Wenger po zwycięstwie z Manchesterem United

Wenger po zwycięstwie z Manchesterem United 07.05.2017, 21:04, Kamil Garczorz 13 komentarzy

Kibice w radosnych nastrojach opuszczali Emirates Stadium po tym jak ich ulubieńcy pokonali Manchester United 2-0. Było to pierwsze ligowe zwycięstwo Arsene'a Wengera z Jose Mourinho, co nie uszło uwadze dziennikarzy obecnych na pomeczowej konferencji.

Oto, co po tym spotkaniu powiedział szkoleniowiec Kaonierów.

O wielkim zwycięstwie...

Musieliśmy być cierpliwi. Wychodząc na drugą połowę przy bezbramkowym remisie, czułem, że mamy dobrą okazję na wygraną. Zaczęliśmy nieco nerwowo, byliśmy pod presją. Powoli dochodziliśmy do głosu, a w drugiej części kontrolowaliśmy mecz. Pierwszy gol był trochę przypadkowy, a drugi był wyjątkowym trafieniem. Jestem zadowolony z Danny'ego, ponieważ grając w ataku, chcesz zdobywać gole i mam nadzieję, że to doda mu pewności.

O tym, czy Welbeck zagrał ze względu na jego statystyki w meczach przeciwko United...

Tak.

O odpowiedzi po derbach północnego Londynu...

To było ważne, ponieważ przegraliśmy z Tottenhamem, co nie zdarza się często. Graliśmy kolejny wielki mecz, tym razem z Manchesterem United i nie mogliśmy przegrać. Ostatnio wygrywaliśmy z Middlesbrough, Manchesterem City w półfinale pucharu Anglii, z Leicesterem, a dzisiaj z Manchesterem United. Mieliśmy jedno potknięcie, ale wyglądamy stabilniej.

O pierwszym ligowym zwycięstwie z Mourinho...

To był mecz dwóch drużyn, i tak to rozumiem.

O tym, że wciąż jest o co grać...

Dokładnie. Mamy ważny w środę, a Southampton to dobra ekipa. Grają zespołowo, utrzymują się przy piłce, musimy zregenerować siły i skupić się na tym spotkaniu. Wciąż mamy matematyczne szanse, ale potrzebujemy również pomocy ze strony innych zespołów.

O meczu Liverpoolu z Southamptonem...

Oglądałem ten mecz i widziałem karnego, którego podyktował sędzia, później oglądałem końcówkę spotkania.

Arsene WengerManchester UnitedPremier League autor: Kamil Garczorz źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Marioht komentarzy: 597908.05.2017, 17:35

Piootrek, myślę, że używanie w jakimkolwiek kontekście słowa "stabilizacja", przy obecnej sytuacji Arsenalu jest śmieszne i niedorzeczne.
Z j, lub bez na końcu.

tomek105 komentarzy: 56308.05.2017, 16:37

Nie chodziło mi tylko o mecz z united, często widzę po meczu, że łamagi typu ramsey walikot itp dostaje glosy po 90 minutach nicnierobienia.

piootrek2 komentarzy: 101707.05.2017, 23:46

Marioht ----> stabilnie z "j" na końcu. To ogromna różnica. Ma racje. Wygląda to lepiej niż 2 miechy temu.

Fabri4 komentarzy: 7673 newsów: 4807.05.2017, 22:39

"To było ważne, ponieważ przegraliśmy z Tottenhamem, co nie zdarza się często"

haha :D

Sparku komentarzy: 339407.05.2017, 22:33

tomek105
bo Sanchez zagrał gorzej niż Ramsey_?

emelkan99 (redaktor) komentarzy: 1398 newsów: 10907.05.2017, 22:20

@tomek105

A czemu ktoś miałby głosować na Alexisa po tym spotkaniu? Tylko dlatego, że to Alexis?

tomek105 komentarzy: 56307.05.2017, 22:13

Ja się ciekawie kto w tych sondach głosuje, że ramseye maja po kilka %, a taki Sanchez juz 0 XD

Armata500 (redaktor) komentarzy: 3499 newsów: 7307.05.2017, 22:03

Master10

Akurat Ox to naprawdę gra teraz znakomicie, na tej pozycji. Zostawiłbym go tam już na stałe i zobaczymy, czy utrzyma poziom gry.

Marioht komentarzy: 597907.05.2017, 21:57

"Ostatnio wygrywaliśmy z Middlesbrough, Manchesterem City w półfinale pucharu Anglii, z Leicesterem, a dzisiaj z Manchesterem United. Mieliśmy jedno potknięcie, ale wyglądamy stabilniej."

Stabilnie! Padłem.

Master10 komentarzy: 9205 newsów: 307.05.2017, 21:54

pewnie, ale nie ma tutaj analogii

Przeciez Giroud ostatnio strzelil im bramke, to rownie dobrze on mogl rozpoczac ten mecz, a Welbeck poza bramka byl w sumie slaby.

No ale poki jest Wenger to bedzie ten caly british core, gdzie Wenga sobie ubzdural, ze taki Ramsey, Ox, Wilshere i Walcott jak tylko nie zlapia kontuzji i zagra 3-4 mecze to forma przyjdzie, a jak formy nie ma to wina kontuzji i trzeba im dawac sznase, bo w koncu kiedys ogarna.

I to niewazne, ze w tym czasie tracimy punkty, bo jeden z drugim nic nie pomagaja druzynie, a czesto marnuja patelnie czy dobrze zapowiadajace sie akcje.

Sparku komentarzy: 339407.05.2017, 21:46

Master
ale tutaj dziennikarz sie pyta o Welbecka a nie o Ramseya

Master10 komentarzy: 9205 newsów: 307.05.2017, 21:42

O tym, czy Welbeck zagrał ze względu na jego statystyki w meczach przeciwko United...
Tak.

W takim razie patrzac na statystyki Ramseya przeciwko komukolwiek w ostatnich meczach grac nie powinien - takze Wenger sam sobie przeczy :)

Ale zwyciestwo i tak cieszy :)

3rdpitch komentarzy: 298707.05.2017, 21:13

Arsene jak zwykle klasa

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Southampton 23.11.2019 - godzina 16:00
? : ?
Leicester - Arsenal 9.11.2019 - godzina 18:30
2 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool12111034
2. Leicester1282226
3. Chelsea1282226
4. Man City1281325
5. Sheffield United1245317
6. Arsenal1245317
7. Man United1244416
8. Wolves1237216
9. Bournemouth1244416
10. Burnley1243515
11. Brighton1243515
12. Crystal Palace1243515
13. Newcastle1243515
14. Tottenham1235414
15. Everton1242614
16. West Ham1234513
17. Aston Villa1232711
18. Watford121568
19. Southampton122288
20. Norwich122197
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy112
Tammy Abraham102
Sergio Agüero92
Pierre-Emerick Aubameyang80
Sadio Mané72
Raheem Sterling71
Mohamed Salah63
Marcus Rashford63
Teemu Pukki62
Harry Kane61
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.67
Gracz października wybór redaktorów Matteo Guendouzi
Matteo Guendouzi
6.53
Gracz października wybór użytkowników Matteo Guendouzi
Matteo Guendouzi
Publicystyka
Wywiady
Fortuna
Piłka nożna