Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0

Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0 20.09.2017, 22:03, Patryk Bielski 1425 komentarzy

Kanonierzy nie bez problemu pokonali w trzeciej rundzie Pucharu Ligi zespół Doncaster 1-0. Jedyną bramkę dla londyńczyków zdobył Theo Walcott, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie Alexisa Sancheza. Nieskuteczność Arsenalu pod bramką Lawlora mogła sporo kosztować londyńczyków, gdyż Rovers w drugiej części meczu kilkakrotnie byli bliscy wyrównania stanu gry.

Arsene Wenger desygnował na te spotkanie dość mocny skład, w którym nie zabrakło lidera zespołu - Alexisa Sancheza. Kibiców Arsenalu szczególnie ucieszyła jednak obecność powracającego do wysokiej formy Jacka Wilshere'a oraz wschodzącej gwiazdy Reissa Nelsona.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Holding - Nelson, Wilshere, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Alexis, Giroud.

Doncaster: Lawlor - Mason, Wright, Butler, Blair - Houghton, Whiteman, Rowe, Kongolo, Coppinger - May.

Pierwsze piętnaście minut meczu zwiastowało długą noc dla obrońców Wikingów. The Gunners mogli wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie meczu, jednak Theo Walcott przegrał pojedynek z Lawlorem po podaniu Elneny'ego.

Nie minęło pięć minut, a kibice ponownie zerwali się z krzesełek. Tym razem głównym bohaterem spektaklu był Olivier Giroud. Francuz dobrze wyszedł do prostopadłego podania Wilshere'a, pięknie złożył się do przewrotki, jednak futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Ależ to byłoby trafienie!

W pierwszym kwadransie szczególnie dobrze wyglądała współpraca Maitlanda-Nilesa z Alexisem na lewej stronie boiska. Piłkę co rusz dostarczał im Jack Wilshere, który rządził i dzielił w środku pola. Różnica dwóch klas drużyn była aż nadto widoczna, a mecz - co zrozumiałe - w niczym nie przypominał niedzielnej potyczki z Chelsea, gdzie podopieczni Wengera musieli wykazać się sporą dojrzałością i koncentracją.

W 20. minucie ponownie dał o sobie znać Giroud. Francuz był bliski zdobycia bramki głową, jednak uderzył tuż nad poprzeczką po dobrym dośrodkowaniu Elneny'ego z prawej flanki.

Kanonierzy wyszli wreszcie na prowadzenie w 25. minucie meczu. Alexis Sanchez doskonale wypatrzył wbiegającego w pole karne Theo Walcotta, posłał mu prostopadłą piłkę, a Anglik niczym rasowy snajper "wkleił się w obronę rywali", przyjął futbolówkę i uderzył ją nad interweniującym bramkarzem. 1-0!

Goście swoją najlepszą akcję w pierwszej części meczu stworzyli w 45. minucie meczu. Kongolo zagrał na skrzydło do obiegającego go Maya, a ten oddał mocny strzał, który ugrzęzł jednak w bocznej siatce bramki strzeżonej przez Ospinę.

Arsenal dobrze rozpoczął drugą połowę spotkania. W 50. minucie powinno być 2-0, jednak tym razem Theo Walcott pomylił się w sytuacji sam na sam z Lawlorem i po zagraniu Girouda uderzył piłkę nad poprzeczką. Ta sytuacja mogła zabić mecz, a jak się okazało, wyraźnie natchnęła Doncaster do ofensywniejszej gry.

Cztery minuty później w polu karnym Kanonierów dogodną okazję zmarnował Rowe, który poślizgnął się i nie trafił w piłkę.

W 59. minucie błąd popełnił Reiss Nelson, kiedy przegrał pojedynek główkowy z Mayem. Sporą szybkością wykazał się jednak Maitland-Niles, który świetnie zaasekurował swojego kolegę z zespołu, dogonił rywala i odebrał mu piłkę. Doncaster nabrał jednak wiatru w żagle i coraz śmielej atakował bramkę The Gunners. W 74. minucie Arsenal znów podarował futbolówkę rywalom. Tym razem zbyt lekko do Ospiny zagrał Maitland-Niles. 20-latek był jednak tego wieczoru w świetnej dyspozycji i szybko naprawił swój błąd.

W 84. minucie na murawie pojawił się Willock, zmieniając Reissa-Nelsona. 17-latek nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Anglik był wyraźnie poza grą na prawym wahadle, a o mały włos nie przyczyniłby się również do utraty bramki przez swoją drużynę.

Dwie minuty później Doncaster było bardzo blisko wyrównania. Piłkę głową po rzucie rożnym uderzył Blair, jednak doskonale interweniował Ospina, wybijając futbolówkę z samego okienka bramki.

W końcówce stan spotkania mógł podwyższyć jeszcze Jack Wilshere, jednak jego uderzenie z dystansu doskonale zablokował Butler.

W dzisiejszym spotkaniu można wyróżnić Jacka Wilshere, który dał jasny sygnał Wengerowi, że jest gotów do walki o miejsce w podstawowym składzie zespołu. Dobrze zaprezentował się także Maitland-Niles oraz - do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić - Alexis Sanchez. Kanonierzy zagrali jednak dwie różne połowy, co może nieco niepokoić fanów. Nie zapominajmy jednak, że rozgrywki Pucharu Ligi rządzą się własnymi prawami i należy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy, w której na własnym stadionie zmierzymy się z Norwich City.

Skrót spotkania:

Doncaster RoversPuchar LigiRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Gerwciu komentarzy: 372224.09.2017, 17:18

Ozil nie odejdzie. W Arsenalu jest mu dobrze. W obronie grać za bardzo nie trzeba. Nie ma presji. Jakiegoś karnego się spudłuje. Tygodniówka wpada.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.09.2017, 17:16

Auba jaki to jest napadzior, w dwóch ostatnich sezonach ogólnie 39 i 40 bramek , w tym juz 12. Facet od sezonu 11-12 w St Etienne praktycznie ładuje co sezon te 20 goli na sezon. Patrzac na czas terazniejszy, gdzie Suarez dopiero powolutku wraca, a Ibra wypadł moze juz w ogóle z wielkiego futbolu, to chyba na dzis Auba,Lukaku,Kane to takie moje trio napastników.

ZielonyLisc komentarzy: 2027924.09.2017, 17:16

Jeśli Ozil odejdzie wraz ze Sanchezem to jesteśmy głęboko w czarnej dupie. Tak na marginesie... to już praktycznie w niej jesteśmy, na razie lekko ocieramy się o odbyt.

Gofer999 komentarzy: 1466224.09.2017, 17:15

@maciekbe: Tłum znalazł kozła ofiarnego już dawno i jest nim Ramsey.

Mihex komentarzy: 2360424.09.2017, 17:12

@lays: No tak, Lemar jest wybiegany, waleczny i ma lewą nogę jak Ozil. A do tego nie ma zamiaru grać dla Arsenalu :)

maciekbe komentarzy: 1245824.09.2017, 17:11

@lays: Ale Lemara nie dało rady kupić :D Każdy ma takiego Lemara, na jakkiego zasługuje. Arsenal nie jest w pozycji, żeby walczyć o najlepszych, do końca sezonu musicie się kisić z Ozilem. A potem to pewnie jakiś Dżini Winialdum.

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 17:10

Ja zamiast miec graczy, ktory kazdy ma fajna technike wolalbym zespol, ktory mialby mniejsze umiejetnosci techniczne, ale po prostu gralby w pilke i walczylby na boisku.

To nie przypadek, ze LFC co mecz traci punkty, a przejechalo się tylko jak walec po AFC. Za duzo tych kompromitacji łapiemy co roku.

Arsene by w życiu nie pomyslal by kupic wgl kogos takiego jak Matic, a szkoda,.

maciekbe komentarzy: 1245824.09.2017, 17:09

@lays: Rozumiem, tłum potrzebuje kozła ofiarnego ;)
Nie bronię ślepo Mesuta, zdaję sobie sprawę, że brakuje mu trochę do optymalnej dyspozycji meczowej. Sanchezowi brakuje tyle, że musi grać w meczu z Doncaster. Ale Sanchez szybko biega i się wkurza :D

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10324.09.2017, 17:09

@thide: Skomentuję to tak: xDDD. Bez odbioru.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10324.09.2017, 17:08

jednym z tych*

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.09.2017, 17:08

@ares765: niech pobiegnie do Paryża w takim razie. biega, biega i nic z tego nie wynika

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 124.09.2017, 17:07

Mi się wydaje że niektórzy boją się albo inaczej obawiają się zmian w klubie. Nic nie zmieniając będziemy nie pójdziemy do przodu tylko będziemy stać w miejscu a większość klubów pójdzie na przód

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 17:07

@maciekbe:

Na siłę chcesz bronić Ozila. Gdy piszę, ze jest ospały i nie walczy to Ty wyskakujesz mi z typowym amatorem,agresorem jak Frimpi. Jako przykład mogles rownie dobrze podać Lemara, który jest wybiegany, walczy i ma tak jak Ozil swietna lewa nogę(Ozil nadal lepszą), ale lepiej sprowadzic to do do kogos takiego.

To tak jakbym krytykowal jakiegos napastnika, ze nie pasuje do naszego stylu gry bo jest za malo fizyczny i go przepychaja w BPL, Ty wyskoczylbys pewnie z Crouchem :P

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10324.09.2017, 17:07

@maciekbe: Mesut ogólnie jest jednym, który biega najwięcej u nas w drużynie.

maciekbe komentarzy: 1245824.09.2017, 17:05

@Traitor: kiedy ignoruje się to wszystko, co Ozil robi najlepiej i jego krytykę sprowadza się to tego, że "wygląda ospale" to wszystko sugeruje mi, że lekarstwem będzie właśnie "walczak" pokroju Frimponga.
Mógłbym znaleźć zestawienie ilości sprintów na mecz, pokonanej odległości z zeszłego sezonu w wykonaniu Ozila i Sancheza i wiem, że prowadzi tutaj Niemiec.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.09.2017, 17:01

Niestety,ale chyba po wielkiej karierze Milika, chciałbym sie mylić, ale chyba kontuzje zastopują jego kariere na amen. Dopiero co wrocił, a tu znów 5 miechów przerwy plus rehabilitacja które moze trwac drugie tyle. Szkoda chłopaka. Kadra, tez na tym ucierpi. Jest taka zakładka sportowców pod tytułem ,,kontuzje zniszczyły mi kariere'' i obawiam sie, ze Milik moze tam trafic.

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 17:01

@maciekbe:

O Ozilu moglbym napisac rzeczową rozprawkę na cale k.com, az ten portal by wybuchnął, ale szkoda czasu. Po prostu mimo, ze Ozila lubię to te porażki z topką, każde w identycznym stylu i Ozil w nich wygladajacy jak dziecko we mgle, ktory gubi grycie przy SFG, a z przodu przechodzi obok meczu, a pozniej piszacy komentarz na fejsie, ze pora sie odbic w nastepnym meczu... Znudził mi się ten ciągły obraz.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.09.2017, 17:00

@Mihex: Ozila nie sprzedadzą, bo zaraz kończy mu się kontrakt, więc zimą będzie mógł negocjować z nowym klubem, a wątpię, żeby puścili go w styczniu. chyba że Wilshere będzie gral co mecz

maciekbe komentarzy: 1245824.09.2017, 16:59

@arsenal159: No i właśnie to jest najbardziej frustrujące - są spotkania takie, jak mecz z CFC, kiedy wyraźnie widać, że jesteśmy ustawieni pod rywala. Widać, że "odrobiliśmy lekcje". Pytanie tylko, czemu potrafimy się odpowiednio przygotować tylko do kilku spotkań w sezonie. Wydaje mi się, że zbyt często łudzimy się, że więcej jakości od rywala = mecz wygrany.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.09.2017, 16:59

najciekawsze jest to, że w sezonie 12/13 i 13/14 Arsenal grał lepiej niż obecnie

w 12/13 brakowało defensywnego pomocnika. przyszedł wtedy Podolski, Cazorla, Giroud, Monreal. sezon życia Walcotta

łącznie rozegrali 13816 minut

porównując do pomocy z 16/17 (kolejnych 7 pomocników z największą ilością minut):

Traitor komentarzy: 10303 newsów: 2424.09.2017, 16:59

Porównywać Frimponga do Ozila, genialne.

Jeden ma zaangażowanie drugi umiejętności, a chyba chodzi o to, zeby łączyć te dwa elementy na boisku. Sanchez łączy obie umiejętności i przez to każdy chciałby mieć go w swoim zespole. Ale nie wiem, jak lubicie bronić piłkarza przez jego statystyki/wykreowane szane to czcijcie tu dalej Mesuta. Z tym gościem nie da sie wygrać ligi, możecie mnie zaraz tu zjeść :)

Gofer999 komentarzy: 1466224.09.2017, 16:58

@arsenal159: Czyli wychodzi tak czy inaczej na to że Ozil może odejść, bo i tak Wenger go nie potrafi ustawić. A wiadomo przecież że Wenger będzie u nas jeszcze z 3-4 lata.

Mihex komentarzy: 2360424.09.2017, 16:56

@arsenal159: No i w punkt. Problemem nie są zawodnicy, a kompletny brak pomysłu na nich.
Bo co? Mamy aż tak słaby skład? Fakt, łamliwy strasznie, ale większości z tych zawodników umiejętności odebrać nie można. Ale co z tego jak nie ma pomysłu na grę? "Macie piłkę, spróbujcie wbiec z nią do bramki, możecie wybiec z nią za boisko, ale za żadne skarby nie strzelajcie z daleka"
Tak widzę nasza taktykę.
Co nam z tymi przebojowymi geniuszami co to potrafią kończyć 5 na 6 kontrataków jak u nas gramy na bezsensowną klepkę w środku pola.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.09.2017, 16:51

@lays: To nie jest tylko kwestia piłkarzy. Wenger mógłby mieć skład City, United czy Chelsea, a i tak nie wygrałby mistrzostwa. Ciężko wygrać mistrza, grając z każdą drużyną w taki sam sposób.

maciekbe komentarzy: 1245824.09.2017, 16:51

@lays: "nie daje tego, co w kadrze" i "wygląda ospale" xD Rzeczowo. Frimpong by się przydał, on zostawiał serducho na boisku! Co kto lubi, ja na przykład lubię Ozila. Nie podpisuje kontraktu, bo mu nie zależy. "Hajs się zgadza" Za to Kanonier XXI wieku Jenko podpisuje wszystko i gitara :D haha

Mihex komentarzy: 2360424.09.2017, 16:47

Tiaa... Sprzedamy Ozila, załóżmy nawet bardzo optymistycznie, że Wenger nie stwierdzi, że damy radę, bo jest Santi (w szpitalu) i Jack (zaraz w szpitalu) i kogoś kupimy, nawet jeszcze bardziej optymistycznie, jednego z tych wymarzonych na k.com "młodych, wybieganych pomocników". Potem gość zagra kilka spotkań, zacznie grać jak Xhaka, bo tego wymaga od zawodników taktyka trenera i zacznie się sprzedawanie i apiać od nowa.

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 16:45

Giroud jest niedoceniany, ale też bądzmy szczerzy. W jaka strone chcemy isc? Szybszy dynamiczniejszy atak? Czy co?

Giroud tez bardzo ogranicza zespół swoją szybkoscia,

Nawet w takim meczu jak z CFC ostatnio, no nie nadawalby się do sposobu gry jaki prezentowalismy.

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 16:43

Wiadomo, że Ozil w tym sezonie rozegra parę kapitalnych spotkań jeszcze, natomiast zespoly grajace o majstra maja zawsze 2 graczy, ktorzy ciagna wozek, a u nas co roku są tylko wyskoki pojedyncze: Ramsey, Sanchez no i nawet ten Ozil z tego jednego sezonu, co to da? Nic.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.09.2017, 16:41

Giroud jest nieprawdopodobnie niedoceniany...

za plecami Giroud powinien grać Sanchez, ewentualnie Lacazette obok niego kosztem Ozila. gra wyglądałaby zdecydowanie płynniej, chociaż sam Sanchez wdaje się często w niepotrzebne dryblingi to po swoim pierwszym sezonie przestał strzelać z daleka i nierzadko rzuci świetnym podaniem

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.09.2017, 16:38

za Ozila wystarczy kupić kogoś, kto jest ruchliwy i potrafi strzelić, bo jedynym atutem niemca jest podanie

TW_Szczepan komentarzy: 188424.09.2017, 16:37

Temat był wałkowany już milion razy, ale wrzucę swoje trzy grosze: Nie jest w żadnym stopniu Ozila, że klub od czterech bodajże lat nie jest mu w stanie zapewnić napastnika z prawdziwego zdarzenia, to samo się tyczy zresztą, tego co dzieje się za jego plecami, czyli obrony i pozycji defensywnego pomocnika, bo Coq zawsze był zapchajdziurą, z polotem, ale zapchajdziurą. Ja mu się nie dziwię, że prawdopodobnie odejdzie. Można też zastosować do Sancheza.

W ogóle ten klub, co kilka lat zbiera całkiem fajną kadrę, do której wystarczy dodać 1-2 graczy na poziomie i by to wszystko raczej działało, po czym się to rozsypuje, a szukanie winnych wśród piłkarzy, jest co najmniej śmieszne. Bo co mają zrobić Mesut z Sanchezem, jak mają przed sobą Girouda, a za sobą Coqa z Aaronem (którego nadal darzę sympatią), którzy nie mają zmysłu taktycznego i dyscypliny za grosz?

ziomek1245 komentarzy: 106724.09.2017, 16:37

Co wy z tą zmianą ustawienia, sezon temu dużo osób domagało się grą 3 obrońcami, bo niby tak nowocześnie itp. A teraz znowu głosy o zmianę formacji. Zespół może grać dobrze zarówno przy 1 jak i 2 napastników lub też 3 albo 5 obrońców nie ma reguły.

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 16:34

@Mihex:

No tak tylko zauważ również, że Ozil wtedy mial statytyki z topką, ale wiekszosc asyst w tamtym okresie to stałe fragmenty gry, badz wrzutki wbijane na Giroud z kąta :D Zreszta wydaje mi sie, ze od takiego gracza powinnismy wymagac poziomu w kazdym meczu, a nie wybrany sezon.

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 16:33

Ja to chcialem odejscia Ozila i przejscia na inny system gry, bo Niemiec tutaj psuje taktyke, albo 10, albo zadna pozycja dla niego.

Chcialbym bysmy pograli trochę jak PSG, gdy nie bylo jeszcze chociazby Mbappe i Neymara, 4-3-3 i wybiegani pomocnicy w srodku pola jak Matuidi do tego doswiadczenie Motta i Veratti czy Rabiot. Formacja 4-4-2 też jest.

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 16:31

@maciekbe:

Nie no Maciek przestań. Przecież gra obronna Ozila to tylko taki dodatek do tego co ten gość robi. On nie daje w meczach nawet z dołem tabeli tego co daje w kadrze narodowej, wygląda ospale, ale grunt, że hajs się zgadza.

Gofer999 komentarzy: 1466224.09.2017, 16:29

@ZielonyLisc: Tak, błagam. :)

@Argudo: Ozil już grał z Lacą, i co podawał mu? :D

ZielonyLisc komentarzy: 2027924.09.2017, 16:27

Może czas wrócić do ustawienia 4-3-3??

Mihex komentarzy: 2360424.09.2017, 16:25

Akurat w sezonie gdzie Ozil miał 19 asyst to kilka razy nimi nam ratował mecze xD
Był tam okres od chyba listopada do połowy grudnia gdzie sam ciągnął ten wózek.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 124.09.2017, 16:24

@arsenal159:

Haha, właśnie czekam aż jakiś łepek napisze o Hiszpanie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.09.2017, 16:24

@Kyrtap: Pewnie napiszą Isco haha :D

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18424.09.2017, 16:23

Najpierw to ten Lacazette to musi strzelać te gole. Niech zacznie od trafiania na pustą z trzech metrów.

Ranczomen komentarzy: 1232124.09.2017, 16:22

Jakby miał Ozil odejść to chętnie przytuliłbym Forsberga.

Barney komentarzy: 2090624.09.2017, 16:21

Ozil nawet w sezonie gdzie miał pełno asyst irytowal swoją grą i brakiem zaangażowania ja bym go sprzedał już dawno

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 624.09.2017, 16:21

Jeszcze zapłaczemy za Ozilem, kiedy odejdzie i okaże się, że nie ma kto podać Lacazette'owi.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 124.09.2017, 16:20

@Mihex:

Nie wiem czy taki przekozak byłby w naszym zasięgu...

Simao12 komentarzy: 775224.09.2017, 16:20

teraz WER będzie tak? ile to potrwa?

Mihex komentarzy: 2360424.09.2017, 16:19

@Kyrtap: Alex Oxlade-Chamberlain.
Młody, dość perspektywiczny zawodnik. Do tego HG, mimo młodego wieku dość ograny na arenie, ale ostatnio ma mało okazji na grę. A w środku pola na pewno by się odnalazł.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18424.09.2017, 16:17

Ritchie, poproszę ze dwa gole i asystę dziś.