Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0

Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0 20.09.2017, 22:03, Patryk Bielski 1425 komentarzy Kanonierzy nie bez problemu pokonali w trzeciej rundzie Pucharu Ligi zespół Doncaster 1-0. Jedyną bramkę dla londyńczyków zdobył Theo Walcott, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie Alexisa Sancheza. Nieskuteczność Arsenalu pod bramką Lawlora mogła sporo kosztować londyńczyków, gdyż Rovers w drugiej części meczu kilkakrotnie byli bliscy wyrównania stanu gry.

Arsene Wenger desygnował na te spotkanie dość mocny skład, w którym nie zabrakło lidera zespołu - Alexisa Sancheza. Kibiców Arsenalu szczególnie ucieszyła jednak obecność powracającego do wysokiej formy Jacka Wilshere'a oraz wschodzącej gwiazdy Reissa Nelsona.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Holding - Nelson, Wilshere, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Alexis, Giroud.

Doncaster: Lawlor - Mason, Wright, Butler, Blair - Houghton, Whiteman, Rowe, Kongolo, Coppinger - May.

Pierwsze piętnaście minut meczu zwiastowało długą noc dla obrońców Wikingów. The Gunners mogli wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie meczu, jednak Theo Walcott przegrał pojedynek z Lawlorem po podaniu Elneny'ego.

Nie minęło pięć minut, a kibice ponownie zerwali się z krzesełek. Tym razem głównym bohaterem spektaklu był Olivier Giroud. Francuz dobrze wyszedł do prostopadłego podania Wilshere'a, pięknie złożył się do przewrotki, jednak futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Ależ to byłoby trafienie!

W pierwszym kwadransie szczególnie dobrze wyglądała współpraca Maitlanda-Nilesa z Alexisem na lewej stronie boiska. Piłkę co rusz dostarczał im Jack Wilshere, który rządził i dzielił w środku pola. Różnica dwóch klas drużyn była aż nadto widoczna, a mecz - co zrozumiałe - w niczym nie przypominał niedzielnej potyczki z Chelsea, gdzie podopieczni Wengera musieli wykazać się sporą dojrzałością i koncentracją.

W 20. minucie ponownie dał o sobie znać Giroud. Francuz był bliski zdobycia bramki głową, jednak uderzył tuż nad poprzeczką po dobrym dośrodkowaniu Elneny'ego z prawej flanki.

Kanonierzy wyszli wreszcie na prowadzenie w 25. minucie meczu. Alexis Sanchez doskonale wypatrzył wbiegającego w pole karne Theo Walcotta, posłał mu prostopadłą piłkę, a Anglik niczym rasowy snajper "wkleił się w obronę rywali", przyjął futbolówkę i uderzył ją nad interweniującym bramkarzem. 1-0!

Goście swoją najlepszą akcję w pierwszej części meczu stworzyli w 45. minucie meczu. Kongolo zagrał na skrzydło do obiegającego go Maya, a ten oddał mocny strzał, który ugrzęzł jednak w bocznej siatce bramki strzeżonej przez Ospinę.

Arsenal dobrze rozpoczął drugą połowę spotkania. W 50. minucie powinno być 2-0, jednak tym razem Theo Walcott pomylił się w sytuacji sam na sam z Lawlorem i po zagraniu Girouda uderzył piłkę nad poprzeczką. Ta sytuacja mogła zabić mecz, a jak się okazało, wyraźnie natchnęła Doncaster do ofensywniejszej gry.

Cztery minuty później w polu karnym Kanonierów dogodną okazję zmarnował Rowe, który poślizgnął się i nie trafił w piłkę.

W 59. minucie błąd popełnił Reiss Nelson, kiedy przegrał pojedynek główkowy z Mayem. Sporą szybkością wykazał się jednak Maitland-Niles, który świetnie zaasekurował swojego kolegę z zespołu, dogonił rywala i odebrał mu piłkę. Doncaster nabrał jednak wiatru w żagle i coraz śmielej atakował bramkę The Gunners. W 74. minucie Arsenal znów podarował futbolówkę rywalom. Tym razem zbyt lekko do Ospiny zagrał Maitland-Niles. 20-latek był jednak tego wieczoru w świetnej dyspozycji i szybko naprawił swój błąd.

W 84. minucie na murawie pojawił się Willock, zmieniając Reissa-Nelsona. 17-latek nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Anglik był wyraźnie poza grą na prawym wahadle, a o mały włos nie przyczyniłby się również do utraty bramki przez swoją drużynę.

Dwie minuty później Doncaster było bardzo blisko wyrównania. Piłkę głową po rzucie rożnym uderzył Blair, jednak doskonale interweniował Ospina, wybijając futbolówkę z samego okienka bramki.

W końcówce stan spotkania mógł podwyższyć jeszcze Jack Wilshere, jednak jego uderzenie z dystansu doskonale zablokował Butler.

W dzisiejszym spotkaniu można wyróżnić Jacka Wilshere, który dał jasny sygnał Wengerowi, że jest gotów do walki o miejsce w podstawowym składzie zespołu. Dobrze zaprezentował się także Maitland-Niles oraz - do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić - Alexis Sanchez. Kanonierzy zagrali jednak dwie różne połowy, co może nieco niepokoić fanów. Nie zapominajmy jednak, że rozgrywki Pucharu Ligi rządzą się własnymi prawami i należy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy, w której na własnym stadionie zmierzymy się z Norwich City.

Skrót spotkania:

Doncaster RoversPuchar LigiRaport pomeczowySklep z gadżetami Arsenalu autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
ZelGrey komentarzy: 1036 24.09.2017, 23:20

Dziwnie się czeka aż do poniedziałku na mecz Arsenalu.
Tym niemniej, chętnie bym zobaczył jutro ofensywnie nastawiony Arsenal, z Sanchezem, Giroudem i Lacazettem z przodu.

ThisIsOurSeason komentarzy: 2297 24.09.2017, 23:09

@Alonso:
Dobrze, bo grałem dubla na valencie btts/2 i na fiorentina - Atalanta btts/0 i się udało

mistiqueAFC komentarzy: 21544 24.09.2017, 23:08

@Gofer999: W sumie są to dwa poważne argumenty ale stawiam na zachód mimo wszystko.Do Thunder jak ta lala.Jak już grać wesołą koszykówkę bez obrony to na maxa :D

Gofer999 komentarzy: 7557 24.09.2017, 23:04

@mistiqueAFC: Na pewny finał NBA i ponowną grę z psiapsiółą. :D

Alonso komentarzy: 7429 24.09.2017, 23:03

Fiorentina - Atalanta. Bramkarz gości sam na sam w polu karnym z napastnikiem Fiołków, typ łapie go za noge i nie dotyka nawet piłki. Sędzia na to nie ma karnego, ogląda VAR i stwierdza... że nie ma karnego. xD We Włoszech po staremu.

mistiqueAFC komentarzy: 21544 24.09.2017, 23:01

@Gofer999: Do Cavs to po co miałby iść na dobrą sprawę?

Gofer999 komentarzy: 7557 24.09.2017, 22:54

@mistiqueAFC: Nie no jeszcze jakby on poszedł na zachód to by była przesada. :D

mistiqueAFC komentarzy: 21544 24.09.2017, 22:52

@Gofer999: Nie wiem nic.W necie tylko wyczytałem, że OKC/HOU/CAVS o niego walczą i faworytem niby jest Thunder.Wade odejdzie na 99.Pytamoe tylko, gdzie?

Gofer999 komentarzy: 7557 24.09.2017, 22:47

No i pięknie. Tak trzymać Valencia!!!. :D

@mistiqueAFC: A Chicago już wkupiło jego kontrakt?

lays komentarzy: 30251 24.09.2017, 22:45

hahahaha patrzcie, Stones to chyba ujowych ludzi zatrudnil do postow na instagramach,fejsbukach itp

scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p480x480/21762123_1413056795479561_9210080970813923809_n.jpg?oh=a9e0751c4f2a73a18475aeb6bc882f38&oe=5A4AF5CC

mistiqueAFC komentarzy: 21544 24.09.2017, 22:33

Rano chcę się obudzić i widzieć informację ?Dwayne Wadę zawodnikiem Thunder?.Może i emeryt ale przydałby się.
Presti, działaj

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42113 newsów: 237 24.09.2017, 22:31

@ArsenalChampion
To tak jakbyśmy grali w sobotę ligę i we wtorek mecz LM. Tyle samo przerwy.

gunners007 komentarzy: 6706 24.09.2017, 22:30

Co za podanie Gabriela. Rozwinął się w rozgrywaniu piłki na ES i teraz błyszczy w Valencii.

mistiqueAFC komentarzy: 21544 24.09.2017, 22:22

Podobno OKC walczy o Wade?a z Houston :D

erykgunner (administrator) komentarzy: 722 newsów: 1012 24.09.2017, 22:21

@pumeks:

Kuchnia na zamówienie, pełny osprzęt AGD, płytki na podłodze i na ścianie, LEDy pod szafkami + koszt farby, fug, stołu z krzesłami, czajnika, talerzy i nawet do połowy 30 tysięcy nie doszedłem.

Gunner012 komentarzy: 2501 24.09.2017, 22:19

@erykgunner: Na k.com sami programiści z 15k.

Mihex komentarzy: 15416 24.09.2017, 22:14

@maciekbe: No to przecież mówię, że nic dziwnego, że dzieciaki (mentalne) się wygłupiają ;)

pumeks komentarzy: 14992 24.09.2017, 22:13

@erykgunner: @Busze29:

Jakie cuda?

Meble, blat, zlew, kuchenka, lodówka, zmywarka to chyba podstawa.
Do tego ściany, podłoga.
Do tego wszystkie instalacje plus ewentualne robocizny.
I ile wychodzi ?

ArsenalChampion komentarzy: 746 24.09.2017, 22:12

bezsensu ze gramy w poniedziałek , skoro mamy w czwartek mecz w lidze Europy to powinnismy grac w sobote

ThisIsOurSeason komentarzy: 2297 24.09.2017, 22:06

40-50tys. Realnie powinno starczyc, zeby urządzić na dobrym poziomie. Chyba, ze chcesz blaty w kuchni za 5k, tv za 10, rogowke za 10 i wanne z hydromasażem za 5k

erykgunner (administrator) komentarzy: 722 newsów: 1012 24.09.2017, 22:06

@creatiVe4:

Ja jestem świeżo po wykańczaniu mieszkania 53m2 i prowadziłem szczegółowy kosztorys. Jak masz pytania, to zapraszam na priv.

mistiqueAFC komentarzy: 21544 24.09.2017, 22:04

@creatiVe4: Starczy.No chyba, że chcesz mieć łaźnie jakąś i kuchnie jak z pałacu :D

erykgunner (administrator) komentarzy: 722 newsów: 1012 24.09.2017, 22:02

Te kuchnie i łazienki w 50m2 mieszkaniach to macie z marmurów, że po 30 tysięcy?

BarcArsenal komentarzy: 419 24.09.2017, 22:02

głupia sprawa
moglibyscie mi podrzucic tutaj jakies teksty na podryw po angielsku?
chodzi o takie zabawniejsze, nie koniecznie do użycia

ThisIsOurSeason komentarzy: 2297 24.09.2017, 22:01

Wiadomo, że wszystko jest kwestią standardów, ns jakim poziomie chcesz urządzić. Same blaty np. Marmurowe mogą kosztować 3-5tys. Panele czy plytki można kupić za 40zl/m2, a można za 140zł.

maciekbe komentarzy: 12082 24.09.2017, 21:57

@Mihex: chodzi o tytuł tego tweeta. Jak nie wiesz to nie wiesz ;) Chodzi o Lingaarda Pogbe itd

arsenallord (redaktor) komentarzy: 13597 newsów: 103 24.09.2017, 21:46

Od 10-15k też idzie spoko kuchnię zrobić.

Mihex komentarzy: 15416 24.09.2017, 21:40

@maciekbe: Ale o co chodzi? Że dzieci się wygłupiają przed kamerą? Moje nagrania z dzieciństwa są bardziej przypałowe :V

Mihex komentarzy: 15416 24.09.2017, 21:37

@Gunner012: A na dokładkę Arsenal Kappa

AlexSong2321 komentarzy: 736 24.09.2017, 21:33

Ogląda ktoś dzisiaj 1 mecz finałów WNBA?

james68 komentarzy: 531 24.09.2017, 21:29

Nie chce być nie uprzejmy ale moglibyście aktualizować tabele na bieżaco bo np Newcastle ma 9 pktów a 5 meczów [ nie pierwszy raz taka sytuacja wsytepuje] no i kadre ktoś mógłby zaktualizować bo Szczesny Paulista Ox juz u nas nie grają a moglibyscie dodać młodzików kto u nas gra i w ogóle. Troche to leniwe z waszej strony ze tylko dbacie o newsy a żeby się coś dowiedziec więcej to trzeba szukać po innych stronach.

Busze29 komentarzy: 88 24.09.2017, 21:29

Jeżeli chcesz cuda to tak.

maciekbe komentarzy: 12082 24.09.2017, 21:28

Mam dla was tweet dnia:

https://twitter.com/NOT_MOTD/status/911954375182045184

Gunner012 komentarzy: 2501 24.09.2017, 21:27

@Busze29: A nie?

Busze29 komentarzy: 88 24.09.2017, 21:26

Jak słysze kuchnia lub łazienka od 15 -30 tyś to chyba to śmiać sięchce

Gunner012 komentarzy: 2501 24.09.2017, 21:21

Ale kolejeczka w LM. BVB - Napoli i PSG - Bayern.
Polecą dwie jedyneczki.

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 13963 newsów: 288 24.09.2017, 21:19

@creatiVe4: Zależy z jakiej półki meble itp :D Sama kuchnia może kosztować z 13-16 tysięcy.

Gunner012 komentarzy: 2501 24.09.2017, 21:19

@pumeks: A nie lepsza indukcja?

Gofer999 komentarzy: 7557 24.09.2017, 21:19

Kufa 1-1...

Gofer999 komentarzy: 7557 24.09.2017, 21:16

O tak, Valencia 1-0. :)

TomekO komentarzy: 650 24.09.2017, 21:12

@creatiVe4: zależy od tego co chcesz wsadzić drogie kuchnia z 20 tysięcy i łazienka z dobrymi akcesoriami 20 tysięcy. W sesji light mega turbo 50 tysi max wersja ponad 100 tysi

pumeks komentarzy: 14992 24.09.2017, 21:12

24 godziny do meczu, a zapowiedzi na stronie nadal brak.....

pumeks komentarzy: 14992 24.09.2017, 21:03

@creatiVe4:

Zakupy wyposażenia to jedno ale dodaj sobie kasę na majstrów od montażu, bo pewnie sam wszystkiego nie zrobisz.

Sama kuchnia to 15-30 tysiaków w zależności od wyposażenia (polecam palniki gazowe pod szkłem)
Łazienka kolejne 15-20 tysiaków

shubert komentarzy: 45 24.09.2017, 20:56

@creatiVe4: 70 - 90 idzie się zmieścić , łazienka strasznie dużo zabiera ...

simson16 komentarzy: 1622 24.09.2017, 20:51

@creatiVe4

Moim zdaniem w 100 tys, sie zmiescisz:)

pumeks komentarzy: 14992 24.09.2017, 20:33

@Szogun:

Super.
Ja mam z Own Goal ;)

Szogun komentarzy: 21247 newsów: 3 24.09.2017, 20:24

@pumeks: Tak jest właśnie. Niedługo będę mieć ją w ręku . Do meczu jeszcze miesiąc więc zdąży przyjść.

filo94 komentarzy: 1165 24.09.2017, 20:15

Ile można czekać na ten poniedziałkowy wieczór z Arsenalem? Dawać mi ten mecz :D

pumeks komentarzy: 14992 24.09.2017, 20:13

@Szogun:

Jak rozumiem koszulka meczowa, a w miejscu nazwiska Wenger Out ;)

pumeks komentarzy: 14992 24.09.2017, 20:11

Szybki rewanż w FPL i po porażce w zeszłej kolejce 74-96, teraz wygrywam z żonką 70-57 i prawdopodobnie wpadną jeszcze punkty za Bellerina i Kolasinaca.

Bitwa wygrana, tym razem za wyjście do knajpy płaci żonka ale wojna trwa :)

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Everton - Arsenal 22.10.2017 - godzina 14:30
? : ?