Pracowity mecz Bielika z Walsall

Pracowity mecz Bielika z Walsall 02.01.2019, 18:44, Michał Lis 16 komentarzy

W Nowy Rok została rozegrana 26. kolejka League One. Charlton Atheltic z Krystianem Bielikiem w składzie mierzył się z Walsall. The Addicks przełamali się i po dwóch porażkach zanotowali zwycięstwo nad niżej notowanym rywalem. Szybkie strzelanie dla Charltonu rozpoczął Karlan Grant, a drugiego gola z karnego strzelił Lyle Taylor. Goście zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką za sprawą Cooka.

Charlton Athletic 2-1 Walsall FC

Krystian Bielik, dla którego było to siedemnaste spotkanie od pierwszej minuty w barwach The Addicks został desygnowany do gry na pozycji defensywnego pomocnika.

Statystycy z portalu WyScout odnotowali występ 20-latka.

- 90 minut,
- 2 faule.

Lokalny serwis NewShopper.co.uk wystawił oceny poszczególnym piłkarzom za ten mecz. Bielik został oceniony na 6 w skali od 1-10. Najwyższą notę przyznano strzelcom bramek - obaj dostali 7.

W uzasadnieniu tak napisano o grze Polaka: "Był nieco nadgorliwy z piłką, kiedy Charlton próbował sforsować obronę Walsall. Zablokował strzał w końcówce spotkania, który mógł dać gościom wyrównanie. Zanotował też kilka dobrych interwencji w obronie."

Trener Charltonu - Lee Bowyer - pochwalił swoich zawodników za pierwszą połowę oraz docenił ich wysiłek włożony w mecz.

- Pierwsze 45 minut to prawdopodobnie najlepsza połowa jaką rozegraliśmy w tym sezonie. Trzeba jednak oddać, że w drugiej połowie Walsall mocno na nas naciskało i znacząco poprawili swój pressing. To znacznie utrudniło nam rozgrywanie piłki. Fizycznie byliśmy zniszczeni. Zmęczenie odegrało kluczową rolę - Krystian dał dziś z siebie absolutnie wszystko. Ben Reeves odniósł kontuzję, Patrick i Naby również wyglądali na bardzo zmęczonych. Tym bardziej jestem zadowolony ze zdobytych trzech punktów.

Piłkarze Charltonu swój następny mecz rozegrają w sobotę z Sunderlandem.

CharltonKrystian Bielik autor: Michał Lis źrodło: własne
Kowal96 komentarzy: 1758903.01.2019, 17:17

Coś ostatnio dużo tych newsów z Bielikiem w roli głównej :D

laskapp komentarzy: 83303.01.2019, 16:40

chyba, że kompletnie się mylę to prosiłbym o objaśnienie, bardzo nieczytelne są dla mnie te 3 pozycje w statystyce

laskapp komentarzy: 83303.01.2019, 16:39

Nie rozumiem rozgraniczeń przechwyty/odzyskane piłki/odbiory. Czy przechwyty i odbiory nie są podzbiorami odzyskanych piłek? Poza tym jeżeli przyjmiemy (to moje rozumowanie), ze odbiór to kolokwialnie "wygarnięcie" przeciwnikowi piłki spod nóg, a przechwyt to zgarnięcie luźnej piłki to co jeszcze wlicza się w odzyskane piłki? Wykopanie piłki w aut po rykoszecie przeciwnika? Ktoś ogarnia precyzyjność tych statystyk?

Arsenal2004 komentarzy: 369203.01.2019, 13:58

Mam nadzieję że niedługo będzie ostoją naszej linii defensywnej.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.01.2019, 11:10

@kuzguwu: @Ranczomen: dzięki za miłe słowa! :P

Ranczomen komentarzy: 1232403.01.2019, 01:26

Somsiad nie leci w ch... jak zorro z raportami.

I to się chwali.

SMTX komentarzy: 204803.01.2019, 00:04

Nad tymi stratami bielik musi popracować, ale cieszy fakt że gra tak dużo minut, bo to znaczy że trener Charltonu mu ufa i widzi w nim potencjał, a co jak co bielik jest tam na wypożyczeniu, a nie na stałe.

kuzguwu komentarzy: 538602.01.2019, 23:26

Człowiek tak czyta te newsy o Bieliku, że jednocześnie zaczyna poznawać League One. Wartość edukacyjna jak najbardziej zachowana ;)

sidtsw komentarzy: 308602.01.2019, 20:29

Dawac go teraz do nas. Kiedy ma grac jak nie w takim kryzysie obrony jak nie teraz.

D14 komentarzy: 436602.01.2019, 19:38