Z obozu rywala: Chelsea FC

Z obozu rywala: Chelsea FC 17.08.2018, 15:05, Michał Liszkowski 15 komentarzy

Już w najbliższą sobotę o 18:30 Arsenal zmierzy się z Chelsea na Stamford Bridge. Sprawdźmy więc, co słychać w zespole The Blues.

Nieobecni

Spotkanie z Kanonierami opuści Cesc Fabregas. Hiszpan zmaga się z kontuzją kolana i powróci do treningów w przyszłym tygodniu. Na murawie nie pojawią się też Tiemoue Bakayoko, Michy Batshuayi i Ola Aina, którzy niedawno zostali wypożyczeni do innych zespołów. Maurizio Sarri będzie mógł za to skorzystać z usług Garry'ego Cahilla i Mateo Kovacicia. Chorwat sobotnie spotkanie rozpocznie prawdopodobnie na ławce rezerwowych.

Poprzednie spotkanie

Chelsea bardzo pewnie pokonała Huddersfield na John Smith's Stadium 3:0. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że popularne Teriery nie zawiesiły zbyt wysoko poprzeczki londyńskiej ekipie. W 34. minucie Willian dośrodkował na nogę N'Golo Kante, a ten uderzeniem z woleja umieścił piłkę w siatce. W 45. minucie rzut karny wywalczony przez Marcosa Alonso na bramkę zamienił Jorginho, a wynik ustalił w 80. minucie Pedro. Podopieczni Maurizio Sarriego byli tego dnia niezwykle skuteczni - trzy z czterech celnych strzałów zakończyły się golami. Oczy kibiców zwrócone były głownie na Kepę Arrizabalagę, który trafił na Stamford Bridge za 80 milionów euro i został tym samym najdroższym bramkarzem w historii. Hiszpan był jednak praktycznie bezrobotny - Huddersfield oddało zaledwie jeden niegroźny strzał w światło bramki.

Sytuacja w tabeli

Po pierwszej kolejce spotkań The Blues są wiceliderami Premier League i ustępują tylko Liverpoolowi, który pokonał West Ham 4:0.

Zawodnik w formie

Eden Hazard. Belg ma za sobą niezwykle udane Mistrzostwa Świata, z których przywiózł brązowy medal. Spotkanie z Terierami było jego pierwszym po powrocie z zasłużonych wakacji. Skrzydłowy pojawił się na murawie w 76. minucie, a mimo to zdążył zanotować asystę i zaliczył 6 udanych dryblingów - najwięcej ze wszystkich graczy w 1. kolejce! Spotkanie z Arsenalem ma rozpocząć od pierwszej minuty.

Przewidywana jedenastka

Kepa - Alonso, Rüdiger, Luiz, Azpilicueta - Kante, Jorginho, Barkley - Hazard, Morata, Willian

Chelsea FCMaurizio SarriZ obozu rywala autor: Michał Liszkowski źrodło: własne
zly_kanonier komentarzy: 511118.08.2018, 12:05

To nie City, na pewno są do ogrania, ale trzeba spiąć tyłki

kuzguwu komentarzy: 538618.08.2018, 00:01

Przyjemni się czytało ten artykuł, liczę na ciągłość w następnych kolejkach, mam nadzieję że to nie jednorazowa akcja :)

Tevez komentarzy: 408717.08.2018, 22:21

@mitmichael: Lacazett i Auba nie istnieją w meczach z topem.

Forever_gunner komentarzy: 255517.08.2018, 20:56

Będzie ciężko. Jesteśmy na porównywalnym poziomie i szanse są 50/50. Obawiam się, że Willian i Hazard wkręcą naszych obrońców w ziemię. Oby Torreira zagrał od pierwszych minut.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282117.08.2018, 19:18

@prezes77: Patrząc po MŚ to De Gea jest gorszy od Cecha.

prezes77 komentarzy: 66317.08.2018, 18:01

@Damaks:
A co w tym dziwnego że tak porównuje ? Po tym co zobaczyliśmy na MŚ można go smiało porównywać

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282117.08.2018, 17:12

@mitmichael: Serio porównujesz Torreirę do Kante? XDDDDDD

Arsenal2004 komentarzy: 369117.08.2018, 17:09

@WilSHARE: problem w tym że on prawie w każdym meczu wkręca naszych zawodników w murawe. No oczywiścue nie zawsze i mam nadzieje że to będzie mecz w którym zastopujemy Hazarda.

mitmichael komentarzy: 4924317.08.2018, 17:06

Sklady w sumie mozna powiedziec mamy podobne, w srodku w koncu mamy swojego Kante jakim jest Torreira tylko nie wiadomo czy zagra od poczatku, nie mamy moze takiego pilkarza jak Hazard ale za to mamy Lacazette czy Aubameyanga a Chelsea to raczej nie ma napastnika ktorym mogliby postraszyc. Mam nadzieje, ze tego meczu nie przegramy

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36217.08.2018, 16:38

Trzeba obawiać się ich skrzydeł w pierwszej kolejności. Hazard zawsze miewał super mecze przeciwko nam, więc trzeba dodatkowo zabezpieczyć jego stronę. W środku pola mamy szansę, ale tylko jeśli zagra Torreira zabezpieczający najprawdopodobniej młodziaka i Ozila.

fabregas1987 komentarzy: 2579217.08.2018, 16:36

Wolę przeciwko Hazardowi zobaczyć Lichtsteinera niż Bellerina

silvano95 komentarzy: 980517.08.2018, 16:09

Widziąc Sterlinga co robił z nami a patrząc jakim lepszym zawodnikiem jest Hazard mam obawy

ejmati komentarzy: 94817.08.2018, 15:57

Środek obrony Chelsea na papierze wygląda równie żałośnie co nasz

luko_PL komentarzy: 109817.08.2018, 15:54

@WilSHARE

Wydaje mi się, że jednak Kanonierzy strzelą coś na SB. Także myślę, że będzie 2-1 lub 3-1. Przy dobrych wiatrach remis. O zwycięstwie AFC nie ma mowy moim zdaniem. I nie będzie to "lekkie", dla żadnej z drużyn.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.08.2018, 15:29

Oby tylko Hazard nas nie powkręcał w murawę. A tak to jestem spokojny. Przewiduję lekkie 2-0.