Benayoun ratuje Kanonierów, Aston Villa 1-2 Arsenal

Benayoun ratuje Kanonierów, Aston Villa 1-2 Arsenal 21.12.2011, 21:36, Rafal Mazur 1842 komentarzy

Święta już za pasem, a ligowa karuzela Premier League nie zatrzymuje się ani na moment. Dzisiejszego wieczoru podopieczni Arsene Wengera wyruszyli na północ Anglii, by walczyć z Aston Villą o zwycięstwo i powiększenie dorobku punktowego o kolejne trzy oczka. Mimo słabego występu londyńczyków, udało się wywieźć komplet punktów, który zapewnił im Yossi Benayoun.

Zobacz skrót pojedynku na Villa Park

Jak wszyscy dokładnie wiemy, mecze rozgrywane w okresie świątecznym mają zawsze ogromny wpływ na wygląd tabeli pod koniec sezonu. Z tego więc względu oba zespoły przystąpiły do spotkania z dużą determinacją. Wenger natomiast desygnował najsilniejszą jedenastkę, mimo że wystąpić nie mógł zawieszony za kartki Song czy kontuzjowany Andre Santos. W ich miejsce pojawili się Francis Coquellin i Emmanuel Frimpong.

Dokładnie o godzinie 20.45 sędzia główny - Jonathan Moss - rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze zawody, dając tym samym kibicom znak do wzmożonego dopingu.

Pierwsze minuty meczu nie przebiegały tak, jakby mogli sobie to wymarzyć zawodnicy z północnego Londynu. Do głosu częściej dochodzili gospodarze, a Kanonierzy mieli problem z utrzymanie piłki w swoim posiadaniu. W 7. minucie dobrą interwencją popisał się Wojtek Szczęsny, broniąc strzał głową Gabriela Agbonlahora.

W 16. minucie piłkę z rzutu autowego dorzucał Arteta. Pierwszy doskoczył do niej Theo Walcott, który pięknym zwodem minął Ciarana Clarka. Kiedy wydawało się już, że młody Anglik znajdzie się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem, obrońca gości nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym wbiegającego Walcotta. Sędzia wskazał na "wapno", a do piłki podszedł Robin van Persie. Holender nie mógł zmarnować tak wyśmienitej okazji, kompletując 16 bramkę w sezonie. 1-0!

Chwilę później Walcott miał swoją szansę na podwyższenie wyniku spotkania. Po podaniu Ramseya Anglik wyszedł oko w oko z Bradleyem Guzanem, jednak próba przelobowania bramkarza nie zdała egzaminu, a futbolówka uderzyła tylko w głowę golkipera.

Z biegiem czasu poziom gry zaczął się wyrównywać. Mimo tego że to Kanonierzy prowadzili, The Villans nie dawali za wygraną. Bardzo aktywnym graczem był Charles N'Zgobia, który co rusz nękał swoimi rajdami Mertesackera i Coquellina.

Po doliczeniu dwóch dodatkowych minut do pierwszej części gry sędzia zakończył gwizdkiem połowę i zaprosił zawodników na przerwę.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać drugą część gry.

Od pierwszych minut do boju ruszyli podopieczni Wengera. Mikel Arteta do spółki z Robinem van Persiem robili wszystko, by utrzymać swoją ekipę przy piłce.

Niestety, spory napór na bramkę Wojtka Szczęsnego zaowocował utratą gola. Laurent Koscielny w nierozważny sposób zgrywał futbolówkę do stojącego na szesnastym metrze Pera Mertesackera. Niemiec najwidoczniej nie chciał jej dotknąć, gdyż jego pasywna postawa wobec piłki spowodowała, iż Albrighton szybko się z nią zabrał i płaskim strzałem pokonał Wojtka Szczęsnego. 1-1

Wyrówananie wyniku meczu doprowadziło też do kompletnej utraty przewagi Arsenalu. Od tej pory mogliśmy oglądać rozpaczliwe próby obrony The Gunners przed groźnym atakiem pozycyjnym gospodarzy. Neutralny widz mógłby odnieść wrażenie, że to Aston Villa prowadzi oblężenie na bramkę polskiego golkipera.

15 minut przed końcem meczu seria błędów ze strony arbitra Johnatana Mossa. Najpierw w polu karnym w nieprzepisowy sposób został zatrzymany Robin van Persie, za co należał się rzut karny, jednak sędzia pokazał żółty kartonik Holendrowi. Następnie Moss pomylił się co do rzutu wolnego przeciwko Kanonierom w okolicach 25 metra bramki Szczęsnego.

W 80. minucie gry na boisko zostali wprowadzeni Yossi Benayoun i Andriej Arszawin, którzy zastąpili Ramseya i Gervinho.

Wprowadzeni zawodnicy okazali się strzałem w "dziesiątkę". Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego van Persiego do piłki najwyżej wyskoczył filigranowy Yossi Benayoun, który uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Ekipa The Gunners nie strzela zbyt wielu bramek po tym stałym fragmencie gry, a jednak! 2-1 dla gości!

W doliczonym czasie gry dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Allan Hutton, który najpierw przepychał się z Benayounem, a potem brutalnie sfaulował Vermaelena.

Minutę później arbiter zakończył dzisiejszy pojedynek. Mimo słabej gry w przekroju całego meczu, Kanonierzy zdołali pokonać rywala, a swoją zasługę miał w tym Yossi Benayoun. Być może Arsene Wenger powinien zastanowić się nad częstszym wystawianiem Izraelczyka w pierwszym składzie, gdyż wobec słabszej dyspozycji Gervinho i Ramseya, Benayoun może okazać pomocnym ogniwem. Niemniej jednak Arsenal znajduje się w dobrej pozycji przed jutrzejszymi derbami pomiędzy Chelsea a Tottenhamem, które będą mogli oglądać ze spokojną ręką.

Aston VillaYossi Benayoun autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
filip999 komentarzy: 3133 newsów: 622.12.2011, 16:37

swinny -> wtf? chyba nie musze mowic co w jego wieku robil cesc, a fabregas ma juz 24 lata i nadal nie jest lepszy od iniesty.

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 622.12.2011, 16:36

arsenal23 -> nie przesadzaj z tym villa bo jak jest w formie to ladne bomby strzela np na mundialu. trudno jest tak porownywac zawodnikow ale na pewno rvp nie gniecie ville palcem. tak samo moglbym powiedziec ze messi gniecie tego rvp z palcem w bucie.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.12.2011, 16:31

Co do reszty to teraz masz racje, ale w przyszłości może to sie zmienić.

Ho ho, kawalarzu. Kosa i Song, a Pique i Busqets to przepaść na korzyść kanonierów. A Rvp gniecie tego Ville z palcem w bucie.

mikeniasty komentarzy: 4022.12.2011, 16:26

@Arsenal23, Jenkinson, koscielny, gibbs, song, wallcot, RvP za słaby na Barce =)

sWinny komentarzy: 790522.12.2011, 16:22

mozecie odpierdzielic sie od ramseya? Od 20 letniego chlopaka wymagacie tyle co od cesca. Akurat wzrok na boisku przychodzi z wiekiem a nie talentem. Nie oczekujcie od dziecka aby dosiadl byka(PL, jesli ktos nie skumal). Po prostu sie od niego odpierd@l@@e! Za pare lat bedzie tyle wart co Iniesta i jeszcze powtorzycie te slowa!

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 122.12.2011, 16:18

Niech jeszcze dzisiaj Chelsea zremisuje z Kogutami i bedzie mozna spokojnie skupic sie na swietach ;)

Damian20 komentarzy: 127522.12.2011, 15:44

nie byl bym taki pewny meczu z QPR oni pokazali z City i Chelsea ze potrafia grac

Mizzou komentarzy: 605322.12.2011, 15:42

Verma po raz kolejny popełnia ogromny błąd. Wcześniej z Fulham, który prawdopodobnie kosztował nas 2 pkty, teraz z Aston.

05Marcin12 komentarzy: 65522.12.2011, 15:36

Z Wigan Verma strzelił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277022.12.2011, 15:34

mizzou

moze teraz (znow) gra piach, ale 2 mecze wstecz gral przyzwoicie...
no, ale przyzwoicie to za malo na arsenal

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 922.12.2011, 15:33

Robin Van Persie has urged his teammates to not worry about beautiful football and concentrate on results in Arsenal's pursuit of a top four place in the Barclays Premier League.

dobrze gada!

Mizzou komentarzy: 605322.12.2011, 15:28

Lepiej wziąć Almunię na środek pola, niż Ramseya. Co ten gość wczoraj wyprawiał ;/ Zero kreatywności. Jego podania były 100% przewidywalne.

wronka23 komentarzy: 408922.12.2011, 15:26

Benayoun zagrał barddzo dobrze jak weszedł na boisko to zaraz 3 kolesi wykiwał no i brameczka. przez te kilka minut zrobił więcej niż Ramsey :)

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277022.12.2011, 15:25

Ajs

widze, ze spamujesz na dwa fronty.^^
chyba niedlugo bedzie podium.;)

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277022.12.2011, 15:20

kuba

nie ogladalem do tej minuty(skonczylem na 60min), ale podobno duuuzo lepiej niz ramsey, no i jeszcze strzelil bramke na wygrana

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277022.12.2011, 15:18

conrado

co do bendtnera sie zgadzam w 100%.

fcescf komentarzy: 255422.12.2011, 15:17

Jak zagrał Benayoun bo oglądałem do ok. 75 min.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997322.12.2011, 15:14

Arsenal23;
"Nie chcę straszyć, ale Wenger ma swoje lata ;|"

no a aktualnego trenera PSG wlasnie zwalniaja...

wronka23 komentarzy: 408922.12.2011, 15:11

van Persie jeszcze 3 brameczki i rekord pobity bedzie pieknie :) 2 mecze dasz rade:)

Theo44 komentarzy: 429722.12.2011, 15:11

ncba...na Robina glosowac nie bede, bo liste nazwisk uwazam za skandaliczna!!! brak Xaviego, Iniesty i Busketsa ja totalnie kompromituje!!

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 222.12.2011, 15:09

Pozwolenie na odejście Robina, Theo czy Songa byłoby dla Wengera strzałem w stopę. Albo im da podwyżkę i zapewni wzmocnienia, albo pozwoli im odejść i wtedy Arsenal stanie się najprawdopodobniej średniakiem i straci wtedy jeszcze więcej kasy, więc jak można nie dać im podwyżki?

balumxdddd komentarzy: 1022.12.2011, 15:03

Walcott jest świetny

SamirRosicky komentarzy: 285322.12.2011, 15:02

IceMan ->
O fak, rzeczywiście. Jakoś nie zauważyłem starszych newsów, przeczytałem do tej historycznej bramki Albrightona. Dużo tych newsów ;o

ncba komentarzy: 55522.12.2011, 15:01

w w w 1.skysports.com/football/news/11096/7388855/Player-of-2011

głosujcie na RvP

SamirRosicky komentarzy: 285322.12.2011, 14:58

Mecz z Wolves został przełożony na 27.12.
skysports.com/football/news/11670/7391475/Arsenal-game-pushed-back

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.12.2011, 14:57

Nie chcę straszyć, ale Wenger ma swoje lata ;|

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 922.12.2011, 14:48

nie chcę straszyć, ale o ile lato 2011 okazało się dla nas ciężkie z powodu utraty dwóch podstawowych graczy to w wakacje 2012 możemy stracić Robina, Theo i Alexa.

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1422.12.2011, 14:45

haxball.com/?roomid=316c5efb8c6bd2b3c3088d1206c2c67bbea05b53d02e85470233107b59a9bcc9&pass=1

To może w Haxa popykamy ?
Zapraszam:

Hasło: theo

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997322.12.2011, 14:43

tylko jak dlugo moze taki wspanialy pilkarz jak Bentner siedziec na lawce, majac takie ambicje nie tak latwo realizowac je z lawki i akurat Benia to nie ma co zalowac, niech idzie a kysz...

Falka5 komentarzy: 69022.12.2011, 14:40

Mamy 2 mecze w tym roku Wolves i Qpr i to u siebie Robin na bank pobije rekord :) mało tego mecz z Qpr w C+ :)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

janiu14 komentarzy: 119522.12.2011, 14:38

Napisaliscie jakby to był błąd Mertesackera:/ tym czasem kto przy zdrowych zmyslach zagrywa piłkę głową widząc napastnika rywali:/ nie krycie juz tak Vermy bo po prostu dał plame i tyle.

mskafc komentarzy: 579622.12.2011, 14:38

ou.. ok dzieki.

skysports.com/football/news/11096/7388855/Player-of-2011

votujcie na Robina ))

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 922.12.2011, 14:38

a ja Wam mówię, że gdyby teraz na naszej ławce siedział Nicklas a nie Ciamak to na pewno byłoby lepiej. Duńczyk jaki był taki był ale 100 razy lepszy od Chamakha i 1000 razy lepszy od.. no, jak mu tam?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1522.12.2011, 14:38

Wydaje mi się, że jeśli uda nam się zajść wysoko w LM, oraz za rok zagrać w niej, i może przy okazji FA Cup to Robin zostanie. Trzeba też Songa zachować, bo to skarb na dwóch nogach.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 922.12.2011, 14:36

wtedy co i Persiemu

mskafc komentarzy: 579622.12.2011, 14:35

Kiedy konczy sie kontrakt Songowi?

janiu14 komentarzy: 119522.12.2011, 14:35

za Ramseya powinien częsciej grac Rosa. walecznosc i ozywienie jakie wniesli z Benayounem zaowocowały.

Theo44 komentarzy: 429722.12.2011, 14:35

no i w koncu staniemy sie swoistym Ajaxem z lat 90 tych, kt. rok w rok dostarczal wiekszym klubom swoje najwieksze gwiazdy.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17222.12.2011, 14:28

MY nie mamy rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia.. dla Ramseya jeszcze za wcześnie pełnić rolę playmaker'a zespołu walczącego o mistrzostwo BPL

janek_4 komentarzy: 123522.12.2011, 14:26

Według mnie Ramsey jest zajechany obecnie, dlatego mu nic nie wychodzi. Ostatnio jego forma irytuje mnie strasznie, ale nie wiem co musiałby zrobić bym chciała się go pozbyć z klubu. Wierzę, że chłopaczyna się ogarnie i da radę.

malyglod komentarzy: 649522.12.2011, 14:24