Przełamać niemoc w Champions League: Bayern vs Arsenal

Przełamać niemoc w Champions League: Bayern vs Arsenal 14.02.2017, 17:49, Bogusz Napierała 1632 komentarzy

Po dwóch miesiącach zaciętej walki na krajowym podwórku gracze Arsenalu wracają do rywalizacji w europejskich rozgrywkach. Liga Mistrzów wkracza w fazę pucharową, a Kanonierzy zmierzą się ze starymi znajomymi z Monachium. Kibice The Gunners wierzą, że ich ukochanemu klubowi uda się odnieść podwójny sukces - zrewanżować się Bayernowi, który kilkukrotnie eliminował Arsenal z dalszej rywalizacji, a przy tym przełamać wieloletnią niemoc i awansować do ćwierćfinału Champions League. Zadanie to nie będzie łatwe, z pewnością możemy jednak liczyć na dwa zacięte spotkania. Pierwsze z nich już w tę środę o 20:45.

Choć Bayern skrupulatnie gromadzi punkty i pewnie kroczy po kolejny tytuł Mistrza Niemiec, to forma zawodników Ancelottiego nie zachwyca ekspertów oraz kibiców monachijskiego klubu. Ponadto w mediach krążą informacje o rzekomych problemach w szatni i podziałach wśród zawodników, które mają mieć wpływ na postawę na boisku. Wszystko to nie zmienia jednak faktu, że Bayern to drużyna ze ścisłego europejskiego topu. W ostatnich 5 edycjach Champions League, gdy Arsenal kończył swoją przygodę na 1/8 finału, Bawarczycy docierali przynajmniej do półfinału. Nie bez znaczenia w tym pojedynku może być także fakt, że liga niemiecka ma kilkutygodniową przerwę zimową. W czasie gdy zawodnicy Bayernu przygotowywali się do drugiej części sezonu, Arsenal rozegrał 4 mecze ligowe oraz wyjazdowe spotkanie w Pucharze Anglii. Carlo Ancelotti podkreślał, że ta przerwa da jego zawodnikom dużą przewagę. Włoski szkoleniowiec trzykrotnie sięgał po puchar Ligi Mistrzów i doskonale wie jak przygotować swój zespół do fazy pucharowej.

Podobnie jak Bayern, Arsenal także nie prezentuje swojej najlepszej formy. Problem Kanonierów polega jednak na tym, że w parze z kiepską postawą na boisku idą słabe rezultaty. Odnosząc porażki z Watfordem i Chelsea gracze Wengera zaprzepaścili dobrą okazję do zbliżenia się do liderów Premier League i muszą walczyć o miejsce w czołowej czwórce. W fazie grupowej Ligi Mistrzów zaprezentowali się za to lepiej niż w ostatnich latach - w końcu udało im się wygrać swoją grupę i stanąć w teoretycznie korzystniejszej sytuacji przed losowaniem par fazy pucharowej. Los jednak po raz kolejny nie sprzyjał Arsenalowi i jeśli ci chcą przełamać kilkuletnią klątwę i awansować wreszcie do ćwierćfinału, muszą pokonać faworyzowany Bayern.

Sytuacja kadrowa i kontuzje w zespole nie powinny być zmartwieniem dla Arsene'a Wengera. Francuz nie będzie mógł skorzystać z Santiego Cazorli i Aarona Ramseya, którzy leczą swoje urazy, pozostali zawodnicy jednak będą dostępni do dyspozycji Bossa. Z pewnością poprawiła się sytuacja środkowych pomocników, gdyż do składu powrócili Granit Xhaka i Mohamed Elneny. Możliwe jednak, że w środku pola zagra Alex Oxlade-Chamberlain, który w ostatnich meczach zastępował na tej pozycji nieobecnych i zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Carlo Ancelotti nie będzie mógł liczyć na Jerome'a Boatenga, który niedawno wrócił do treningów po kontuzji. Niedostępny będzie także Franck Ribery.

W momencie gdy Arsenal rzutem na taśmę zapewnił sobie 1. miejsce w grupie, a Atletico Madryt górowało w tabeli nad Bayernem, kibicie The Gunners sprawdzali już ceny biletów lotniczych do Monachium, przewidując rezultat losowania par 1/8 finału. To już 4. sezon w ciągu 5 ostatnich sezonów, w którym Kanonierzy zmierzą się z Bawarczykami, obie drużyny znają się więc praktycznie na wylot. Choć bilans ostatnich pojedynków jest w miarę wyrównany (3 zwycięstwa Bayernu, 2 Arsenalu i 1 remis), to w dwumeczu za każdym razem górowali Niemcy. Czemu teraz miałoby być inaczej? Główną różnicą będzie to, że tym razem to Arsenal rozegra rewanż na własnym stadionie, co stanowi niemałą przewagę. Także forma prezentowana przez Bawarczyków pozwala mieć nadzieję na końcowy sukces The Gunners. Jednak jeśli gracze Wengera chcą myśleć o awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, muszą wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i zaprezentować się lepiej niż w ostatnich tygodniach.

Rozgrywki: 1/8 finału Ligi Mistrzów

Miejsce: Monachium, Allianz Arena

Data: Środa, 15 lutego, godzina 20:45 polskiego czasu

Skład Kanonierzy.com: Ospina, Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Xhaka, Chamberlain - Alexis, Özil, Walcott - Welbeck

Bayern MonachiumLiga MistrzówZapowiedź autor: Bogusz Napierała źrodło: własne
Arsenal96l komentarzy: 501715.02.2017, 21:38

Też czuje że Alexis spierdzieli po sezonie i wcale mu sie nie dziwie ..

mitmichael komentarzy: 4924315.02.2017, 21:38

Patrze na powtorke sytuacji i nie było zadnej nakładki wiec dla mnie karny prawidlowy

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2215.02.2017, 21:38

Ozil powinien huknąć ile sił w nogach pod poprzeczkę. Szukanie długiego rogu było przy takiej klasie bramkarza bez sensu.

D14 komentarzy: 436615.02.2017, 21:38

Ja bym zmienil Iwobiego.. nie gra zle ale nie wnosi nic w ofensywie. Ogolnie powinnismy juz wygrywac.
Wyjsc skupieni na druga polowke i lecimy dalej to samo!!!
COYG!!!!

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 115.02.2017, 21:38

Coq i Iwobi do zmiany. Elneny i Welbeck IN

Kiepomen komentarzy: 432915.02.2017, 21:38

Ja bym zmienił Xhake i Iwobiego, oni absolutnie nic nam dziś nie dają. Xkaha jest naprawde słabiutki jak na te 40 mln, koleś nie potrafi nic oprócz przerzucenia piłki na paredzieśiąt metrów, tragedia. On jest tak obsrany jak ktoś dobiega do niego że to jest śmiech, super transfer.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.02.2017, 21:38

Wenger: "I'll play with four 'real' midfielders and two strikers because Ozil will be a second striker tonight."

kamilo_oo komentarzy: 2356715.02.2017, 21:37

Ozil i Iwobi do zmiany i to szybko

DontCry komentarzy: 760815.02.2017, 21:37

Redzik

Tak, bo odbiór miał jeden. Właśnie tutaj jest problem. Coq nie istnieje w tym meczu.

Fanatic komentarzy: 599115.02.2017, 21:37

Wiecej szczęścia niż rozumu alei tak jestem w szoku, że straciliśmy gola i woził mógł strzelić kolejnego tak jak xhaka i to z tak beznadziejna grą.

A co do gry to nasi skrzydlowi pomagają bardziej rywalowi nie przeszkadzajac im w rozgrywaniu piłki. Ox gra fatalnie, z kolei iwobi gra na pozycji fałszywego(bo udaje, ze jest tam przydatny) bocznego obroncy.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.02.2017, 21:37

Bramka Robena bardzo ładna ale dało się tego uniknąć ;P

mallen komentarzy: 2123915.02.2017, 21:37

Tym składem byśmy prowadzili po pierwszej połowie!

_____________OSPINA___________
BELLERIN_MUSTAFI_KOSA__MONREAL
_______ELNENY____XHAKA________
WELBZ________ALEXIS_________OX
_____________GIROUD__________

Henry1855 komentarzy: 74715.02.2017, 21:37

ale oni graja slabo, dawno nie widzialem tak slabego meczu w naszym wykonaniu. Te gesty Alexisa sa wymowne... niema zadnej woli walki w tym zespole, kazdy sie boi czy nie wiem co ale wgl nie biegaja, brak presingu i nikt sie nie pokazuje z przodu. Jednym slowem, bardzo slabiutko

Ozil -------------------------

Na razie mamy farta. Niech Wenger zdejmie Ozila, bo przegramy jak Bayern dokręci śrubę. Potrzebujemy wzmocnić środek pola kimś komu w ogóle jakkolwiek zależy.

zwierz komentarzy: 158515.02.2017, 21:37

W drugiej połowie koniecznie Welbeck za Iwobiego i z Bożą pomocą tu nawet o zwycięstwo można powalczyć. Ale oczywiście Wenger pewnie będzie czekał ze zmianami do 70. minuty, a po drodze Bayern pyknie 2 bramki.

Marioht komentarzy: 611415.02.2017, 21:37

Chcecie przemeblować całą drugą linię w przerwie meczu?

Obawiam się, że Sanchez złapię drugą żółtą.
Nie przegrać tego i będzie dobrze.

Boje się jednak, że Arsenal da się zepchnąć jeszcze głębiej do defensywy w drugiej połowie.

Hans_Zimmer komentarzy: 594515.02.2017, 21:37

Ciekawe który klub Sanchez wybierze w lecie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.02.2017, 21:37

No Arsenal player made more tackles in the first-half vs. Bayern than Mesut Özil. [@jamesbenge]

O kurde. :O

DontCry komentarzy: 760815.02.2017, 21:36

imprecis

Xhaka miał trudną sytuację? Przecie on miał tam sporo czasu też, mógł nawet przyjąć i przymierzyć, ale podjął decyzję o strzale z pierwszej piłki.

oczomajster komentarzy: 18215.02.2017, 21:36

Na amerykańskiej stacji jakiś ekspert od fifa mówił, że przy ręce Bellerina słusznie podjął decyzję. Ręka naturalnie ułożona i nie było ruchu w kierunku piłki.

simon87 komentarzy: 12915.02.2017, 21:36

Proponuje gimbaza do lozek bo juz zaczyna soe bezsensowne pisanie! Mielismy lepsze okazje niz bayern! Gramy jak kiedys z city, oni niech graja a my strzelamy, spokojnie!

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2215.02.2017, 21:36

No i warto dodać - Iwobi, jak było do przewidzenia, bezproduktywny. Pierwszy do zmiany, za Welbecka, bądź Giroud, choć Francuz chyba nie nadaje się do taktyki jaką obraliśmy na ten mecz.

Arsenal96l komentarzy: 501715.02.2017, 21:36

Mustafi dzisiaj kozaczy :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.02.2017, 21:35

Pierwsze 30 minut generalnie do zapomnienia.Po bramce się coś ruszyło i szkoda, że nie wygrywamy bo powinniśmy.Dzięki Bogu, że Xhaka do tej pory bez kartki, bo już nabuzowany chodził po małej awanturze z Vidalem.Nie ma płakać, swoje w tym meczu zrobiliśmy.Teraz pozostało zadbać o tyły i spróbować skontrować, bo Bayern nam okazje ku temu daje

Coq i Ozil - budzimy się do uja pana!

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.02.2017, 21:35

Coq jak sie dał zrobić jak dziecko...przy golu Robbena...

cieniak14 komentarzy: 172715.02.2017, 21:35

Moim zdaniem najmniej porduktywny iwobi

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.02.2017, 21:35

Gramy słabo ale moglismy strzelic wiecej. Jednak strzały w sam srodek albo Neuera nie przejda ;d

Nawet Sanchez strzelil prosto w niego w karnym xD

FoxuTheGunner komentarzy: 35815.02.2017, 21:35

ZielonyLisc zgadzam się Iwobiego zastąpiłbym głodnym gry Welbeckiem. Alexa dziś zjadła trema

mallen komentarzy: 2123915.02.2017, 21:35

Kurde powinien grać Welbz na szpicy i się cofać bo Alexis tego nie robi. A na skrzydle Alexis.

Marioht komentarzy: 611415.02.2017, 21:35

Prośba - nie piszcie wyniku drugiego meczu.
__________________

Nie wierzę, Arsene poszedł wreszcie po rozum do głowy wyszedł grać na wynik dziś. Brawo!
Bez nonszalancji, ale pierwsze 25 minut zbyt zachowawcze moim zdaniem.

I gdyby tylko Xhaka czy Ozil wykorzystali swoje sytuację.

Coq nie może być tak spóźniony. Każdy kto interesuje się piłką wie jaką lewą nogę ma Holender.

Rhazzel komentarzy: 16115.02.2017, 21:35

Słabo to wygląda.. Brakuje nam środka. Coq to nie ten sam zawodnik co w tamtym sezonie.. Całe szczęście, że bayern nie jest w najwyższej formie bo liga mistrzów mogłaby nam już odjechać..

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2215.02.2017, 21:35

maxbys
Jak dla mnie - sędzia nam sprezentował jedenastkę.

Theo44 komentarzy: 426315.02.2017, 21:34

Dzieki Bogu, ze to Alexis strzelal, bo reakcja np Ozila albo Girouda byla by taka ze zamiast leciec na dobitke by staneli i zlapali sie za glowe, a Alexis nigdy sie nie poddaje. Szkoda tego strzalu Xakala...

papiez4 komentarzy: 36015.02.2017, 21:34

Oezil i Iwobi do zmiany. Chamberlain do środka Welbeck na prawą Sanchez lewa, Żwir środek i możemy grać. Wynik lepszy niż gra. Dajemy się dominować a widać że wystarczy lekko przycisnąć i Bayern się gubi...

mallen komentarzy: 2123915.02.2017, 21:34

Co chcecie od Xhaki? Iwobi, Coq i Mesut do zmiany...

molo13 komentarzy: 30315.02.2017, 21:34

Co do karnego jeszcze. Wydaje mi się, że wpływ mogło mieć to, że Alexis skoncentrowany na piłce prawdopodobnie nie usłyszał gwizdka. Spojrzał na sędziego i ten wskazał na bramkę. To mogło na niego wpłynąć tak, że się rozkojarzył i nie strzelił tak jak chciał.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.02.2017, 21:34

Pesymistycznie: nie istniejemy, karny z kapelusza, szczęśliwy wynik.

W miarę obiektywnie: bardzo słabe pierwsze 20 minut; później z każdą minutą coraz lepiej. Chyba niesłuszny karny. Dużo szczęścia przy wykończeniu Alexisa i 1-1. Później Arsenal wyszedł wyżej i to wszystko nabrało koloru.
Najlepszy: Alexis/Mustafi

Pesymistycznie: jest bardzo dobrze, zgodnie z planem wielkiego Wu, po przerwie damy Niemcom popalić.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2215.02.2017, 21:34

Ciekawy mecz. Bayern ma wyraźną przewagę. Szybki odbió piłki zaraz po stracie, ale jakby z każdą minutą coraz gorzej. Mamy swoje groźne okazje i to może napawać optymizmem.
Widać jednak różnicę w jakości zagrań piłka rzy Bayernu. Nasi często dają się zaskakiwać jakimiś niekonwencjonalnymi zagraniami, czy nagłym przyspieszeniem
Jedno jest pewne - będzie ciekawie, a my nie jesteśmy bez szans!