Reine-Adelaide: Jak dołączyłem do Arsenalu

Reine-Adelaide: Jak dołączyłem do Arsenalu 06.01.2016, 22:15, Kordian Wazelin 21 komentarzy

W ostatnim wywiadzie udzielonym dla Arsenal.com - Jeff Reine-Adelaide - opowiedział swoją historię o podróży do pierwszej drużyny The Gunners. Został on zauważony przez RC Lens jako młody chłopak na lokalnym turnieju, a potem zainteresowali się nim właśnie skauci Arsenalu.

Reine-Adelaide przeniósł się do północnego Londynu latem ubiegłego roku i z miejsca stał się rewelacją zespołu U-21. Niedawno zdobył również dwie bramki w wygranym 3-2 meczu z Blackburn.

- Lens interesowało się mną przez jakiś czas - powiedział Jeff dla Arsenal Player. - Zjawili się, aby obejrzeć jak gram podczas lokalnego turnieju, gdzie zostałem wybrany najlepszym zawodnikiem. Przyszli później do mojego domu, aby porozmawiać z moimi rodzicami. Później wszystko poszło bardzo szybko. Lens grało w pierwszej lidze, ale miało lekkie problemy finansowe. Nie mieli wystarczająco dużo graczy, aby móc konkurować w najwyższej klasie rozgrywek z innymi drużynami.

- Zajmowaliśmy dolną część tabeli przez większość sezonu i niestety nie udało nam się uchronić klubu przed spadkiem. Miałem sporo szczęścia, ponieważ zgłosił się po mnie Arsenal. Mogłem być zawodnikiem drugiej ligi we Francji, a znajduje się tutaj. Jestem bardzo wdzięczny, że mogę tu być.

17-latek zanotował już asystę w pierwszym zespole Arsenalu podczas Emirates Cup, kiedy to Kanonierzy zwyciężyli z drużyną Wolfsburga. Jeff jednak doskonale wie, że wciąż musi ciężko pracować, aby grać regularnie w pierwszym zespole.

- Byłem wtedy bardzo szczęśliwy. Fani również wydawali się zachwyceni. Tak naprawdę, to wiele osób było zadowolonych z mojej postawy, łącznie z trenerem, co jest dla mnie bardzo ważne. Oczywiście, że było to dziwne uczucie, ponieważ media rozmawiają głównie o super gwiazdach. Byłem bardzo zaskoczony, ale oczywiście również niesamowicie szczęśliwy. Moi rodzice jednak powiedzieli mi, że wciąż muszę ciężko pracować oraz trzeźwo myśleć i stąpać twardo po ziemi.

- Uważam, że muszę doskonalić swoje umiejętności podczas każdego kolejnego treningu oraz pokazywać, że jestem skupiony i skoncentrowany, że chcę odnieść sukces. Nie mogę się poddawać, a następnie, jeśli pewnego dnia dostanę szansę, to moim obowiązkiem będzie zaprezentowanie się z jak najlepszej strony i udowodnienie trenerowi, że może mi zaufać. Wtedy będę mógł walczyć o regularne występy w pierwszej drużynie - zakończył.

Jeff Reine-Adelaide autor: Kordian Wazelin źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Dawid04111 komentarzy: 12026 newsów: 1409.01.2016, 09:29

Wierze ze będą z niego ludzi, ale póki co wstrzymałbym sie z takim hurraoptymizmem. Jeszcze go nie widzieliśmy na boisku poza jakimś Emirates Cup czy młodzieżówką. Obyśmy dzisiaj mieli okazje coś więcej o nim powiedzieć.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1083708.01.2016, 15:51

Fajnie by było, gdyby wyrósł na gwiazdę światowego formatu. Było u nas wielu dobrych młodziaków, ale większość zatrzymywała się w rozwoju mniej więcej jak wybijała im 20 na karku.

tyson880 komentarzy: 986608.01.2016, 00:33

AlexVanPersie

Nie miałbym nic przeciwko, gdyby tak się stało.

AlexVanPersie komentarzy: 771907.01.2016, 13:32

Ten koleżka ma lepszą technikę, prowadzenie piłki szczególnie, od Ox i Theo razem wziętych.

Zimną głowę i rewelacyjne podania. Większość gry przechodziła przez niego, grał z resztą z 10. Przypadek?

W ostatnim meczu młodzików strzelił pierwszą bramkę lewą nogą, a drugą prawą. Trzecią bramkę sam wypracował, ale kto inny dobił strzał.

Papcio był i obserwował mecz. Wpuszczenie Jeffa może oznaczać cięzkie czasy dla Oxa i odstawienie na bok Iwobiego.

Tu wszystko jest gotowe, pytanie tylko kiedy Wenger da sygnał.

adrianpilsczek2000 komentarzy: 152007.01.2016, 13:05

Chciałbym, żeby zagrał z Sunderlandem.

songoku95 komentarzy: 2169207.01.2016, 09:35

super wypowiedź, przede wszystkim widać dobry kontakt z rodzicami którzy mają duży wpływ na Jeffa, oczywiście pozytwny wpływ.

Forever_gunner komentarzy: 252107.01.2016, 09:13

Trenuj Jeff, będą z ciebie ludzie. :D

MaciekGoooner komentarzy: 28102 newsów: 507.01.2016, 08:18

imprecis odstaw crack bo to już nie pierwszy raz, nawet nie chodzi o 'talent pokroju CR7'.

Zawodnik na pewno ciekawy, mam nadzieję, że dostanie szansę w FA Cup.

mizio komentarzy: 37507.01.2016, 07:39

a ja nie wiem... To co widzieliśmy było super. Ale dlaczego kiedy jest taka bida ze skrzydłami teraz to nie dostaje nawet ogonów? A każdy ogon dostaje np Gibbs?
Chciałbym, żeby dostawał po prostu więcej szans niż 1.
Też kiedyś myślałem, że Wilshere będzie rewelacyjny, a tutaj trzeba się godzić, że jest to następca Diaby.

marcingus1 komentarzy: 55307.01.2016, 02:26

youtube.com/watch?v=Q_44cCYI1SQ skrot ostatniego meczu u21, w ktorym strzelil 2 bramki

KochamArsenal88 komentarzy: 99607.01.2016, 00:28

Za każdym razem jak siedział na ławce razem z Iwobim miałem nadzieję że to on wejdzie, lecz za każdym razem to Nigeryjczyk wchodził, jak już Wenger decydował się wpuścić jednego z mlokosow. Niestety mi Iwobi jak biega wydaje się jakby w gacie narobił może i ma talent i w jakimś klubie z premier league będzie grał, ale to nie jest talent na miarę Arsenalu, a Jeff to złoty chłopak, byle go kontuzje omijaly to nie będziemy marzy by przyszedł do nas np. Sane tylko będziemy się jaram jeszcze młodszym Francuzem.
Arsen daj mu szansę w FA

pauleta19 komentarzy: 41375 newsów: 107.01.2016, 00:09

imprecis, nic się nie uczysz.To samo pisałeś o Miyaichim:

imprecis; 12.02.2012; 22:46
"Uważam jednak, że będzie to zawodnik na poziomie CR7, a może i lepszy, na pewno klasa światowa."

Talent duży, ale naprawdę powstrzymałbym mustangi z takimi porównaniami, bo jeżeli się nie mylę wszyscy widzieliśmy go tylko w kilkudziesięciu minutach w meczu z Wolfsburgiem.

pauleta19 komentarzy: 41375 newsów: 106.01.2016, 23:56

Obecnie najciekawszy zawodnik z naszej akademii. Oby jego kariera nie zwalniała, bo ławka rezerwowych w Arsenalu w wieku 17. lat to całkiem dobre tempo zwłaszcza, że jest z nami dopiero od pół roku.

imprecis komentarzy: 18137 newsów: 2106.01.2016, 23:46

Wydaje się, że talent ma na miarę CR7. Zobaczymy jednak jak z psychiką i szczęściem do zdrowia.

camsbruken komentarzy: 119406.01.2016, 23:37

Powinniśmy go wypożyczyć, ale nie do championship bo połamią nam chłopaka, najlepiej byłoby wypożyczyć go do jakiegoś Levante wiadomo, że zespół spadnie to nie ma presji na walczenie o każdy punkt i daliby pograć jeffowi

Verminator97 komentarzy: 1487906.01.2016, 23:20

Jak dla mnie materiał na gracza z absolutnego topu. Wielki talent. Jak zostanie dobrze poprowadzony i kontuzje będą go omijać to zrobi dużą karierę. Wenger powinien już teraz dawać mu szansę w pierwszym zespole. Tu nie ma no czekać bo widać, że poziom młodzieżowy to już dla niego za mało. Chłopak powinien już wchodzić na końcówki spotkań, a w meczu z Sunderladnem mógłby wyjść nawet od pierwszych minut, ale dużo wskazuje na to, że wyżej w hierarchii u Wengera jest Iwobi. :/

tyson880 komentarzy: 986606.01.2016, 22:59

Ten chłopak ma wszystko by stać się w przyszłości jedną z ważniejszych postaci w Arsenalu. Oby kontuzje nie blokowały jego rozwoju.

maxbys komentarzy: 69906.01.2016, 22:46

Nie chce peszyć ale ten gość pachnie gwiazdą światowego formatu i jeśli typowe problemy drużyny arsenalu go pominą(wszyscy wiedzą co mam na myśli) to nie powinien mieć z tym problemu i stanowić o sile Arsenalu po Wengerze kiedy przyjdzie na to czas...

Koroniarz komentarzy: 743806.01.2016, 22:30

Powinniśmy go wprowadzać na końcówki spotkań, w których prowadzimy zdecydowanie tak jak ostatnio Iwobi byl ogrywany

pawlo12 komentarzy: 111006.01.2016, 22:21

po tym, co zobaczyłem na początku sezonu już nie mogę się doczekać aż go zobaczę w akcji,najbardziej mi sie podoba u niego panowanie nad piłką:)

Timorus komentarzy: 4106.01.2016, 22:19

Trenuj ,trenuj. za pare lat bedziesz gwiazda pierwszej druzyny

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Chelsea - Arsenal 21.01.2020 - godzina 21:15
? : ?
Arsenal - Sheffield United 18.01.2020 - godzina 16:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool20191058
2. Man City21152447
3. Leicester20133442
4. Chelsea21123639
5. Sheffield United2187631
6. Man United2077628
7. Wolves21610528
8. Arsenal2169627
9. Tottenham2075826
10. Newcastle2075826
11. Crystal Palace2067725
12. Burnley20731024
13. Southampton20731024
14. West Ham1964922
15. Everton20641022
16. Brighton2056921
17. Bournemouth20541119
18. Aston Villa20531218
19. Watford20461018
20. Norwich20341313
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy174
Marcus Rashford144
Danny Ings141
Pierre-Emerick Aubameyang141
Sergio Agüero133
Tammy Abraham133
Sadio Mané116
Harry Kane112
Raheem Sterling111
Mohamed Salah105
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.33
Gracz grudnia wybór redaktorów Bernd Leno
Bernd Leno
7.02
Gracz grudnia wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Fortuna
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl