Benayoun ratuje Kanonierów, Aston Villa 1-2 Arsenal

Benayoun ratuje Kanonierów, Aston Villa 1-2 Arsenal 21.12.2011, 21:36, Rafal Mazur 1842 komentarzy

Święta już za pasem, a ligowa karuzela Premier League nie zatrzymuje się ani na moment. Dzisiejszego wieczoru podopieczni Arsene Wengera wyruszyli na północ Anglii, by walczyć z Aston Villą o zwycięstwo i powiększenie dorobku punktowego o kolejne trzy oczka. Mimo słabego występu londyńczyków, udało się wywieźć komplet punktów, który zapewnił im Yossi Benayoun.

Zobacz skrót pojedynku na Villa Park

Jak wszyscy dokładnie wiemy, mecze rozgrywane w okresie świątecznym mają zawsze ogromny wpływ na wygląd tabeli pod koniec sezonu. Z tego więc względu oba zespoły przystąpiły do spotkania z dużą determinacją. Wenger natomiast desygnował najsilniejszą jedenastkę, mimo że wystąpić nie mógł zawieszony za kartki Song czy kontuzjowany Andre Santos. W ich miejsce pojawili się Francis Coquellin i Emmanuel Frimpong.

Dokładnie o godzinie 20.45 sędzia główny - Jonathan Moss - rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze zawody, dając tym samym kibicom znak do wzmożonego dopingu.

Pierwsze minuty meczu nie przebiegały tak, jakby mogli sobie to wymarzyć zawodnicy z północnego Londynu. Do głosu częściej dochodzili gospodarze, a Kanonierzy mieli problem z utrzymanie piłki w swoim posiadaniu. W 7. minucie dobrą interwencją popisał się Wojtek Szczęsny, broniąc strzał głową Gabriela Agbonlahora.

W 16. minucie piłkę z rzutu autowego dorzucał Arteta. Pierwszy doskoczył do niej Theo Walcott, który pięknym zwodem minął Ciarana Clarka. Kiedy wydawało się już, że młody Anglik znajdzie się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem, obrońca gości nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym wbiegającego Walcotta. Sędzia wskazał na "wapno", a do piłki podszedł Robin van Persie. Holender nie mógł zmarnować tak wyśmienitej okazji, kompletując 16 bramkę w sezonie. 1-0!

Chwilę później Walcott miał swoją szansę na podwyższenie wyniku spotkania. Po podaniu Ramseya Anglik wyszedł oko w oko z Bradleyem Guzanem, jednak próba przelobowania bramkarza nie zdała egzaminu, a futbolówka uderzyła tylko w głowę golkipera.

Z biegiem czasu poziom gry zaczął się wyrównywać. Mimo tego że to Kanonierzy prowadzili, The Villans nie dawali za wygraną. Bardzo aktywnym graczem był Charles N'Zgobia, który co rusz nękał swoimi rajdami Mertesackera i Coquellina.

Po doliczeniu dwóch dodatkowych minut do pierwszej części gry sędzia zakończył gwizdkiem połowę i zaprosił zawodników na przerwę.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać drugą część gry.

Od pierwszych minut do boju ruszyli podopieczni Wengera. Mikel Arteta do spółki z Robinem van Persiem robili wszystko, by utrzymać swoją ekipę przy piłce.

Niestety, spory napór na bramkę Wojtka Szczęsnego zaowocował utratą gola. Laurent Koscielny w nierozważny sposób zgrywał futbolówkę do stojącego na szesnastym metrze Pera Mertesackera. Niemiec najwidoczniej nie chciał jej dotknąć, gdyż jego pasywna postawa wobec piłki spowodowała, iż Albrighton szybko się z nią zabrał i płaskim strzałem pokonał Wojtka Szczęsnego. 1-1

Wyrówananie wyniku meczu doprowadziło też do kompletnej utraty przewagi Arsenalu. Od tej pory mogliśmy oglądać rozpaczliwe próby obrony The Gunners przed groźnym atakiem pozycyjnym gospodarzy. Neutralny widz mógłby odnieść wrażenie, że to Aston Villa prowadzi oblężenie na bramkę polskiego golkipera.

15 minut przed końcem meczu seria błędów ze strony arbitra Johnatana Mossa. Najpierw w polu karnym w nieprzepisowy sposób został zatrzymany Robin van Persie, za co należał się rzut karny, jednak sędzia pokazał żółty kartonik Holendrowi. Następnie Moss pomylił się co do rzutu wolnego przeciwko Kanonierom w okolicach 25 metra bramki Szczęsnego.

W 80. minucie gry na boisko zostali wprowadzeni Yossi Benayoun i Andriej Arszawin, którzy zastąpili Ramseya i Gervinho.

Wprowadzeni zawodnicy okazali się strzałem w "dziesiątkę". Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego van Persiego do piłki najwyżej wyskoczył filigranowy Yossi Benayoun, który uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Ekipa The Gunners nie strzela zbyt wielu bramek po tym stałym fragmencie gry, a jednak! 2-1 dla gości!

W doliczonym czasie gry dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Allan Hutton, który najpierw przepychał się z Benayounem, a potem brutalnie sfaulował Vermaelena.

Minutę później arbiter zakończył dzisiejszy pojedynek. Mimo słabej gry w przekroju całego meczu, Kanonierzy zdołali pokonać rywala, a swoją zasługę miał w tym Yossi Benayoun. Być może Arsene Wenger powinien zastanowić się nad częstszym wystawianiem Izraelczyka w pierwszym składzie, gdyż wobec słabszej dyspozycji Gervinho i Ramseya, Benayoun może okazać pomocnym ogniwem. Niemniej jednak Arsenal znajduje się w dobrej pozycji przed jutrzejszymi derbami pomiędzy Chelsea a Tottenhamem, które będą mogli oglądać ze spokojną ręką.

Aston VillaYossi Benayoun autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
kuba1337 komentarzy: 103222.12.2011, 19:15

@mikeniasty

Aha, zwracam honor. Busquets jest dobry w podawaniu do najbliżej ustawionego kolegi :] Może bić się o ten zaszczytny laur z Denilsonem.

kuba1337 komentarzy: 103222.12.2011, 19:14

@creative

Warto, a może za rok powoli i delikatnie siłownia.

mikeniasty komentarzy: 4022.12.2011, 19:14

@kuba1337
Nie twierdzę, że jest dobry w ofensywie, ale w rozegraniu piłki, rozprowadzeniu jej, rozpoczęciu ataku, czytaj ze zrozumieniem...

NoComent komentarzy: 77322.12.2011, 19:12

@Cinak

Gramy na big :0

creatiVe4 komentarzy: 376422.12.2011, 19:12

No w tej chwili mam 17lat, warto cwiczyc?

kuba1337 komentarzy: 103222.12.2011, 19:12

@Mikeniasty
Jak w ogóle można twierdzić, że Busquets jest dobry w ofensywie? Nie pamiętam nawet żeby zagrał jakieś decydujące podanie bądź oddał strzał, a meczów barcy oglądam naprawdę wiele.

mikeniasty komentarzy: 4022.12.2011, 19:11

@Mizzou
No tak bo kibice Arsenalu są w 100% obiektywni...
Obiektywne są wyniki, a te świadczą na korzyść Barcy ( w tym Busquetsa)

KanonierChris komentarzy: 292422.12.2011, 19:11

creatiVe4@

Klata, biceps, ramiona nawet brzuch.

100pompek.pl/dlaczego-warto-cwiczyc-pompki
Tu masz wszystko :)

Przez 3 miesiące treningu na pewno efekty będą :)

kuba1337 komentarzy: 103222.12.2011, 19:09

pompki cwiczyc można do gimnazjum. W późniejszych latach ćwiczenia na własnym ciężarze nie dają wygórowanych efektów.

Mizzou komentarzy: 605322.12.2011, 19:09

@mikeniasty
100 procent obiektywizmu!! Zresztą jak każdy szanujący się fan Barcy!

mikeniasty komentarzy: 4022.12.2011, 19:08

kuba1337
No tak jedno zagranie przesądza o tym, że Song jest lepszy... Ja mam pytanie gdzie był Song rok i dwa lata temu w dwumeczu z Barca :D

creatiVe4 komentarzy: 376422.12.2011, 19:08

No wiadomo że siłka i ławeczka i jedziesz all, ale szkoda kasy na karnet.
A tak jakbym robił codziennie ten program lub z przerwą jednego dnia, to tak do 1marca byłoby coś już widać?

A w ogole pompki na co wchodzą?
Klata i biceps?

kuba1337 komentarzy: 103222.12.2011, 19:07

@Mikeniasty
Widziałeś zagranie Songa do Robina w meczu z Wigan lub w meczu z BVB? Bussi pussy lepiej rozgrywającym zawodnikiem? GDZIE?!

Mizzou komentarzy: 605322.12.2011, 19:07

Ćwiczcie swoje 100 pompek, ja tam mam kung fu i malajskie sztuki walki

KanonierChris komentarzy: 292422.12.2011, 19:06

creatiVe4@

Daje pewno, że tak ale jak dla mnie efekty nie do porównania lepsze po siłowni i tam po porządnych ćwiczeniach :)

Lewy? Nie za drogi... Moze by się nadał, nie wiem.

Ale daje na klate i bica czy jak?

Co do Poldiego to super sprawa, bo mógłby grać w LM, ale i tak marzy mi się Lewy ;)

cegla5055 komentarzy: 152522.12.2011, 19:04

physioroom.com/news/english_premier_league/epl_injury_table.php

zapomnialem...

KanonierChris komentarzy: 292422.12.2011, 19:03

skysports.com/poll/results/0,19911,12782_308666_308666,00.html

Troszkę dla mnie śmieszne to bedzie jeśli Suarez wygra..

cegla5055 komentarzy: 152522.12.2011, 19:03

fajna stronka :) widac ze to Manchester ma wieksze problemy kadrowe

KanonierChris komentarzy: 292422.12.2011, 19:02

creatiVe4@

Daje :) Mi się przynajmniej tak wydaje.

Arsenal_1886@

Wracając do tego co pisałeś o Poldim. Live nie powinno być zbyt dużym konkurentem dla nas w wyścigu po tego zawodnika zwłaszcza, że my w LM gramy i to nie najgorzej na razie:)
Liczę bardzo na ten transfer ale też jakoś mocno w niego nie wierzę...

mikeniasty komentarzy: 4022.12.2011, 19:01

@mskafc
Co takiego śmiesznego w mojej wypowiedzi?
Skoro ci wszyscy podani niżej
@Arsenal23

Song gniecie busquetsa?
Może odbiór piłki ma troche lepszy, ale na pewno nie wygrywa z nim pod względem rozgrywania piłki...
A co do Koscielnego i Pique to w aktualnej dyspozyccji tego drugiego to masz racje :) Pique to teraz najsłabszy środkowy obrońca Barcy (nie licząc młodzieży), ale jak złapie forme to będzie na pewno lepszy.
RvP bije Ville?
No teraz tak, bo ze złamaną nogą Villa by miał problem grać :DD
A tak poważnie, to RvP może umiejętności ma wystarczające, ale nie pasowałby stylem gry do Barcy.

creatiVe4 komentarzy: 376422.12.2011, 19:00

Heh, no fakt :D 666 :P
A powiedz mi, daje jakieś efekty, jeżeli się robi go regularnie, krok po kroku?

KanonierChris komentarzy: 292422.12.2011, 18:59

creatiVe4@

Btw, "ciekawą" liczbę komentów masz :)

KanonierChris komentarzy: 292422.12.2011, 18:58

creatiVe4@

Ja robiłem jakoś mnie nie przekonał, uznałem, że piepsze i chodzę na siłkę teraz :)

piciawpojedynke komentarzy: 14722.12.2011, 18:57

Warto było walczyć w słusznej sprawie, że nam zabrało C+ mecz z AV!!! Dzięki temu po dzisiejszej prośbie będą transmitować nasz mecz z Wolves!

"I'm ARSENAL till I die..."

creatiVe4 komentarzy: 376422.12.2011, 18:54

Witam. Robił ktoś Was ten program 100 pompek?

NoComent komentarzy: 77322.12.2011, 18:36

Witam. Wiem, że pytam po raz 2103912378109238098, ale ma ktoś ochotę na haxballa?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.12.2011, 18:34

itachi > Nie działa link .

itachi komentarzy: 1183 newsów: 2022.12.2011, 18:30

skysports.com/football/news/11096/7388855/Player-of-2011

Jak komuś sie chce, to niech zagłosuje na RvP. Prowadzą Nani i Suarez. Niby takie pitu pitu, ale jak widać tardzi United i Live zrobili już pospolite ruszenie na sondę. Zawsze +1 do prestiżu.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.12.2011, 18:18

caughtoffside.com/2011/12/21/liverpool-plot-16-6m-german-international-bid-as-anfield-side-look-to-beef-up-attack/

Liverpool już też ma chęć na Podolskiego ;/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.12.2011, 18:15

Marex > Mi wystarczy ,aby graczy jak najwcześniej wyleczyli swoje urazy oraz były dwa transfery . Jeden boczny obrońca uniwersalny , najlepiej na wypożyczenie . Drugi transfer do pomocnik/napastnik . Najlepiej ktoś taki uniwersalny jak Podolski . Jakby jednak Niemiec do nas nie trafił to nie miałbym nic przeciwko aby Henry do nas zawitał na dwa miesiące :D W Gotze nie wierzę . Nie w zimę .
Podolski byłby idealny .
Wtedy byśmy mogli sprzedać Arshavina .
Jak nie trafi do nas boczny obrońca to może być nawet z powrotem Kyle Bartley .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.12.2011, 18:04

mirrorfootball.co.uk/opinion/columnists/john-cross/Lukas-Podolski-and-Mario-Gotze-on-the-radar-as-Wenger-plans-January-salesJohn-Cross-Arsenal-column-article845631.html

Polecam tekst Johna Crossa :)

damian199656 komentarzy: 762622.12.2011, 18:00

Fajnie ze pokażą nasz mecz

Mizzou komentarzy: 605322.12.2011, 18:00

@Arsenal23
Takie ekipy nie mają fanów. Jeśli mają, to stosunkowo niedużą ilość.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 922.12.2011, 17:58

Canal+ Sport
Zmiana terminu meczu Arsenal-Wolverhampton stworzyła dobrą okazję do zmian w naszej ramówce. Spotkanie tych zespołów zaprezentujemy we wtorek, 27 grudnia, o 15:55 w miejsce spotkania Swansea-QPR. Przypominamy również, że już dziś od 20:55 w CANAL+ GOL HD derby Londynu Tottenham-Chelsea:)

no i gitara! :D

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17222.12.2011, 17:56

ja ostro tam jechałem w komentarzach na nich, warto było.

sulivein komentarzy: 4422.12.2011, 17:55

Przepraszam za powtórzenia i literówki. Można by dodać opcje edytuj w komentarzach :)

sulivein komentarzy: 4422.12.2011, 17:53

admin napisał 22.12.2011 16:12
Dział Sportowy informuje, że nastąpiły drobne roszady w meczach ligi angielskiej na antenie
CANAL+Sport we wtorek 27 grudnia.
Anulowane zostało spotkanie Swansea - QPR, natomiast od godziny 15:55 zaprezentujemy mecz
Arsenal - Wolverhampton.

Dziękuję wszystkim którzy wczoraj zaangażowali się wczoraj w sprawie usunięcia z ramówki AV - AFC na rzecz Fulham - ManU. Jest chociaż jakieś zadośćuczynienie co do tego incydentu. Tyle że trzeba też dodać, że jest to dzięki temu że mecze Arsenalu z Wolves został przełożony z poniedziałku na wtorek.

ArseneAl komentarzy: 2341722.12.2011, 17:50

@Arsenal_1886
No rzeczywiście najlepszy byłby remis. No ale już może być wszystko byle nie wygrana spursów. :P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.12.2011, 17:49