Bitwa o północ. Arsenal - Tottenham

Bitwa o północ. Arsenal - Tottenham 17.11.2017, 03:52, Michał Kruczkowski 936 komentarzy

Dołącz do redakcji Kanonierzy.com!

Mamy w futbolu mecze, które rządzą się swoimi prawami. Możemy przed takimi spotkaniami analizować aktualną formę danego zespołu, porównywać najsilniejsze i najsłabsze punkty obu ekip, starać się wskazać faworyta i przewidzieć końcowy rezultat. Wszystkie te czynności okazują się tak naprawdę wróżeniem z fusów, gdyż podczas tych wyjątkowych starć aktualna dyspozycja każdej ze stron schodzi całkowicie na boczny tor. Wygra ten, kto włoży w to spotkanie całe serce, kto będzie biegał od pierwszej do ostatniej minuty z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem, kto wyjdzie na murawę ze świadomością, że stawką nie są wyłącznie kolejne trzy punkty. Piłkarze muszą wiedzieć, że walka toczy się o honor i dumę, nie tylko ich samych, ale także milionów kibiców na całym świecie. To są właśnie derby, a zwłaszcza derby północnego Londynu.

Mimo wszystko, żeby ta zapowiedź nie skończyła się na jednym akapicie, podejmę się analizy obecnej sytuacji zwaśnionych klubów. Zaczynając od drużyny przyjezdnych, trzeba się niestety pogodzić z faktem, że to właśnie goście na ten moment są dominującą siłą w północnej części stolicy Anglii. Każdemu kibicowi Arsenalu ciężko jest się odnaleźć w tej, jakby nie było, nowej rzeczywistości. Trzeba jednak docenić postęp i kierunek, w jakim rozwijają się zawodnicy Mauricio Pochettino. Argentyńczyk wykonuje jak dotąd genialną pracę. Z drużyny, która przez wiele długich lat była w naszym cieniu stworzył jednego z głównych kandydatów do triumfu w Premier League. Koguty swoją klasę potwierdzają nie tylko na angielskim podwórku, lecz zaczęły także to robić na poziomie europejskim. Imponujące zwycięstwo na Wembley z Realem Madryt musiało niesamowicie podbudować wszystkich piłkarzy Tottenhamu. Między innymi właśnie dlatego naturalną rzeczą jest, że sporo nazwisk, które w sobotę pojawią się na płycie Emirates Stadium może budzić niepokój wśród fanów The Gunners. Wystarczy wymienić Harry'ego Kane'a, Dele Allego, Christiana Eriksena, czy chociażby Mike'a Deana. Każdy z nich może stanowić spore zagrożenie dla Kanonierów. Skupiłbym się głównie jednak nad Duńczykiem i angielskim snajperem. Eriksen jest wręcz w wybornej formie, ostatnio poprowadził swoją reprezentację do awansu na rosyjski mundial. Duńczycy rozgromili Irlandczyków, a rozgrywający Spurs popisał się efektownym hat-trickiem. Jeśli chodzi o Kane'a, to wszyscy wiemy, że jest on jednym z najgroźniejszych, jeśli nie najgroźniejszym, napastnikiem w całej Premier League. Do tego trzeba dodać jego bilans bramkowy w derbach północnego Londynu. Anglik wystąpił w pięciu takich konfrontacjach i strzelił w nich sześć goli. Tottenham na ostatnie 32 wizyty na naszych stadionach wygrał tylko 2 mecze. Mimo tego, nie ma żadnych wątpliwości, że w najbliższą sobotę nie będziemy już gościć odwiecznego rywala, który próbuje wyjść zza naszych pleców. Teraz przyjeżdża odwieczny rywal, który chce, i jest w stanie, sprawić, aby to Arsenal oglądał jego oddalające się plecy.

Czas zajrzeć do naszego ogródka. W trakcie przerwy reprezentacyjnej niektórzy z Kanonierów cieszyli się awansem na mundial, niektórzy rywalizowali między sobą w towarzyskich spotkaniach, a jeszcze inni strzelali gole, dając przy tym Javierowi Mascherano powody do zakończenia kariery. Miejmy nadzieję, że te wszystkie reprezentacyjne wydarzenia pomogły zawodnikom The Gunners zapomnieć o porażce na Etihad Stadium. Co prawda Manchester City nie zdeklasował naszego zespołu, jednak okoliczności, w jakich przegraliśmy tamto spotkanie mogły podciąć skrzydła piłkarzom. Wiemy już, że wszelkie rozmowy o ewentualnym mistrzostwie Arsenalu w tym sezonie możemy póki co włożyć do szuflady. Teraz najważniejsze będzie nabranie odpowiedniego rozpędu, a mecz przeciwko Kogutom jest do tego idealną okazją. Wydaje się, że naszym największym atutem będzie własne boisko. Kanonierzy w obecnej kampanii wygrali wszystkie domowe spotkania ligowe. Licząc wszystkie rozgrywki, ostatnią porażkę swoich ulubieńców na Emirates Stadium kibice mogli obserwować w marcu, kiedy to Bayern boleśnie zmiażdżył team Wengera. Jeśli chodzi o samych zawodników, zapewne większość z nas zastanawia się, na kogo tym razem postawi w ataku francuski menedżer. Nieco niespodziewanie spotkanie z the Citizens na ławce rozpoczął Alexandre Lacazette. Taki plan taktyczny założył sobie trener i miał do tego prawo, ułożył drużynę pod konkretnego rywala. I choć Boss zna się na futbolu lepiej niż wszyscy krytykujący go internauci razem wzięci, to trzymanie na ławce tej klasy zawodnika, w tak ważnym meczu, jest dla mnie niewytłumaczalne. Francuski snajper został kupiony między innymi po to, aby takie spotkania rozstrzygać na korzyść Arsenalu. Liczmy na to, że w sobotę Laca udowodni swoją prawdziwą wartość. W wyjściowym składzie możemy się spodziewać także Mesuta Özila i Alexisa Sancheza. Temat odejścia obu gwiazd z klubu staje się już naprawdę męczący, a sami zainteresowani nie zachwycają formą w tym sezonie. Póki jednak są częścią zespołu, kibice mogą, a wręcz powinni, od nich wymagać lepszej gry, zwłaszcza w spotkaniu derbowym.

Na 180 pojedynków obu drużyn Arsenal triumfował 75 razy, 56 zwycięstw zanotował Tottenham, padło też 49 remisów. Jeśli chodzi o sytuacje kadrowe, Arsene Wenger nie będzie mógł skorzystać z usług Oliviera Girouda, Roba Holdinga i Santiego Cazorli. Do składu mogą natomiast wrócić Skhodran Mustafi i Danny Welbeck. Do wyjściowej jedenastki Kogutów najprawdopodobniej ponownie wskoczą Harry Winks, Harry Kane, Dele Alli i Hugo Lloris. Na Emirates z pewnością nie zobaczymy Toby'ego Alderwierelda, Victora Wanyamy i Erika Lameli.

W kwestii sobotniego meczu jedno jest pewne. Nie zabraknie w nim emocji. Nawet jeśli spotkanie miałoby okazać się taktycznymi szachami, to każde zbliżenie się do pola karnego rywala, każdy stały fragment gry czy nawet starcie między zawodnikami w środku pola będzie skutkowało żywymi reakcjami wśród kibiców. Celem Arsenalu powinno być wyłącznie zwycięstwo. Remis będzie najzwyczajniej niewystarczający i podział punktów, przy obecnej sytuacji w tabeli, nie wchodzi po prostu w grę. Kanonierzy muszą wykorzystać atut swojego boiska i podtrzymać świetną serię zwycięstw na własnym obiekcie. Ewentualna wygrana może mieć ogromny wpływ na resztę sezonu. Dla dobrego wizerunku naszego klubu, jak i całej piłkarskiej Anglii sprawmy, aby północny Londyn był nadal kojarzony z armatą, a nie z balansującym na piłce kogutem.

Rozgrywki: 12. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data: Sobota, 18 listopada, godzina 13:30 czasu polskiego

Skład Kanonierzy.com: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Bellerin, Xhaka, Ramsey, Kolasinac - Özil, Lacazette, Alexis

Typ Kanonierzy.com: 2:1

North London DerbyTottenham HotspurZapowiedź autor: Michał Kruczkowski źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9218.11.2017, 12:29

Cech; Koscielny, Mustafi, Monreal; Bellerin, Ramsey, Xhaka, Kolasinac; Ozil, Sanchez, Lacazette

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9218.11.2017, 12:28

Mustafi back for Arsenal, Lacazette, Ozil, Sanchez front three. [James Benge]

Tevez komentarzy: 408818.11.2017, 12:28

Podobno 4-3-3 z Wilsherem.
Źródło: [w-twoich-snach.com]

Kysio2607 komentarzy: 1336018.11.2017, 12:26

Skoro wróciliśmy do gry z City grając 4ka to może dziś tak zaczniemy?

ZielonyLisc komentarzy: 2087218.11.2017, 12:26

Ale by zagrał taki mecz ustawieniem 4-3-3

TlicTlac komentarzy: 609518.11.2017, 12:25

Ehh, ludzie tutaj chyba granvorki nie pamiętają :/

Ciekawy przypadek - to chyba jedyny użytkownik, który dostał bana za denerwowanie ludzi swoim pisaniem, bez jakichś specjalnych odzywek, normalnie kulturalnie irytował wszystkich ^^

Dominik11 komentarzy: 2098518.11.2017, 12:24

Wenger eksperymentował dwa razy z Liverpoolem i Man city, mówię z tymi najlepszymi , z Chelsea też ale tam się udało remis .
Gole stracone 7
Strzelone 1

paw3u komentarzy: 563118.11.2017, 12:24

Mam nadzieję, że Wenger nie wymyśli czegoś w stylu:
--------Alexis--------
----Iwobi---Ozil---

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 118.11.2017, 12:24

wizjonerzy.com

Dominik11 komentarzy: 2098518.11.2017, 12:21

Tutaj trzeba walczaka w pierwszym składzie , a takim jest Jack on nie odpuści w derbach .

FabsFAN komentarzy: 25243 newsów: 318.11.2017, 12:21

Jacus wyjdzie w pierwszym składzie, powie ze totki are shit i zostanie przyszłym kapitanem Arsenalu.

DikeAFC komentarzy: 52618.11.2017, 12:21

Welbeck pewnie usiądzie na ławie ale Iwobi to raczej pewne, że zagra oby tylko pozytywnie.

tomek_13 komentarzy: 243218.11.2017, 12:20

@Gerwciu: a może by tak Rob na ŚO? :D

Gerwciu komentarzy: 372218.11.2017, 12:18

Ciekawe jak Wenger zaskoczy. Laca ławka a Welbeck i Iwobi in ? :d

Fanatic komentarzy: 602918.11.2017, 12:18

Obawiam się strzalow zza pola karnego... że jakiś cudowny strzał kane'a czy eriksena i mimo naszej dominacji będzie po meczu....

tomek_13 komentarzy: 243218.11.2017, 12:17

@ares765: oczywiscie za Ramseya :p

thide komentarzy: 32391 newsów: 185218.11.2017, 12:17

@pumeks: https://youtu.be/DKJ3JxXS-lA?t=17

:D

schnor25 komentarzy: 1854918.11.2017, 12:15

@TlicTlac: Że kurfa co z tą al dżesiką? :D :D

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10318.11.2017, 12:15

Wilshere wyjdzie w pierwszym

tomek_13 komentarzy: 243218.11.2017, 12:14

Welbeck czy Iwobi kosztem Alexa?
OBY NIE

TlicTlac komentarzy: 609518.11.2017, 12:14

Pamiętajcie tylko o tym, że:

"Nie rozumiem jak osoby mieniace sie kibicami Arsenalu maja problem z obejrzeniem meczu. Przeciez kazdy szanujacy sie kibic Arsenalu ma karte Al Jazeera Sport dzieki ktorej ma pewnosc ze obejrzy KAZDY MECZ ARSENALU w kazdych rozgrywkach albowiem kanaly sportowe AJS pokazuja WSZYSTKIE mecze ligi angielskiej, WSZYSTKIE mecze LM, mecze FA CUP i Pucharu Ligi Angielskiej oraz mecze towarzyskie. To wszystko w znakomitej jakosci i swietnym komentarzem w jezyku angielskim i dobrymi ekspertami jak np Sir A.Ferguson."

jak to głosił słynny wieszcz kanonierzy.com - ktoś kojarzy o kogo mi chodzi :)?
(nie, to nie jest Dominik ze względu na brak przecinków ^^)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.11.2017, 12:13

To tak jeszcze przed derbami :)

https://vimeo.com/243340428

jinks komentarzy: 68618.11.2017, 12:13

ile dni zostalo do konca kontraktu Węgiera ?

Dominik11 komentarzy: 2098518.11.2017, 12:12

To już najważniejszy mecz sezonu wygrać tylko to się liczy .
Oby Wenger nie pajacował ze składem i tego się boję

prezes77 komentarzy: 70318.11.2017, 12:12

Gunnerrsaurus

Myślę że Alexis, Kolasinac i Monreal by sie do składu załapali

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.11.2017, 12:12

Dzisiaj Lacazette musi pokazać swoją wartość.Nawet mam go na kapitanie w FPL.Ślepa wiara w swojego człowieka ale bez Francuza będzie bardzo źle.
Damy radę, musimy!

dolny komentarzy: 267418.11.2017, 12:11

Mam prośbę. Mógłby mi ktoś wysłać na priv transmisje radiowa czy komentarz głosowy meczu? Jestem w pracy i to jedyna opcja żeby być na żywo :) może być nawet po angielsku :)

Marcinafc93 komentarzy: 33282 newsów: 118.11.2017, 12:11

Kolasinac grałby na pewno

DikeAFC komentarzy: 52618.11.2017, 12:11

@Gunnerrsaurus: Czołg

Gunnerrsaurus komentarzy: 1244718.11.2017, 12:10

Tak sobie myślę, który z naszych grałby na ten moment w pierwszym składzie Tottenhamu. Biorąc pod uwagę obecną formę. Jakieś pomysły?

PS to nie prowokacja, czy jakąś ironia, tylko szczere pytanie

Marcinafc93 komentarzy: 33282 newsów: 118.11.2017, 12:07

2:1 wygramy

paw3u komentarzy: 563118.11.2017, 11:57

3:1 wygramy :)

darobos komentarzy: 75218.11.2017, 11:54

to ile dzisiaj w plecy ? 1:3 cos czuje

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 118.11.2017, 11:54

@pumeks: Spokojnie gościu wyluzuj, dla mnie rozmowa skonczyła sie juz wczesniej. Nie panikuj!

pumeks komentarzy: 2080818.11.2017, 11:51

@Mico17:

Teraz już wiem. Dalsza rozmowa nie ma sensu.
Widzę, że u niektórych bardziej liczy się to, ze się kogoś zgnoi, obrazi, wyśmieje, złośliwie odpowie.

Cóż, życzę powodzenia.....

seyos komentarzy: 24918.11.2017, 11:49

Ponoć Akpom dzisiaj od pierwszych minut.

Topek komentarzy: 14235 newsów: 12618.11.2017, 11:43

Mam nadzieję, że Wenga nie będzie próbował grać na remis, bo potrzebujemy punktów. Ofensywa musi w końcu pokazać, że jest coś warta.

pumeks komentarzy: 2080818.11.2017, 11:43

@Deiigloo:

1 godzinę przed rozpoczęciem meczu.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 118.11.2017, 11:43

@pumeks: Tak bardzo dobrze, dostajesz pierwszego plusa do dzienniczka

Deiigloo (zawieszony) komentarzy: 144818.11.2017, 11:42

Ktoś wie kiedy zostaną podane składy?

pumeks komentarzy: 2080818.11.2017, 11:41

@Mico17:

Odwiedzam nba.com to dobrze?

Marioht komentarzy: 612118.11.2017, 11:40

@mitmichael: Może masz rację.
Głowacki jest niesamowity. Uważnie przyglądam mu się w ostatnim czasie i na żywo prezentuje się świetnie. Wąskie oko kamery tego nie pokaże.
Jak się ustawia bez piłki, przepycha, podpowiada partnerom.

pumeks komentarzy: 2080818.11.2017, 11:37

@thide:

Nie nabieram się :) ale strasznie irytują mnie błędy ortograficzne.

... i "włanczać", bo jak "włanczysz" to jest oczywiście "włanczone"
:-D

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 118.11.2017, 11:37

@pumeks: Wchodzisz czasami na inne strony niż k.com? Polecam

Fabri4 komentarzy: 10176 newsów: 5018.11.2017, 11:36

@pumeks: Nikogo nie zaczepiam, ale śmieszy mnie to, że jeśli ktoś ma inną wizję derbów to zaraz lecą teksty w stylu "po co kibicujesz AFC?"

kamilo_oo komentarzy: 2356718.11.2017, 11:35

Ja to juz wizje odpaliłem, bo później na pewno limit będzie :P

pumeks komentarzy: 2080818.11.2017, 11:34

@Fabri4:

Mam nadzieję, że to ironia.
...i odpuść sobie niepotrzebne zaczepki, bo bez tego jest wystarczająco nerwowo

prezes77 komentarzy: 70318.11.2017, 11:34

Jak tam kanonierzy przed meczem ? Coś czuje że dziś zagramy jak z Chelsea u siebie rok temu ;) obym się nie mylił

Qarol komentarzy: 1450718.11.2017, 11:33

@Adrian12543:

Tottenham to mimo wszystko nie jest drużyna tego kalibru, która przyjedzie do drużyny z czołówki i ją pojedzie 4:0, też nie ma co dramatyzować w tę stronę. Lepsi, ale są lepsi na tyle, że słabszy dzień i wcale nie będą lepsi. Żadna przepaść.

Będzie w okolicach remisu, ktoś może wygra, oby my i tyle.

thide komentarzy: 32391 newsów: 185218.11.2017, 11:30

@pumeks: ty to chyba od wczoraj masz internet xD
tyle rzeczy tu się działo np. przepychanie kibla z k.com, zaciążąnie i problemy z nim związane, a ty się nabierasz na takie komentarze :D

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady