Nasi na wypożyczeniach

Nasi na wypożyczeniach 26.08.2019, 12:58, Kamil Gałuszka 12 komentarzy

Poniedziałek to dzień, w którym chcemy wam przedstawić dokonania młodych Kanonierów, którzy zostali wypożyczeni z Arsenalu, aby w słabszych klubach nabierali niezbędnego piłkarskiego doświadczenia. Zeszły tydzień minął pod znakiem meczu Arsenalu na Anfield Road. Jednak na innych europejskich boiskach, za sprawą wypożyczonych z Arsenalu piłkarzy, również sporo się działo. Poniżej przedstawiamy wam krótki raport tygodniowy z wypożyczeń.

Tym razem kluby, w których występują nasi piłkarze zostały podkreślone.

William Saliba
Lille - Saint-Etienne (Ligue1)
Mecz rozegrany zostanie dopiero w środę 28 sierpnia, jednak już teraz wiadomo, że z powodu kontuzji nie zobaczymy na boisku Williama Saliby. Francuz powinien wrócić do treningów w połowie września.

Eddie Nketiah
Leeds United 1 - 1 Brentford (Championship)
Eddie w meczu 4. kolejki Championship pojawił się na placu gry dopiero w 77. minucie, ale to wystarczyło aby 4 minuty później wpisać się na listę strzelców. Była to jedyna bramka tego meczu. W tym tygodniu rozegrano także 5. kolejkę Championship, w której Leeds United podejmowało na wyjeździe ekipę Stoke City. W tym spotkaniu Nketiah również pojawił się na boisku dopiero po przerwie (74. minuta), jednak tym razem bez dorobku bramkowego, za to z żółtą kartką. Leeds United wygrało to spotkanie 3:0 i po 5. kolejkach jest liderem Championship. Eddie Nketiah odkąd pojawił się na Elland Road zanotował już bramkę w Championship, jedną bramkę w drużynie U23 oraz bramkę w Pucharze Anglii.

Jordi Osei – Tutu
VFL Bochum 3 - 3 Wehen Wiesbaden (2. Bundesliga)
Młody Anglik na boisku pojawił się dopiero w 67. minucie spotkania zmieniając Janelta. Niespełna pół godziny jakie otrzymał Osei – Tutu wystarczyły do tego aby strzelić bramkę kontaktową dla drużyny gospodarzy. Dla wypożyczonego z Arsenalu obrońcy była to pierwsza bramka po przeprowadzce do Niemiec.

Dejan Iliev
MFK Zemplin Michalovce 1 - 1 SFK Sered (Słowacka Superliga)
Kolejne 90. minut Ilieva w bramce drużyny z Sered. Należy uczciwie przyznać, że nie był to najlepszy występ Macedończyka. Niepewne wyjścia z bramki doprowadziły w konsekwencji do utraty bramki przez jego zespół.

Ben Sheaf
Donchaster 2 - 1 Lincoln City (League One)
W tym meczu Ben Sheaf nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Następna szansa występu młodego pomocnika już w sobotę w meczu przeciwko Bury. Powodem absencji pomocnika ma być według Darrena Moore'a ugryzienie chorego owada.

Daniel Ballard
Swindon (League Two)
Z powodu poważnej kontuzji łękotki, Ballard nie wystąpi w żadnym meczu przez około pięć miesięcy.

Ten tydzień przyniósł dwie bramki graczy będących na wypożyczeniach z Arsenalu. Miejmy nadzieję, że w przyszłym tygodniu ta passa pozostanie podtrzymana. Kontuzjowanym Salibie i Ballardemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia z nadzieją, że przewidywany czas ich powrotu na boisko znacznie się skróci. COYG!