Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 29.09.2017, 09:31, Maciej Szymkowiak 4 komentarzy

Arsenal wygrał 4-2 w czwartkowym spotkaniu z BATE Borysów. Po meczu, Arsene Wenger rozmawiał z dziennikarzami między innymi o Jacku Wilsherze, który rozegrał pełne 90 minut i zaliczył asystę przy golu Theo Walcotta.

O wyniku...

Myślę, że zachowaliśmy dobrą spójność pomiędzy młodością a doświadczeniem. Zagraliśmy tak jak chcieliśmy. Utrzymując tempo. Trwało to do 65 minut, później było już trudniej. Ostatecznie, jestem zadowolony z naszego występu.

O Jacku Wilsherze...

Miał niesamowitą pierwszą połowę i walczył prawie do końca meczu. Myślę, że jest na dobrej drodze, aby wrócić do swojej optymalnej dyspozycji. Pokazał to dzisiaj.

Czy Jack może stać się jeszcze lepszy...

Jest w wieku, w którym piłkarze przeżywają najlepszy okres swojej kariery. Teraz jest na serii wznoszącej, którą zatrzymać mogą tylko urazy. Modlę się, żeby nic już mu się nie stało, dzięki czemu będziemy mogli zobaczyć go coraz silniejszego. Dzisiaj pokazał, że nie stracił swojego stylu gry.

Kiedy zostanie przedłużony kontrakt Wilshere'a...

Na pewno nie dzisiejszej nocy.

O Giroudzie, który zdobył setnego gola...

Pogratulowałem mu po meczu, to niezwykłe osiągnięcie. Kiedy grasz w piłkę nożną, to najtrudniejsze zadanie to strzelać gole, a on dla nas zrobił to 100 razy.

Czy prosi doświadczonych zawodników o dawanie przykładu w takich meczach...

Tak, oczywiście. Ćwiczą z nami każdego dnia, więc wiedzą jak chcemy grać. Muszę powiedzieć, że BATE Borysów to dobra, spójna drużyna. Są na wysokim technicznie poziomie, są zgrani, więc musieliśmy dobrze zagrać, aby wygrać.

Arsene WengerJack WilsherePomeczowa wypowiedź autor: Maciej Szymkowiak źrodło: arsenal.com
dudekns komentarzy: 605029.09.2017, 11:24

Fajnie, że dał szansę młodym - chłopaki dali radę

Marioht komentarzy: 611429.09.2017, 10:25

@schnor25:
Wiem, dlatego napisałem "delikatnie".
To znaczy, że powie coś w stylu "druga połowa była bardzo rozczarowująca w naszym wykonaniu".

schnor25 komentarzy: 1854629.09.2017, 09:43

@Marioht: Wenger raczej nie z tych, co wylewa pomyje na podpopiecznych w mediach. W ostatnim czasie i bez tego media jeździły po piłkarzach (Wengera pomijam, bo po nim, to standard). Mam nadzieję, że w szatni jednak powiedział parę męskich słów w kierunku piłkarzy po 90 minutach.

Marioht komentarzy: 611429.09.2017, 09:34

Szczerze powiedziawszy miałem nadzieję, że wyrazi publicznie, chociaż delikatnie, swoje niezadowolenie z faktu, że drużyna przestała biegać, grać w drugiej połowie, wyśle dodatkowy sygnał swoim zawodnikom, że nie będzie tolerował czegoś podobnego w kolejnych meczach...