Marouane Chamakh - pierwszy wywiad!

Marouane Chamakh - pierwszy wywiad! 22.05.2010, 17:19, Michał Kowalczyk 309 komentarzy W piątkowe popołudnie londyński Arsenal zasilił utalentowany napastnik reprezentacji Maroka - Marouane Chamakh. Oficjalna strona klubu przeprowadziła wywiad z byłym graczem Bordeaux, by wszyscy fani The Gunners mogli lepiej poznać 26-letniego snajpera.

Zobacz zdjęcia z prezentacji Chamakha!

W trosce o naszych użytkowników zamieszczamy także transkrypcję rozmowy.

Marouane, witaj w Arsenalu. Podziel się z nami swoimi odczuciami dotyczącymi zmiany barw klubowych.
Po pierwsze, witam wszystkich. To dla mnie wspaniała satysfakcja i radość, że mogę dołączyć do tego klubu. Moja marzenia się spełniły. Od zawsze byłem kibicem The Gunners i nie ukrywam, że bardzo emocjonalnie przeżywam ten transfer.

Twój kontrakt w Bordeaux dobiegł końca i miałeś wolną rękę, jeśli chodzi o wybór nowego klubu. Czemu wybrałeś akurat Arsenal?
Tak, to prawda. Mój kontrakt wygasał latem, dlatego kilka miesięcy wcześniej zacząłem się zastanawiać nad przenosinami. Moim celem była gra w Premier League, to było najbliższe memu sercu. Lubię tę ligę, uwielbiam Arsenal i nie wahałem się długo, by wskazać go jako preferowany klub. Ten klub, jego historia – wszystko związane z Arsenalem – było moim marzeniem. Ze wszystkich klubów najbardziej chciałem dołączyć właśnie do Arsenalu. Ten klub pozwala mi marzyć.

Jak to wytłumaczysz?
Historia Arsenalu pełna trofeów daje mi motywację i chęć osiągnięcia sukcesu. Moją drużyną był Arsenal.

Arsene Wenger jest często postrzegany jako trener, który doskonali grę swoich podopiecznych. Jaki wpływ miała postać Bossa na twoje przenosiny?
Wszystko, co powiedział było bardzo budujące i dodało mi mnóstwo pewności siebie. Sam fakt, że interesował się pozyskaniem mojej osoby, był dla mnie ogromną satysfakcją. Kiedy interesuje się tobą taki klub jak Arsenal z takim trenerem jak Arsene Wenger, jesteś bardzo szczęśliwy. To daje ogromną motywację do dalszej pracy.

Co wiesz o obecnym składzie Kanonierów? Jak, według ciebie, radził sobie Arsenal w tym sezonie?
Cóż, zajęliśmy trzecie miejsce w lidze, gwarantujące występ w Lidze Mistrzów. Niestety w Premier League lepsza okazała się Chelsea. Ten sezon był pełen wzlotów i upadków. Jestem trochę zawiedzony, ponieważ zasługujemy na więcej. Mieliśmy pecha związanego z długą listą kontuzjowanych zawodników – straciliśmy z powodu urazów Gallasa, Fabregasa, Van Persiego, światowej klasy piłkarzy. To okazało się być bardzo odczuwalne dla całej drużyny. Gdyby nie pechowe kontuzje, jestem przekonany, że zakończylibyśmy sezon wyżej niż na trzecim miejscu.

Masz 26 lat, czy jesteś już u szczytu swojej kariery zawodowej?
Nie, jeszcze mogę się wiele nauczyć. Nie posiadam jeszcze wszystkich umiejętności pozwalających na grę w innej lidze. Mam nadzieję polepszyć kilka aspektów mojej gry i zobaczymy, co będzie dalej.

Ostatnie pytanie. Czy chciałbyś coś przekazać kibicom Arsenalu?
Oczywiście, że tak, ale to będzie improwizacja. Dam z siebie wszystko dla klubu, który kocham, któremu zawsze kibicowałem i zrobię wszystko, byśmy wygrali następne trofeum.

Zapraszamy do oglądania i komentowania poniższego filmiku.

Marouane ChamakhSklep z gadżetami Arsenalu autor: Michał Kowalczyk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
rol18 komentarzy: 1929 26.06.2010, 12:49

no chamakh to bardzo dobre wzmocnienie

mancini komentarzy: 6 08.06.2010, 13:21

no i jest :D zawsze go chciałem w Arsenalu :D

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 35 01.06.2010, 17:45

R4d3k99 - właśnie mnie najbardziej boli ten nieszczęsny patałach Carrick, który cały sezon nic nie grał i był jednym z najsłabszych zawodników United. Co robi w tej kadrze Carragher, zamiast świetnego w tym sezonie [bleee!] Dawsona czy wymieniony przez Ciebie Cole zamiast świetnego Adama Johnsona z City? Bent też poszedł w diabły, a jedzie kłoda Heskey...

R4d3k99 komentarzy: 1690 01.06.2010, 17:28

Erzet -> Carrick i Upson jeszcze ujdzie w tłoku.. ale co tam robi Joe Cole? Chłop był kontuzjowany przez 90% sezonu i tak samo jak Theo nic szczególnego nie pokazał. Mam nadzieję, że Theo zobaczymy na Euro 2012 w Polsce ;)

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 35 01.06.2010, 17:23

Czyli Theo odpada. Z jednej strony, wcale się nie dziwię, Walcott nic szczególnego nie pokazywał w meczach przygotowawczych, jak i w końcówce sezonu, ale nie grał też tragicznie. Szkoda, że zamiast niego jedzie ta pokraka z Scums, Lennon, no ale cóż poradzić. O takich genialnych wyborach jak np. Carrick czy Upson już się nawet nie będę wypowiadał. Szkoda słów. Wybór chyba dla podgrzania atmosfery przed mundialem?

R4d3k99 komentarzy: 1690 01.06.2010, 17:17

England squad for 2010 World Cup

Goalkeepers: Joe Hart, David James, Robert Green.

Defenders: Jamie Carragher, Ashley Cole, Rio Ferdinand, Glen Johnson, Ledley King, John Terry, Matthew Upson, Stephen Warnock.

Midfielders: Gareth Barry, Michael Carrick, Joe Cole, Steven Gerrard, Frank Lampard, Aaron Lennon, James Milner, Shaun Wright-Phillips.

Strikers: Peter Crouch, Jermain Defoe, Emile Heskey, Wayne Rooney.

crisadus komentarzy: 8414 01.06.2010, 16:05

Aaron Ramsey podpisał nowy kontrakt z Arsenalem :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 2 01.06.2010, 14:50

wronka25 ----? Joe Cole jedzie ...

wronka25 (zawieszony) komentarzy: 2245 01.06.2010, 14:45

Walcott nie jedzie na mistrzostwa:( i joe cole tez

FanekAFC komentarzy: 3478 01.06.2010, 14:04

stadion.legia.com/index.php?pod=235

Jak zawsze zapomniałem :p Sorrka za drugi komentarz.

FanekAFC komentarzy: 3478 01.06.2010, 14:04

Sysiorr---> http://stadion.legia.com/index.php?pod=235

Sysiorr komentarzy: 43 01.06.2010, 13:39

Witam. Czy wie ktoś może po ile będą sprzedawane bilety na mecz Legia - Arsenal? ( chodzi mi o najtańsze :) z góry dziękuje.

crisadus komentarzy: 8414 01.06.2010, 13:36

Co do Dzeko i Silvy to chyba nie są żarty... City ma pieniądze, więc chcą tam grać. W przyszłym sezonie będzie to ogromny rywal w walce o mistrzostwo Anglii.

arsenal22 (zawieszony) komentarzy: 642 01.06.2010, 11:53

gunners fan tez se jaja robisz>

GunnersFan9 (zawieszony) komentarzy: 4457 newsów: 8 01.06.2010, 09:58

Podobno City jest bardzo blisko sprowadzenia Dżeko i Davida Silvy.

IceMan komentarzy: 11345 newsów: 2363 31.05.2010, 23:04

Zlitujcie się ludzie, północ się zbliża, za oknem pada deszcz i przestaję logicznie myśleć^^ Nie podpuszczajcie tak!

howareyou (zawieszony) komentarzy: 6048 newsów: 7 31.05.2010, 23:01

Ale ja sobie jaja robiłem, a propos tego zamieszania, co wywołał kolega niżej... :D

IceMan komentarzy: 11345 newsów: 2363 31.05.2010, 22:51

howareyou--->Zrobiłby błąd. Uwielbiam Henry'ego i nie chce patrzeć, jak ten legendarny dla Arsenalu piłkarz rozmienia się na drobne w podrzędnym hiszpańskim klubiku. Sensowne opcje w przypadku Titiego widzę dwie: powrót na stare śmieci do Monako lub wyjazd do USA celem zaszczepiena Jankesom miłości do "soccera". No, a później oczywiście jakaś posada w sztabie szkoleniowym The Gunners;)

howareyou (zawieszony) komentarzy: 6048 newsów: 7 31.05.2010, 22:38

A słyszeliście, że Henry jednak zostaje w lidze hiszpańskiej? Almeria się nim interesuje.

leon31 komentarzy: 1258 31.05.2010, 22:27

ekel draniu ;p

EkEl (zawieszony) komentarzy: 2989 31.05.2010, 22:17

Siema! Zrobiłem was w konia ;)

piotrek54a komentarzy: 19 31.05.2010, 22:01

mam nadzieję ze będzie szczelał gole

leon31 komentarzy: 1258 31.05.2010, 20:53

GunnersFan zapewne masz rację, ale jest też krztyna nadziei, że może to prawda ; )

howareyou (zawieszony) komentarzy: 6048 newsów: 7 31.05.2010, 20:53

Albo dopiero zaczaił tego newsa z DailyStar... Wątpię, byśmy pozyskali Joe. Bardzo wątpię.

GunnersFan9 (zawieszony) komentarzy: 4457 newsów: 8 31.05.2010, 20:48

Zamiast to dodać od razu link to sobie poszedł.Zapewne to są jakieś jaja jak w styczniowym okienku transferowym jakiś użytkownik dodał wpis,że Matuidi niby miał do nas dołączyć a tu cicho od końca stycznia:D

leon31 komentarzy: 1258 31.05.2010, 20:25

Też bym poprosił.

Rafi komentarzy: 1281 31.05.2010, 20:25

Ekel-no wlasnie bo narobiles zamieszania:)

arsenal22 (zawieszony) komentarzy: 642 31.05.2010, 20:24

ekel dasz linka do tego info/

arsenal22 (zawieszony) komentarzy: 642 31.05.2010, 20:19

ekel link/

EkEl (zawieszony) komentarzy: 2989 31.05.2010, 20:19

Wiadomość z ostatniej chwili!!!!!!!!!!!
Joe Cole w Arsenalu!!!!!!!!!!!!!!

sosnix komentarzy: 383 31.05.2010, 19:06

anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=172128 patrzcie

Arsenal1994 komentarzy: 7497 31.05.2010, 17:44

Beckford w evertonie!
Szkoda, że nie interesowaliśmy się nim zbytnio.
Tym bardziej że chłopak był do pozyskania za darmo więc nic byśmy nie stracili jeśli by się nie sprawdził. Dobry ruch transferowy ekipy Moyesa

Edu914 komentarzy: 1227 31.05.2010, 16:26

Wielkie dzięki :)

kasiacesc komentarzy: 1878 31.05.2010, 16:23

stadion.legia.com/index.php?pod=234

pomyłka*

kasiacesc komentarzy: 1878 31.05.2010, 16:22

Dla chętnych jest już informacja odnośnie biletów na mecz Arsenal-Legia.

http://stadion.legia.com/index.php?pod=234

Niestety jedynie w Warszawie i za okazaniem Karty Kibica ;/

Jeżeli jest ktos, kto ma Kartę Kibica Legii albo ma możliwość kupienia biletów to chętnie się z nim dogadam, bo niestety ja nie mam jak ;/ Jak coś piszcie na priv, albo na gg: 22311362 ;)
Będę wdzięczna ;*

Edu914 komentarzy: 1227 31.05.2010, 15:59


youtube.com/watch?
v=HNxaOVGQioo&feature=related

Coś niesamowitego :)

Edu914 komentarzy: 1227 31.05.2010, 15:47

afcforever-> wiesz jak moge to zgrać na komputer ? Przydało by się. Z góry dzięki :)

Merowingster komentarzy: 746 31.05.2010, 14:46

Przedawniony ten news, przydałby się wywiad z kolejnym zawodnikiem

Zawader komentarzy: 1347 31.05.2010, 14:33

afcforever-> dzieki ze to wyslales :) genialne ; D

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 2 31.05.2010, 14:20

Campbell musi zostać !!!!!!!!

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 2 31.05.2010, 14:13

Myślę, że pojedzie bo Shaun Right Philips zagrał też bardzo słabo. Lennon też wybitnie nie zagrał.
Generalnie ten mecz anglikom nie wyszedł.

jacob83 (zawieszony) komentarzy: 593 31.05.2010, 01:16

Joe Hart zagral swietny mecz przeciwko Japonii, jesli tylko daloby sie go kupic to trzeba to zrobic, z kolei Walcott zagral fatalnie, raczej nie pojedzie do RPA...

R4d3k99 komentarzy: 1690 30.05.2010, 22:44

William Gallas strzelił bramkę dla Francuzów ^^

Arsenal1994 komentarzy: 7497 30.05.2010, 21:56

Ten Joe Cole to nam tak potrzebny jak psu buda.
Mamy już jednego niespełnionego Nasriego...

XwilshereX komentarzy: 562 30.05.2010, 21:42

Co do transferu Joe to mnie by bardzo ucieszyło gdyby przeszedł na Emirates przyda się troche doświadczenia i kilku anglików w składzie :P

A co do Fabregasa to ja uważam że Yaya+50 mln to byłaby świetna wymiana ale wątpie zeby Barca tyle zapłaciła ale Yaya+35 mln też by nie było źle

Stanek komentarzy: 745 newsów: 339 30.05.2010, 21:35

Vpr> Nie Arszawina, tylko Fabregasa :/

i50.tinypic.com/23lawli.jpg

R4d3k99 komentarzy: 1690 30.05.2010, 21:03

Mogę prosić o link z tą plotką o J. Cole'u?

Arsenal_1886 komentarzy: 19497 30.05.2010, 20:18

Trochę źle napisane ,ale lepiej się nie da ;/

Arsenal_1886 komentarzy: 19497 30.05.2010, 20:18

The best bit of Arsenal transfer news for ages is from today’s Star, who are adamant that Arsene Wenger has already arranged for Chelsea’s Joe Cole to sign for the Gunners on a free transfer.

Wenger has said previously that Cole is a very interesting target, but has he really caved in and agreed to pay him £100,000 a week? Joe Cole’s wage demands would break Arsenal’s “prudent” wage structure and although I believe Cole would be a fantastic addition to the Arsenal team, I just have this extreme doubt that Wenger would pay that sort of money…..

To zdania jakiegoś człowieka z angielskich brukowców ;p

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 550 30.05.2010, 20:13

Daily Star (tylko papierowe wydanie, w necie nic nie piszą) twierdzi, iż podpisaliśmy kontrakt z Joe Colem. W życiu w to nie uwierzę, chyba, że sprzedajemy Arszawina :P

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz