Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 20.10.2017, 12:55, Maciej Szymkowiak 7 komentarzy Arsene Wenger odczuwa satysfakcję po swoim trzecim wygranym spotkaniu w Lidze Europy. Wygrana z FK Crveną zvezdą nie była łatwa. Drużynie Arsenalu jednak udało się wywalczyć kolejne 3 punkty. Oto, co Boss powiedział po meczu:

O zwycięstwie...
Uważam, że to nie było łatwe spotkanie. Intensywność meczu była bardzo duża, a atmosfera stworzona przez lokalnych kibiców utrudniała nam grę. Zagraliśmy przeciwko dobrej drużynie, która jest groźna w kontratakach. Petr Cech miał za sobą parę dobrych interwencji. Ostatecznie wygraliśmy, co pokazuje naszą mentalność.

O sposobie wygranej...
Cóż, wygrywa się tak jak można. Dla mnie ważne jest to, że pokazaliśmy ducha zespołu, który walczy ramię w ramię w trudnym, fizycznym starciu. Wygraliśmy, ponieważ byliśmy solidni w obronie i zdeterminowani. Nasz gol jest wynikiem naszej ofensywnej gry. Fakt, że się nie poddaliśmy i chcieliśmy strzelić bramkę, zadecydował o naszej wygranej.

O szansie Wilshere'a na grę w Premier League...
Dostanie swoją szansę. Nie martwcie się o to. Na początku pierwszej połowy dostał kopniaka w kostkę, ale powiedział, że da radę grać dalej. Rozegrał 90 minut intensywnego meczu, co z pewnością przyniesie mu korzyść.

O atmosferze...
Mają wspaniały fanów. To duży klub z wielką historią. Ludzie doceniają tutaj piłkę nożną. To ich pasja, co było można zobaczyć.

Czy takiej gry się spodziewał...
Zagrali bardzo aktywnie. Nie zostawiali między sobą dużej przestrzeni i zagrali wyżej, niż się tego spodziewałem. Bardzo szybko wracali za piłką. Muszę przyznać, że wytrzymali całe 90 minut intensywności tego spotkania, co jest niesamowite.

Arsene WengerLiga EuropyPomeczowa wypowiedźPamiątki kibica Arsenalu autor: Maciej Szymkowiak źrodło: arsenal.com
Forever_gunner komentarzy: 1052 20.10.2017, 19:09

Ale się uśmiałem. Mentalność była rzeczywiście pierwszorzędna. Solidność w obronie, że ho ho. Nie mam złudzeń, że Wenger żyje już tylko we własnym świecie i sam go rozumie, bo wszyscy wokół łapią się tylko za głowę. Jak można być tak upartym z tą 3 z tyłu aż na tyle, aby grali tam Elneny czy Debuchy? Eh, jeszcze co najmniej 2 lata będziemy oglądać ten kabaret.

Marioht komentarzy: 3139 20.10.2017, 18:17

Jaka intensywność?
Jaka mentalność?
Jaki duch zespołu?

Zwolnić tego minimalistę na zbity pysk!

tyson880 komentarzy: 7342 20.10.2017, 18:01

Intensywność meczu była bardzo duża??? :-D haha. WTF?

Necro komentarzy: 2376 20.10.2017, 15:42

@darek250s: A co myślałeś, że nasze rezerwy pomieszane z młodzieżą rozgromią ich 5-0 na wyjeździe? Przy takim składzie każdy przewidywał katastrofę, a jednak wygraliśmy.

wujaszenko komentarzy: 199 20.10.2017, 15:03

"Intensywność meczu była bardzo duża, a atmosfera stworzona przez lokalnych kibiców utrudniała nam grę".

Za dużo ludzi przyszło, stąd tylko 1:0 :(.

Szebson komentarzy: 1603 20.10.2017, 14:25

Dziwne, ze komus chce sie to przekladac na polski.

darek250s komentarzy: 3109 20.10.2017, 13:34

"Ostatecznie wygraliśmy, co pokazuje naszą mentalność."