Arsenal traci punkty w starciu z Brighton

Arsenal traci punkty w starciu z Brighton 31.08.2024, 19:41, Patryk Bielski 1306 komentarzy

Arsenal zdołał dziś jedynie zremisować z Brighton 1-1 po emocjonującym spotkaniu na Emirates Stadium.

W pierwszej połowie, mimo szarpanej gry, Kanonierzy objęli prowadzenie dzięki bramce Kaia Havertza z 39. minuty. Niemiec wykorzystał dobre podanie Bukayo Saki, wyszedł sam na sam z Jasonem Steelem i lobem umieścił futbolówkę w siatce.

Po przerwie, gdy wydawało się, że Arsenal lada moment wyprowadzi drugi cios, sytuacja na boisku diametralnie się zmieniła, po tym jak drugą żółtą kartkę otrzymał Declan Rice. Anglik nieodpowiedzialnie odkopał piłkę po gwizdku sędziego. Wokół tej sytuacji jest jednak sporo kontrowersji, gdyż w pierwszej połowie podobne zachowania nie były karane przez sędziego. Mewy, grając w przewadze, przejęły inicjatywę, co w 58. minucie zaowocowało bramką João Pedro. Brazylijczyk dobił strzał Yankuba Minteha, który początkowo obronił David Raya.

Do końca meczu mimo optycznej przewagi gości wynik nie uległ zmianie i ostatecznie zespoły podzieliły się punktami.

ZOBACZ SKRÓT SPOTKANIA

Arsenal: David Raya - Ben White, William Saliba, Gabriel Magalhães, Jurrien Timber (80' Ołeksandr Zinczenko) - Martin Ødegaard (74' Gabriel Martinelli), Thomas Partey, Declan Rice - Bukayo Saka, Kai Havertz, Leandro Trossard (59' Riccardo Calafiori).

Brighton:Jason Steele - Joël Veltman (72' Pervis Estupiñán), Jan Paul van Hecke, Lewis Dunk, Tariq Lamptey - Billy Gilmour, Mahmoud Dahoud - Kaoru Mitoma (85' Julio César Enciso), Danny Welbeck (85' Simon Adingra), Yankuba Minteh (72' Yasin Ayari) - João Pedro.

Brighton & Hove AlbionRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 401.09.2024, 17:45

United swoje. Liverpool mocny. Na pewno nie będziemy mieli sezonu walki tylko z City.

Chlopek komentarzy: 3751 newsów: 101.09.2024, 17:45

De Ligt xD

1886gunner1886 komentarzy: 160501.09.2024, 17:44

Ciekawe na ci Ten Hag zwali winę po meczu temperaturę czy murawę

Garfield_pl komentarzy: 3091201.09.2024, 17:44

@Rynkos7 napisał: "Weź w ogóle odpuść. Szkoda minut na stukanie w klawiaturę żeby to tłumaczyć takim pustym łbom. Wczoraj dosłownie stado baranów podczas meczu pisało mi teksty typu "no i co z tego, że piłka się toczyła?". Dosłownie tłumaczenie dzieciom zasad tej gry. Rice odwrócony, dostaję piłką w piętę więc ją odkopuje (co robi 90% piłkarzy i to często w znacznie gorszy sposób, patrz Pedro w 1 połowie). Brak kartki dla Veltmana za ewidentnie niesportowe zachowanie, wiedział że nie może wznowić gry w ten sposób. No i jak już wspomniałem totalna dowolność w egzekwowaniu przepisów, Pedro nie dostaje kartki, Rice tak. Szkoda ogólnie dalej to tłumaczyć."
Można jeszcze tą akcję inaczej rozpatrzeć, ale wtedy tym bardziej Kavanagh by się skompromitował. Załóżmy że piłka stała w momencie jak Veltmaan leżał po faulu, i wznowił kopiąc w Rice'a w piętę , czego ten nie mógł widzieć, a potem wybił na aut i wtedy to już czysta interwencja w obronie ;) co lepsze tłumaczymy im, że generalnie Rice by dostał słusznie,gdyby piłka stała i ja ruszył , ale też Veltman czerwo luźno za takie kopnięcie, a oni dalej twierdzą, że w ogóle ta kartka nie wpłynęła na mecz xD

pablofan komentarzy: 261201.09.2024, 17:44

tylko dyszka dla united mnie uszcześliwy po wczorajszym. Wtedy Seven Ten Hag nabierze nowego, zaje**istego znaczenia; )

damianARSENAL komentarzy: 870301.09.2024, 17:44

@arsenallord: dokładnie. Widać świeżość, u nas wyglądamy jakbyśmy byli po całym sezonie.

Chlopek komentarzy: 3751 newsów: 101.09.2024, 17:44

@Rynkos7: Wydaje mi się, że część ludzi nie ma swojego zdania i poszła za opinią studia viaplay - szczególnie łysego Pana.

Adi17 komentarzy: 317901.09.2024, 17:43

Gravenderch dziś krol przechwytów. Czyta grę fenomenalne.

executer1 komentarzy: 281001.09.2024, 17:42

@Garfield_pl: Czyli dla Ciebie jeśli ktoś komuś połamie nogę to można mu w odwecie połamać bo poprzednia sytuacja była niezgodna z przepisami?

arsenallord komentarzy: 30185 newsów: 11701.09.2024, 17:41

Martwi mnie Liverpool. Myślałem że będzie zjazd a oni wyglądają lepiej od nas. Liczę, że to miłe złego początki

Adi17 komentarzy: 317901.09.2024, 17:40

Casemiro od jakiegoś roku to jest cień piłkarza.

Salah niby tylko lewą nogą, a jakie ciasteczko prawa noga do Diaza i Szobo.

Rynkos7 komentarzy: 733401.09.2024, 17:39

@Chlopek:

executer1 komentarzy: 281001.09.2024, 17:39

@Theo10: Nie pisz później na koniec sezonu, że tylko 2 pkt dzieliły nas od City jeśli, remis z Brighton u siebie jest nieistotny

Garfield_pl komentarzy: 3091201.09.2024, 17:37

@executer1 napisał: "Rozmawiamy o tym co zrobił Rice, a jego intencja była jasna, chciał spowolnić wznowienie gry i nie ma znaczenia tutaj czy piłka stała czy się toczyła do miejsca z którego miała być wznowiona. Finalny efekt jest ten sam"
Rozmawiamy o całej sytuacji, zadałem pytania, czekam na odpowiedź:)

Chlopek komentarzy: 3751 newsów: 101.09.2024, 17:37

[chciał spowolnić wznowienie gry i nie ma znaczenia tutaj czy piłka stała czy się toczyła] - to jest niemożliwy fikołek Panie kolego.

Casemiro to jest topka

1886gunner1886 komentarzy: 160501.09.2024, 17:37

Casemiro asysta elegancka

Chlopek komentarzy: 3751 newsów: 101.09.2024, 17:36

@executer1: Wiesz, że Pierluigi Collina stwierdził, Chris Kavanagh powinien zostać zawieszony za tą decyzję?

executer1 komentarzy: 281001.09.2024, 17:34

@Garfield_pl: Rozmawiamy o tym co zrobił Rice, a jego intencja była jasna, chciał spowolnić wznowienie gry i nie ma znaczenia tutaj czy piłka stała czy się toczyła do miejsca z którego miała być wznowiona. Finalny efekt jest ten sam

1886gunner1886 komentarzy: 160501.09.2024, 17:33

Festiwal niedokładnych podań

Garfield_pl komentarzy: 3091201.09.2024, 17:32

Ależ to jest kopanina w tym meczu xD

executer1 komentarzy: 281001.09.2024, 17:32

@Rynkos7: Oczywiście ja szukam sensacji, może obrońcy zamiast czekać aż piłka wyjdzie za linię niech zaczną łapać w ręce od razu żeby nie tracić czasu na to, później jak sędzia gwizdnie to na naszą niekorzyść to będziemy mogli mówić o tym jak bardzo nas sędziowie krzywdzą

Garfield_pl komentarzy: 3091201.09.2024, 17:31

@executer1 napisał: "Wiesz co, jeśli Twoje wypieranie realiów sprawia, że lepiej śpisz i ogólnie lepiej Ci się żyje to niech będzie, że jest tak jak mówisz"
Zadałem Ci pytanie, bo nie tylko ja uważam ta kartkę za niesprawiedliwą, i tłumaczysz przepisami, to czy wcześniej wznowienie było z nimi zgodne? A tym samym, kolejna sytuacja z Rice'm była słusznie ukarana? Trzecia sprawa wkleiłem tu wypowiedź Webba z sytuacji,w której Kovacic rok temu nie wyleciał za 2 żółtą , widziałeś ją? Jest coś takiego jak nie zabijanie meczu, wg szefa sędziów i rozumiał to, więc wyjaśnij mi jak wjazd w nogę ma się dotknięcia piłki, która była źle wznowiona? Kilka prostych pytań, czekam na odpowiedź:)

Theo10 komentarzy: 851001.09.2024, 17:27

@Damper: „ No w jakim?”

Jak to w jakim? W meczu o mistrzostwo. Teraz już wszystko stracone, można kończyć sezon.

executer1 komentarzy: 281001.09.2024, 17:27

@Garfield_pl: Wiesz co, jeśli Twoje wypieranie realiów sprawia, że lepiej śpisz i ogólnie lepiej Ci się żyje to niech będzie, że jest tak jak mówisz

@Damper: Srakim, głupia odpowiedz na głupie pytanie

Rynkos7 komentarzy: 733401.09.2024, 17:24

@executer1 napisał: "Rice dobrze wiedział co robi i sam to przyznał więc nie szukaj sensacji gdzie jej nie ma."

To znaczy co i gdzie przyznał? Na instagramie pod zdjęciem wpis: "Disappointed. Didn’t feel it deserved a second yellow card but will learn and be better for it."
To ty właśnie szukasz sensacji o jakichś sytuacjach stykowych. Rice po wślizgu wstał i się odwrócił i był plecami do rywala, lekko odkopnął piłkę na bok a Ty porównujesz go do Xhaki. Niezła odklejka.

Garfield_pl komentarzy: 3091201.09.2024, 17:20

@1886gunner1886 napisał: "Manchester United jest najskuteczniejszym zespołem w zakładaniu pressingu " dawno takiej odklejki ze strony komentatorów nie słyszałem"
To kibic mułów jest jeśli dobrze pamiętam i Barcelony tak że wiesz ;)

Damper komentarzy: 296201.09.2024, 17:20

@executer1 napisał: "szczególnie w takim meczu i w takim momencie."

No w jakim?

Garfield_pl komentarzy: 3091201.09.2024, 17:19

@executer1 napisał: "Ty rozumiesz, że według przepisów sędzia miał pełne prawo go wywalić i to, że Rice złamał przepis o którym doskonale wiedział ?
To że jeden sędzia da za to żółtą, a dwudziestu innych nie da nie znaczy, że w takich sytuacjach trzeba igrać z losem szczególnie w takim meczu i w takim momencie."

A Ty rozumiesz, że wedle przepisów gra powinna być wznowiona że stojącej piłki,a nie była, a przewinienie Rice było później? To jaka kolejność zdarzeń wg przepisów powinna być? Zresztą tu się rozchodzi o to że Veltman też powinien wylecieć za niesportowe zachowanie, bo to nie było przypadkowe kopnięcie.

Garfield_pl komentarzy: 3091201.09.2024, 17:17

Ale chaos w tym meczu, ale dla postronnego kibica dobry do oglądania

executer1 komentarzy: 281001.09.2024, 17:17

@Garfield_pl: Ty rozumiesz, że według przepisów sędzia miał pełne prawo go wywalić i to, że Rice złamał przepis o którym doskonale wiedział ?

Damper komentarzy: 296201.09.2024, 17:16

Dobrze napisał. Będziemy walczyć o tytuł z City i Liverpoolem. Chyba logiczne, że nie z United.

1886gunner1886 komentarzy: 160501.09.2024, 17:16

Craz komentarzy: 365701.09.2024, 17:13

Bez przesady żeby jeden remis zaważył o tym, że już się nie liczymy w walce o mistrza . My się niestety wolno rozkręcamy , ale obstawiam że Merino i Sterling będą grać w 11 w całkiem niedługim czasie

Gofer999 komentarzy: 1482901.09.2024, 17:11

@Abruzzi239: Rok czekałeś żeby coś takiego napisać? :D:D:D

Armata500 komentarzy: 4401 newsów: 13001.09.2024, 17:10

@Abruzzi239 napisał: "Wygląda, że walka będzie z City i Liverpoolem o mistrza."

Po TRZECH kolejkach wysnuwasz takie wnioski? Co wy macie ludzie w baniach, to ja nie wiem. I nie chcę chyba wiedzieć.

Garfield_pl komentarzy: 3091201.09.2024, 17:08

@executer1 napisał: "Rice dobrze wiedział co robi i sam to przyznał więc nie szukaj sensacji gdzie jej nie ma"
Jakby powiedział co myśli to by dostał extra zawieszenie;)

1886gunner1886 komentarzy: 160501.09.2024, 17:08