Pewne zwycięstwo Kanonierów, Arsenal 5-0 Leyton Orient

Pewne zwycięstwo Kanonierów, Arsenal 5-0 Leyton Orient 02.03.2011, 21:42, Rafal Mazur 1350 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru do północnego Londynu, na Emirates Stadium przybyła drużyna Leyton Orient, na co dzień występująca na boiskach League One, aby rozegrać rewanżowe spotkanie w ramach V rundy FA Cup. Po upływie 90 minut Kanonierzy pewnie wygrali z przeciwnikiem 5-0, a Nicklas Bendtner zaliczył hat-tricka.

Zobacz wszystkie bramki z tego pojedynku

Przypomnijmy, że w pierwszej potyczce na stadionie gości padł remis 1-1, a w VI rundzie na zwycięzce dzisiejszego meczu czeka już Manchester United. Natomiast przed środowym pojedynkiem londyńczycy musieli niezwykle zmobilizować się i wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby pokazać swoją siłę mentalną i psychiczną po przegranym finale Carling Cup.

Pierwsza jedenastka, którą desygnował Arsene Wenger na mecz z Leyton mogła nieco zaskoczyć. Francuski szkoleniowiec zupełnie zmienił wyjściowy skład w porównaniu do poprzednich spotkań, gdyż na boisko od pierwszych minut wybiegli tacy gracze, jak Conor Henderson i Ignasi Miquel. Ponadto na murawie pojawili się Marouane Chamakh i Nicklas Bendtner. Oczywiście skład skompletowała niezwykle silna ławka rezerwowych.

Dokładnie o godzinie 20.45 Lee Mason rozpoczął gwizdkiem spotkanie, po czym Kanonierzy ruszyli do ataku.

Już w 8. minucie, po okresie wzmożonego ataku Kanonierów, rozwiązał się worek z bramkami. W środku pola dobrą akcję przeprowadził Henderson, który zgrał futbolówkę do Rosicky'ego. Czech pewnie wbiegł w pole karne, po czym zgrał piłkę do nadbiegającego Chamakha, który strzałem po ziemi wpakował ją do siatki. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy gol Marokańczyka od listopada. 1-0!

Po zdobyciu bramki podopieczni Wengera wydawali się kontrolować przebieg gry, mimo że przeciwnik miał kilka swoich szans na doprowadzenie do remisu. Jednak to Arsenal był lepiej zorganizowany w obronie, nie pozwalając na wiele Leyton Orient. Warto również odnotować, że coraz lepiej wyglądał postawa Chamakha, który rozgrywał całkiem dobre zawody.

W 29. minucie było już 2-0. Piłkę na lewym skrzydle holował Abou Diaby, który przez dłuższą chwilę na zmianę wymieniał podania z Hendersonem. Po zagraniu futbolówki przez Francuza do Gibbsa, który nabiegał z lewej strony, Anglik zdecydował się na wrzutkę. W polu karnym czekał już Nicklas Bendtner. Duńczyk znakomitym uderzeniem głową pokonał Jamiego Jonesa.

3 minuty przed zakończeniem pierwszej części gry, Bendtner dołożył drugą bramkę. Wpierw Tomas Rosicky wykorzystał niefrasobliwość obrońców gości, zabierając futbolówkę Forbesowi. Czech odegrał do Bendtnera, który po krótkim dryblingu bez wahania uderzył na bramkę Jonesa, trafiając idealnie w lewy róg bramki. 3-0

Do końca pierwszej połowy nic ciekawego nie miało już miejsca, a Kanonierzy schodzili do szatni z dużą przewagą bramkową, ale także psychiczną.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu drużyn powrócili na murawę, by rozegrać drugie, decydujące o losach spotkania, 45 minut.

Po raz kolejny sytuacja się powtórzyła. Mianowicie, londyńczycy przejęli całkowitą kontrolę na spotkaniem, cały czas będąc w posiadaniu piłki. W 50. minucie świetną dwójkową akcją popisali się Chamakh z Diabym, który po wyjściu na czystą pozycję zmarnował stuprocentową okazję.

W 59. minucie Nicklas Bendtner skompletował hat-tricka. Po fenomenalnym rajdzie Kierana Gibbsa, Anglik został brzydko sfaulowany przez jednego z obrońców gości. Sędzia nie wahał się z podyktowaniem karnego. Do piłki podszedł więc Bendtner, który nie zmarnował nadarzającej się szansy i zdobył gola.

Po chwili strzelec trzech bramek opuścił boisko, a na jego miejscu pojawił się znakomity Jack Wilshere. Dodatkowo na murawie pojawili się Samir Nasri i Gael Clichy, którzy zastąpili Diaby'ego i Rosicky'ego, który musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, której doznał po starciu z jednym z graczy Leyton.

15 minut przed zakończeniem gry ekipa The Gunners dołożyła piątą bramkę. Tym razem z prawego skrzydła dośrodkowywał Emmanuel Eboue, a piłka dość szczęśliwie minęła wszystkich graczy, trafiając pod nogi Gaela Clichy. Francuz bez zastanowienia kropnął w lewy róg bramki i tym samym zdobył swoją drugą bramkę w barwach Arsenalu.

Spotkanie zbliżało się do końca, a londyńczycy nadal nie zwalniali z tempa. Podopieczni Wengera ciągle starali się atakować i stwarzać groźne sytuacje w okolicach pola karnego gości. Dopiero w doliczonym czasie gry londyńczycy pozwolili sobie na chwilę rozluźnienia, co zaowocowało lekką przewagą Leyton.

Po doliczeniu 4 minut do regulaminowego czasu gry, arbiter zakończył spotkanie. Trzeba przyznać, że Kanonierzy zaprezentowali się dziś z bardzo dobrej strony, kontrolując przebieg gry od pierwszego do ostatniego gwizdka. Cieszy dobra postawa Bendtnera, który skompletował hat-tricka, a także powrót do formy Chamakha, który to także zaliczył udany występ. Z całkiem pozytywnej strony pokazali się młodzi Kanonierzy - Miquel i Henderson. Teraz to The Gunners czeka wyjazd na Old Trafford w ramach ćwierćfinału tychże rozgrywek.

Kapitan Arsenalu wysoce zainteresowany spotkaniem:

Leyton Orient autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
concrete13 komentarzy: 869803.03.2011, 19:07

teraz zajmie się promowaniem herbaty i tabletek na ból głowy...

amadeo komentarzy: 514903.03.2011, 19:07

No dokładnie, pamiętam te niedziele kiedy siadało się z całą rodziną i oglądało skoki...ach to były czasy...ale kiedyś trzeba powiedzieć KONIEC...trudno się z tym pogodzić, pozostał nam teraz Stoch i długo, długo nic...

maras11 komentarzy: 63003.03.2011, 19:03

@amadeo czuje sie jakby zakończyła sie pewna epoka :| smutno mi xD

damian199656 komentarzy: 762603.03.2011, 19:03

maras11-> Ramsey na pewno nie, ale Diaby może zagrać

amadeo komentarzy: 514903.03.2011, 19:03

Małysz po zakończeniu tego sezonu kończy karierę...szkoda, ale należy uszanować jego decyzję, bo wkład jego w Polski sport jest nieprzeceniony.

maras11 komentarzy: 63003.03.2011, 19:01

Wiem dlatego ta buźka :D ale w sumie Wilshere z Ramseyem w przyszłości będą dominować w środku :) tzn. Wilshere juz dominuje

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7303.03.2011, 18:59

maras - Ramsey nie może zagrać bo nie został zgłoszony w styczniu do CL

FanekAFC komentarzy: 511203.03.2011, 18:59

Maras-> Jeśli nie zagra Song, to wystąpi Diaby :p

maras11 komentarzy: 63003.03.2011, 18:57

To jak ten nasz składa na Barce bedzie wyglądał skoro tylu zawodników wyleciało przez kontuzję :/

szymonst komentarzy: 158903.03.2011, 18:50

@grand92 - ja też nie. I nie ma znaczenia, że Mourinho jest w Realu. Jak był w Porto, Chelsea i Interze też go miałem serdecznie dość. Szkoda tylko, że ich piłkarze stają się podobni do nich.

grand92 komentarzy: 793703.03.2011, 18:47

szymonst

SAF i Mourinho to także charakterem strasznie aroganckie typy i np. ja obydwu nie toleruje

damian199656 komentarzy: 762603.03.2011, 18:46

Morgenstern nie wygrał szkoda

grand92 komentarzy: 793703.03.2011, 18:45

Theo44

Guardiola trafił do szpitala w związku z przepukliną kręgosłupa

szymonst komentarzy: 158903.03.2011, 18:44

@Theo44 - tak jak napisał kolega poniżej, Pep ma dyskopatię. Wczoraj było widać jak cierpi. Znalazł się w szpitalu ale po to żeby dostać jakieś zastrzyki przeciwbólowe itp. Poleży dwa dni i przejdzie. Jeśli operacja będzie konieczna to może poczekać do lata. Wiem co mówię bo sam to przeszedłem (łącznie z tym, że odcięło mi zasilanie w nogach).

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16803.03.2011, 18:42

FA PODOBNO ma ukarać Fergusona za komentarze dot. Atkinsona. Poprosili MUTV o materiał z wywiadem w celu analizy.

Theo44 komentarzy: 426303.03.2011, 18:41

Czytam wlasnie, ze Guardiola w szpitalu, czy ktos wie co sie stalo?

pedro61 komentarzy: 219903.03.2011, 18:40

Pojawiła się informacja,że Pep Guardiola znalazł się w szpitalu w związku z przepukliną kręgosłupa.Ja Mu nic złego nie życzę(jest jednym z nielicznych ludzi Barcelony,który normalnie się zachowuje),jednak jego ewentualna nieobecność na ławce trenerskiej byłaby istotnym osłabieniem Blaugramy we wtorkowym pojedynku.

szymonst komentarzy: 158903.03.2011, 18:36

SAF i Mourinho to chyba dwa najbardziej zakłamani trenerzy jeśli chodzi o kwestie sędziów i "wszyscy są przeciwko mojej biednej drużynie".

Theo44 komentarzy: 426303.03.2011, 18:32

*chyba 4-3

Theo44 komentarzy: 426303.03.2011, 18:31

zrodlo

mirrorfootball.co.uk/news/Manchester-United-boss-Alex-Ferguson-charged-by-FA-over-referee-Martin-Atkinson-comments-article710319.html

"I must say, when I saw who the referee was I feared it. I feared the worst"

i pomyslec, ze slowa wypowiedzial... SAF nt Atkinsona! Ciekawe, kt. mecz mial w pamieci bo napewno nie potyczke z Evertonem, kiedy to ten "wstretny na MU sedzia" gwizdnal koniec meczu w momencie kiedy szla kontra na ch...4-3? hipokryzja na poziomie Himalajow.

MatArsenal9870 komentarzy: 216703.03.2011, 18:31

Szkoda, że się Rooney nie zabawił...

andrzej31794 komentarzy: 93803.03.2011, 18:30

afcforever
Jak masz problemy ze snem to oglądaj mecze United.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52003.03.2011, 18:28

Sytuacja MU w obronie na LFC nie ciekawa.
Vidić wiadomo zawieszony, a teraz Fergie mówi, że Ferdinand się nie wyleczy, a tu jeszcze coś takiego takiego -

Chris Smalling nie przejmował się długo porażką Manchesteru United z londyńską Chelsea (1:2). Obrońca Czerwonych Diabłów postanowił po meczu urządzić w hotelu suto zakrapanią alkoholem imprezę. W efekcie dostał zakaz odwiedzania tego hotelu w przyszłości.

Angielskie media piszą, że impreza w jednym z londyńskich hoteli trwała do 4:30 rano.Organizatorem zabawy zorganizowanej w apartamencie (2000 funtów za noc) był chwalony przez Aleksa Fergusona za dojrzałość Chris Smalling.

szymonst komentarzy: 158903.03.2011, 18:28

@afcforever - no widzisz, cieszę się że mogłem Cię tak uszczęśliwić

szymonst komentarzy: 158903.03.2011, 18:21

Może Was zainteresuje fakt, że Puyol już dziś trenował z grupą. Mam nadzieję, że ze strony Arsenalu chociaż Fabregas wystąpi.

@G95

Poczytaj sobie co pisał po newsem na temat wtorkowego meczu.

Gunner_995 komentarzy: 655003.03.2011, 18:09

Vandal----> Widziałem jak pisał tam, że Barcelona powinna nas zniszyć na Emirates i w ogóle :D

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16803.03.2011, 18:07

Nie tylko na forum canal +, ale także na Anglia.goal.pl. Ostatnio takie bajki tam wypisywał, że Tuwim się chowa.

Gunner_995 komentarzy: 655003.03.2011, 18:01

Please comeback soon... ;/

youtube.com/watch?v=RF9veaNvkxQ

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148903.03.2011, 18:01

Pewne zwycięstwo, cóż na to liczyłem. Gratulacje dla Bendtnera za hat-tricka. Mam nadzieję, że w sobotę pójdzie równie łatwo.

Gunner_995
Ciesz się że to nie jest kiko w nowym wcieleniu.

Gunner_995 komentarzy: 655003.03.2011, 17:40

afcforecer----> Czasami zastanawiam się czy ten re_aktywacja to nie czasem kibic_FCB w nowym wcieleniu :D

concrete13 komentarzy: 869803.03.2011, 17:38

IceMan - > a propos zawodników..wiesz o co chodzi z Shea ..miał być wypożyczony a grał w rezerwach..wiem, że to mało istotne ale nikt Mi nie chcę udzielić inf..wiesz coś ?

Gunner_995 komentarzy: 655003.03.2011, 17:33

Mam nadzieję tylko, że nie będzie wykonywał 11-stki bo już raz z Sunderlandem wykonywał :D

szymonst komentarzy: 158903.03.2011, 17:32

@Gunner_995 - nie przemówisz :) mam swoje zdanie i jego będę się trzymał. Przyznałem, że PL jest silniejsza bo to oczywsita oczywistość, że zacytuję klasyka :P ale łopatkami się nie zgodzę więc chyba prościej będzie zostać przy swoim. Przecież nie musimy się we wszystkim zgadzać? Ja tu przyszedłem dlatego, że nie lubię towarzystwa wzajemnej adoracji i powtarzania w kółko jak to dobrze jest w Barcelonie. No fajnie, że wygrywamy ale przez to nie ma za bardzo o czym pogadać. W zeszłym sezonie przynajmniej był Zlatan o którego można się było jakoś pospierać. A Arsenal naprawde bardzo lubię ale dzięki patrzeniu trochę z zewnątrz widzę inaczej niektóre sprawy. Trzymam kciuki żeby MU bez Vidica z Liverpool'em stracił punkty. Swoja drogą wtorkowy mecz z Chelsea był dla mnie okropny. Obu drużyn nie lubię a jednak trzeba było trzymać kciuki za niebieskimi.

aRamsey komentarzy: 948603.03.2011, 17:30

Wie ktoś, coś na temat stanu Rosy? Podobno wczoraj zszedł z boiska z kontuzją. Wyrobi się na S'land?

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 703.03.2011, 17:29

Przesadzacie. Niektórzy są chyba zdania, że tylko Arsenal ma normalnych kibiców... Ja nie rozumiem, jak może komuś przeszkadzać merytoryczna dyskusja z fanami innych drużyn? Według mnie to świetna sprawa. Cieszę się, że pojawiają się tutaj również kibice innych klubów i mam nadzieję, że nadal będą się rejestrować - pod warunkiem, że będzie można z nimi powymieniać poglądy w ciekawy sposób.

Trolle to już jednak inna sprawa, ale nawet, jeśli komuś przeszkadzają, to niech ich zwyczajnie ignoruje.

Gunner_995 komentarzy: 655003.03.2011, 17:27

Dokładnie. Z re-aktywacją nawet się normalnie pisze ;) Takich mogłoby być więcej.
szymonst też jesteś w miarę spoko ale nie wiem jak ci przemówić, że Premier League bije La Ligę na łopatki. Robiliśmy już to z innymi na różne sposoby a wszystko to jak grochem o ścianę :D

szymonst komentarzy: 158903.03.2011, 17:26

@Gunner_995 - ja skuteczność wolę zostawiać moderatorom. Zgłosić danego użytkownika i niech z nim zrobią porządek. Oczywiście mod musi być kimś kumatym. Niestety na wielu stronach ta funkcja powierzana jest osobom, które wychodząc z założenia, że jak ktoś ma inne zdanie niż ja to go zbanuję.

aRamsey komentarzy: 948603.03.2011, 17:24