Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 20.10.2017, 12:55, Maciej Szymkowiak 7 komentarzy

Arsene Wenger odczuwa satysfakcję po swoim trzecim wygranym spotkaniu w Lidze Europy. Wygrana z FK Crveną zvezdą nie była łatwa. Drużynie Arsenalu jednak udało się wywalczyć kolejne 3 punkty. Oto, co Boss powiedział po meczu:

O zwycięstwie...

Uważam, że to nie było łatwe spotkanie. Intensywność meczu była bardzo duża, a atmosfera stworzona przez lokalnych kibiców utrudniała nam grę. Zagraliśmy przeciwko dobrej drużynie, która jest groźna w kontratakach. Petr Cech miał za sobą parę dobrych interwencji. Ostatecznie wygraliśmy, co pokazuje naszą mentalność.

O sposobie wygranej...

Cóż, wygrywa się tak jak można. Dla mnie ważne jest to, że pokazaliśmy ducha zespołu, który walczy ramię w ramię w trudnym, fizycznym starciu. Wygraliśmy, ponieważ byliśmy solidni w obronie i zdeterminowani. Nasz gol jest wynikiem naszej ofensywnej gry. Fakt, że się nie poddaliśmy i chcieliśmy strzelić bramkę, zadecydował o naszej wygranej.

O szansie Wilshere'a na grę w Premier League...

Dostanie swoją szansę. Nie martwcie się o to. Na początku pierwszej połowy dostał kopniaka w kostkę, ale powiedział, że da radę grać dalej. Rozegrał 90 minut intensywnego meczu, co z pewnością przyniesie mu korzyść.

O atmosferze...

Mają wspaniały fanów. To duży klub z wielką historią. Ludzie doceniają tutaj piłkę nożną. To ich pasja, co było można zobaczyć.

Czy takiej gry się spodziewał...

Zagrali bardzo aktywnie. Nie zostawiali między sobą dużej przestrzeni i zagrali wyżej, niż się tego spodziewałem. Bardzo szybko wracali za piłką. Muszę przyznać, że wytrzymali całe 90 minut intensywności tego spotkania, co jest niesamowite.

Arsene WengerLiga EuropyPomeczowa wypowiedź autor: Maciej Szymkowiak źrodło: arsenal.com
Forever_gunner komentarzy: 255520.10.2017, 19:09

Ale się uśmiałem. Mentalność była rzeczywiście pierwszorzędna. Solidność w obronie, że ho ho. Nie mam złudzeń, że Wenger żyje już tylko we własnym świecie i sam go rozumie, bo wszyscy wokół łapią się tylko za głowę. Jak można być tak upartym z tą 3 z tyłu aż na tyle, aby grali tam Elneny czy Debuchy? Eh, jeszcze co najmniej 2 lata będziemy oglądać ten kabaret.

Marioht komentarzy: 611420.10.2017, 18:17

Jaka intensywność?
Jaka mentalność?
Jaki duch zespołu?

Zwolnić tego minimalistę na zbity pysk!

tyson880 komentarzy: 1049620.10.2017, 18:01

Intensywność meczu była bardzo duża??? :-D haha. WTF?

Necro komentarzy: 243420.10.2017, 15:42

@darek250s: A co myślałeś, że nasze rezerwy pomieszane z młodzieżą rozgromią ich 5-0 na wyjeździe? Przy takim składzie każdy przewidywał katastrofę, a jednak wygraliśmy.

wujaszenko komentarzy: 28020.10.2017, 15:03

"Intensywność meczu była bardzo duża, a atmosfera stworzona przez lokalnych kibiców utrudniała nam grę".

Za dużo ludzi przyszło, stąd tylko 1:0 :(.

Szebson komentarzy: 351020.10.2017, 14:25

Dziwne, ze komus chce sie to przekladac na polski.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 520.10.2017, 13:34

"Ostatecznie wygraliśmy, co pokazuje naszą mentalność."