Arsenal remisuje bezbramkowo z Fenerbahce na Emirates!
05.11.2008, 21:35, Bartosz Polek
161 komentarzy
W meczu czwartej kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów, Arsenal bezbramkowo zremisował na Emirates Stadium z tureckim Fenerbahce SK. Gospodarze nie potrafili wykorzystać optycznej przewagi, jaką mieli w całym spotkaniu i po raz kolejny razili nieskutecznością. W bramce Kanonierów cały mecz zaliczył Polak, Łukasz Fabiański i co najważniejsze, zachował czyste konto.
Z pewnością miłą niespodzianką dla polskich fanów była obecność w pierwszym składzie bramkarza Łukasza Fabiańskiego. Wobec kiepskiej dyspozycji Manuela Almunii w ostatnich meczach, Wenger postanowił dać szansę Polakowi między słupkami. Na prawą obronę powędrował Kolo Toure, a środek defensywy stanowili Johan Djourou oraz Mikael Silvestre. Kontuzjowanych Adebayora i Walcotta zastąpili Bendtner i Ramsey.
Na pierwszą dogodną okazję gospodarze musieli czekać do 8 minuty. Wtedy to Cesc Fabregas popisał się pięknym podaniem w pole karne do van Persiego, lecz Holender nieznacznie się pomylił. W 12 minucie strzał na bramkę oddał Ramsey, lecz Volkan nie miał problemów.
Kilka chwil później dobrą pozycję do strzału miał Nasri, lecz źle przyjął piłkę i obrona gości zażegnała niebezpieczeństwo. W 16 minucie Kanonierzy powinni wyjść na prowadzenie. Lekki strzał Fabregasa odbił bramkarz, a dobitka van Persiego po koźle z kilku metrów okazała się niecelna.
Arsenal ciągle atakował, raz po raz stwarzając kolejne sytuacje i nie pozwalał rywalowi na zbyt wiele. Aktywny, lecz nieskuteczny był van Persie.
W 24 minucie strzałem ze sporej odległości próbował zaskoczyć Fabiańskiego Roberto Carlos, lecz były bramkarz Legii był na posterunku. W 32 minucie holenderski napastnik Arsenalu był bardzo blisko szczęścia. W polu karnym poradził sobie z obrońcą i mając przed sobą tylko bramkarza strzelił ciut za wysoko i trafił w poprzeczkę!
W 38 minucie kąśliwie uderzał Nasri, lecz w piękny sposób piłkę sparował Volkan. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie i obie drużyny schodziły do szatni z zerowym dorobkiem bramkowym.
Piętnaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy Arsene Wenger decyduje się na dwie pierwsze zmiany. Boisko opuścili Ramsey i Bendtner, a ich miejsce zajęli Diaby i Vela. Chwilę potem po dośrodkowaniu Clichy’ego niecelnie główkował van Persie.
Arsenal nadal posiadał optyczną przewagę, lecz tak jak zwykle akcje kończyły się w obrębie pola karnego.
W 73 minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał van Persie, lecz Diaby nieznacznie się pomylił uderzając głową. Na dziesięć minut przed końcem po indywidualnej akcji na strzał zdecydował się Toure, lecz okazał się on niecelny. W 83 minucie kontuzjowanego Silvestre’a zmienił Song.
W końcowych fragmentach meczu to gospodarzom bardziej zależało na zdobyciu zwycięskiej bramki, ale niestety nie udało się. ‘The Gunners’ nie wygrywają w trzecim kolejnym meczu licząc wszystkie rozgrywki. Okazja na przełamanie nadejdzie już w sobotę. Na Emirates Stadium zawita mistrz Anglii, Manchester United.
Zwycięstwo FC Porto w Kijowie z tamtejszym Dynamo oznacza, że awans z grupy G ciągle pozostaje sprawą otwartą.
Składy:
Arsenal
Fabiański, Toure, Djourou, Silvestre (83’ Song), Clichy, Ramsey (60’ Diaby) , Fabregas, Denilson, Nasri, van Persie, Bendtner (60’ Vela)
Ławka rezerwowych
Mannone, Diaby, Sagna, Wilshere, Gibbs.
Fenerbahce
Volkan Demirel, Gokhan Gonul, Edu, Lugano, Roberto Carlos (70’ Wederson), Kazim-Kazim (60’ Bilgin), Claudio Maldonado (69’ Josico), Selcuk Sahin, Ugur Boral, Semih Senturk, Daniel Guiza
Ławka rezerwowych
Babacan, Yilmaz, Cakmak, Deivid.
Żółte kartki: Djourou, van Persie – Selcuk, Lugano, Wederson
Sędzia: Roberto Rosetti (Włochy)
źrodło: własne



Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|---|---|---|---|---|
1. Liverpool | 29 | 21 | 7 | 1 | 70 |
2. Arsenal | 28 | 15 | 10 | 3 | 55 |
3. Nottingham Forest | 28 | 15 | 6 | 7 | 51 |
4. Chelsea | 28 | 14 | 7 | 7 | 49 |
5. Manchester City | 28 | 14 | 5 | 9 | 47 |
6. Newcastle | 28 | 14 | 5 | 9 | 47 |
7. Brighton | 28 | 12 | 10 | 6 | 46 |
8. Aston Villa | 29 | 12 | 9 | 8 | 45 |
9. Bournemouth | 28 | 12 | 8 | 8 | 44 |
10. Fulham | 28 | 11 | 9 | 8 | 42 |
11. Crystal Palace | 28 | 10 | 9 | 9 | 39 |
12. Brentford | 28 | 11 | 5 | 12 | 38 |
13. Tottenham | 28 | 10 | 4 | 14 | 34 |
14. Manchester United | 28 | 9 | 7 | 12 | 34 |
15. Everton | 28 | 7 | 12 | 9 | 33 |
16. West Ham | 28 | 9 | 6 | 13 | 33 |
17. Wolves | 28 | 6 | 5 | 17 | 23 |
18. Ipswich | 28 | 3 | 8 | 17 | 17 |
19. Leicester | 28 | 4 | 5 | 19 | 17 |
20. Southampton | 28 | 2 | 3 | 23 | 9 |
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|---|---|
Mohamed Salah | 27 | 17 |
E. Haaland | 20 | 3 |
A. Isak | 19 | 5 |
C. Wood | 18 | 3 |
B. Mbeumo | 15 | 4 |
C. Palmer | 14 | 6 |
O. Watkins | 13 | 6 |
Matheus Cunha | 13 | 4 |
Y. Wissa | 13 | 2 |
J. Kluivert | 12 | 6 |
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
No dawać chłopaki jeszcze 3 minuty ;]
zal mi takich ludzi :(
szkoda;/ ostatnio tak ładnie wygrali a dzisiaj 0-0 :(
A ludzie ktorych nazywam "kibicami" arsenalu zamiast siedziec na dupie do konca to oniu w 82 minucie juz wychodzili ;/////////////////////////////
84' Ronaldo Man Utd remisuje ;/
powiem tak nie mamy szans z Man Utd jak będziemy razić taką nieskutecznością nie wiem po co na tym boisku jest van Persie przecież jego ie można nazwać klasowym napastnikiem zresztą wolne mógłby w końcu ktoś inny zacząć wykonywać bo on nie potrafi
kluch_lbn: no w porównaniu z poprzednią kolejką LM to rzeczywiście spora różnica...
Ruchać się chłopaki!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie dopuścić blondasa do piłki bo gola strzeli!!!! Żartuję....
słabo gigsu trafił na 1:1:D
tak ładnie graliśmy i żadnego gola ?.. Trochę lipa. Za dużo bawimy się w polu karnym przeciwnika, zamiast przypier*** to oni podają. I są efekty..
Mancheste przegrywa 1:0 i nie wygląda na to że wyrówna :d
kasku2>> raczej bym nie mówił 'już' tylko 'dopiero'
ale ten Senturk to burak, nie lubię takich niesportowych zachowań
Niee..to teraz sie bójmy jak Song wszedł.
cienko ale Man Utd przegrywa z Celtami:)
jak już song wchodzi to nic dobrego z tego nie będzie...
Wchodzi Song! To teraz bramka będzie nieunikniona :D Tylko dla kogo..
No niestety chyba będzie 0-0. Szkoda bo zasłużyliśmy chociaż na jedną bramkę.
kolejna kontuzja wchodzi Song ...
ale Sylwek ma kichawe rozwaloną
ta bramka wisi w powietrzu :) DALEJ ARSENAL!!!
chyba 0-0 zostanie do końca ;/;/
Denilon do rugby a RvP niech ochłonie bo opócz ligi stracimy go także w LM
kluch_lbn : już 11 :) Villareal strzelił na 2:1
dalej Robin...
nie no Denilson może jeszcze wyżej będzie strzelał... ;/
coś w ogóle mało bramek dzisiaj, 10 goli na 8 meczy?! co się dzieje?
kurde razi to strasznie że arsenal tak "gra piłką".. Nie możemy tak grać, potrzebujemy bramek! Z manchesterem takie coś nie przejdzie. A nawet w tym meczu możemy jeszcze niespodziewanie stracić bramkę
Muszą strzelić bo jak sie nie przełamią z Manu może być krucho
niestety nie mam możliwości obejrzenia meczu, a z tego co wnioskuje z Waszych komentarzy to to że chłopaki grają dobry mecz. Szkoda że nadal 0-0 ;/
veetle.com/viewChannel.php?cid=48e7786aaa3bd
sciagnicje sobie programik i wszystko dziala 100% płynności!!
ładnie grają ale nieskutecznie, gdzie bramki ?
Oglądam dopiero chwilę i powiem, że gramy całkiem nieźle brakuje tylko klarownych sytuacji.
ehhh... przypomina mi się Arsenal z sezonu 2006/2007... masa kontuzji, rażąca nieskuteczność... ehhh :( go go THE GUNNERS!
Ale realizator zaspal... Napisal ze wchodzi Vito Mannone XD
Btw zmiana troche mnie zaskoczyla, Wenger zdjac Ramseya... moze chce go wykorzystac w meczu z ManU?
zobaczymy jak teraz nam pójdzie bo skuteczność jest fatalna..
i Robin za wysoko :/
czusiek ja oglądam na tym
ustream.tv/videoplayerpopup/channel/343148
Bo Wenger nie lubi Anglików...
na TUV-ie, kanał soccer2
Noo i mamy Vele wkońcu!
Wytłumaczy mi ktos dlaczego sciaqgnął Ramseya zamiast Debilsona ? ;/
Gdzie oglądacie mecz?
i mamy Velę za Bendtera :D
i bardzo dobrze :) W końcu zmiany ;)
Hmm... gwiżdżą na naszych jakbyśmy grali na wyjeździe, co się dzieje...
W końcu zmiany:D:D:D:D chociaz szkoda troche że Ramsey schodzi bo zagrał naprawdę przyzwoity mecz
Diaby za Ramseya
Jak tam naszym idzie? Mam nadzieje że dobrze bo oglądam Real - Juve :D
nie wiem czemu fabregas tak unika strzałów z dystansu.. Przecież zawsze dobrze mu to wychodziło
o juz;]