Sokratis po meczu z Crystal Palace

Sokratis po meczu z Crystal Palace 11.01.2020, 16:44, Tomasz Kowalski 15 komentarzy

Arsenal zremisował z Crystal Palace 1-1 po bramce i czerwonej kartce Aubameyanga.

Kanonierzy musieli sobie radzić w dziesiątkę po tym, gdy Gabończyk w brutalny sposób zaatakował kostkę Maxa Meyera. Sokratis został cichym bohaterem tego meczu, gdy wybił futbolówkę z linii bramkowej Bernda Leno i uratował remis.

Oto, co grecki defensor powiedział po tym meczu:

o tym, czy remis jest dobrym wynikiem przy grze w osłabieniu...
Gdy grasz w dziesiątkę, to tak. Jesteśmy rozczarowani, bo myślę, że to my zagraliśmy lepiej. Mieliśmy wiele szans na wygranie tego spotkania.

o akcji, która doprowadziła do bramki Aubameyanga...
To wszystko jest wynikiem naszych treningów. Uważam, że w pierwszych 35 minutach wydarzyło się wiele rzeczy, nad którymi pracujemy. Wszystko w tamtym czasie zaliczyłbym do pozytywów.

o tym, jak rozczarowująca była utrata bramki...
Poniekąd możemy winić za to nasze rozkojarzenie. Mieliśmy też nieco pecha, bo piłka odbiła się od Davida. Potem walczyliśmy o satysfakcjonujący nas rezultat, ale ostatecznie wyjeżdżamy z Selhurst Park w złych nastrojach. Spisaliśmy się lepiej od nich, ale punkt to zawsze punkt.

o częściowej utracie kontroli w drugiej połowie...
W pierwszych 35 minutach zagraliśmy naprawdę dobrze. Wykonaliśmy plan Mikela Artety. Później straciliśmy naszą mentalność i strukturę. Po ujrzeniu czerwonej kartki, wszystko staje się trudne.

o wyrzuceniu Aubameyanga z boiska...
VAR ma pomagać sędziom. Nie zareagowałem w odpowiedni sposób, ale jesteśmy rozczarowani, bo VAR momentami poniekąd przesądzał na naszą niekorzyść. Straciliśmy wiele punktów. Nie chodzi o VAR czy sędziów, ale o to, że mamy po prostu pecha.

o tym, co to mówi o naszym duchu walki...
Mieliśmy swoje chwile, ale zabrakło szczęścia. Jestem zadowolony z tego, że udało nam się pokazać tę mentalność, w szczególności po tym, gdy Aubameyang został wyrzucony z boiska. Wydaje mi się, że ten okres był lepszy od tego, co działo się 2-3 miesiące temu. Pokazaliśmy, że walczymy ramię w ramię. Musimy patrzeć w przyszłość, rozwijać się i grać lepiej, ale tylko z takim duchem walki.

Crystal PalaceSokratis autor: Tomasz Kowalski źrodło: arsenal.com
tomash473 komentarzy: 211512.01.2020, 13:29

Sokratis zagrał dobry mecz, w zasadzie to uratował nam remis, ale gadka o pechu, starcie mentalności i struktury to już jakiś bełkot, który aż się przelewa od początku sezonu. Prawda jest taka, że do końca sezonu czeka nas sinusoida.

SebaTGK komentarzy: 12312.01.2020, 01:56

@Tokar: Z Chelsea strzeliliśmy jedną bramkę. ;)

kkam195 komentarzy: 138011.01.2020, 23:40

@imprecis: Fajnie by było jakby na Chelsea Auba wleciał.

Tokar komentarzy: 30911.01.2020, 23:19

@Henryk14: Z chealse strzeliliśmy dwa gole, i też przegraliśmy nie tylko przez błąd Leno...

Tokar komentarzy: 30911.01.2020, 23:17

@Koyki79: czerwona jest już faktem, ale odwołać się do komisji FA o zmniejszenie zawieszenia można.

Henryk14 komentarzy: 84911.01.2020, 23:04

Zwalanie winy na pech jest słabe... Szczęście sprzyja lepszym. Widocznie w tym sezonie są niewystarczająco dobrzy, żeby częściej wygrywać. Gdyby strzelili drugiego gola i nie stanęli od 30 minuty, nawet okrutny var nie odebrałby chłopakom zwycięstwa.

Koyki79 komentarzy: 5811.01.2020, 22:00

@Tokar: Jaki protest ? Czerwona ewidentnie

Tokar komentarzy: 30911.01.2020, 21:05

Szkoda tego punktu. Natomiast od tej 30minuty zagraliśmy bardzo słabo, chociaż wynik dowieźliśmy do przerwy. Aż dziwne że na drugą połowę wyszliśmy dalej bez tego czegoś . Później dużo pecha i gol , a następnie VAR i kartka dla Auby, mam nadzieję że będzie pisany protest i zmniejsza karę np na jeden mecz, bo ewidentnie nie było tam celowości ani chamstwa, lekkie spóźnienie i tyle...

Garfield_pl komentarzy: 2778411.01.2020, 18:43

@majormati: oni wychodzą z nor po takich meczach, to tak łatwo zauważyć. Gdy mecze są wygrywane, to ruch na stronie gaśnie momentalnie, bo nie mają na co narzekać, ale jak coś się nie ułoży, lub mecz słaby, to wysyp ekspertów i frustratów, jakby sobie chcieli odbić niepowodzenia z realnego życia. Zawsze tak jest.

majormati komentarzy: 191411.01.2020, 18:33

@Serduszko: „a kto to przyszedł, pan maruda, niszczyciel dobrej zabawy", oczywiscie ,ze ten mecz był niefartem. Rykoszet przy straconej bramce, słupek Pepe, przypominam jaśnie oświeconemu ,ze graliśmy w 10 z zespołem, który przegrał u siebie tylko z Top3.

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 111.01.2020, 17:59

Któryś już raz w wypowiedziach pomeczowych pojawia się słowo "rozkojarzeni" To daje do myślenia. W sumie nie zagrali źle ale to właśnie te małe szczegóły decydują o stracie punktów.

Serduszko komentarzy: 117911.01.2020, 17:49

Zganiać winę na Var i pecha...a nie na to że ma się ****o...we umiejętności to już nie. Cały sezon grają topornie . Nie wiem jakim cudem wygraliśmy z MU.

patriko86 komentarzy: 3911.01.2020, 17:48

Było tak blisko i tak daleko, Auba 3 mecze zawieszony pewnie w meczu z Chelsea będzie go brakować, ale trudno musimy patrzeć w przyszłość

kkam195 komentarzy: 138011.01.2020, 16:49

Beka że Pepe AMN i Auba sfaulowali 4 lub 5 razy i dostali po kartkach, a Ayew faulowal z 9 i nie dostał żółtka. :/

Ale w sumie jesteśmy sami sobie winni takiego wyniku. Boli jedynie wykluczenie Auby na kolejne mecze bo pomimo że był to faul ostry to nieumyślny i niefortunny.