Z każdą minutą grali gorzej: Newcastle 2-1 Arsenal

Z każdą minutą grali gorzej: Newcastle 2-1 Arsenal 15.04.2018, 15:19, Łukasz Wandzel 1255 komentarzy

Porażka Arsenalu w tej części sezonu nie boli tak bardzo kibiców, ponieważ pogodzili się już oni, że nie ma on szans wywalczyć miejsca w top four. Tylko że powinien zacząć się martwić, czy może chociaż wygodnie rozsiąść się w pierwszej szóstce stawki, bo ekipa Burnley ma prawo zacierać ręce na to, by wyprzedzić londyńczyków. Przewaga nad The Clarets po 33 rozegranych meczach w Premier League wynosi tylko dwa punkty. To mniej niż Arsenal traci w tym momencie do Chelsea. Zrozumiałe jest, że Arsene Wenger oszczędza siły swoich zawodników, chcąc jeszcze zagwarantować drużynie w przyszłym sezonie możliwość występów w Lidze Mistrzów, ale Arsenal w półfinale Ligi Europy zmierzy się z Atletico Madryt i nie będzie faworytem tego dwumeczu. Z kolei w przypadku porażki przeciwko hiszpańskiej drużynie i zakończenia sezonu na siódmej pozycji, The Gunners mogą pożegnać się z jakimkolwiek europejskim pucharem przynajmniej na rok.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Newcastle: Dubravka - Yedlin, Lascelles, Lejeune, Dummett - Ritchie (86' Murphy), Shelvey, Diame - Kenedy, Pérez (78' Joselu), Gayle (63' Slimani).

Arsenal: Cech - Chambers (78' Maitland-Niles), Mustafi, Holding, Monreal - Elneny, Xhaka - Willock (68' Welbeck), Iwobi (86' Nketiah), Aubameyang - Lacazette.

Kiedy od pierwszej minuty na murawie występują obok siebie bohaterowie dwóch najdroższych transferów w historii Arsenalu, można zauważyć duży potecjał w grze ofensywnej. I chociaż Arsene Wenger stosuje rotację i wyraźnie skupia się na tym, by najlepszym zawodnikom dać odpocząć przed półfinałem Ligi Europy, to Ci dwaj piłkarze szybko zrobili różnicę. Do tego wydawało się, że świetnie potrafili ze sobą współpracować, bo po pierwszej połowie Pierre-Emerick Aubameyang miał na koncie asystę przy golu, którego zdobył Alexandre Lacazette. To jednak nie wystarczyło, z każdą upływającą minutą Ci piłkarze byli coraz mniej widoczni i drużyna z The Emirates Stadium nie zdołała wywalczyć ani jednego punktu.

Otwarcie wyniku nastąpiło już w 14. minucie. Zaczęło się od długiego podania Shkodrana Mustafiego na urywającego się obrońcom Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk znajdując się w polu karnym, był świadomy, że kąt jest zbyt ostry, żeby myśleć o pokonaniu golkipera, więc dorzucił futbolówkę bardziej w środek. Do piłki zdołał dobiec Alexandre Lacazette i wykończył sytuację.

Arsenal znacznie przeważał w posiadaniu piłki, rozgrywając to spotkanie na spokojnie. Tym bardziej, kiedy padła już pierwsza bramka. Petr Cech raczej nie miał za dużo do roboty, ponieważ jego koledzy z defensywy ustrzegali się poważniejszych błędów. Do czasu... bo podopieczni Rafaela Beníteza najwidoczniej uśpili czujność Kanonierów i w 29. minucie do wyrównania doprowadził Ayoze Pérez. Oznaczało to również dla londyńczyków, że w kolejnym już meczu nie uchronili się przed stratą gola.

Prawdziwa szansa na ponowne wyjście na prowadzenie pojawiła się kilka minut przed tym, jak sędzia zaprosił wszystkich na przerwę. Oddać uderzenie z rzutu wolnego spróbował Aubameyang, ale trafił w mur. Piłka wpadła pod nogi Granita Xhaki, który wspaniałym podaniem odnalazł z lewej strony pola karnego Mustafiego. Niemiecki obrońca zdołał główką zgrać do środka. Wydawało się, że padnie bramka podobna do wykończenia Lacazette'a sprzed kilkunastu minut, jednak do strzału dopadł Calum Chambers... i nie skończyło się to szczęśliwie dla The Gunners.

W drugiej połowie oba zespoły przez długi czas nie potrafiły sobie wypracować groźnej sytuacji strzeleckiej, co przekładało się na obraz gry. Futbolówka wędrowała z jednej strony na drugą, ale rzadkością było spróbowanie spokojnego rozegrania w ataku pozycyjnym.

Skoro niecelny strzał z dystansu Iwobiego z 67. minuty to najlepsza sytuacja, jaką można zapamiętać, świadczy to o tym, że spotkanie zaczęło wyglądać podczas drugich 45. minut bardziej jak piknik niż mecz - w wykonaniu Arsenalu... bo po niepozornej akcji ekipa Newcastle znowu strzeliła gola. Jego zdobywcą był Ritchie a drużyna Srok wykorzystała ospałość rywala.

Chwilę wcześniej na murawę wszedł Welbeck, zastępując Willocka. Dziwnym wydawało się na początku, że Arsene Wenger ryzykuje utratę Lacazette'a na półfinał Ligi Europy, ponieważ Francuz mógłby np. znów złapać kontuzję. Można było wywnioskować, że szkoleniowiec Arsenalu najwyraźniej liczy się z takim zagrożeniem, wierząc w dobrą dyspozycję Welbecka. Jednak dwóch tych napastników na murawie to już niepotrzebne ryzyko, mając w świadomości, że ani jeden z nich nie jest hiperodporny na urazy.

Tymczasem, obecność na boisku w tym samym czasie Aubameyanga, Lacazette'a i Welbecka wcale nie wpłynęła pozytywnie na grę zespołu. To gospodarze mieli więcej szans na zdobycie trzeciej bramki niż Arsenal na wyrównianie. Atak Kanonierów prawie nie istniał, a Petra Cecha musiała ratować poprzeczka lub boczna siatka. Za to nikt w drużynie londyńczyków nie potrafił do końca meczu uratować nawet remisu.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Newcastle!

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 217.04.2018, 12:35

@Logic: popatrz sobie na jakimś r-golu albo coś :D

Logic komentarzy: 48017.04.2018, 12:26

Wiecie panowie gdzie mogę kupić fajne bluzy Arsenalu? :)

19TOMEK91 komentarzy: 156617.04.2018, 12:14

@Zawader: tez nie polecam. Kupiowałem od nich (w poprzedniej akcji) T-shirta czarnego. Jakość materiału faktycznie spoko, gruba jest. Ale rękawy jakoś dziwnie skrojone że odstają na boki, a dwa, że szerokie co jeszcze potęguje ten efekt. Kontakt z nimi zerowy, a też musaiłem się sporo naczekać aż przyjdzie do mnie przesyłka.
Ogólnie średniawka wg mnie, może bluzy lepsze, ale kontakt ten sam, znikomy albo zerowy :P

WilkSzary komentarzy: 25217.04.2018, 12:02

@Zawader: ja parę miesięcy temu zadałam im pytanie odnośnie konkretnego towaru, do tej pory nie dostałam odpowiedzi. Nie polecam ich sklepu.

ZielonyLisc komentarzy: 2027917.04.2018, 11:58

@Zawader: Ja na bluzę czekałem blisko miesiąc. Uzbrój się w cierpliwość.

Zawader komentarzy: 135917.04.2018, 11:56

Panowie, czy Wy tez zamawialiscie odziez Arsenalu z reklamowanej tutaj strony tootkey i nie wiecie co sie dzieje z tym zamowieniem?

platinium komentarzy: 139317.04.2018, 11:49

@RIVALDO700:

Luka Jovic - 724 minuty (8 meczów), 8 bramek, najlepszy strzelec (razem z Hallerem) w Eintrachcie.
Ruben Neves - podstawowy pomocnik najlepszego zespołu Championship.
Odegaard - Jeden z lepszych zawodników w Heerenveen.

Nie twierdzę że oni wszyscy wypalą, ale daj im czas, tym bardziej że niektórzy zawodnicy z tej listy są w przedziale 19-20 lat.

qba555 komentarzy: 797 newsów: 117.04.2018, 11:31

Gracze Arsenalu mają akurat taką dziwną przypadłość, że od czasu do czasu potrafią się spiąć i zagrać naprawdę solidnie z topowym rywalem. Dobry mecz z Atletico będzie takim samym zaskoczeniem jak wtopa z Newcastle, czyli praktycznie żadnym.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.04.2018, 11:25

@songoku95
Nasz zespół jest obecnie nieobliczalny. I na pewno nie można wysuwać pochopnych wniosków po tym, co prezentujemy obecnie w lidze. Choć wyniki i gra nie do końca napawają optymizmem przed meczami z silnym hiszpańskim zespołem, to i tak Kanonierzy nie powinni być spisywani na straty.

@maniekuw
Ja bym nie nazwał tego nawet w taki sposób. Arsenal jest obecnie na dużym zakręcie, ale to dalej silna drużyna i awansu do finału nie określiłbym niespodzianką.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.04.2018, 10:43

Oglądali Premier League Legenda na Netflixie?

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2018, 10:27

@RIVALDO700: IMO Duńczyk jest przeznaczony Katalonii. Piłkarz na lata, który jest w stanie zastąpić Inieste i dorzucać do tego bramki i asysty.

Kaczaza komentarzy: 722317.04.2018, 10:10

Dziękuje, oby Auba król strzelców 2018/19

maniekuw komentarzy: 263817.04.2018, 10:10

@Simpllemann: Bardziej bym to nazwał małą niespodzianką

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2018, 09:57

Dzis chodzą plotki w gazetach, ze Barca chce wzmocnić środek pola oprócz transferu Arthura z Brazylii, bo Iniesta robi out, wymieniany jest Eriksen lub...Zieliński.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.04.2018, 09:55

@Kaczaza:

Wszystkiego najlepszego ;) I lepszych wyników ulubionego klubu!

mitmichael komentarzy: 4924317.04.2018, 09:49

@Simpllemann: jak to nie, beda cuda z tego robili

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2018, 09:46

@Arsenal4Ev3R: Gra w AFC, wiec obecnie na jakimś topie jest jeśli idzie o klub o to mi chodziło. Jak poleci stad do WBA, topowy pociąg może mu odjechać na zawsze.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068717.04.2018, 09:43

@RIVALDO700: Jakiego topu? :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2018, 09:32

Iwobi jak nie poprawi strzałów to zniknie z topu. Co do Zelalema to w Rangersach zagrał w całym sezonie 28 meczów, ale widocznie nie przekonał, bo potem wylądował...w 2 lidze holenderskiej.

Kaczaza komentarzy: 722317.04.2018, 09:30

@Argudo: Kaczaza kończy dziś 32 lata :)

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2018, 09:19

Mimo tego, że Iwobi grający ostatnie nie spisuje się źle to jednak Miki to klasa wyżej od Nigeryjczyka. Ogólnie to fenomen, że piłkarz w takim klubie jak Alex tak słabo strzela na bramkę. Mi bardzo imponuje drybling na małej przestrzeni, który stoi na wysokim poziomie, ale mam nadzieje, że jak będzie okres przygotowawczy to Papa postawi mu 100 piłek na 20 metrze i będzie kopał aż się nauczy. Bo to materiał na dobrego zawodnika.
Ciekawe jak wyjdą mu MŚ.

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2018, 09:15

@RIVALDO700: Zelalem i Bielik zatrzymani przez kontuzje. W szczególności szkoda Polaka, bo w Birmingham grał dobrze i teraz podłapałby trochę minut w League One a tak to ma sezon w doope.

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2018, 09:13

@Simpllemann: zupełnie inaczej będzie traktowane spotkanie z Atletico jak choćby ostatnie z Ncastle. Prawda jest taka, że wynik ze Srokami to żal aż dupę ściska ale patrzeć przez pryzmat tego meczu na nasze szanse z Los colchoneros jest trochę niepoważne. Graliśmy bez Kosy, Aarona, Ozila. W szczególności Walijczyk i Niemiec są obecnie kręgosłupem drużyny i to ONI odpowiadają w dużej mierze za Nasze wyniki. To tak samo jakby z Citów wyciągnąć rudego i Silve. Automatycznie siła ognia drużyny spada bardzo drastycznie pod względem kreowania i rozgrywania.
Ponadto stary mówił tydzień temu, że Miki wróci w ciągu dwóch tygodni więc szanse są, że Ormianin zagra w Londynie z Hiszpanami a to też jest niesamowite wzmocnienie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2018, 09:12

Nieraz lubię odgrzebać takie listy i sprawdzić po latach czy trafili. Lista najbardziej utalentowanych piłkarzy top10 do lat 19 z 2015 roku wg magazynu FourFourTwo.