Arteta przed meczem z Aston Villą: kluczowe starcie dla Arsenalu
29.12.2025, 14:23, Mateusz Kolebuk
0 komentarzy
Mikel Arteta stanął przed dziennikarzami, by omówić nadchodzące starcie Arsenalu z Aston Villą na Emirates Stadium. To spotkanie może okazać się decydujące w walce o mistrzostwo Premier League. Kanonierzy niedawno ulegli drużynie Unaia Emery'ego, co dodaje dodatkowego smaczku tej rywalizacji.
Po kolejnym zaciętym zwycięstwie w lidze, gdzie bramki zdobyli Martin Odegaard oraz Georginio Rutter (samobójcza), Arteta skupił się także na zbliżającym się okienku transferowym. Hiszpan odniósł się do sytuacji kadrowej po meczu z Brighton – Jurrien Timber i Riccardo Calafiori nie mogli zagrać, ale do składu wrócił Gabriel Magalhaes, który ma szansę na występ.
Przed Wami wielkie starcie z Aston Villą. Ostatnio macie dobrą passę, to kwestia szczęścia czy presji, którą wywieracie?
- Chcemy, by każdy przeciwnik cierpiał na naszym terenie. Byliśmy dominujący przez większość meczu i chcemy to samo osiągnąć przeciwko Villa. To będzie trudne spotkanie, ale piękne do przygotowania i rozegrania.
Niedawno przegraliście z Villą. Co zmieniło się od tamtego czasu i czego się nauczyliście?
- Obejrzeliśmy tamten mecz ponownie. Mam kilka pomysłów, co musimy poprawić. Przegraliśmy w dość okrutny sposób, ale wyciągnęliśmy wnioski.
Klub sporo zainwestował latem, ale są problemy z kontuzjami w obronie. Czy planujecie wzmocnienia w styczniu?
- Nie wiem jeszcze. Musimy być świadomi sytuacji i dostępności zawodników. Inne kluby mają szerokie kadry, a my mamy więcej kontuzji niż się spodziewaliśmy. Chcemy być lepsi i wiemy, jak ważna jest dostępność zawodników.
Czy uważasz, że wasza kadra jest pełna, czy jest miejsce na nowe twarze?
- Wszystko zależy od dostępności zawodników. Okienko transferowe jest otwarte, jesteśmy Arsenalem i musimy być czujni. Musimy być przygotowani na każdą ewentualność.
Walka o tytuł toczy się między Arsenalem a Manchester City. Czy Aston Villa może być realnym rywalem?
- Zasługują na uznanie za to, co robią na boisku. Unai Emery wykonał świetną pracę i pokazują swój poziom.
Viktor nie strzelił gola z gry w siedmiu meczach z rzędu. Czy to powód do niepokoju?
- Chcemy, żeby strzelał bramki. Miał kilka okazji, ale piłka nie dotarła do niego. Musimy dalej próbować.
Co z transferami wychodzącymi? Czy obawy o kontuzje wpłyną na decyzje o sprzedaży zawodników?
- Analizujemy każdą sytuację indywidualnie. Andrea Berta zajmuje się rynkiem transferowym i oceniamy sytuację każdego zawodnika.
Czy oglądanie porażki z Villą może być motywujące dla zawodników?
- Jeśli wykorzystają tę motywację i głód w odpowiedni sposób, to na pewno tak.
źrodło: football.london
godzinę temu 0 komentarzy
4 godziny temu 3 komentarzy
4 godziny temu 6 komentarzy
28.12.2025, 08:17 8 komentarzy
27.12.2025, 19:39 9 komentarzy
27.12.2025, 15:03 1 komentarzy
27.12.2025, 10:21 4 komentarzy
26.12.2025, 17:01 1224 komentarzy
26.12.2025, 16:59 1 komentarzy
26.12.2025, 12:45 1 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady