Benayoun ratuje Kanonierów, Aston Villa 1-2 Arsenal

Benayoun ratuje Kanonierów, Aston Villa 1-2 Arsenal 21.12.2011, 21:36, Rafal Mazur 1842 komentarzy

Święta już za pasem, a ligowa karuzela Premier League nie zatrzymuje się ani na moment. Dzisiejszego wieczoru podopieczni Arsene Wengera wyruszyli na północ Anglii, by walczyć z Aston Villą o zwycięstwo i powiększenie dorobku punktowego o kolejne trzy oczka. Mimo słabego występu londyńczyków, udało się wywieźć komplet punktów, który zapewnił im Yossi Benayoun.

Zobacz skrót pojedynku na Villa Park

Jak wszyscy dokładnie wiemy, mecze rozgrywane w okresie świątecznym mają zawsze ogromny wpływ na wygląd tabeli pod koniec sezonu. Z tego więc względu oba zespoły przystąpiły do spotkania z dużą determinacją. Wenger natomiast desygnował najsilniejszą jedenastkę, mimo że wystąpić nie mógł zawieszony za kartki Song czy kontuzjowany Andre Santos. W ich miejsce pojawili się Francis Coquellin i Emmanuel Frimpong.

Dokładnie o godzinie 20.45 sędzia główny - Jonathan Moss - rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze zawody, dając tym samym kibicom znak do wzmożonego dopingu.

Pierwsze minuty meczu nie przebiegały tak, jakby mogli sobie to wymarzyć zawodnicy z północnego Londynu. Do głosu częściej dochodzili gospodarze, a Kanonierzy mieli problem z utrzymanie piłki w swoim posiadaniu. W 7. minucie dobrą interwencją popisał się Wojtek Szczęsny, broniąc strzał głową Gabriela Agbonlahora.

W 16. minucie piłkę z rzutu autowego dorzucał Arteta. Pierwszy doskoczył do niej Theo Walcott, który pięknym zwodem minął Ciarana Clarka. Kiedy wydawało się już, że młody Anglik znajdzie się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem, obrońca gości nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym wbiegającego Walcotta. Sędzia wskazał na "wapno", a do piłki podszedł Robin van Persie. Holender nie mógł zmarnować tak wyśmienitej okazji, kompletując 16 bramkę w sezonie. 1-0!

Chwilę później Walcott miał swoją szansę na podwyższenie wyniku spotkania. Po podaniu Ramseya Anglik wyszedł oko w oko z Bradleyem Guzanem, jednak próba przelobowania bramkarza nie zdała egzaminu, a futbolówka uderzyła tylko w głowę golkipera.

Z biegiem czasu poziom gry zaczął się wyrównywać. Mimo tego że to Kanonierzy prowadzili, The Villans nie dawali za wygraną. Bardzo aktywnym graczem był Charles N'Zgobia, który co rusz nękał swoimi rajdami Mertesackera i Coquellina.

Po doliczeniu dwóch dodatkowych minut do pierwszej części gry sędzia zakończył gwizdkiem połowę i zaprosił zawodników na przerwę.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać drugą część gry.

Od pierwszych minut do boju ruszyli podopieczni Wengera. Mikel Arteta do spółki z Robinem van Persiem robili wszystko, by utrzymać swoją ekipę przy piłce.

Niestety, spory napór na bramkę Wojtka Szczęsnego zaowocował utratą gola. Laurent Koscielny w nierozważny sposób zgrywał futbolówkę do stojącego na szesnastym metrze Pera Mertesackera. Niemiec najwidoczniej nie chciał jej dotknąć, gdyż jego pasywna postawa wobec piłki spowodowała, iż Albrighton szybko się z nią zabrał i płaskim strzałem pokonał Wojtka Szczęsnego. 1-1

Wyrówananie wyniku meczu doprowadziło też do kompletnej utraty przewagi Arsenalu. Od tej pory mogliśmy oglądać rozpaczliwe próby obrony The Gunners przed groźnym atakiem pozycyjnym gospodarzy. Neutralny widz mógłby odnieść wrażenie, że to Aston Villa prowadzi oblężenie na bramkę polskiego golkipera.

15 minut przed końcem meczu seria błędów ze strony arbitra Johnatana Mossa. Najpierw w polu karnym w nieprzepisowy sposób został zatrzymany Robin van Persie, za co należał się rzut karny, jednak sędzia pokazał żółty kartonik Holendrowi. Następnie Moss pomylił się co do rzutu wolnego przeciwko Kanonierom w okolicach 25 metra bramki Szczęsnego.

W 80. minucie gry na boisko zostali wprowadzeni Yossi Benayoun i Andriej Arszawin, którzy zastąpili Ramseya i Gervinho.

Wprowadzeni zawodnicy okazali się strzałem w "dziesiątkę". Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego van Persiego do piłki najwyżej wyskoczył filigranowy Yossi Benayoun, który uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Ekipa The Gunners nie strzela zbyt wielu bramek po tym stałym fragmencie gry, a jednak! 2-1 dla gości!

W doliczonym czasie gry dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Allan Hutton, który najpierw przepychał się z Benayounem, a potem brutalnie sfaulował Vermaelena.

Minutę później arbiter zakończył dzisiejszy pojedynek. Mimo słabej gry w przekroju całego meczu, Kanonierzy zdołali pokonać rywala, a swoją zasługę miał w tym Yossi Benayoun. Być może Arsene Wenger powinien zastanowić się nad częstszym wystawianiem Izraelczyka w pierwszym składzie, gdyż wobec słabszej dyspozycji Gervinho i Ramseya, Benayoun może okazać pomocnym ogniwem. Niemniej jednak Arsenal znajduje się w dobrej pozycji przed jutrzejszymi derbami pomiędzy Chelsea a Tottenhamem, które będą mogli oglądać ze spokojną ręką.

madjer komentarzy: 553422.12.2011, 21:41

Chelsea w tym sezonie nie ma dobrej paki ,podobnie jak My ...

executer1 komentarzy: 282122.12.2011, 21:41

Powinien go wyrzucic z boiska

Pinguite komentarzy: 1502022.12.2011, 21:38

Co wy już z tymi "żyje" ? Jak nie napisali nekrolog to żyje.

Dekarz123 komentarzy: 118622.12.2011, 21:38

polecam kanał blodzeed na sopie . zajebista jakość.

Gofer999 komentarzy: 1484022.12.2011, 21:38

Well, jest dobry, wiadomo liga francuska jest jaka jest, ale nie możemy być wybredni, no i to byłby dobry transfer na teraz i na przyszłość, bo to młody zawodnik (24l.). Co ciekawe, strzela karne. xD

wiziwig.tv/broadcast.php?matchid=134447&part=sports

tu masz od ****a transmisji do tego meczu .

konalio komentarzy: 93922.12.2011, 21:35

Paulo Ferreira jeszcze żyje?

szymoniq97 komentarzy: 166822.12.2011, 21:35

Dlaczego my sobie nie możemy wyhodować jakiegoś dobrego bocznego obrońcy , skoro nawet kurczoki mogą. :/

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997322.12.2011, 21:32

Drogba chcial zepsuc bramke ale jakos wytrzymala...

Gofer999 komentarzy: 1484022.12.2011, 21:29

Terry oskarżony o rasizm wobec Antona Ferdinanda, dlatego gwiżdżą. Lepiej żeby Tottenham wygrał. (znowu to zrobiłem...)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.12.2011, 21:29

Diabliica > Chodzi zapewne o te słowa rasistowskie ,które powiedział kapitan Anglii do Antona Ferdinanda z QPR .

EdekSilva9 komentarzy: 273122.12.2011, 21:29

Ale Meireles huknął
jaki bramkarz u kur stoi?

Diabliica komentarzy: 337822.12.2011, 21:29

ja bym się wcale nie zdziwiła jakby niedługo AVB wyleciał..

Diabliica komentarzy: 337822.12.2011, 21:27

Dla mnie lepiej jak Chelsea wygra.

no, ale ponoć jakaś akcja była z terrym.

Gofer999 komentarzy: 1484022.12.2011, 21:26

Yoann Gourcuff dawno chyba nie zagrał dobrego meczu, także nie wiem po co on nam, ALE jeśli nie ma lepszych opcji to wolę jego niż Ramseya.

Marzag komentarzy: 41915 newsów: 122.12.2011, 21:26