Benayoun ratuje Kanonierów, Aston Villa 1-2 Arsenal

Benayoun ratuje Kanonierów, Aston Villa 1-2 Arsenal 21.12.2011, 21:36, Rafal Mazur 1842 komentarzy

Święta już za pasem, a ligowa karuzela Premier League nie zatrzymuje się ani na moment. Dzisiejszego wieczoru podopieczni Arsene Wengera wyruszyli na północ Anglii, by walczyć z Aston Villą o zwycięstwo i powiększenie dorobku punktowego o kolejne trzy oczka. Mimo słabego występu londyńczyków, udało się wywieźć komplet punktów, który zapewnił im Yossi Benayoun.

Zobacz skrót pojedynku na Villa Park

Jak wszyscy dokładnie wiemy, mecze rozgrywane w okresie świątecznym mają zawsze ogromny wpływ na wygląd tabeli pod koniec sezonu. Z tego więc względu oba zespoły przystąpiły do spotkania z dużą determinacją. Wenger natomiast desygnował najsilniejszą jedenastkę, mimo że wystąpić nie mógł zawieszony za kartki Song czy kontuzjowany Andre Santos. W ich miejsce pojawili się Francis Coquellin i Emmanuel Frimpong.

Dokładnie o godzinie 20.45 sędzia główny - Jonathan Moss - rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze zawody, dając tym samym kibicom znak do wzmożonego dopingu.

Pierwsze minuty meczu nie przebiegały tak, jakby mogli sobie to wymarzyć zawodnicy z północnego Londynu. Do głosu częściej dochodzili gospodarze, a Kanonierzy mieli problem z utrzymanie piłki w swoim posiadaniu. W 7. minucie dobrą interwencją popisał się Wojtek Szczęsny, broniąc strzał głową Gabriela Agbonlahora.

W 16. minucie piłkę z rzutu autowego dorzucał Arteta. Pierwszy doskoczył do niej Theo Walcott, który pięknym zwodem minął Ciarana Clarka. Kiedy wydawało się już, że młody Anglik znajdzie się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem, obrońca gości nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym wbiegającego Walcotta. Sędzia wskazał na "wapno", a do piłki podszedł Robin van Persie. Holender nie mógł zmarnować tak wyśmienitej okazji, kompletując 16 bramkę w sezonie. 1-0!

Chwilę później Walcott miał swoją szansę na podwyższenie wyniku spotkania. Po podaniu Ramseya Anglik wyszedł oko w oko z Bradleyem Guzanem, jednak próba przelobowania bramkarza nie zdała egzaminu, a futbolówka uderzyła tylko w głowę golkipera.

Z biegiem czasu poziom gry zaczął się wyrównywać. Mimo tego że to Kanonierzy prowadzili, The Villans nie dawali za wygraną. Bardzo aktywnym graczem był Charles N'Zgobia, który co rusz nękał swoimi rajdami Mertesackera i Coquellina.

Po doliczeniu dwóch dodatkowych minut do pierwszej części gry sędzia zakończył gwizdkiem połowę i zaprosił zawodników na przerwę.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać drugą część gry.

Od pierwszych minut do boju ruszyli podopieczni Wengera. Mikel Arteta do spółki z Robinem van Persiem robili wszystko, by utrzymać swoją ekipę przy piłce.

Niestety, spory napór na bramkę Wojtka Szczęsnego zaowocował utratą gola. Laurent Koscielny w nierozważny sposób zgrywał futbolówkę do stojącego na szesnastym metrze Pera Mertesackera. Niemiec najwidoczniej nie chciał jej dotknąć, gdyż jego pasywna postawa wobec piłki spowodowała, iż Albrighton szybko się z nią zabrał i płaskim strzałem pokonał Wojtka Szczęsnego. 1-1

Wyrówananie wyniku meczu doprowadziło też do kompletnej utraty przewagi Arsenalu. Od tej pory mogliśmy oglądać rozpaczliwe próby obrony The Gunners przed groźnym atakiem pozycyjnym gospodarzy. Neutralny widz mógłby odnieść wrażenie, że to Aston Villa prowadzi oblężenie na bramkę polskiego golkipera.

15 minut przed końcem meczu seria błędów ze strony arbitra Johnatana Mossa. Najpierw w polu karnym w nieprzepisowy sposób został zatrzymany Robin van Persie, za co należał się rzut karny, jednak sędzia pokazał żółty kartonik Holendrowi. Następnie Moss pomylił się co do rzutu wolnego przeciwko Kanonierom w okolicach 25 metra bramki Szczęsnego.

W 80. minucie gry na boisko zostali wprowadzeni Yossi Benayoun i Andriej Arszawin, którzy zastąpili Ramseya i Gervinho.

Wprowadzeni zawodnicy okazali się strzałem w "dziesiątkę". Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego van Persiego do piłki najwyżej wyskoczył filigranowy Yossi Benayoun, który uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Ekipa The Gunners nie strzela zbyt wielu bramek po tym stałym fragmencie gry, a jednak! 2-1 dla gości!

W doliczonym czasie gry dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Allan Hutton, który najpierw przepychał się z Benayounem, a potem brutalnie sfaulował Vermaelena.

Minutę później arbiter zakończył dzisiejszy pojedynek. Mimo słabej gry w przekroju całego meczu, Kanonierzy zdołali pokonać rywala, a swoją zasługę miał w tym Yossi Benayoun. Być może Arsene Wenger powinien zastanowić się nad częstszym wystawianiem Izraelczyka w pierwszym składzie, gdyż wobec słabszej dyspozycji Gervinho i Ramseya, Benayoun może okazać pomocnym ogniwem. Niemniej jednak Arsenal znajduje się w dobrej pozycji przed jutrzejszymi derbami pomiędzy Chelsea a Tottenhamem, które będą mogli oglądać ze spokojną ręką.

Giermesik komentarzy: 61621.12.2011, 21:49

możecie dać link bo mi transmisja padła?

Kredens komentarzy: 378821.12.2011, 21:48

Arteta może nie ma jakichś wspaniałych zagrań, ale chyba tylko raz źle podął w ciągu 45 min , a Ramsey... nie mam pojęcia

Orandzo komentarzy: 338021.12.2011, 21:47

Suarez gra bo mają 2 tyg chyba na odwołanie się od decyzji FA

metalarsenal komentarzy: 5221.12.2011, 21:47

a tak o ramsey to za duzo ostatnio gwiazdorzy

sWinny komentarzy: 803521.12.2011, 21:47

ten mecz zakończy się remisem lub nasza porazka jesli AW tam nie skopie im tylkow w przerwie !!!

damianARSENAL komentarzy: 872321.12.2011, 21:47

Gramy nerwówke. Nie ma dokładnych podań, tylko Arteta się tam stara z Robinem jakos rozegrać. Frimpong gra nerwówke, boje się o strone Coquelin`a.
Więcej spokoju i wywieziemy komplet. Alex na boisko za Łolkota.

Kredens komentarzy: 378821.12.2011, 21:47

Marzy misię zmiana Ramseya na ..... kogokolwiek, nie dośćże zawsze marnuje sytuacje, to jeszcze te jego straty piłki

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 921.12.2011, 21:47

a United prowadzą już 0-3, cóż za fascynujący, nieprzewidywalny a przede wszystkim wyrówanany mecz!

madderns29 komentarzy: 3235 newsów: 221.12.2011, 21:47

Nie czepiajcie się tak Ramseya. Po prostu się poślizgnął, a ze statystyk wynika, że to on najwięcej ze wszystkich biega,

wronka23 komentarzy: 408921.12.2011, 21:46

dawac druga polowe bo nie wytrzymam strzelic na 0-2 i grac spokojnie chociaz jak na obornie coquelin to sie nie da spokojnie;/

EdekSilva9 komentarzy: 273121.12.2011, 21:46

Patologia ale może uda nam się to 1:0 wygrać choć liczyłem na więcej

ryba11 komentarzy: 22121.12.2011, 21:45

Suarez gra, dlatego ze kara jest dopiero wazna po 14 dniach!

groch876 komentarzy: 68421.12.2011, 21:45

Dzięki za odpowiedź ;d Chce AOC na boisku zobaczyć ;d

IGWC komentarzy: 1052 newsów: 121.12.2011, 21:44

livescorehunter.ro/streams/1/lshengland7.html polecam wsyztskim szukającym transmisji.

Gramy słabo i patrząc na ten zespół myślę, że potrzebujemy jeszcze jednego zawodnika z totalnie najwyższej półki. Obojętne mi na jakiej pozycji będzie grał - RvP tymi 2ma cudownymi podaniami i perfekcyjnym karnym udowodnił, że ma taki niesamowity błysk jakiego nie ma żaden inny z naszych grajków. Taki zawodnik nie musi przez 90 minut pokazywać cudów, wystarczy kilka inteligentnych zagrań.

KliMo komentarzy: 56721.12.2011, 21:44

gra bo się odwołał pewnie i zanim rozpatrzą odwołanie to może grać

radzio_TRN komentarzy: 2728 newsów: 1321.12.2011, 21:44

Suarez gra bo Liverpool ma 14 dni na odwołanie i do tego czasu kara nie obowiązuje.

Fusek15 komentarzy: 44721.12.2011, 21:44

drhtv.com.pl/transmisja-7318.html
tutaj macie transmisje po polsku:)

obawiam się, że zakończy się to wszystko remisem

nasripolecinakase komentarzy: 35621.12.2011, 21:43

WTF ? Suarez gra a ma zawieszenie na 8 meczy .

ste100 komentarzy: 331821.12.2011, 21:43

Niesamowity mecz, wielkie emocje, grad bramek i zachwycające akcje.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.12.2011, 21:43

Wole taką gre, ale zwycięstwo niż gre z poprzedniego sezonu i porażki/remisy....

Marzag komentarzy: 41966 newsów: 121.12.2011, 21:43

dzieki :-)

sWinny komentarzy: 803521.12.2011, 21:43

Właśnie, czemu Suarez gra ;/??

Kubeczek85

Co Ty człowieku piszesz ? " ILE JEST ? " wchodzisz w artykuł Aston Villa 0-1 Arsenal i pytasz ile jest ?

luku komentarzy: 37321.12.2011, 21:43

Ja nie wiem czy tak ramseyowi nie idzie ostatnio czy on już tak ma. On mnie już denerwuje tymi nie wykorzystanymi sytuacjami...

rvparsen komentarzy: 204121.12.2011, 21:43

Ile ma RvP bramek w PL 2011 roku?

Arsenal1994 komentarzy: 749721.12.2011, 21:43

Nie ma bata. Trzeba dorzucić dwójeczkę, bo Villa może w każdej chwili wyrównać i obudzimy się z ręką w nocniku... Wprawdzie ich akcje są nieskładne, ale wystarczy ta jedna jedyna i będzie płacz. Niech Papcio w końcu wpuści Benayouna. Wszyscy w środku grają na stojąco.

madderns29 komentarzy: 3235 newsów: 221.12.2011, 21:43

Widziałem już właśnie na końcu, że prawa strona wgl nie istnieje i Per musi schodzić. Brakuje mi Songa, który zawsze umie zabezpieczać wychodzących bocznych obrońców.

Orandzo komentarzy: 338021.12.2011, 21:42

firstrowsports.tv/watch/99131/1/watch-aston-villa-vs-arsenal.html spoko transmisja po ang

radzio_TRN komentarzy: 2728 newsów: 1321.12.2011, 21:42