Zrobić swoje: Burnley vs Arsenal

Zrobić swoje: Burnley vs Arsenal 01.10.2016, 23:00, Michał Korżak 559 komentarzy Po krótkiej przerwie spowodowanej rozgrywkami europejskimi czas powrócić na krajowe podwórko. Przed nami mecz w ramach 7. kolejki Premier League, w którym piłkarze Arsenalu zmagać się będą z beniaminkiem z Burnley. Mimo że to na pozór łatwy przeciwnik, to pamiętajmy, że pozory mylą. Możemy być pewni, że będzie to zacięty i pełen emocji pojedynek. Początek spotkania o godzinie 17:30 czasu polskiego!

Konkurs: Do wygrania 10 książek Arsene'a Wengera!

Kanonierzy po porażce na inauguracje nowego sezonu całkowicie zmienili swoje oblicze. Zaczęli grać pewnie, zdecydowanie i z polotem. Każda ofensywna akcja wygląda na taką, która może zakończyć się bramką. Każdy oddany strzał daje kibicom nadzieje na to, że piłka znajdzie się w siatce. Zawodnicy Wengera w końcu są silnym i zdeterminowanym zespołem, który z każdym kolejnym meczem pokazuje, że może walczyć o najwyższe cele. Czy tak będzie? Czas pokaże.

Drużyna Burnley jest wyjątkowo nieobliczalna. Potrafi przegrać ze Swansea, by w następnym spotkaniu pokonać świetny w obecnym sezonie Liverpool. Ogólnie rzecz biorąc nie jest to zespół, który byłby w stanie włączyć się do walki o górną połowę tabeli. Piłkarze Arsenalu nie powinni mieć zatem większych problemów z pokonaniem swojego przeciwnika. Wszyscy jednak wiemy jak pięknym sportem jest piłka nożna. W niej nie ma rzeczy niemożliwych.

Obie drużyny zagrały ze sobą 82 razy, z czego ponad połowę tych pojedynków - bo aż 47 - wygrali Kanonierzy. Podczas ostatniej przygody Burnley z Premier League, podopieczni Seana Dyche'a przegrali oba starcia z zespołem Arsene'a Wengera i nie zdołali nawet strzelić bramki, co może napawać optymizmem przed jutrzejszym meczem. Warto również zauważyć, że kiedy obie ekipy ostatnim razem zmierzyły się ze sobą w ramach Pucharu Anglii, w styczniu tego roku, Arsenal również okazał się lepszy i wygrał 2:1 na Emirates Stadium.

Przejdźmy teraz do sytuacji kadrowej obu zespołów. Tradycyjnie, większy ból głowy przy ustalaniu składu ma od swojego przeciwnika Arsene Wenger. Francuz nadal nie może skorzystać z usług Aarona Ramseya, Pera Mertesackera oraz Danny'ego Welbecka. Ponadto niedostępni będą także Olivier Giroud, Francis Coquelin oraz Chuba Akpom, który nabawił się ostatnio kontuzji. W ekipie gospodarzy nie będzie mógł wystąpić jedynie Ashley Barnes, który zmaga się z kontuzją uda.

Reasumując, czeka nas naprawdę ciekawe widowisko. Mimo że to Kanonierzy są zdecydowanym faworytem w tym meczu to gospodarze wcale nie stoją na przegranej pozycji. Możemy liczyć na pełne wrażeń i emocji dziewięćdziesiąt minut spotkania, po których każdy kibic będzie z uśmiechem spoglądał na tablicę wyników. Początek w niedzielę o 17:30!

Rozgrywki: 7. kolejka Premier League
Data: Niedziela, 2 października 2016 roku, godzina 17:30 czasu polskiego
Miejsce: Anglia, Burnley

Skład Kanonierzy.com:

Cech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Xhaka, Cazorla - Walcott, Oezil, Alexis - Perez

Typ Kanonierzy.com: 0:2

BurnleyPremier LeagueZapowiedźSklep z gadżetami Arsenalu autor: Michał Korżak źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
Kanonier204 komentarzy: 33995 newsów: 3 02.10.2016, 19:36

TEOOOOOOOOOODROCZYK!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1-0!!!

Alatariel komentarzy: 237 02.10.2016, 18:54

Czego oni się tak boją strzelić z daleka?

imprecis komentarzy: 15321 newsów: 21 02.10.2016, 18:51

Ozil gra chyba najsłabszy mecz w AFC. Bardzo odstaje od reszty.

pumeks komentarzy: 15248 02.10.2016, 18:45

Ładnie klepka chodzi ale Ozil wszystko psuje swoimi stratami.

Hubertus888 komentarzy: 3674 02.10.2016, 18:37

Nowy news

Szogun komentarzy: 21323 newsów: 3 02.10.2016, 18:36

Jest pierwsza okazja.

kanapka komentarzy: 2461 newsów: 6 02.10.2016, 18:33

dzieki dzieki dzieki

Szogun komentarzy: 21323 newsów: 3 02.10.2016, 18:33

Ta piłka wygląda jakby zaprojektował ją skrzat i coś mu nie wyszło więc okleił taśmą izolacyjną.

Calypso komentarzy: 1277 02.10.2016, 18:32

kanapka
aliez.me/live/ert76ykjdd/

Theo10 komentarzy: 4771 02.10.2016, 18:31

@Calypso@praptak
Dzięki. :)

kanapka komentarzy: 2461 newsów: 6 02.10.2016, 18:31

na ktoa link do polskiej transmisji?

Szogun komentarzy: 21323 newsów: 3 02.10.2016, 18:31

pauleta Tu przyznam Ci rację bo gość potrafi i szybko uruchomić podaniem skrzydłowych i strzelić bramkę głową.W tych aspektach jest niezawodny.

praptak komentarzy: 4357 02.10.2016, 18:30

3 bramki wbijemy na lajcie. Trzeba tylko wyjąć ropke z oczków, ziewnąć i zacząć grać.

Gunnerrsaurus komentarzy: 7513 02.10.2016, 18:30

Ordzik
Leci na c+sport2

Gunnerrsaurus komentarzy: 7513 02.10.2016, 18:29

Panowie wyszli na boisko ja

imprecis komentarzy: 15321 newsów: 21 02.10.2016, 18:29

Moim zdaniem potrzeba podkręcić trochę tempo, a bramki same przyjdą. Burnley to nie są jacyś geniusze i raczej 90min nie będą tak kosmicznie grać w defie jak teraz. Jako zespół wyglądamy bardzo dobrze i nic bym tutaj nie zmieniał.

Ordzik komentarzy: 666 02.10.2016, 18:29

leci mecz w tv?

praptak komentarzy: 4357 02.10.2016, 18:29

Theo10
http://livetv.sx/pl/eventinfo/438771_burnley_arsenal/

mar12301 komentarzy: 16552 02.10.2016, 18:29

mercol7

Ale grali z trochę lepszym rywalem niż Burnley :P

Calypso komentarzy: 1277 02.10.2016, 18:29

Theo10
streamsarena.eu/events/20161002/burnley-vs-arsenal-live-stream-3.php
po angielsku

Redzik komentarzy: 9667 newsów: 14 02.10.2016, 18:28

To jest mecz, który określa czy drużyna bije się o majstra. Ciężki teren i liczy się tylko 1 bramka. Kto ją strzeli ten przeważnie wygrywa.

praptak komentarzy: 4357 02.10.2016, 18:28

Eh że Pereza nie ma. Szkoda, nie wiem kiedy w końcu Wenger da mu prawdziwą szansę. Póki co podobno niegroźny uraz, czyli nie wiadomo jak poważny.

Theo10 komentarzy: 4771 02.10.2016, 18:28

Albo link w jakimkolwiek języku? :P

Gofer999 komentarzy: 7621 02.10.2016, 18:27

No atak u nas to na stojąco dzisiaj. Wpadka City ich nie zmotywował do nastukania porządnie Burnley.

Maestro08 komentarzy: 1315 02.10.2016, 18:27

Czegoś świeżego potrzeba, może niech wejdzie Ox i Adelaide na skrzydła. Byle nie kosztem Alexisa jak to Wenger lubi go ściągać.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 9526 02.10.2016, 18:27

Mizerna ta pierwsza połowa.

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 39211 newsów: 1 02.10.2016, 18:25

mistiqueAFC, Cech nie może krótko rozgrywać, bo Burnley przy 5-tkach obstawia wszystkich naszych obrońców oraz Xhakę. Szkoda, że nie ma Giroud on byłby rozwiązaniem na wiele problemów jakie tworzy Burnley.

mercol7 komentarzy: 2558 02.10.2016, 18:25

kiedyś musiał przyjść cięższy mecz
City też po świetnej passie w lidze przegrało :P
ja mimo wszystko wierze w 1:0 :D

KingOfLoyal komentarzy: 12329 newsów: 1 02.10.2016, 18:25

Trzeba podkrecic tempo, bo chłopaki myślą, że się samo coś strzeli.. Mnie dizsiaj Ozil irytuje, zero zaangażowania

Hubertus888 komentarzy: 3674 02.10.2016, 18:25

Moim zdaniem gramy tak samo jak z PSG + niedokładne podania

enrique komentarzy: 2695 02.10.2016, 18:25

Kurde, przysnąłem gdzieś koło 35 minuty... ale nudny mecz.

Theo10 komentarzy: 4771 02.10.2016, 18:25

Ma ktoś jakiś link do transmisji po angielsku?

mitmichael komentarzy: 41521 02.10.2016, 18:25

Zrobic swoje, niby proste a jednak trudne do wykonania

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 39211 newsów: 1 02.10.2016, 18:24

Mecz jakieś 3 razy cięższy niż się spodziewałem. Burnley gra ostrym pressingiem, b.dobrze w powietrzu, ich obrońcy przecinają każdą prostopadłą piłkę, a z przodu Vokes sprawia dużo problemów wgrywając sporą część górnych piłek i dalekich podań.

U nas obrona gra świetnie, pomoc niedomaga, a atak średnio. Co trzeba zmienić to ciężko powiedzieć. Po prostu wcisnąć tę bramkę na 1-0, bo to typowy mecz do pierwszej bramki.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42531 newsów: 244 02.10.2016, 18:24

Szkoda byłoby stracić punkty, gdy wcześniej zrobiły to City i United.

imprecis komentarzy: 15321 newsów: 21 02.10.2016, 18:24

Przesadzacie. Wcale nie gramy wiele słabiej, niż z Chelsea. Gramy na mniejszej intensywności i rywal gra kosmos w defensywie. Jakość gry jest niewiele niższa. Jak podkręcimy trochę tempo to spokojnie to wygramy.

Hubertus888 komentarzy: 3674 02.10.2016, 18:23

Cazorla zawodzi? Najlepszy na placu gry

mistiqueAFC komentarzy: 22296 02.10.2016, 18:21

I dlaczego jak te matoły nasi grają do skrzydła?Tutaj wrzutki nie pomogą.Niech Wenger im to wytłumaczy i powie Cechowi, żeby nie wykopywał piłek.Krótko rozegrać nie można?

Gozdzik komentarzy: 3420 newsów: 22 02.10.2016, 18:21

imprecis
Niezłą piłkę? Toż to paskudnie wygląda

lays komentarzy: 30329 02.10.2016, 18:21

Ciezki mecz. Martwi mnie to, ze nie mamy ławki.

Taki Giroud na walkę by się dziś przydał. Mam nadzieję, że Burnley w końcu zostawi wiecje miejsca, albo nasi się przebudzą, bo Ozil mi się bardzo nie podoba.

Iwobi szarpie, ale brakuje miejsca.

Nie mozemy dzis stracic punktów i to po porażce City. Musimy wygra.c

6harry6 komentarzy: 333 02.10.2016, 18:21

Ło matko bosko co to się stanęło? Zero gry. Padaka niewyobrażalna. Jak czaka maka fą nie kropnie z daleka to kiepskie perspektywy przed nami :(

mitmichael komentarzy: 41521 02.10.2016, 18:21

Były piłkarz Arsenalu i Manchesteru United, David Herd, zmarł w wieku 82 lat.

Szkot rozpoczynał swoją piłkarską karierę w Stockport County, skąd po czterech sezonach przeniósł się do Arsenalu. W drużynie "Kanonierów" pokazał się z bardzo dobrej strony zdobywając 107 bramek w 180 spotkaniach. Dobra forma zaowocowała transferem do Manchesteru United w 1961 roku za kwotę 35 tysięcy funtów.

Redzik komentarzy: 9667 newsów: 14 02.10.2016, 18:20

Cech - nie najlepsza gra nogami,
Mustafi i Kosa - bardzo dobrze
Xhaka - bezbarwnie
Santi - bez fajerwerków
Ozil - jak nie on
Iwobi - sporo niedokładności i brak pomysłu na grę
Walcott - praktycznie widoczny
Sanchez - coś tam się stara ale piłka mu nie siedzi na nodze

BarcArsenal komentarzy: 428 02.10.2016, 18:20

Beznadziejna ta 1 połowa
Iwobi wchodzi do środka ale nic mu nie idzie a jak gra Ozil na skrzydle, wiadomo
Zero ruchu
Xhaka najczęściej truchta i niczym sie nie wyróżnia
Szkoda ze nie ma Coqla
Wejdzie pewnie Chamberlain i skończy sie 0:1 lub 0:0

Argudo komentarzy: 4658 newsów: 3 02.10.2016, 18:20

Bardzo słaba niestety pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Dominujemy rywala, ale nie potrafimy stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji. Wszystkie pomysły kończą się wraz z linią szesnastego metra Burnley. Oby druga połowa była lepsza. Nie pozwólmy sobie przede wszystkim wbić żadnego głupiego gola. Grajmy cierpliwie, a coś w końcu wpadnie. Nie będzie łatwo, ale liczę na chociaż skromne 1-0. Musimy wygrać, bo mamy niepowtarzalną szansę, by dogonić czołówkę.

Gunnerrsaurus komentarzy: 7513 02.10.2016, 18:20

Nie chcę mówić kto może być temu winny, bo ostatnio jakieś wengerstaye się spinali, że narzekam bez powodu i o wszystko się czepiam Wengera

imprecis komentarzy: 15321 newsów: 21 02.10.2016, 18:20

Gramy całkiem niezłą piłkę, z minuty na minutę coraz lepiej to wygląda. Burnley gra kapitalny mecz, ale wątpię by przez 90min potrafili zachować taką koncentrację i dokładność w odbiorze. Co jesteśmy przy piłce to pachnie bramkową sytuacją. Trochę zawodzą dzisiaj Ozil i Cazorla. Reszta gra dość dobrze, choć bez rewelacji.

praptak komentarzy: 4357 02.10.2016, 18:20

Mustafi nie wystrzega się niedużych błędów, ale świetnie uzupełnia Kose. Dzisiaj wygląda to tak, jakbyśmy byli przytłoczeni wynikiem kogutów i City, nie gramy "swojego". W drugiej połowie trzeba wziąć się w garść.

mitmichael komentarzy: 41521 02.10.2016, 18:20

W koncu pewnie przyspieszymy jak juz nie bedzie za duzo czasu. Bez strzałow z dystansu z taka obrona Burnley to ja ciemno widze jakakolwiek bramke z naszej strony

metjuAFC komentarzy: 1109 02.10.2016, 18:19

Brzydki mecz jak dla mnie. Daliśmy się wciągnąć w tą kopaninkę. Najbardziej denerwujące są sytuacje gdzie nasi będąc przed 20 metrem zamiast przygotować miejsce na oddanie strzału cofają piłkę na 40-50 metr bo nie ma z kim poklepać. Trzeba petardnąć zza pila karnego.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Burnley - Arsenal 26.11.2017 - godzina 15:00
? : ?