Odprawić Czarne Koty z kwitkiem

Odprawić Czarne Koty z kwitkiem 07.01.2016, 22:53, Kamil Zając 1346 komentarzy

To już pół roku minęło, kiedy Arsenal rozbił Aston Villę 4-0 i po raz 12. w historii wygrał Puchar Anglii. Dzięki temu zwycięstwu, Kanonierzy zostali najbardziej utytułowanym zespołem w historii tych rozgrywek. Marsz po kolejny tytuł rozpoczynamy od spotkania z Sunderlandem. Faworyt meczu jest tylko jeden. Podopieczni Arsene'a Wengera w tym roku celują w mistrzostwo Premier League. Czarne Koty oddałyby wszystko za utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Arsenal zapewne chciałby także dokonać rzeczy historycznej i po raz 3. z rzędu wygrać FA Cup. Byłby to wynik niesamowity, gdyż dwa poprzednie takie wydarzenia miały miejsce jeszcze w XIX wieku! Początek tego spotkania w sobotę, o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Losowanie przyniosło podopiecznym Arsene'a Wengera niewygodnego rywala. Oczywiście mogło być gorzej, ale patrząc na rywali Liverpoolu czy Chelsea, mogło być lepiej. Sobotnie spotkanie pomiędzy Arsenalem a Sunderlandem będzie już drugim w tym sezonie. Poprzednio, również w północnym Londynie, Kanonierzy wygrali 3-1. Goście zagrali dobry mecz i sprawili bardzo dużo problemów. Świadczy o tym fakt, że Aaron Ramsey ustalił wynik spotkania dopiero w ostatniej minucie, a Petr Cech wcale nie narzekał na brak pracy. Na szczęście komplet punktów pozostał w północnym Londynie. Ten mecz zakończył najsłabszy okres bieżącego sezonu w lidze Arsenalu.

Historia spotkań obu zespołów jest bardzo bogata. Oczywiście lepszym bilansem mogą pochwalić się Kanonierzy, ale przewaga nie jest tak duża jak się może wydawać na pierwszy rzut oka. Z pośród wszystkich 143. meczów, Arsenal wygrał 57 razy. Sunderland okazywał się lepszy w 46. przypadkach. Pozostałe spotkania zakończone remisem. Warto dodać, że ostatnie starcie w ramach FA Cup miało miejsce w sezonie 2011/12. Na Stadium of Light to gospodarze okazali się lepsi, wgrywając 2-0.

Sytuacja kadrowa w Arsenalu zaczyna wyglądać coraz lepiej. To bardzo cieszy, gdyż zaczynamy zmagania w FA Cup, a za kilka tygodni powraca Liga Mistrzów. W meczu z Sunderlandem, przynajmniej na ławce rezerwowych, powinien pojawić się Mikel Arteta. Kapitan Kanonierów rozegrał kilkadziesiąt minut w meczu młodzieżówki kilka dni temu. Blisko powrotu jest Alexis Sanchez. Chilijczyk powinien być dostępny na środowe spotkanie z Liverpoolem. Kolejny w kolejce do powrotu jest Tomas Rosicky. Na pozostałych piłkarzy będziemy musieli poczekać trochę dłużej. Arsene Wenger na ostatniej konferencji prasowej uspokoił kibiców i stwierdził, że rehabilitacja Cazorli oraz Coquelina przebiega bardzo sprawnie. Sam Allardyce przyjedzie z Czarnymi Kotami w prawie najmocniejszym składzie. Uraz leczy tylko pomocnik, Jack Rodwell. Być może szanse debiutu w nowej drużynie dostanie Jan Kirchhoff, który wzmocnił środek obrony.

Dla Arsenalu mecz z Sunderlandem powinien być tylko przetarciem przed wyjazdem na Anfield. Wszyscy wiedzą, że głównym celem jest w tym roku Mistrzostwo Anglii. Oczywiście udany występ w Pucharze Anglii mile widziany. Sam Allardyce da pograć zapewne rezerwowym, gdyż najważniejsze jest utrzymanie w Premier League. Gości nie można oczywiście zlekceważyć. W tych rozrywkach teoretycznie słabsi bardzo często ogrywają faworytów. To jest właśnie magia najstarszego turnieju na świecie. Wiele wskazuje na to, że Mathieu Debuchy zakończy tym spotkanie swoją przygodę z Arsenalem. Czy Arsene Wenger da odpocząć kilku najważniejszym zawodnikom? A może potraktuje ten mecz bardzo poważnie i wystawi najmocniejszy garnitur? Dowiemy się o tym już w sobotę.

Arsenal - Sunderland

Rozgrywki: FA Cup

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data: 9 stycznia, 2016

Sędzia: Martin Atkinson

Skład Kanonierzy.com: Ospina - Debuchy, Mertesacker, Gabriel, Gibbs - Chambers, Ramsey - Campbell, Oxlade-Chamberlain, Iwobi - Giroud

Typ Kanonierzy.com: 2-0

Zapowiedź autor: Kamil Zając źrodło: Własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
kaden komentarzy: 170009.01.2016, 16:26

No No

Marcinafc93 komentarzy: 2245109.01.2016, 16:26

Campbelll!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49587 newsów: 38909.01.2016, 16:25

Campbell niewidoczny ale bramkę strzelił.

Thierry77 komentarzy: 312709.01.2016, 16:25

JOEEEEEEEEEEEEEEEEL !!!

nicnowego komentarzy: 209.01.2016, 16:25

Ale podanie bardzo ładne.

andrew1707 komentarzy: 207209.01.2016, 16:25

brawo Walcott!!!!

BartekGunner komentarzy: 6309.01.2016, 16:25

@Lays

Co tam pisałeś ? :D

sebastix11 komentarzy: 531509.01.2016, 16:25

ale akcja Iwobi Theo Joel :D

Sympatyczny komentarzy: 170709.01.2016, 16:25

ładniee

djmacius komentarzy: 177009.01.2016, 16:25

JOEL!

Kowal96 komentarzy: 1580509.01.2016, 16:25

No i dobra, mecz zaczyna się od nowa.

pauleta19 komentarzy: 41414 newsów: 109.01.2016, 16:25

Campbell :-)

lays komentarzy: 3981809.01.2016, 16:25

Joel!

andrew1707 komentarzy: 207209.01.2016, 16:25

ALE AKCJA!!!! PIĘKNIE!!!!!!!

pumeks komentarzy: 2076209.01.2016, 16:25

O

mitmichael komentarzy: 4867109.01.2016, 16:25

Ale rozegranie, brawo Joel

patryksz komentarzy: 302609.01.2016, 16:25

Filiparsenal

W nogę nie, ale w piłkę tak. Gibbs odwalił szopkę i liczył, że Kosa za niego to naprawi. Tyle.

pumeks komentarzy: 2076209.01.2016, 16:25

Ramsey na pewno wejdzie w drugIej połowie ale czy od 50 minuty?

Kysio2607 komentarzy: 1335709.01.2016, 16:25

Dalej nie rozumiem, co Wenga widzi w Theo biegającym po lewym skrzydle

Thierry77 komentarzy: 312709.01.2016, 16:24

Lepiej bez rewanżu bo będzie 90 min więcej w nogach albo i więcej + ryzyko kontuzji.

lays komentarzy: 3981809.01.2016, 16:24

To jest wlasnie kreatywnosc Gibbsa, zejscie do srodka i podanie do tylu, bo dryblingu zero

0304 komentarzy: 91409.01.2016, 16:24

Sunderland przyjechał, jak po swoje. Podobnie zresztą, jak Newcastle w ostatnim meczu ligowym. Na każdy mecz ta sama taktyka. Dać pograć przeciwnikom w piłkę, a może coś z kontry wpadnie. W gorszym wypadku zacznie się odrabianie przy stracie bramki.
To jest niewiarygodne, jakim minimalistą jest Wenger. Coraz większym. Z meczu na mecz.

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 509.01.2016, 16:24

Rafson

Raczej: Wenger wystawiaj rezerwy bo w dupie z FA Cup.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 109.01.2016, 16:23

No potwierdzam, każdy kto obwinia Gibbsa za strate gola powinien dostać cegłówką po łbie, bo coś ewidentnie nie funkcjonuje jak powinno.

Ewenement komentarzy: 208709.01.2016, 16:23

Chambers już dzisiaj tak nie zachwyca na tym defensywnym pomocniku.

pauleta19 komentarzy: 41414 newsów: 109.01.2016, 16:23


Oldgunner3, w FA Cup są rewanże w przypadku remisów.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49587 newsów: 38909.01.2016, 16:23

Oldgunner3
Dogrywki nie będzie. Dodatkowy mecz w razie remisu.

Oldgunner3 komentarzy: 773209.01.2016, 16:23

Napisałem dogrywki w sensie powtórki.

Thierry77 komentarzy: 312709.01.2016, 16:22

Kowal96

Nie chodziło mi, że dzisiaj, tylko w ogóle :)

Jakby była nie daj Bóg kontuzja, to albo Debuchy albo Nacho bo grywali już na ŚO.

Filiparsenal komentarzy: 52809.01.2016, 16:22

Nawet nie wkurzajcie że Gibbs zepsuł widze w noge nie gracie a komentujecie...

kaman17 komentarzy: 358309.01.2016, 16:22

Joel na śpo, walcott na skrzydło i będzie gra.

Oldgunner3 komentarzy: 773209.01.2016, 16:22

Niech jest co chce byle nie było kontuzji ani dogrywki.Pewnie chcemy skupić się na lidze;póki co makiaweliczny plan przebiega zgodnie z oczekiwaniami - city prowadzi W Norwich ,a my spokojnie ''kontrolujemy'' sytuację.

Kowal96 komentarzy: 1580509.01.2016, 16:22

Jeszcze zaczęło padać :/

Czeczenia komentarzy: 1042009.01.2016, 16:22

kriss87

Tylko z jaźwy.

mitmichael komentarzy: 4867109.01.2016, 16:22

Po co sie kiwał z ta pilka, wybijac nie potrafi? ja zawsze sie wsciekam, jak rozgrywaja pilke w obronie i popełniaja przez to błedy, az mi sie wtedy cisnienie podnosi

pumeks komentarzy: 2076209.01.2016, 16:22

Nie ma kto rozgrywać to nie ma kto podawać w pole karne.

Thierry77 komentarzy: 312709.01.2016, 16:22

Uff, jednak Gabi to twardziel

mar12301 komentarzy: 2160709.01.2016, 16:22

Grzywacz: To Niespodzianka. Nie ma kontuzji :D

lays komentarzy: 3981809.01.2016, 16:21

Bo bez Ozila Arsenal nie kreuje nic. Ramsey jeszcze by tu sporo dał, ale tak to stajemy sie bez nich przecietniakiem

Kowal96 komentarzy: 1580509.01.2016, 16:21

Thierry77

Gdyby jeszcze siedział na ławce :P

Sympatyczny komentarzy: 170709.01.2016, 16:21

Thiery

Ta, ale nie dzisiaj

kriss87 komentarzy: 40009.01.2016, 16:21

iwobi to taki troche nasz martial :P

0304 komentarzy: 91409.01.2016, 16:21

Już pomijając tę bramkę, to żałosne jest to, że tak głęboko wychodzi Arsenal.
Ano tak, przecież to wielki Sunderland. Trzeba dać im pograć w piłkę na Emirates.
I oczywiście dopiero po stracie bramce, będzie jakiś pressing.

andrew1707 komentarzy: 207209.01.2016, 16:20

Heh.... brak pytań.

kaman17 komentarzy: 358309.01.2016, 16:20

odwalcie się od Gibbsa, jak na razie gra bez zastrzeżeń.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49587 newsów: 38909.01.2016, 16:20

Barney
futbol
hd.tv/
stream2.php

MarkOvermars komentarzy: 632809.01.2016, 16:20

i jeszcze gabriela stracilismy;p

mitmichael komentarzy: 4867109.01.2016, 16:20

Koscielny noge wystawił ale ciałem nie ruszył to jak miał dobrze przyjac ta pilke? jego wina i tyle, miec pretensje do Gibbsa, ze zaufał Kosie i mu podał - bezcenne

Thierry77 komentarzy: 312709.01.2016, 16:20

I mamy kolejną kontuzję, czas na Bielika chyba

mar12301 komentarzy: 2160709.01.2016, 16:20

Jeszcze kontuzja na dokładkę.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz kwietnia wybór redaktorów
6
Gracz kwietnia wybór użytkowników Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl