Redkanpp: Prawie pozyskałem Vieirę

Redkanpp: Prawie pozyskałem Vieirę 09.10.2014, 10:05, Adam Cygański 10 komentarzy

Harry Redknapp przyznał, że Patrick Vieira w 2009 roku był bardzo bliski przenosin do Tottenhamu.

Redknapp, który obecnie pracuje w QPR, w swojej nowej książce A Man Walks On To a Pitch, wyjawił, że wówczas prowadził już rozmowy na ten temat z samym zawodnikiem, jednak ten ostatecznie zdecydował się pozostać w Interze Mediolan.

Vieira jest jednym z najbardziej znanych i najlepszych zawodników, którzy kiedykolwiek grali w Arsenalu. Francuz przez 9 lat rozegrał w jego barwach 406 meczów.

- Patrick Vieira był innym typem pomocnika i każdy klub chciałby widzieć go w swoich szeregach. O mały włos, a dołączyłby on do mnie do Tottenhamu z Interu Mediolan. Pomyślałem, że dla niego będzie to niesamowita decyzja, po tym jak stał się legendą Arsenalu - powiedział Redknapp.

- Spotkałem się z nim w jego domu w Hampstead i on nie obawiał się, co ludzie sobie pomyślą i jak to odbiorą. Miał on wystarczająco dużo zaufania we własne umiejętnosci, by tego dokonać. Pamiętam, że rozmawiałem o nim z Danielem Levym, naszym prezesem i on przyznał, że kibice mogą źle to odebrać. Wiedziałem o tym, jednak byłem w stanie zaryzykować - zakończył.

Ostatecznie jednak Vieira pozostał na San Siro, by kilka miesięcy później, w styczniu 2010 roku, odejść do Manchesteru City, w którym jest do dzisiaj, gdzie pełni teraz rolę trenera drużyny młodzieżowej.

Harry RedknappPatrick VieiraTottenham Hotspur autor: Adam Cygański źrodło: espn.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Koroniarz komentarzy: 718209.10.2014, 17:53

Prawie to ja zostałem zawodowym piłkarzem :)

Paniu76 komentarzy: 1246409.10.2014, 17:46

Szkoda, że Vieira nie może odmłodnieć, potrzebujemy takiego gościa teraz.

DawidAFC (redaktor) komentarzy: 17273 newsów: 97209.10.2014, 15:01

Takiego Vieiry to my teraz byśmy potrzebowali..

Blizniak96 komentarzy: 1456 newsów: 509.10.2014, 14:51

marzenie na lato, pogba, odstaje od vieiry jeżeli o waleczność chodzi ale bardziej kreatywny jest

Leehu komentarzy: 966809.10.2014, 14:40

"jednak ten ostatecznie zdecydował się pozostać w Interze Mediolan." - to zdanie właściwie kończy podobieństwa między Ceskiem a Patrickiem

@Sadu: Na razie to Aaron musi się wyleczyć ale tak porządnie a nie jak Diaby. :)

AlexVanPersie komentarzy: 732009.10.2014, 13:53

No proszę, jedna z największych legend Arsenalu nie miała problemu z przejściem do największego wroga, a taki Cesc to wielki zdrajca bo poszedł do Chelsea...

Czyli co, Patrick to zdrajca, sprzedawczyk i śmieć? I nie ważne, że tego nie zrobił, przecież w głowie już zdecydował i rozmawiał o tym z Tottkami.

No to "prawdziwi fani" mają teraz niezły zgryz.

Nie zapominajcie też o tym, że Tony Adams już prawie był w MU, bo mu znacznie więcej płacili, ale w ostatniej chwili dostał podwyżkę u nas...

misieq442 komentarzy: 35109.10.2014, 12:42

Szkdoa że teraz nie mamy takiego Viery w Arsenalu.

Sadu komentarzy: 160609.10.2014, 12:34

Dokładnie. My w tej chwili nie mamy lidera. Kto ma nim byc? Arteta? Ewentualnie jakaś nadzieja jest w Ramseyu ale niestety obawiam się, ze Ramsey w poprzednim sezonie miał sezon życia a teraz bedzie grac tak jak wcześniej... Obym się mylił co do Aarona

Sadu komentarzy: 160609.10.2014, 12:34

Dokładnie. My w tej chwili nie mamy lidera. Kto ma nim byc? Arteta? Ewentualnie jakaś nadzieja jest w Ramseyu ale niestety obawiam się, ze Ramsey w poprzednim sezonie miał sezon życia a teraz bedzie grac tak jak wcześniej... Obym się mylił co do Aarona

Verminator97 komentarzy: 1483209.10.2014, 10:16

Właśnie takiego typu gracza jak Vieira brakuje nam w obecnym zespole. Wysoki, silny, a zarazem dobry techniczne def. pomocnik. Waleczny i nieustepliwy, a co najważniejsze bardzo ambitny i głodny zwycięstw. Typowy lider drużyny i środka pola. Kogoś takiego nam bardzo brakuje...

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Crystal Palace 21.04.2019 - godzina 17:00
? : ?
Watford - Arsenal 15.04.2019 - godzina 21:00
0 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool34267185
2. Man City33272483
3. Tottenham332211067
4. Arsenal33206766
5. Chelsea34206866
6. Man United33197764
7. Leicester341451547
8. Wolves331381247
9. Everton341371446
10. Watford331371346
11. West Ham341261642
12. Bournemouth341251741
13. Crystal Palace341161739
14. Burnley341161739
15. Newcastle341081638
16. Southampton33991536
17. Brighton33961833
18. Cardiff34942131
19. Fulham34552420
20. Huddersfield Town34352614
ZawodnikBramkiAsysty
Sergio Agüero197
Mohamed Salah197
Pierre-Emerick Aubameyang185
Sadio Mané181
Raheem Sterling179
Harry Kane174
Eden Hazard1612
Jamie Vardy154
Paul Pogba139
Alexandre Lacazette137
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8
Gracz marca wybór redaktorów Henrich Mchitarian
Henrich Mchitarian
8.48
Gracz marca wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna