roku we Francji (Sainte Foy les Lyon).

Napastnik Arsenalu - Emmanuel Adebayor znalazł się poza czołówką, zdobywając jedynie wyróżnienie w plebiscycie serwisu BBC Sports.

Emmanuel AdebayorFrédéric Kanoute autor: źrodło: Sport.pl
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
kappa komentarzy: 66608.03.2008, 14:15

No nalezalo mu sie , szkoda ,ze odpadli

sojer14 komentarzy: 1751 newsów: 211.02.2008, 17:29

Zasłuzony tytułą dla niego:) mam nadzieje ze Adebayor w przyszłym roku siegnie po niego:)

turek komentarzy: 98802.02.2008, 18:24

Kanoute zasłuzył na ten tytuł a co dudu to może w tym roku zobaczymy

kluch_lbn komentarzy: 176502.02.2008, 15:43

na pewno mu sie nalezalo, a i konkurencję mial sporą, no np Drogbę albo Essiena

gunner92 komentarzy: 120602.02.2008, 15:40

zgadzam sie z poprzednikami

Knolek komentarzy: 266402.02.2008, 14:48

nie da sie ukryćże jest dobry , ale adebayor ma realne szanse na ten tytul w tym roku

Eduardo15 komentarzy: 1117 newsów: 502.02.2008, 14:41

Adebayor wygra w tym roku.

domino komentarzy: 104402.02.2008, 14:38

Konnoute jest bardzo dobry... zasluzyl na to wyroznienie...

Fabregas19 komentarzy: 5084 newsów: 802.02.2008, 13:53

No to teraz czas na Adebayora,i myślę że mu się uda dokonać tego/

pavel_9 komentarzy: 15302.02.2008, 13:48

a ja musze przyznac ze zaskoczylo mnie zdanie" wcześniej grał w młodzieżowej reprezentacji Francji."bylem przekonany ze jesli ktos gral juz w reprezentacji jednego kraju to juz nie moza potem grac w innych....

Maris228 komentarzy: 217802.02.2008, 13:27

To liczy sie jako rok cały a adebayor na początku roku nie błyszczał !! jestem pewien ze w tym roku dostanie !!

sojer14 komentarzy: 1751 newsów: 202.02.2008, 13:24

szkoda ze nie Adebayor... ale mysle ze Frederic zasłuzył w tym roku na to wyróznienie:)))

mat25 komentarzy: 27902.02.2008, 13:11

Następnym razem tytuł zgarnie nasz Adebayor!!!

Fabregas15 komentarzy: 26902.02.2008, 13:05

szkoda że Adebayor nie znalazł się w czołówce!!!!

Szef komentarzy: 1303502.02.2008, 13:05

e mysle ze Adebayor byl leprzy niz Kanoute

Femalhaut komentarzy: 69502.02.2008, 13:05

no on potrafi ladnie grac nie powiem..

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
Tammy Abraham70
Sergio Agüero61
Teemu Pukki51
Raheem Sterling50
Mohamed Salah42
Sadio Mané41
Ashley Barnes40
Harry Kane31
Marcus Rashford31
Jamie Vardy31
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7
Gracz sierpnia wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
6.96
Gracz sierpnia wybór użytkowników Lucas Torreira
Lucas Torreira
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna