Declan Rice zapewnia Arsenalowi zwycięstwo nad Newcastle
18.05.2025, 20:04, Mateusz Kolebuk
736 komentarzy
Arsenal zakończył sezon na własnym stadionie, pokonując Newcastle United 1:0 dzięki fantastycznemu trafieniu Declana Rice'a. Dzięki temu zwycięstwu Kanonierzy zapewnili sobie miejsce w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.
Raya bohaterem pierwszej połowy
Goście z Newcastle przyjechali do Londynu z zamiarem zdobycia trzech punktów, które zagwarantowałyby im powrót do europejskiej elity. Jednak David Raya miał inne plany. Bramkarz Arsenalu popisał się serią znakomitych interwencji, które utrzymały wynik bezbramkowy do przerwy. Już na początku meczu musiał ratować sytuację po błędzie przy wyprowadzeniu piłki, a później kilkakrotnie udowodnił swoją klasę, broniąc strzały m.in. Bruno Guimaraesa i Tino Livramento.
Arsenal próbował odpowiedzieć, ale Nick Pope skutecznie zatrzymał próbę Thomasa Parteya po rzucie rożnym. Mimo to Raya musiał jeszcze raz wykazać się refleksem, broniąc strzały Harveya Barnesa i Dana Burna.
Rice daje zwycięstwo
Po przerwie Arsenal wyszedł na boisko z nową energią i już po dziesięciu minutach objął prowadzenie. Bukayo Saka przejął piłkę od Anthony'ego Gordona, a Martin Odegaard podał do Rice'a. Ten nie zastanawiał się długo i huknął z 20 metrów, nie dając szans Pope'owi. To już dziewiąty gol Rice'a w tym sezonie, który tylko podkreśla jego znakomitą formę.
Kanonierzy nie zwalniali tempa i kontynuowali ataki na bramkę Newcastle. Ben White był bliski podwyższenia wyniku, ale jego strzał minimalnie minął słupek. Dodatkowo kibice mogli cieszyć się z powrotu Kaia Havertza po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.
Newcastle próbowało jeszcze wyrównać, ale ich wysiłki nie przyniosły efektu. Joe Willock, były zawodnik Arsenalu, również nie zdołał pokonać bramkarza gości.
Co dalej?
Arsenal zakończy sezon wyjazdowym meczem z Southampton, które już pożegnało się z Premier League. Spotkanie odbędzie się 25 maja na St Mary's Stadium i będzie ostatnim akcentem tej kampanii dla Kanonierów przed letnią przerwą.
źrodło: arsenal.com
20.05.2025, 10:06 11 komentarzy

19.05.2025, 15:10 4 komentarzy

19.05.2025, 14:44 9 komentarzy

19.05.2025, 14:27 6 komentarzy

19.05.2025, 12:12 2 komentarzy

19.05.2025, 08:58 6 komentarzy

18.05.2025, 20:08 3 komentarzy

18.05.2025, 17:43 18 komentarzy

18.05.2025, 15:06 4 komentarzy

18.05.2025, 15:05 3 komentarzy
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Arsenal are now seriously considering signing Rodrygo & talks have started behind the scenes. Arsenal are currently exploring all the options for a possible transfer. [@Plettigoal]
@Nicsienieda napisał: "A jeśli nie to odpukasz swoje przepowiednie i przyznasz się do błędu? Tak rzucasz przepowiedniami często, chcesz się założyć o 100 zł, że nie wypadniemy z Top 4 w przyszłym sezonie?"
Mogę się założyć, że w przyszłym sezonie maks 3 miejsce z Arteta u sterów. Jeszcze za wcześnie na powroty Chelsea czy United do gry, ale kto wie. Na pewno szybciej niż 10 lat :)
@Furgunn napisał: "Arteta nas tam ściągnie znacznie szybciej"
A jeśli nie to odpukasz swoje przepowiednie i przyznasz się do błędu? Tak rzucasz przepowiedniami często, chcesz się założyć o 100 zł, że nie wypadniemy z Top 4 w przyszłym sezonie?
@adek504 napisał: "Poziom klubu że ścisłego topu europejskiego, obecnie pewnie jakieś top 5, z którym nikt nie chce się mierzyć"
Proszę Cię to gruba przesada, trzeba czasem przestać patrzeć na klub sercem i spojrzeć jak to naprawdę wygląda :)
@kamo99111 napisał: "gdzie my nie wygraliśmy tej słabej LE nigdy"
Bo byliśmy ogórkami, teraz już nie jesteśmy, więc nawet tam nie gramy. Jak chcesz się chłostać za to, że 3 lata temu nie wygraliśmy to spoko, ale już teraz mamy wyższe cele. Inaczej mówiąc, fakt że ten argument wzmógł się akurat w tym tygodniu obrazuje coś innego niż mówisz.
@Furgunn napisał: "Na nasz poziom czyli jaki?"
Poziom klubu że ścisłego topu europejskiego, obecnie pewnie jakieś top 5, z którym nikt nie chce się mierzyć
@Furgunn napisał: "Wyniki broni się pucharami, za 10 lat nadal będziemy się jarać trzema drugimi miejscami z rzędu? Daj spokój."
No to jest połączenie idealne, wieńczyć dobre wyniki pucharami, ale jak czegoś zabrakło do zdobycia pucharu to jednak dalej klub który zachodzi wysoko w LM i walczy o najwyższe trofea w lidze daje w ciągu roku dużo radości kibicom
@Dzulian napisał: "Chyba nikt z tutaj piszących nie chciałby przez najbliższe 10 lat widzieć Arsenalu w LE."
Arteta nas tam ściągnie znacznie szybciej ;)
Jak gralismy w LE to byl płacz,ze emocji nie ma nawet w fazie pucharowej,a teraz zle
Chyba nikt z tutaj piszących nie chciałby przez najbliższe 10 lat widzieć Arsenalu w LE.
I szarpaniny z jakimś Rennes czy Eintrachtem w 1/4. To by znaczyło że coś kurewsko poszło nie tak.
@papiez4 napisał: "My jesteśmy klubem, który jest poziom wyżej więc dla mnie nie ma znaczenia w tej chwili LE. Graliśmy tam i nie wygraliśmy i taka jest prawda. Tottenham lub UTD ja wygrają ale czy dzięki temu wskoczą na nasz poziom w najbliższym czasie? Wątpię."
Na nasz poziom czyli jaki? Wyniki broni się pucharami, za 10 lat nadal będziemy się jarać trzema drugimi miejscami z rzędu? Daj spokój.
Ja to już mówiłem ostatnio. Nikt normalny oczywiście nie zamieniłby się aktualną sytuacją kadrową i sezonem z United czy Spurs tylko jeden z tych zespołów ma dziś taki dzień, którego my np. nie mieliśmy. Ich kapitan podniesie trofeum do góry. Czy to mniej znaczące jak LE czu FA Cup a nawet Puchar Ligi zawsze fajnie to wygrać. My też graliśmy w LE i cudów tam nie pokazywaliśmy. Ja dziś kibicom Spurs albo United zazdroszczę, ale tylko dziś. Bo od jutra wszystko wraca do normy i to my patrzymy na nich z góry.
@kamo99111 napisał: "Póki co znowu jest dużo gadania jak to Arsenal nie czuje sportowej zlosci, że znowu sezon się skonczyl fiaskiem i jakich to transferow się tu nie zrobi. A koniec końców znowu wszystko rozbije się o milion funtów - ten za drogi, tamten chce gdzie indziej i nie ma dla nas odpowiednich zawodnikow. Ten sam scenariusz powtarza się już od 20 lat."
Otóż właśnie nie, jak ktoś nie widzi że od paru lat zmieniło się podejście w klubie do tego co on ma osiągać to chyba naprawdę nie chce tego widzieć
Klub obecnie w żadnym stopniu nie jest zadowolony z samego udziału w LM i wyjścia z grupy tylko liczy się walka o najwyższe trofea
Tak samo jest w kwestii transferów, bo są naprawdę mądrze robione, a kadra jest sukcesywnie budowana bez jakiś szalonych strzałów które mogą zniszczyć balans
@Marcinafc93 napisał: "Fabrizio Romano
Arsenal podpisze kontrakt z ważnym napastnikiem i skrzydłowym, tego lata
podcast YT"
Póki co znowu jest dużo gadania jak to Arsenal nie czuje sportowej zlosci, że znowu sezon się skonczyl fiaskiem i jakich to transferow się tu nie zrobi. A koniec końców znowu wszystko rozbije się o milion funtów - ten za drogi, tamten chce gdzie indziej i nie ma dla nas odpowiednich zawodnikow. Ten sam scenariusz powtarza się już od 20 lat. Nie dam się nabrać kolejny raz. W przyszłym sezonie walczymy o t4 i wyjście z grupy lm. Wszystko co będzie ponad to uznam za duży sukces. Bo takie są ambicje tego klubu i trzeba się z tym pogodzić.
@kamo99111 napisał: "europejskiego trofeum przez jeden z tych klubow, a brak znaczacego trofeum w Arsenalu (w tym brak lm i le w ogóle) uznaje za potwarz ze strony Kroenke, Artety oraz zawodnikow."
Oczywiście ubogosc w trofeach europejskich takiego klubu jak Arsenal bije aż w oczy, ale europejskie puchary istnieją od lat 60, a Arteta np jest w tym klubie 5 lat, więc to trochę słabe zwalanie całej winy na niego
Rozumiem też pewna frustracje z braku tych trofeów wśród kibiców, ale reakcja zdecydowanie przesadzona wedlug mnie
@kamo99111 napisał: "ale co z tego? Któryś z tych klubow bedzie miał trofeum w tym sezonie. I mozna mówić, że to tylko LE, że zmienil się format itd itp... ale trofeum to trofeum i to jeszcze na scenie Europejskiej gdzie my nie wygraliśmy tej słabej LE nigdy! Sorry brandzlujmy się dalej tymi drugimi miejscami...."
I kolejny raz to samo, argument bo oni dobrzy bo będą mieć trofeum, a my źli bo nie będzie trofeum
Cały czas powtarzam, że jak ktoś tak spłyca piłkę nożną to może warto wchodzić tylko w maju na wikipedie i oszczędzić tych kilkaset godzin rocznie
Przecież ich zwycięstwo w LE oznacza że rok temu byli za słabi na LM nie mówiąc już o mistrzostwie PL czyli pierwsze gigantyczne rozczarowanie dla kibiców, teraz cały sezon kompromitowali się w lidze i o nic nie walczyli, gdzie Arsenal za o niebo lepsze wyniki i tak jest jechany po bandzie
No i ich wieczory to były sukcesy z Lyonami czy Bodo gdzie my mogliśmy się mierzyć z Realem czy PSG
LE jest stworzona dla słabszych klubów niż światowy TOP. I jeżeli się jest takim klubem to naturalne że radość ze zdobycia trofeum jest duża. My jesteśmy klubem, który jest poziom wyżej więc dla mnie nie ma znaczenia w tej chwili LE. Graliśmy tam i nie wygraliśmy i taka jest prawda. Tottenham lub UTD ja wygrają ale czy dzięki temu wskoczą na nasz poziom w najbliższym czasie? Wątpię.
Ja myślę, że rozsądnym byłby zmienić trenera, żeby też wygrać taki puchar jak dzisiaj wygra ManU/Spurs.
Z tym słabym Artetą to od 3 lat nawet nie jesteśmy w stanie się zakwalifikować do tego LE, a co dopiero je wygrać. #Artetaout
@Adi17 napisał: "Według mnie zwycięstwo w LE traktowałbym jak w Pucharze Anglii, może odrobinę wyżej. Tylko, żeby to wygrać trzeba grać w tej "drugiej lidze" europejskiej więc to nie poziom Arsenalu :) ale cieszyłbym się bardziej niż z 3 wicemistrzostwa z rzędu."
A ja bym się bardzo cieszył. Trofeum to trofeum, a w szczególności na arenie Europejskiej. Może Liga Europy jest nazywana drugim szczeblem za LM ale jest to jednak fajne trofeum. Stąd nie powiem ale muszę iść dzisiaj do apteki i kupić sobie masc na bol dupy, bo nasze ostatnie trofeum bylo 5 lat temu.
Według mnie zwycięstwo w LE traktowałbym jak w Pucharze Anglii, może odrobinę wyżej. Tylko, żeby to wygrać trzeba grać w tej "drugiej lidze" europejskiej więc to nie poziom Arsenalu :) ale cieszyłbym się bardziej niż z 3 wicemistrzostwa z rzędu.
@Garfield_pl: ale co z tego? Któryś z tych klubow bedzie miał trofeum w tym sezonie. I mozna mówić, że to tylko LE, że zmienil się format itd itp... ale trofeum to trofeum i to jeszcze na scenie Europejskiej gdzie my nie wygraliśmy tej słabej LE nigdy! Sorry brandzlujmy się dalej tymi drugimi miejscami....
Skąd taki spadek notowań Osimhena? Strzela tak jak strzelał wcześniej, a transfer do Turcji za winą szura De Laurentisa. Brzmi jak okazja, chociaż bliżej go nie śledzę.
@kamo99111 napisał: "A na poważnie, dla mnie jako kibica Arsenalu wygrana w LE jednej z tych dwóch druzyn to potwarz od Kroenke, Artety i zawodnikow!!!"
Zawsze możesz kibicować tym słabym drużynom,które nie dostały się do LM i miałbyś dziś emocje związane z finałem xD potwarz to właśnie dla nich, że w lidze ledwo się utrzymali i są w finale w sumie dlatego, że zmienił się format LM xD
@adek504 napisał: "Rozumiem, że Kroenke miał na szybko sprzedać skład do Bodo żeby zatrzymać marsz tych zespołów po puchar, czy jak powinien to inaczej zrobić skoro w ogóle nie rywalizowaliśmy w tych rozgrywkach? xd"
Dobra napisalem mało precyzyjnie:
Zdobycie europejskiego trofeum przez jeden z tych klubow, a brak znaczacego trofeum w Arsenalu (w tym brak lm i le w ogóle) uznaje za potwarz ze strony Kroenke, Artety oraz zawodnikow.
@ArsenalChampion: @ozzy95:
We Włoszech piszą że Juve chce Osimhena.
Vlahovica są w stanie oddać za 40 baniek. Żeby to później przelać Napoli.
Ale De Laurentis prędzej własne odchody zje niż go puści do Juve. Na pewno łaskawiej spojrzy na oferty z PL
@kamo99111 napisał: "A na poważnie, dla mnie jako kibica Arsenalu wygrana w LE jednej z tych dwóch druzyn to potwarz od Kroenke, Artety i zawodnikow!!!"
Dokładnie. Jesli lige europy wygra Manchester United albo Tottenham to Arteta powinien zostać ZWOLNIONY!
Przecież oni go już nawet nie chcą w tym Napoli. Nie bez powodu rok biegał w Turcji. Do tego rok kontraktu, więc ostatni moment żeby coś zarobić.
Dałbym maks 30mln.
(Abstrahując od faktu, że w ogóle nie jestem zwolennikiem tego transferu).
@Barney: Ma kontrakt do 2026. Kwota nie sądzę że przekroczy 50M€
Ja nie jestem fanem Oshimena i nigdy nie bylem powinnismy sie uprzec na szweda.
Oshimnen jego wartosc leci w dol nigdy nie strzalal procz 1 sezonu jakos duzo. Teraz gra w galacie to mozna porownac smialo do sportingu ,nawet lepsza portugalska liga.
@Womanizer:
Co ,ze niby Oshimnen bedzie za 45mln cos trudno w to uwierzyc
@miki9971 napisał: "Niesamowite, że Arteta potrzebował 5 lat procesu, myśli, rozkmin, żeby dojść do tego, że potrzebujemy napastnika z TOPu, żeby walczyć o najwyższe cele."
Geniusz i mocno wierzący typ, wszystko uzależnił od Jesusa.
@kamo99111 napisał: "A na poważnie, dla mnie jako kibica Arsenalu wygrana w LE jednej z tych dwóch druzyn to potwarz od Kroenke, Artety i zawodnikow!!!"
wstyd, żenada, kompromitacja, hańba, frajerstwo. Nie wracajcie do domów.
@miki9971: Z tym TOPem to jeszcze poczekaj. Bo jak przyjdzie Sesko to ciężko powiedzieć że TOP
Osimhen ma rok do końca kontraktu. Powinien być tańszy o ok 20M od Gyokeresa. Wolelibyście pakiet Gyokeres + Gittens czy Rodrygo + Osimhen?
Ten drugi IMO większy firepower
Niesamowite, że Arteta potrzebował 5 lat procesu, myśli, rozkmin, żeby dojść do tego, że potrzebujemy napastnika z TOPu, żeby walczyć o najwyższe cele.
@Marcinafc93: kogo obstawiasz? Bo ja jednak czuje ze to będzie Sesko i wielka niewiadoma na lewe skrzydło tu jest ciężki wybór.
@Marcinafc93: Ale odkrył.
@kamo99111 napisał: "A na poważnie, dla mnie jako kibica Arsenalu wygrana w LE jednej z tych dwóch druzyn to potwarz od Kroenke, Artety i zawodnikow!!!"
Potwarz to jest zajęcie 6 miejsca i granie w LE. Gorzej niż naplucie w twarz
Fabrizio Romano
Arsenal podpisze kontrakt z ważnym napastnikiem i skrzydłowym, tego lata
podcast YT
@kamo99111 napisał: "na poważnie, dla mnie jako kibica Arsenalu wygrana w LE jednej z tych dwóch druzyn to potwarz od Kroenke, Artety i zawodnikow!!!"
Rozumiem, że Kroenke miał na szybko sprzedać skład do Bodo żeby zatrzymać marsz tych zespołów po puchar, czy jak powinien to inaczej zrobić skoro w ogóle nie rywalizowaliśmy w tych rozgrywkach? xd
Aj tam się spuszczacie nad tym tottenhamem i junajted, biała kaka im na klatę, niech sobie wygrywają ten puchar, koło spoconego penta po treningu mi to lata.
Akurat W TYM KONKRETNYM PRZYPADKU, wolę 2 miejsce w lidze niż 16 XD
ESSA
@arsenallord napisał: "Tottenham dziś wygrywając automatycznie staje się bardziej utytułowanym zespołem w europejskim szczeblu."
I w czym problem? Przecież wedlug niektorych użytkowników regularne 2 miejsce w lidze i polfinal ligi mistrzów jest ważniejsze i lepsze niż trofea... Więc nie wiem co tak przezywasz bo i tak to nic nie znaczy :-D hahaha
A na poważnie, dla mnie jako kibica Arsenalu wygrana w LE jednej z tych dwóch druzyn to potwarz od Kroenke, Artety i zawodnikow!!!
Ostry trening wjeżdża, forma na wakacje sama się nie zrobi, ahhhhhh piękna sprawa
Ciekawe ile zarobimy na Trossardzie, jeśli nie podpisze nowego kontraktu. Myślę, że jakby się zgłosiły jakieś Arabskie kierunki, to może z 40 mln... w innym przypadku pewnie 15-20. Trochę to przykre bo to bardzo solidny piłkarz, który byłby solidnym wzmocnieniem w każdym klubie Premier League
@MarkOvermars napisał: "ktoś tu za dużo w FIFe gral xd"
Pisali niżej o okienku marzeń, to wyobraźnia poniosła xd
@arsenallord napisał: "Tylko United dzisiaj. Tottenham dziś wygrywając automatycznie staje się bardziej utytułowanym zespołem w europejskim szczeblu."
Tylko, że nawet jak wygrają i będą bardzie utytułowani to nic im to nie da w przyszłym sezonie, a z Utd już może być różnie. Kurczakom nie przytrafi się drugi Poch jeszcze przez kolejne kilkadziesiąt lat. Tam ani Mou ani Conte nie potrafili ogarnąć DNA przegrywów i nie wierzę, że Ange da radę. Utd to znana marka i mają kasę wiec mogą namieszać w przyszłym sezonie. Ja odkładam na bok niechęć do KFC i mam nadzieję, że wygrają ten paraolimpijski finał. Harry Kane zdjął klątwę.
@maniekuw: hajto to już nie gra w piłkę xd
@Artetaballer: ktoś tu za dużo w FIFe gral xd
@Matelko: Nie zdziwię się jak nikt właśnie. A nie rozegrał jakiegoś fajnego sezonu. Szczerze to jeden z najsłabszych bramkarzy w lidze.
Ciekawe jaki klub Ramsdala wyciągnie. Po spadku możliwe, że promocja będzie a to nadal bramkarz wysokiej klasy. Na ławeczkę do nas by się przydał takiej klasy i doświadczony bramkarz. No i Kanonier.
@Garfield_pl napisał: "Arsenal’s data team sees goalkeepers as an underdeveloped market and good opportunity for value and profit."
Tak było z Rayą, kompletny bramkarz, a przeszedł do topowego klubu dosyć późno, bo brakowało mu tych 5 cm.
NEW: Karl Hein’s agent is currently in talks with clubs.
Understand that some within the club have doubts over his ability on the ball.
Hein may go on another loan to a Conference League or Europa League side to increase value before selling.