Benayoun ratuje Kanonierów, Aston Villa 1-2 Arsenal

Benayoun ratuje Kanonierów, Aston Villa 1-2 Arsenal 21.12.2011, 21:36, Rafal Mazur 1842 komentarzy

Święta już za pasem, a ligowa karuzela Premier League nie zatrzymuje się ani na moment. Dzisiejszego wieczoru podopieczni Arsene Wengera wyruszyli na północ Anglii, by walczyć z Aston Villą o zwycięstwo i powiększenie dorobku punktowego o kolejne trzy oczka. Mimo słabego występu londyńczyków, udało się wywieźć komplet punktów, który zapewnił im Yossi Benayoun.

Zobacz skrót pojedynku na Villa Park

Jak wszyscy dokładnie wiemy, mecze rozgrywane w okresie świątecznym mają zawsze ogromny wpływ na wygląd tabeli pod koniec sezonu. Z tego więc względu oba zespoły przystąpiły do spotkania z dużą determinacją. Wenger natomiast desygnował najsilniejszą jedenastkę, mimo że wystąpić nie mógł zawieszony za kartki Song czy kontuzjowany Andre Santos. W ich miejsce pojawili się Francis Coquellin i Emmanuel Frimpong.

Dokładnie o godzinie 20.45 sędzia główny - Jonathan Moss - rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze zawody, dając tym samym kibicom znak do wzmożonego dopingu.

Pierwsze minuty meczu nie przebiegały tak, jakby mogli sobie to wymarzyć zawodnicy z północnego Londynu. Do głosu częściej dochodzili gospodarze, a Kanonierzy mieli problem z utrzymanie piłki w swoim posiadaniu. W 7. minucie dobrą interwencją popisał się Wojtek Szczęsny, broniąc strzał głową Gabriela Agbonlahora.

W 16. minucie piłkę z rzutu autowego dorzucał Arteta. Pierwszy doskoczył do niej Theo Walcott, który pięknym zwodem minął Ciarana Clarka. Kiedy wydawało się już, że młody Anglik znajdzie się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem, obrońca gości nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym wbiegającego Walcotta. Sędzia wskazał na "wapno", a do piłki podszedł Robin van Persie. Holender nie mógł zmarnować tak wyśmienitej okazji, kompletując 16 bramkę w sezonie. 1-0!

Chwilę później Walcott miał swoją szansę na podwyższenie wyniku spotkania. Po podaniu Ramseya Anglik wyszedł oko w oko z Bradleyem Guzanem, jednak próba przelobowania bramkarza nie zdała egzaminu, a futbolówka uderzyła tylko w głowę golkipera.

Z biegiem czasu poziom gry zaczął się wyrównywać. Mimo tego że to Kanonierzy prowadzili, The Villans nie dawali za wygraną. Bardzo aktywnym graczem był Charles N'Zgobia, który co rusz nękał swoimi rajdami Mertesackera i Coquellina.

Po doliczeniu dwóch dodatkowych minut do pierwszej części gry sędzia zakończył gwizdkiem połowę i zaprosił zawodników na przerwę.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać drugą część gry.

Od pierwszych minut do boju ruszyli podopieczni Wengera. Mikel Arteta do spółki z Robinem van Persiem robili wszystko, by utrzymać swoją ekipę przy piłce.

Niestety, spory napór na bramkę Wojtka Szczęsnego zaowocował utratą gola. Laurent Koscielny w nierozważny sposób zgrywał futbolówkę do stojącego na szesnastym metrze Pera Mertesackera. Niemiec najwidoczniej nie chciał jej dotknąć, gdyż jego pasywna postawa wobec piłki spowodowała, iż Albrighton szybko się z nią zabrał i płaskim strzałem pokonał Wojtka Szczęsnego. 1-1

Wyrówananie wyniku meczu doprowadziło też do kompletnej utraty przewagi Arsenalu. Od tej pory mogliśmy oglądać rozpaczliwe próby obrony The Gunners przed groźnym atakiem pozycyjnym gospodarzy. Neutralny widz mógłby odnieść wrażenie, że to Aston Villa prowadzi oblężenie na bramkę polskiego golkipera.

15 minut przed końcem meczu seria błędów ze strony arbitra Johnatana Mossa. Najpierw w polu karnym w nieprzepisowy sposób został zatrzymany Robin van Persie, za co należał się rzut karny, jednak sędzia pokazał żółty kartonik Holendrowi. Następnie Moss pomylił się co do rzutu wolnego przeciwko Kanonierom w okolicach 25 metra bramki Szczęsnego.

W 80. minucie gry na boisko zostali wprowadzeni Yossi Benayoun i Andriej Arszawin, którzy zastąpili Ramseya i Gervinho.

Wprowadzeni zawodnicy okazali się strzałem w "dziesiątkę". Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego van Persiego do piłki najwyżej wyskoczył filigranowy Yossi Benayoun, który uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Ekipa The Gunners nie strzela zbyt wielu bramek po tym stałym fragmencie gry, a jednak! 2-1 dla gości!

W doliczonym czasie gry dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Allan Hutton, który najpierw przepychał się z Benayounem, a potem brutalnie sfaulował Vermaelena.

Minutę później arbiter zakończył dzisiejszy pojedynek. Mimo słabej gry w przekroju całego meczu, Kanonierzy zdołali pokonać rywala, a swoją zasługę miał w tym Yossi Benayoun. Być może Arsene Wenger powinien zastanowić się nad częstszym wystawianiem Izraelczyka w pierwszym składzie, gdyż wobec słabszej dyspozycji Gervinho i Ramseya, Benayoun może okazać pomocnym ogniwem. Niemniej jednak Arsenal znajduje się w dobrej pozycji przed jutrzejszymi derbami pomiędzy Chelsea a Tottenhamem, które będą mogli oglądać ze spokojną ręką.

Aston VillaYossi Benayoun autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 427.12.2011, 11:02

Powinien zagrać z Wolves

wronka23 komentarzy: 408923.12.2011, 10:34

styczeń coraz bliżej i coraz więcej plotek :D

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 923.12.2011, 00:21

mi się wydaje, że on tam siedzi bo nie chce podpisać nowego kontraktu. ale w sumie to masz rację, lepiej od razu kupić klasowego napastnika.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2011, 00:19

C888 > Lepszy niż Park ,ale po co nam kolejny średniak ? ;/ Lepiej by było się postarać o snajpera pokroju Podolskiego .
Obecnie to Rodallega jest rezerwowym w Wigan .

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 923.12.2011, 00:18

Kaka to miał być już nasz w ubiegłe wakacje :D kontuzjowany co 2 tygodnie, nie wiem czy jest sens. a poza tym tygodniówka dla niego na pewno nie będzie mała.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 923.12.2011, 00:16

Arsenal are set to make a shock move for Wigan Athletic forward Hugo Rodallega.

The Metro are reporting that Gunners boss Arsene Wenger is ready to make a January swoop for the Colombian forward.

a co sądzicie o Hugo z Wigan? będzie tani bo kończy mu się kontrakt w Czerwcu. ograny w PL, przy wsparciu naszych skrzydłowych mógłby trochę postrzelać.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2011, 00:16

Arsenal and Chelsea on alert as Kaka eyes Real Madrid exit (talkSPORT)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2011, 00:15

KanonierChris > Jest gorszy od Gibbsa i Santosa ,ale jako numer 3 myślę ,że dałby radę .
Nie musiałby grać w każdym meczu .
W styczniu jest mecz z Leeds ,a potem pod koniec stycznia jak wygramy wcześniej z Leeds , będzie kolejny mecz w FA CUP . Mógłby wtedy pograć .
W styczniu nie będzie wiele meczy ,więc też nie będzie jakaś tragedia .
Oby Gibbs był gotowy na mecz z Milanem w LM .

KanonierChris komentarzy: 292423.12.2011, 00:11

Myślisz że Bridge się nada? Nie jestem przekonany.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2011, 00:10

guardian.co.uk/football/2011/dec/22/robin-van-persie-goals?CMP=twt_gu

Polecam kolejny tekst

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2011, 00:07

dailymail.co.uk/sport/football/article-2077750/Wayne-Bridge-Arsenal-radar-Kieran-Gibbs-faces-month-out.html?ITO=socialnet-twitter-arsenalmail&utm_medium=twitter&utm_source=twitterfeed

Gibbs wypada na miesiąc .
Bridgea możliwe ,że do nas trafi na wypożyczenie . Mancini dał mu wolną rękę co do nowego pracodawcy . Anglik mógłby grać w LM .
Wypożyczenie nie było by złą decyzją :D

Marzag komentarzy: 41390 newsów: 123.12.2011, 00:07

Arsenal_1886, 3:49 Chamakh strzelił gola, ten film to jakiś fotomontaż ;/

szymonst komentarzy: 158923.12.2011, 00:04

@David92 - przeoczyłem Twój link...po prostu piękne :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2011, 00:03

mirrorfootball.co.uk/news/Robin-van-Persie-interview-The-Dutch-master-on-scoring-goals-breaking-records-and-why-Arsenal-are-still-in-the-title-race-article845706.html

Polecam wywiad z Robinem .
Warto by było go tutaj wrzucić na stronkę .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2011, 00:01

youtube.com/watch?v=aFjklkPGmBQ

Nowa kompilacja o Songu

David92 komentarzy: 640023.12.2011, 00:01

każdy pilkarz ma cos na sumieniu ale to z Robbenem wydarzylo sie we wtorek i dalem link bo nowe :P

szymonst komentarzy: 158922.12.2011, 23:59

@Marzag - no był :) tylko wywrotka była tak jakby dwa tempa później :P ale każdy ma na swoim koncie jakieś grzeszki. Świat nie jest czarno biały.

@arsenal33fan

W Łodzi można dostać piłkę, koszulkę, szalik. Nie wiem jak we Wrocławiu.

szymonst komentarzy: 158922.12.2011, 23:54

@arsenal33fan - a nie ma w jakieś galerii handlowej? W Katowicach w Silesia City Center jest takie stoisko z gadżetami kilku klubów. Fajne rzeczy mają. OD zapachów do auta, przez stroje po pościel.

Falka5 komentarzy: 69022.12.2011, 23:54

youtube.com/watch?v=f5R9wJ_k5RE - każdy nurek przy filardino wymięka HAHAHAHAHA

arsenal33fan komentarzy: 149822.12.2011, 23:54

i sa tam gadzety manchesteru utd?? ale co jesli mozesz powiedziec bo do go sportu czesto nie chodze.;)

NoComent komentarzy: 77322.12.2011, 23:53

arsenal33fan

Każdy go sport.

arsenal33fan komentarzy: 149822.12.2011, 23:52

panowie powie mi ktos Gdzie znajde We wrocławiu jakis sklep sportowy gdzie sa gadzety manchesteru united

Arsenal 3 8 16 -8

City i Arsenal za grają u siebie 4/5 pozostałych meczy, zaś MU i Tottenham na wyjazdach 4/5

David92 komentarzy: 640022.12.2011, 23:49

Haha patrzcie na nurkowanie Robbena :D Jakoś na dwa tempa :D

youtube.com/watch?v=hsNQmUsk7b0

Strus komentarzy: 106222.12.2011, 23:49

Wszystkie mecze połówki sezonu Top 6 zostały już rozegrane. Man City Man Utd Chelsea Tottenham Arsenal Liverpool

Falka5 komentarzy: 69022.12.2011, 23:48

koniec farsowania i fabregas juz sie szykuje na samolot do Londynu i powrót na The Emirates w niedziele ciekaw jestem jak go tam powitają

NoComent komentarzy: 77322.12.2011, 23:47

haxball.com/?roomid=1fde1afe053d04b223a02a972eb0675f41d24888087e7602f4c3478bebaa412a&pass=1
Hasło: a

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277022.12.2011, 23:47

nocoment

kazdy uzalezniony tak mowi..;D

Dekarz123 komentarzy: 118622.12.2011, 23:46

@Marzag
To jest jeszcze wiekszy talent od Busquetsa (aktorski oczywiście ;p)

NoComent komentarzy: 77322.12.2011, 23:46

@Dennis.

Nie jestem uzależniony -.-

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277022.12.2011, 23:46

milo sie z wami spamowalo, ale ja ide spac.

Marzag komentarzy: 41390 newsów: 122.12.2011, 23:45

NoComent, taa, powiedzial tez ze to dla niego wielki honor, bo henry to najprawdopodobniej najlepszy gracz jakiego mial arsenal

euro2008.blox.pl/2011/12/Nurek-pilkarza-Barcelony-wideo.html

Cuenca jest chyba opentany, jakas niewidzialna sila pchnela go w polu karnym przeciwnika

NoComent komentarzy: 77322.12.2011, 23:43

A o co chodzi. Z czego jest dumny? Chodzi o wyrównanie rekordu Titiego?

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277022.12.2011, 23:41