Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0

Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0 20.09.2017, 22:03, Patryk Bielski 1425 komentarzy

Kanonierzy nie bez problemu pokonali w trzeciej rundzie Pucharu Ligi zespół Doncaster 1-0. Jedyną bramkę dla londyńczyków zdobył Theo Walcott, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie Alexisa Sancheza. Nieskuteczność Arsenalu pod bramką Lawlora mogła sporo kosztować londyńczyków, gdyż Rovers w drugiej części meczu kilkakrotnie byli bliscy wyrównania stanu gry.

Arsene Wenger desygnował na te spotkanie dość mocny skład, w którym nie zabrakło lidera zespołu - Alexisa Sancheza. Kibiców Arsenalu szczególnie ucieszyła jednak obecność powracającego do wysokiej formy Jacka Wilshere'a oraz wschodzącej gwiazdy Reissa Nelsona.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Holding - Nelson, Wilshere, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Alexis, Giroud.

Doncaster: Lawlor - Mason, Wright, Butler, Blair - Houghton, Whiteman, Rowe, Kongolo, Coppinger - May.

Pierwsze piętnaście minut meczu zwiastowało długą noc dla obrońców Wikingów. The Gunners mogli wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie meczu, jednak Theo Walcott przegrał pojedynek z Lawlorem po podaniu Elneny'ego.

Nie minęło pięć minut, a kibice ponownie zerwali się z krzesełek. Tym razem głównym bohaterem spektaklu był Olivier Giroud. Francuz dobrze wyszedł do prostopadłego podania Wilshere'a, pięknie złożył się do przewrotki, jednak futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Ależ to byłoby trafienie!

W pierwszym kwadransie szczególnie dobrze wyglądała współpraca Maitlanda-Nilesa z Alexisem na lewej stronie boiska. Piłkę co rusz dostarczał im Jack Wilshere, który rządził i dzielił w środku pola. Różnica dwóch klas drużyn była aż nadto widoczna, a mecz - co zrozumiałe - w niczym nie przypominał niedzielnej potyczki z Chelsea, gdzie podopieczni Wengera musieli wykazać się sporą dojrzałością i koncentracją.

W 20. minucie ponownie dał o sobie znać Giroud. Francuz był bliski zdobycia bramki głową, jednak uderzył tuż nad poprzeczką po dobrym dośrodkowaniu Elneny'ego z prawej flanki.

Kanonierzy wyszli wreszcie na prowadzenie w 25. minucie meczu. Alexis Sanchez doskonale wypatrzył wbiegającego w pole karne Theo Walcotta, posłał mu prostopadłą piłkę, a Anglik niczym rasowy snajper "wkleił się w obronę rywali", przyjął futbolówkę i uderzył ją nad interweniującym bramkarzem. 1-0!

Goście swoją najlepszą akcję w pierwszej części meczu stworzyli w 45. minucie meczu. Kongolo zagrał na skrzydło do obiegającego go Maya, a ten oddał mocny strzał, który ugrzęzł jednak w bocznej siatce bramki strzeżonej przez Ospinę.

Arsenal dobrze rozpoczął drugą połowę spotkania. W 50. minucie powinno być 2-0, jednak tym razem Theo Walcott pomylił się w sytuacji sam na sam z Lawlorem i po zagraniu Girouda uderzył piłkę nad poprzeczką. Ta sytuacja mogła zabić mecz, a jak się okazało, wyraźnie natchnęła Doncaster do ofensywniejszej gry.

Cztery minuty później w polu karnym Kanonierów dogodną okazję zmarnował Rowe, który poślizgnął się i nie trafił w piłkę.

W 59. minucie błąd popełnił Reiss Nelson, kiedy przegrał pojedynek główkowy z Mayem. Sporą szybkością wykazał się jednak Maitland-Niles, który świetnie zaasekurował swojego kolegę z zespołu, dogonił rywala i odebrał mu piłkę. Doncaster nabrał jednak wiatru w żagle i coraz śmielej atakował bramkę The Gunners. W 74. minucie Arsenal znów podarował futbolówkę rywalom. Tym razem zbyt lekko do Ospiny zagrał Maitland-Niles. 20-latek był jednak tego wieczoru w świetnej dyspozycji i szybko naprawił swój błąd.

W 84. minucie na murawie pojawił się Willock, zmieniając Reissa-Nelsona. 17-latek nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Anglik był wyraźnie poza grą na prawym wahadle, a o mały włos nie przyczyniłby się również do utraty bramki przez swoją drużynę.

Dwie minuty później Doncaster było bardzo blisko wyrównania. Piłkę głową po rzucie rożnym uderzył Blair, jednak doskonale interweniował Ospina, wybijając futbolówkę z samego okienka bramki.

W końcówce stan spotkania mógł podwyższyć jeszcze Jack Wilshere, jednak jego uderzenie z dystansu doskonale zablokował Butler.

W dzisiejszym spotkaniu można wyróżnić Jacka Wilshere, który dał jasny sygnał Wengerowi, że jest gotów do walki o miejsce w podstawowym składzie zespołu. Dobrze zaprezentował się także Maitland-Niles oraz - do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić - Alexis Sanchez. Kanonierzy zagrali jednak dwie różne połowy, co może nieco niepokoić fanów. Nie zapominajmy jednak, że rozgrywki Pucharu Ligi rządzą się własnymi prawami i należy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy, w której na własnym stadionie zmierzymy się z Norwich City.

Skrót spotkania:

Doncaster RoversPuchar LigiRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
mic_now komentarzy: 218924.09.2017, 11:19

@Adrian12543:
Adrian Ty z kielc jestes czy okolic ?

Kiepomen komentarzy: 432924.09.2017, 11:17

Imo dla mnie Śląsk i Górnik grają najładniejszą piłkę w Ekstraklasie. Gdyby jeszcze został morioka to top 3 byłoby spokojnie w zasięgu. Co do górnika, to przypomina troche Piasta z 2015 roku, też wtedy ich lewy obrońca wymiatał - Mraz, a teraz Kurzawa.

TW_Szczepan komentarzy: 188424.09.2017, 11:09

Mnie terminarz wszedł idealnie, mam dziś trochę roboty, więc nie miałbym czasu obejrzeć nic konkretnego, spojrzę jednym okiem na mecz beniaminków, potem Jaga-Legia i przed końcem spotkania wychodzę na piłkę. Za to w poniedziałek skończę pracę idealnie przed naszym meczem, zapewne.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.09.2017, 11:07

@Adrian12543
Można było być gwiazdą z 3. ligi hiszpańskiej, to i z niemieckiej można nią się stać.
A Bartoszek pewnie wydźwignie zespół z Niecieczy z totalnego dna. Już pierwszy skalp na jego koncie w postaci wygranej z Lechią.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234724.09.2017, 11:07

@Sobieski14:
Od biedy inne ligi można zobaczyć Sampdoria - Milan, a wieczorem Sociedad - Valencia będzie ciekawy.

Mihex komentarzy: 2360424.09.2017, 11:02

Co tam się wczoraj działo lol xD

Mihex komentarzy: 2360424.09.2017, 10:52

@TW_Szczepan: Ale chyba jeszcze nikogo lewakiem nie nazwano, Chyba, że coś przeoczyłem :p

@cubensis90:

To jest jak walka z wiatrakami, wszędzie marksizm i lewackie media. CNN to jak w Polsce TVN. To Ci sami ludzie którzy chodzą na marsze kodu i twierdza, ze w sumie to nie widzieli, żeby jakiś policjant kogoś pałował za komuny.

O fundacjach Clintonów to nie jeden dokument już był. Z pozoru tylko dobroczynna. Co do Billa to mi się przypomniało

youtube.com/watch?v=PR0kv4EmxYs

cubensis90 komentarzy: 37324.09.2017, 10:01

Dokładnie, jest jeszcze masa innych konkretnych rzeczy . Ludzie nawet nie mają pojęcia co Clintonowie z ich organizacja i moznymi tego swiata wyprawiają w Afryce (o ironio , Hilary wypowiada się na temat jak Trump traktuje kobiety(gdzie ja nie zauważyłem nic szczególnego) chciała zabłysnąć dziennikarka podczas kampanii wyborczej? To zakończyła karierę. Hilary twierdzi że Trump traktuje kobiety jak podludzi? Co na to Bill który wszyscy dobrze wiedza jakim s****... Co do kobiety był.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.09.2017, 09:36

@latrunculus: @cubensis90: Dokładnie, się poprzerwracało.

To chyba był jeden z wielu "powodów". Bo to, że Ci goście żyjący w swoich mydlanych bańkach, wypowiadają się o nierówności itd sprawach publicznych nie mając o tym bladego pojęcia to ja zdaje sobie sprawę. Jakby się słuchało tego typu ludzi to można by było odnieść wrażenie, że Trump jest jakiś handlarzem niewolników .
Jaka grupa jest największymi rasistami w USA to każdy wie i to ta sama grupa jest najbardziej uprzywilejowaną. Już nie wspominając, że jedni goście twierdzą, że Barrak Husein Obama był wielkim prezydentem, albo drudzy publicznie wspierając jedną z najbardziej chorych klanów rodzin w historii, Clintonów.

Placio komentarzy: 255524.09.2017, 09:32

Ktoś chętny do popykania w lola? :)

cubensis90 komentarzy: 37324.09.2017, 09:27

@polandblood

Skrytykował sportowców NFL za protesty w sprawie rasowej niesprawiedliwosci (nie chcieli wstać podczas hymnu itd) . Powiem tak w dupach się Amerykana przewraca i wielu innym na świecie, *******a o równości lub też nie , o rasizmie , a organizacje typu Black Lives Matters robi tyle dobrego co KKK , chca się pozbyć rasizmu ? Przestańcie to nakręcać z byle powodu ! Dla mnie to głupota jak nic . CNN dokłada swoje grosze, *******i im się w głowach jak ludzia w Polsce od czasu przegranych wyborów przez PO i pojawienia się KODu i innych przyglupow .

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.09.2017, 09:05

Wie ktoś ocb na linki NBA Players- Trump?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.09.2017, 08:06

Nie możesz się jednak dziwić, że Korona była tak postrzegana.Przyszedł trener, który spadł z 3. ligi. Przyszedł zaciąg zawodników o wątpliwej jakości, więc zespół z Kielc był typowany do spadku.

DexteR_000 komentarzy: 762524.09.2017, 07:35

Nie ma jak to nadrobic zaleglosci z Got w jeden dzien:/ 7 sezon.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.09.2017, 03:12

@mistiqueAFC: jestem z Gl i potwierdzam :D ale.będzie lipa jak tam.będzie wpie*dol...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.09.2017, 01:47

A Pogoń śledzie znowu dziś przegrali. Ale mam beke z tej zalosnej drużyny xD

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.09.2017, 01:00

Piłkarza Piasta to już dostali od kibiców ostrzeżenie, że jak przegrają w Zabrzu to wszyscy dostaną wpierd*l :D

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 00:56

@kamilo_oo:

Jak Piast rok temu, czy dwa lata temu :D

kamilo_oo komentarzy: 2356724.09.2017, 00:48

Teraz na "topie" jest Górnik, Śląsk, bo zagrali kilka fajnych meczów. Niedługo to się skończy i będą następne drużyny którym wyjdzie kilka spotkań. Tak to wygląda w Ekstraklasie.

Mihex komentarzy: 2360424.09.2017, 00:45

@Gunner012: A tam. Kurzawa do kadry. Niby nie Layvin, ale 9 asyst walnął w tym sezonie :P

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 224.09.2017, 00:40

Wieteska z Górnika to będzie objawienie.

Mihex komentarzy: 2360424.09.2017, 00:18

Niestety, ale w naszej kadrze ostatnio za dużo się posypało. Na obronie zaczynając, idąc przez Krychę (cieszy powrót do formy w WBA, ale oby w poniedziałek zagrał słabo xD), grę na samego Lewego, a na skrzydłach kończąc. Błaszczu i Grosik nie dają tego ci kiedyś. Kiedyś mi się wydawało, że na skrzydłach mamy zapewnione bezpieczeństwo na lata, a tu nie dość, że tylko dwóch dobrych (już podstarzałych) skrzydłowych to jeszcze brak jakichkolwiek możliwości wymiany ;-;

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 00:18

Ten Philipp z BVB widzę, że bardzo ciekawy grajek.

Ma 23 lata, kolejny Niemiec kozak do kadry :D Werner na szpice i w koncu maja kozackiego srodkowego napastnika.

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 00:17

@FabsFAN:

Nie no, bez takich absurdów :D Za szybko!

Ja jestem pewny, ze Laca odpali, troszke czasu dla niego.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 224.09.2017, 00:16

AAle ta Borussia to jest fenomen. Liczę, że w tym roku przerwą hegemonię. Tak samo Napoli we Włoszech.

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 00:15

Tak patrzę na ten skrot meczu CFC w MOTD, niesamowite jest to jak patrzy się na ten wynik, a jak wygladla ten mecz.

Stoke cisnelo, nie trafialo 300 %, a CFC kontra, pilka na Morate lub blad obrony i gol :D

Morata swietny mecz.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.09.2017, 00:08

Z tego co piszecie, Laca do dobrej gry potrzebuje mocnych partnerów i podań, czyli.... niczym nie różni się od Oliego. Żaden z niego world class.

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 00:06

Cholernie szkoda Milika, oby to nie były najgorsze wiesci. Ogólnie mysle, ze Nawałka wrocilby do gry na 2 napastnikow bo to stwarza wiecej sytuacji naszym grajkom z przodu. Lepiej to wyglada niz z zageszczonym srodkiem, ale no niestety raczej zagramy w najblizszych meczach jak z Dania, jesli chodzi o ustawienie :D

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 00:05

@FabsFAN:

No wspomnialem o tym :D Był fatalny jak Kucharczyk. Do dzis mam przed oczyma akcje 3 na 2 obroncow CFC, a on prosto do Luiza :D

kamilo_oo komentarzy: 2356724.09.2017, 00:03

Jak ja patrzę, że polski klub woli ściągnąć jakiegoś hiszpana z trzeciej ligi, zamiast postawić na wychowanka, to mnie ch.. strzela. Mam nadzieję, że polskie kluby wezmą się w końcu porządnie za swoje akademie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.09.2017, 00:03

@lays: Bartek, ostatni mecz Laca przeciwko Chelsea zagrał niczym Walcott :D

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2017, 23:51

Jeszcze za wcześnie na takie typy

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2017, 23:50

@Adrian12543: od dawna nam nie idzie z Korona a trener Ramirez nie wie co to taktyka, gra nie ma ladu i skladu a wyniki sa ponad stan, gdyby nie Carlitos bylibysmy na miejscu spadkowym ale taka juz jest polska liga, wystarczy miec troche szczescia i wygrywasz mecz bedac zespolem gorszym jak Wisla w wiekszosci spotkan w tym sezonie. 16 punktow na ta gre jaka prezentuje Wisla to jest bardzo duzo

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2017, 23:41

@mistiqueAFC: zle popatrzylem, w 70 minucie Milik wszedl za Zielinskiego wiec jednak to reakcja na kontuzje Arka tak wiec szykuja sie kolejne miesiace przerwy w graniu

Mihex komentarzy: 2360423.09.2017, 23:41

@mitmichael: internet mi mówi, że to prawdziwa reakcja, więc jak tu mu teraz nie wierzyć.

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 23:35

@mitmichael: Przecież Milik zszedł w 90.Ta reakcja to jest chyba prawdziwa

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 23:34

@mitmichael: Dopiero co obejrzałem ten filmik i też nie wiem o co chodzi

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2017, 23:33