Cech o swoich występach w tym sezonie

Cech o swoich występach w tym sezonie 12.01.2017, 13:06, Patryk Bielski 8 komentarzy

Petr Cech należy do grupy najbardziej doświadczonych i utytułowanych golkiperów w Premier League. W poprzednim sezonie czeski bramkarz zdobył tytuł Złotych rękawic, szesnastokrotnie zachowując czyste konto. 34-latek doskonale wie, czego potrzeba, by utrzymać najwyższą formę, pozwalającą na grę w najlepszych klubach. Golkiper Arsenalu w wywiadzie dla oficjalnej strony ocenił przebieg obecnego sezonu ze swojej perspektywy.

- Dotychczasowy sezon przebiega nieco inaczej. Sądzę, że radzę sobie całkiem nieźle, ale jeśli wziąć pod uwagę czyste konta, mieliśmy już serię spotkań, w której traciliśmy co najmniej jednego gola. Podstawą jest, by zespół wygrywał, ale oczywiście granie na zero z tyłu jest także ważne, ponieważ aby zwyciężać, musisz mieć solidne podstawy w defensywie.

- Często traciliśmy bramki z rzutów karnych, które były jednocześnie jedynymi golami przeciwnika w danym meczu. Nieraz masz po prostu pecha, choć zawsze chcesz więcej i więcej. Obronić jeszcze jeden strzał, zrobić coś ekstra.

- Ogólnie rzecz biorąc, gram na poziomie, który jest ode mnie wymagany. Oczywiście chcesz poprawiać się z każdym meczem i utrzymywać wysoką intensywność cały czas - nie chcesz dopuścić do sytuacji, w której twoja gra jest nieregularna. Na szczęście, udaje mi się to i miejmy nadzieję, że tak pozostanie.

Cech zrezygnował z gry w reprezentacji Cech wraz z końcem Euro 2016 i jak sam twierdzi, już teraz widzi pozytywy płynące z tej decyzji.

- Teraz mam czas robić rzeczy, o których mogłem zapomnieć, kiedy podróżowałem wraz z reprezentacją. Mogę przychodzić na dodatkowe treningi, co nie jest takie łatwe, kiedy w środku sezonu masz sporo spotkań do rozegrania. To dla mnie nowa sytuacja i muszę przyznać, że dobrze na mnie oddziałuje.

Petr Cech autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
zly_kanonier komentarzy: 511113.01.2017, 00:02

Źle nie jest, ale chociaż by popróbował kilka karnych wybronić :p

Forever_gunner komentarzy: 255512.01.2017, 21:24

Przyznam, że oczekiwałem w tym sezonie czegoś więcej od tak utytułowanego i doświadczonego bramkarza. Ratował nam parę razy tyłek, ale też kilka bramek wpuścił takich, które nie zdarzyłyby mu się w ****sea.

PawloPro komentarzy: 65812.01.2017, 16:13

Co wy chcecie od Cecha? Nie raz w tym sezonie ratował nam dupę i nie raz uratuje.

mitmichael komentarzy: 4924312.01.2017, 15:44

Bramkarz jest jak wino im starszy tym lepszy ale w ostatnich miesiacach Cech cos jest na bakier z ta zasada. W poprzednim sezonie dało sie odczyc jego wystepy natomiast w tym to juz nie jest ten Petr co wtedy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.01.2017, 14:43

Trochę sezon taki a'la Szczęsny, czyli bez zarzutu, ale brakuje obron ponadprzeciętnych. Z tym plusem dla Cecha, że on wprowadza do defensywy spokój, a Szczęsny bałagan.

W każdym razie zgadzam się osobami poniżej. Czech nadal broni dobrze, ale wiek i słabsza dyspozycja niż rok temu sugerują, że w następnym sezonie bardziej prawdopodobne, że będzie gorzej niż lepiej.

Armata500 komentarzy: 4519 newsów: 13012.01.2017, 14:15

Lubię Petra, ale czy faktycznie broni na poziomie od niego wymaganym w tym sezonie?

Nie do końca z tym się zgodzę, moim zdaniem mógłby bronić lepiej, jak na swoje możliwości.

fabregas1987 komentarzy: 2635312.01.2017, 13:32

Ciekawe jak Wenger widzi sytuację z bramkarzami. Cech niedługo skończy 34 lata i gołym okiem widać, że gra coraz słabiej, a ostatnio pojawiły się informacje jakoby Roma miała definitywnie kupić Wojtka. Czyli Wenger widzi w Ospinie nowego No1?

PietrasM komentarzy: 252612.01.2017, 13:28

Może i regularnie, ale ciut poniżej oczekiwań.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady