Traore: Moim marzeniem jest Arsenal, nie PSG

Traore: Moim marzeniem jest Arsenal, nie PSG 18.03.2010, 19:33, Michał Kowalczyk 27 komentarzy W środę niektóre media głośno mówiły o przenosinach Armanda Traore do Paris Saint-Germain. Już następnego dnia Francuz postanowił sprostować tę kwestią w wywiadzie dla Arsenal.com.

Armand, jak odniesiesz się do wczorajszych doniesień?
Chciałem oznajmić wszem i wobec, że jestem całkowicie oddany Arsenalowi. Moje serce jest z Arsenalem i jego menedżerem. Chcę tutaj zostać. Wierzę, że ciężka praca w końcu umożliwi mi regularne występy w pierwszej drużynie. Moim marzeniem jest gra dla Arsenalu tydzień w tydzień. Chcę zostać pierwszym lewym obrońcą w zespole. Jeśli poprawię moją grę w obronie i będę ciężko pracował, to wiem, że otrzymam swoją szansę. Nie jestem bliski opuszczenia klubu.

Więc jak zareagowałeś na te medialne plotki? Jesteś nimi zirytowany?
Tak, drażni mnie ta sprawa. Mówiłem w dobrej intencji, a wyszło nie tak jak chciałem. Powiedziałem, że chciałbym kiedyś zagrać dla PSG, gdyż jako dzieciak byłem ogromnym kibicem tego klubu. Nie mówiłem jednak nic o odejściu tego lata. Jestem stuprocentowo oddany Arsenalowi. Tak będzie póki nie wygaśnie mi kontrakt, bądź póki nie będę już potrzebny w klubie. Sprawa wygląda tak. Pochodzę z Paryża. To prawda, że kibicowałem PSG i że lubię ten klub, jednak moją ambicją jest gra dla Arsenalu. Nie chcę, by nasi kibice sądzili, że jestem sercem gdzie indziej. Powtarzam, moje serce jest z Arsenalem i jego menedżerem.

Czy sądzisz, że jesteś blisko pierwszego składu Kanonierów?
Tak. Jednak nie chcę być blisko, chcę być w nim. Będzie jednak niezwykle ciężko, gdyż Gael powrócił do świetnej formy. To dobry lewy obrońca. Mimo wszystko, mogę jeszcze poprawić grę w defensywnie. Wiem nad czym muszę popracować.

Jesteś w składzie od kilku lat. Ciężko pracowałeś, by znaleźć się na tej pozycji. Wygląda na to, że nie zamierzasz się poddać?
Oczywiście. Zaliczyłem niezły postęp. Wróciłem z wypożyczenia z Portsmouth i zagrałem kilka spotkań. Będę nadal ciężko pracował.

Zagrałeś osiem meczów w Premier League w tym sezonie. Jeśli zagrasz jeszcze co najmniej dwa spotkania, dostaniesz medal w przypadku zdobycia przez Arsenal mistrzostwa Anglii. Co to dla ciebie znaczy?
To dla mnie ogromna sprawa. Wszystkie mecze są piekielnie ważne. Nie chcę na siłę zmienić drużyny, ale marzą mi się kolejne występy, choćby kilkusekundowe. Tylko po to, by dostać medal! Byłoby wspaniale. Mam dopiero 20 lat i jeśli nam się uda, będę wniebowzięty.

Wiesz, że Boss zrobił tak dla Martina Keowna w 2002 r.?
Mam nadzieję, że i teraz postąpi podobnie. Musimy wpierw zobaczyć, jak wygląda sytuacja w lidze. Jeśli będzie taka możliwość, chciałbym kilkukrotnie wejść z ławki rezerwowych. Drużyna gra bardzo dobrze i wierzymy, że nam się uda zdobyć mistrzostwo.

Źródło: Arsenal.com

Armand TraoreSklep z gadżetami Arsenalu autor: Michał Kowalczyk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
rol18 komentarzy: 1929 26.06.2010, 12:43

od samego początku wiedzialem ze to nie prawda

Maciekkk10 komentarzy: 2493 20.03.2010, 11:41

Dlatego właśnie tacy gracze jak Clichy, czy Sagna udzielają wywiadów tylko dla oficjalnej strony, która nie przekręca słów. ;]

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 15 19.03.2010, 16:21

No i właśnie o to chodzi mediom, gadają tylko po to, by namieszać w głowach i żeby potem trzeba się tłumaczyć. Trochę to irytujące, kiedy mówi się o transferze do słabszej ligi i słabszego klubu takiego młodego i zdolnego piłkarza jak Traore.

Theo_Fan komentarzy: 1807 19.03.2010, 14:45

Świetne słowa :)

lukasz19031989 (zawieszony) komentarzy: 1362 19.03.2010, 10:49

Traore to dobry gracz.W Arsenalu jeszcze trochę pogra.

Henry1855 komentarzy: 718 19.03.2010, 10:22

Rosa wiecej jak dwa lata u nas na pewno nie pogra wiec Armand bylby mysle dobrym zastepca. Przez najblizsze dwa lata na pewno sie rozwinie:)

galon komentarzy: 727 19.03.2010, 09:44

a ja bym wolał żeby był kiedyś podstawowym lewym pomocnikiem.

dial_square komentarzy: 68 19.03.2010, 00:32

Namieszali te pismaki.

pedro61 komentarzy: 1826 18.03.2010, 21:54

Nasz Armandzik lubi klimaty metropolitalne-jak nie Londyn to Paryż.

KikutGunner komentarzy: 86 18.03.2010, 21:16

Wina mediow. To oni namieszali ;/

kubss komentarzy: 461 18.03.2010, 21:14

Dobrze, że to wyjaśnił bo ta wczorajsza wypowiedż naprawdę była dziwna.

crisadus komentarzy: 8422 18.03.2010, 21:09

Jeśli byśmy prowadzili w jakimś meczu 2 czy 3 bramkami, to można wpuszczać zawodników, którzy nie mają jeszcze 10 spotkań. Wynik jest wtedy rozstrzygnięty i można ich wpuszczać. Lepiej, aby większość piłkarzy pierwszej drużyny zdobyło medal:)
Jednak nie ma co jeszcze wybiegać w przyszłość. Pozostało naprawdę wiele spotkań. Musimy je wygrać!

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 18.03.2010, 21:08

Pewnie kiedys bedzie swietny, ale jak na razie to po Clichym i Gibbsie moze rywalizowac jedynie z Silvestre'm :/

Kondzior12 komentarzy: 4900 18.03.2010, 21:02

Traore to będzie dobry lewy obrońca :D

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 35 18.03.2010, 21:00

KanonierTH1411 - a najśmieszniejsze jest to, że na medal ledwo załapał się Robin, który zagrał 11 spotkań w sezonie ;)

Jeśli wszystko pójdzie po myśli Sola, to on też w razie mistrzostwa otrzyma medal, ale musiałby grać praktycznie wszystkie mecze do końca.

Theo10 komentarzy: 4779 18.03.2010, 20:50

Mam nadzieję że ta wersja jest tą prawdziwą, bo ten ostatni news odnośnie Traore był co najmniej niepokojący.

cinas90 komentarzy: 206 18.03.2010, 20:40

Mysle ze bedzie zawadnikiem z najwyzszej półki w niealekiej przyszłosci

KanonierTH1411 komentarzy: 4803 18.03.2010, 20:38

Szczerze powiedziawszy bez sensu jest to że aby dostać medal zawodnik musi rozegrać 10 meczów. To samo było z Kuszczakiem. Pamiętam że Tomek mówił że jest to nie fair bo koleś który zagra 10 razy po 2min medal dostanie a on zagrał 9 razy po 90min i dać mu go nie chcieli, ale MU jakoś to załatwił. Według mnie każdy kto jest w kadrze drużyny powinien dostać medal albo powinni zmniejszyć ilość minimalnej ilości meczów np do 5.

Kipling komentarzy: 460 18.03.2010, 20:37

mam do niego sympatie, nawet jako rezerwowego:P

szczur339 komentarzy: 175 18.03.2010, 20:25

Media zawsze za dużo mówią!

szalen komentarzy: 1982 18.03.2010, 20:21

Odciął się od tego to dobrze. Dziennikarze rozdmuchali to a on musi się dwa razy tłumaczyć za jedną wypowiedź.

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 35 18.03.2010, 20:01

Bardzo dobrze, że Traore odciął się od tamtych plotek. Ten piłkarz może być naszym lewostronnym Eboue, który może grać na każdej pozycji. Grę w obronie zawsze można poprawić, szkoda, że wszyscy spisują go na straty nie widząc tego co ma nam do zaoferowniania - świetny drybling, dokładne podania i wrzutki. Nie koniecznie musi grać jako obrońca, w meczu z WBA dobrze radził sobie na pozycji skrzydłowego.

PS. Fabian raczej na medal liczyć nie może :D Swoją drogą do głupie, medal powinnien otrzymać każdy zawodnik drużyny.

kama14 komentarzy: 157 18.03.2010, 20:01

dobrze ze zostaje ja nie wiem kto rozsyla te plotki ;/

laskowski19051995 (zawieszony) komentarzy: 4945 18.03.2010, 19:58

Dobry zawodnik :]

sochagol (zawieszony) komentarzy: 1304 18.03.2010, 19:58

Jak ja go strasznie lubię. Tak mi go szkoda, że nie gra. Jeden z moim ulubionych piłkarzy. Dlaczego? Nie mam pojęcia, po prostu. Powodzenia Armand :)

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 264 18.03.2010, 19:56

Dobrze, że zdementował plotki, on jest nasz i nie pójdzie nigdzie ;) nie mogę się doczekać jego częstszej gry w pierwszym składzie.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 550 18.03.2010, 19:39

"Wiesz, że Boss zrobił tak dla Martina Keowna w 2002 r.?"

W sensie, że wpuszczał go na boisko, żeby ten dostał medal? A nie było tak przypadkiem z Adamsem? Zdaje mi się, że Keown grał o wiele więcej.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Manchester City 1.03.2018 - godzina 20:45
? : ?