Solidny występ, Arsenal 3-0 Watford

Solidny występ, Arsenal 3-0 Watford 11.03.2018, 15:34, Łukasz Wandzel 1931 komentarzy Po czterech porażkach z rzędu Arsenal się przełamał, górując w czwartek 2-0 nad Milanem w rozgrywkach Ligi Europy. Za to dzisiejszego popołudnia udowodnił, że wrócił na właściwe tory. Wszystko za sprawą pewnego zwycięstwa z Watfordem i postawy, której brakowało w ostatnich tygodniach. W końcu można powiedzieć, że to takich londyńczyków pragną oglądać kibice. Kreatywnych, walecznych i potrafiących się bronić. Z kolei stwierdzenie, że to tylko wygrana z drużyną taką jak Watford, umniejszałoby ekipie gości, ponieważ ta prezentowała się bardzo dobrze i jeszcze w drugiej połowie wydawało się możliwe, aby urwała punkty podopiecznym Arsene'a Wengera.

Tymczasem, w tym meczu na The Emirates wszystko udawało się Kanonierom i poszczególni piłkarze pobili kilka rekordów. Mesut Özil pobił Erica Cantonę w liczbie asyst zanotowanych w Premier League. Niemiecki pomocnik ma na swoim koncie 50 ostatnich podań w mniejszej ilości występów od Francuza występującego kiedyś w Manchesterze United. Z kolei Petr Cech jako pierwszy przełamał barierę dwustu czystych kont, zwieńczając to pierwszym obronionym karnym w barwach Arsenalu. Padł także tysięczny gol w domowym spotkaniu a Pierre-Emerick Aubameyang w koszulce The Gunners pierwszy raz wykonał swoją popisową cieszynkę.

Składy, w jakich obie drużyny pojawiły się na murawie:

Arsenal:
Cech - Maitland-Niles, Holding, Mustafi (73' Chambers), Kolasinac - Elneny, Xhaka - Özil, Iwobi (72' Welbeck), Mchitarian (78' Wilshere) - Aubameyang.

Watford: Karnezis - Femenía (67' Hughes), Prödl, Mariappa, Holebas - Doucouré, Capoue - Janmaat (80' Britos), Pereyra (67' Okaka), Richarlison - Deeney.

Mający ostatnio nie lada kłopoty Arsenal błyskawicznie przejął inicjatywę na The Emirates. Ekipa Watfordu również prezentowała się dobrze i rezultat spotkania długo nie był pewny. Szerszenie nie tylko dobrze się bronili, ale także potrafili sobie wypracować kilka groźnych sytuacji, które zmusiły Petra Cecha do interwencji. Zaczynając jednak od początku, to londyńczycy szybko wyszli na prowadzenie, a później lepiej lub gorzej kontrolowali grę. Gola otwierającego wynik spotkania zdobył Shkodran Mustafi. Niemiecki defensor wykorzystał podanie z rzutu wolnego od Mesuta Özil i główką zamienił je na prowadzenie dla zespołu gospodarzy.

W pierwszej połowie, oprócz tej sytuacji, The Gunners wykreowali inne, gdzie mogli powiększyć przewagę, ale swoich szans nie wykorzystali m.in. Pierre-Emerick Aubameyang czy wspomniany już Mesut Özil. Poza kilkoma minutami, kiedy goście przycisneli Arsenal, w którego szeregi wkradła się nerwowość, to podopieczni Arsene'a Wengera byli ekipą lepszą. Mimo wszystko zagrożenie ciągle istniało, ponieważ obrona gospodarzy popełniała błędy i prędzej czy później dopuściłaby do straty gola, jeśli w ich grze nic się nie zmieniło.

Dlatego też jasno wyznaczonym zadaniem wydawało się powiększenie przewagi i uspokojenie gry, żeby uchronić kibiców od nerwowej końcówki i zminimalizować ryzyko utraty punktów. Zespół gości stać było na to, aby doprowadzić do wyrównania i udowodnił on to na początku drugiej połowy, kiedy częściej znajdował się na połowie przeciwnika. Wtedy z opresji uratował swoją drużynę Mchitarian. Ormianin dostał piłkę w okolicach środka boiska i pomknął z nią w stronę bramki Karnezisa. Następnie dograł do Aubameyanga, który dobrze odnalazł się polu karnym i zdobył trzeciego gola w koszulce The Gunners.

Zwrot akcji miał miejsce chwilę później, kiedy to arbiter podyktował jedenastkę przeciwko Arsenalowi. W polu karnym faulował grający na prawej obronie Maitland-Niles. I wtedy stało się coś niemożliwego! Ale skoro Robert Lewandowski był w stanie nie wykorzystać karnego pierwszy raz od dłuższego czasu, to dlaczego obronić go po raz pierwszy nie mógł Petr Cech? Czeski golkiper zrobił to, ale należy przyznać, że podchodzący do strzału Deeney nie popisał się i znacznie ułatwił to doświadczonemu bramkarzowi.

Wynik na 3-0 ustalił Henrich Mchitarian, choć akcja udała się dzięki Mesutowi Özilowi, bo reprezentant Niemiec dostał futbolówkę i pobiegł z nią w pole karne. Tam spróbował dograć piłkę, a w zamieszaniu doszło do tego, że to Aubameyang asystował strzelcowi bramki. Karnezis mógłby obronić to uderzenie, ponieważ zmierzało w jego stronę, jednak zawiódł go refleks.

Rzadko dochodzi do momentu, że po występie Kanonierów problem może sprawić wybranie zawodnika meczu, jednak kandydatów da się wskazać kilku. Mesut Özil zaliczył nie tylko jedną asystę, ale również dobre spotkanie, cały czas będąc pod grą. Henrich Mchitarian schodził z murawy z golem i asystą. Pierre-Emerick Aubameyang oprócz trafienia, także zaliczył ostatnie podanie. Do tego doliczamy jeszcze noty za styl po efektowym salcie. Koniec końców, pomimo świetnych występów poszczególnych piłkarzy, wyróżnić trzeba Petra Cecha, któremu po pokonaniu bariery dwustu czystych kont chciałoby się życzyć, żeby bronił tak dobrze w każdym kolejnym meczu.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Watfordem!

Premier LeagueRaport pomeczowyWatfordSklep kibica Arsenalu autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
RIVALDO700 komentarzy: 24663 14.03.2018, 13:13

Sanchez może juz nie kosic ligi jak dawniej. Facet idzie po 30 lat. Straty w meczu potrafi mieć 40 na mecz . Nie tacy mieli mega past prime po szczytowej formie do której już nigdy nie wrócili. Sanchez tak w ogóle dla mnie tak po prawdzie to miał tylko 1 wybitny sezon w Afc, ten poprzedni. To nie jest gracz który da gwarancję że co roku będzie strzelał 30 goli na sezon.

Womanizer komentarzy: 5655 14.03.2018, 13:03

Pogba ma ból dupska że Alexis zarabia 450 czy 500k tygodniowo a on "tylko" 290. I to widać od 1 występu Sancheza w United. Jak dla mnie to United ma tylko 3 wyjścia z tej sytuacji :

a) sprzedać Pogbe
b) dać mu podwyżke 400k (co będzie zakrawać o śmieszność)
c) wywalić Murarza i może jakiś inny trener oczyści atmosfere

songoku95 komentarzy: 20465 14.03.2018, 13:01

@arsenallord: zdecydowanie, bo na pewno po MŚ będzie zmieniał otoczenie. Dla mnie niepojęte jest to w jaki sposób jest traktowany. Wydać na niego tyle ile trzeba i nie wnikać. Ale nie oszukujmy się, jest to marzenie ściętej głowy. Przede wszystkim trzeba wygrać LE, żeby myśleć o zawodnikach tej klasy.

lays komentarzy: 32200 14.03.2018, 13:01

Ja bym chcial zeby Dzeko wrocil do BPL, lubie go jako napastnika, Ben Yedder tez bardzo ciekawy.

Dzisiaj Giroud ma wyjsc z Willianem i Hazardem jako tercet na Barke :D

lays komentarzy: 32200 14.03.2018, 13:00

Mnie ciekawi z jakim dorobkiem sezon zakonczy Auba, nie zdziwie sie jak bedzie naszym anjelpszym strzelcem... W sumie to przy dobrych wiatrach mogl juz w tym sezonie miec dla nas 5-6 goli... karny z MC, 1000 % z MC w finale pucharu, aczkolwiek widac, ze pasuje do tego stylu. Wgl rozni sie stylem od Laci, moim zdaniem mogliby wystepowac razem na boisku.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 15630 newsów: 110 14.03.2018, 12:59

Mogliby jakieś podchody zrobić nasi pod Martiala.

Loczek komentarzy: 98 14.03.2018, 12:58

Ja też z ciekawości otworzyłem devilpage a tam same perełki: "Fa Cup mnie nie obchodzi, bo to nawet Arsenal potrafi wygrać." Dobrze, że nie wygraliśmy tej ligi mistrzów dekadę temu, bo United nie miałoby o co grać :D

songoku95 komentarzy: 20465 14.03.2018, 12:58

@Marcinafc93: ja rozumiem, że mamy prawo nie lubić Sancheza. Ja się cieszę, że mu tak idzie. Jednak umiejętności on posiada, podejrzewam że chłop pojedzie po sezonie na wakacje, zresetuje umysł i znowu będzie kosił w BPL.

NaliniAFC komentarzy: 176 14.03.2018, 12:58

@illpadrino: mówisz o chłopaku który wygral licytacje na udział?

songoku95 komentarzy: 20465 14.03.2018, 12:57

co nie zmienia faktu, że frustracja Martiala rośnie. Jest to piłkarz spokojnie na 11 United a nie gra bo.... bo tak.
Podejrzewam, że niedługo zrobi out z United i to będzie ogromny błąd Diabłów jeśli nie zmienią podejścia do Antka. Nie zdziwię się, jak przejdzie za Gryzka na Wanda Metropolitano.

worldcup komentarzy: 784 14.03.2018, 12:56

@simpllemann
Dzieki wielkie :D

Marcinafc93 komentarzy: 15513 14.03.2018, 12:56

Sanchez ruszy z kopyta, ale chyba do innego klubu ;d

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 45556 newsów: 287 14.03.2018, 12:54

@worldcup
Mecz jest przełożony. Lisy grają w FA Cup, a nowy termin nie jest jeszcze ustalony.

songoku95 komentarzy: 20465 14.03.2018, 12:53

czytam DP i już widzialem transfery, że jest on najbardziej nietrafiony piłkarz w historii klubu. IMO za wcześniej na takie wnioski. Tak jak Wenga powtarza piłkarz z dnia na dzień nie robi się słabym piłkarzem. Podejrzewam, że Sanchez od przyszłego sezonu ruszy konkretnie z kopyta.

lays komentarzy: 32200 14.03.2018, 12:50

Ostatnio pisałem, że Sanchez w United to co najwyzej moze pograć sobie o FA CUP, różnicy nie ma niż u nas, z tym, ze wiecej zarobi i chociaz w myslach bedzie wydawalo mu sie, ze moze wygrac wiecej. Fatalny styl. Untied wydaje 4 razy wiecej od nas, a gra totalna kaszanke. W tym sezonie oczywiscie są lepsi, jednak co roku wydaja tyle kasy, a przez ostatnie 4 lata nie lapali sie nawet do top4, a chyba nawet do top5.

worldcup komentarzy: 784 14.03.2018, 12:44

Jak to jest z tym meczem z Leicester? gramy z nimi w sobote czy kiedy?

silvano95 komentarzy: 1324 14.03.2018, 12:29

Rio Ferdinand: Man United Not A Top Team & Nzonzi Bossed United Midfield!

ZielonyLisc komentarzy: 7822 14.03.2018, 12:28

@emelkan99: Racja

gnabry_ komentarzy: 2342 14.03.2018, 12:27

Słyszeliście Mourinho?

emelkan99 komentarzy: 1179 newsów: 28 14.03.2018, 12:25

Nie chcę bronić Mourinho, ale przeczytajcie wypowiedź w całości, a nie jedynie jedno zdanie wyjęte z kontekstu.

Miał na myśli, że klub w przeszłości już radził sobie z takimi sytuacjami i dlatego nie powinno się robić z tego ogromnego dramatu.

Oczywiście w żaden sposób go to nie broni, ale rzuca nieco inne światło na tę wypowiedź.

Fanatic komentarzy: 5201 14.03.2018, 12:07

Liczę dzisiaj na barce, bayern awans ma w kieszeni a w takim wypadku ćwiartka zapowiadać się będzie niezwykle ciekawie.
Czerwony autosan odpadł, czas na niebieski.
Chcialbym zobaczyć w ćwierćfinale MC vs Bayern i Gran Derby

RIVALDO700 komentarzy: 24663 14.03.2018, 12:06

Ostatnie mecze Sevilli z angielskimi drużynami.

Finał LE 15/16 - Sevilla vs Lfc 3-1
1/8 LM 16/17 - Sevilla vs Leicester 2-1, Leicester vs Sevilla 2-0
Grupa LM 17/18 - Sevilla vs lfc 3-3, lfc vs sevilla 2-2
1/8 LM 17/18 - Sevila vs united 0-0, united-sevilla 1-2

Futbol... pogromca sevilli ? leicester

Dewry komentarzy: 6661 newsów: 2 14.03.2018, 12:06

Skrajna impotencja umysłowa przewija się wszędzie, nie tylko tu czy tylko tam. Gdziekolwiek trafia się stado baranów, czy to Londyn lub Manchester czy też Kapsztad albo Bombaj.

Kto z jakim się skonfrontuje, do tego będzie uprzedzony.

FabsFAN komentarzy: 12611 14.03.2018, 12:05

@imprecis:
African football experts? Tacy osmieszaja sie na kazdym kroku i kibicuja nie tylko Arsenalowi. Ich sie po prostu ignoruje.

FabsFAN komentarzy: 12611 14.03.2018, 12:04

Mnie odpadniecie Maniurow z LM ucieszylo podwojnie. Nie tylko nie trawie ich klubu, ale tez bawia mnie kibicie. MAm w grupie goscia, ktory kibicuje United i wymianie Miki-Alexis smial sie z Arsenalu i byl pewien, ze Sanchez okaze sie nowym RVP:D Nos utarty podwojnie.

imprecis komentarzy: 17516 newsów: 21 14.03.2018, 11:56

Proponuję niektórym wejść na fanpage na FB o AFC i zobaczyć wypowiedzi afrykańskich kibiców. Zmienicie szybko zdanie o tych "bezmózgach innych drużyn". Tak żałosnego poziomu wypowiedzi jak tam to nawet na debilpage nie ma.

imprecis komentarzy: 17516 newsów: 21 14.03.2018, 11:54

Co ten Mourinho lol. Widzieliście jego wypowiedź o wyeliminowaniu United? (jest na meczykach)

I niektórzy tutaj narzekają na wypowiedzi Wengera. Ja bym zwolnił gościa po takich słowach. Nie dość, że grają najgorszy dla oka football ze wszystkich czołowych drużyn w Europie (przy wydatkach co sezon 150m+ na transfery) to jeszcze gość ma czelność tak mówić.

alfa1993 komentarzy: 32 14.03.2018, 11:52

@darek250s: Ale trochę prawdy w tym jest ciężko się gada z kibicem Barcelony oni zawsze znajdą wytłumaczenie a to sendzia a to boisko itd

ejmati (zawieszony) komentarzy: 640 14.03.2018, 11:44

Dzień dobry, dziś mamy 14 marca 2018 roku, do końca kontraktu Wengera pozostały 473 dni.

RIVALDO700 komentarzy: 24663 14.03.2018, 11:43

Dzis niby mecz Barca-Chelsea a ja nie czuje nic, bo już widzę w głowie 10 graczy smerfów na swojej połowie którzy będą robić obronę Częstochowy.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 15630 newsów: 110 14.03.2018, 11:42

Ulubionego klubu się nie wybiera jak samochodu czy mieszkania. To się ma w sercu.

darek250s komentarzy: 4562 14.03.2018, 11:39

@Sobieski14:

Tak samo kibice innych druzyn moga nas spostrzegac - wiec to co piszesz jest bez sensu

erykgunner (administrator) komentarzy: 1402 newsów: 1128 14.03.2018, 11:35

@Sobieski14:

"Żadnego klubu tak nie lubię jak Manu i Barcy, głównie ze względu na całą otoczkę i wokół tych klubów i kibiców którzy w większości są bezmózgami"

Na jakiej podstawie stwierdzasz, że kilkadziesiąt milionów ludzi jest bezmózgami? Własnie Twoja postawa charakteryzuje przedkładaniem emocji nad myślenie. Rozumiem niechęć do klubu, ale to tak jakby ktoś, kto Cię nie zna, powiedział, że jesteś głupi.

RIVALDO700 komentarzy: 24663 14.03.2018, 11:34

Co do tottków to pewnie na atak pójdzie Son lub Alli. Akurat Totty to obecnie najlepsza drużyna w Angliii do zastąpienia swojej nominalnej 9. W AFC na ta chwile wskoczyłby Welbeck, w united mou miałby łamanie głowy, conte u smerfów to nawet jak ma wszystkich zdrowych to tak jest załamany 9kami ze woli grac Hazardem, a w lfc za firmino grałby Solanke, który na 21 meczów w tym sezonie ma...0 goli. Taki mamy klimat dziś na świecie heh.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 15630 newsów: 110 14.03.2018, 11:21

@RIVALDO700: Jak dzisiaj przejdą faworyci to:
City - Real, LFC - Juve, Bayern - Sevilla, Roma - Barca.

Jacek1s komentarzy: 609 14.03.2018, 11:19

@RIVALDO700: Wiem, wiem. Mówiłeś mi już, ale ja mam Cyfrowy Polsat w domu rodzinnym i mi się średnio opłaca mieć jedno i drugie, Eleven bym mógł sobie na Polsacie opłacić i byłoby dla mnie legitnie.

Traitor komentarzy: 4981 newsów: 10 14.03.2018, 11:16

The Telegraph wyjawił, że dzisiejszy tercet ofensywny Chelsea mają tworzyć Hazard, Willian i Giroud.

Oli musi załatwić rachunki z pobytu w Arsenalu, np wyrównać do pionu jordiego albe

RIVALDO700 komentarzy: 24663 14.03.2018, 11:15

Jaki z chęcią obejrzelibyście pojedynek w 1/4 LM bo tak naprawdę oprócz pary BAR/CHE wszystko znane.

Ja gdyby Barca przeszła z chęcią zobaczyłbym Barca vs lfc lub
Juve vs lfc/City bo lubię nowości.

JaanMat (zawieszony) komentarzy: 81 14.03.2018, 11:13

Podobno pierwszy raz od 11 lat dwie włoskie drużyny zagrają w ćwierćfinale LM.
Ostatni raz AC Milan i AS Roma w 2007 roku.
Dla mnie to małe zaskoczenie, nie sądziłem, że to trwało tak długo. Widocznie ostatnie sukcesy Juve trochę to tuszowały.

songoku95 komentarzy: 20465 14.03.2018, 11:11

@arsenallord: no niestety ja zupełnie inne odczucia mam w stosunku co do Kane i Delego. Po prostu ich nie lubię.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 15630 newsów: 110 14.03.2018, 11:10

@songoku95: Kane jako jedyny piłkarz Spurs ma moją sympatię i liczę, że wróci na mundial. Spoko gość.

Sobieski14 komentarzy: 2068 14.03.2018, 11:10

Dajcie Wengerowi te kase co ma Mourinho w united to zrobi potwora jak Guardiola. W końcu ma dyrektora sportowego i szefa skautów z prawdziwego zdarzenia.
Żadnego klubu tak nie lubię jak Manu i Barcy, głównie ze względu na całą otoczkę i wokół tych klubów i kibiców którzy w większości są bezmózgami

RIVALDO700 komentarzy: 24663 14.03.2018, 11:06

@arsenallord: to prawda eleven ma mierna jakość. Canale maja dużo lepszy obraz.

songoku95 komentarzy: 20465 14.03.2018, 11:05

Jestem gnojem bo ciesze się z nieszczęścia Tottków i cieszłybym się gdyby nie zdążył na mundial. Co zawistny człowiek ze mnie.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 15630 newsów: 110 14.03.2018, 11:04

@RIVALDO700: Jasne, że tak. Przez jakość (czasami mam wrażenie, że jak oglądam mecz na Eleven to jakby stream leciał) i przez komentatorów/ekspertów.

songoku95 komentarzy: 20465 14.03.2018, 11:04

@erykgunner: Ależ oczywiście, że masz racje. Ja tutaj czysto hipotetycznie mówie co by było gdyby.

Natomiast co do osoby Mou troche jego legenda upada. Słynął z tego, że potrafi zbudować dobrą drużynę, która potrafi się bronić i przy tym też w ofensywie wygląda to jako tako. Natomiast Manchester gdyby nie osoba DDG nie byłaby na tym miejscu gdzie jest teraz w tabeli. Atak to laga na Lukaku. Oczywiście pod względem położenia w tabeli możemy im zazdrościć, jednakże od klubu, który tyle wydaje na piłkarzy powinni walczyć z Citami do ostatniej kolejki, oraz zachwycać kibiców swoją grą.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 45556 newsów: 287 14.03.2018, 11:03

@arsenallord
Ja tylko w tej kategorii rozpatruję Turbokozaka. Nic więcej. To jedynie rozrywka.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 15630 newsów: 110 14.03.2018, 11:02

@illpadrino: W A-klasie i niższych ligach ogólnie jest dużo talentów. I tak jak powtarzam od dawna - najważniejsze są znajomości. To właśnie przez "plecy" pełno pseudopiłkarzy gra po Ekstraklasie. A nadają się co najwyżej do tarcia chrzanu.

@Simpllemann: Może masz rację, ale jestem rozczarowany tym programem ostatnio.

AlexVanPersie komentarzy: 6720 14.03.2018, 11:01

Kane wypada więc Tottki mogą skończyć na 5 miejscu.

My wtedy wygrywamy LE i kto gra w LM w przyszłym sezonie? :) 8)

Czy na ataku teraz będzie grał Son? To wtedy chyba Moura sobie więcej pogra?

Zobaczymy ile warte są Tottki bez Harrego.

WindKai komentarzy: 100 14.03.2018, 11:01

Panowie,jak typujecie wynik dzisiejszego spotkania na Camp Nou?

Następny mecz
Ostatni mecz
Huddersfield Town - Arsenal 13.05.2018 - godzina 16:00
0 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City383242100
2. Manchester United38256781
3. Tottenham Hotspur38238777
4. Liverpool382112575
5. Chelsea382171070
6. Arsenal381961363
7. Burnley3814121254
8. Everton3813101549
9. Leicester City3812111547
10. Newcastle United381281844
11. Crystal Palace3811111644
12. AFC Bournemouth3811111644
13. West Ham United3810121642
14. Watford381181941
15. Brighton & Hove Albion389131640
16. Huddersfield Town389101937
17. Southampton387151636
18. Swansea City38892133
19. Stoke City387121933
20. West Bromwich Albion386131931
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah3210
Harry Kane302
Sergio Agüero216
Jamie Vardy201
Raheem Sterling1811
Romelu Lukaku167
Roberto Firmino157
Alexandre Lacazette144
Gabriel Jesus133
Riyad Mahrez1210
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna