Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ups147 komentarzy: 348209.05.2024, 17:45

@Be4Again napisał: "Sam Wojtek chyba też by chciał wrócić do Londyny i "dokończyć" pewne sprawy ;)"

Szluga by dopalil, bo mu Wenger przerwał, może gdzieś zakitrany jeszcze leży :P

technik93 komentarzy: 15109.05.2024, 14:57

@ozzy95: W zeszłym sezonie dzięki geniuszowi Artety dusiliśmy w obrębie szesnastki praktycznie wszystkie zespoły poza City I Liverpool, które wcześniej stosowały taktykę blizkrigu polegającą właśnie na duszeniu przeciwnika i kasowaniu kontr. Piłka nożna to trochę jak żywy organizm i szybko potrafi się dostosować. każdy klub ma sztab, który jest odpowiedzialny za wyłapywanie błędów taktycznych i pomoc głównemu trenerowi. Zauważ,że już pod koniec zeszłego sezonu kluby nauczyły się powoli wychodzić spod pressingu, a w tym sezonie jest z tym już zdecydowanie lepiej i wszystko zależy od indywidualnych błędów poszczególnych zawodników.
W zeszłym sezonie Atlético na ten przykład strzelało jedna bramkę,a następnie Cholo murował i czasami udało mu się jeszcze coś strzelić, czasami udało się dowieźć wynik. W tym sezonie Atlético gra bardzo podobnie do nas. Ba! Betis, Girona, Bilbao tez.
Liga włoska: Napoli w zeszłym sezonie rozjechało całą ligę, bo grali taką półkę jak my, w tym sezonie już nie jest tak kolorowo, bo każdy gra gengenpresem żeby sprokurować stratę pilki przeciwnika, a jeżeli się nie uda,to szybki powrót wszystkich zawodników na własną połowę. My roznimy się nieco od reszty, bo oprócz wyżej wymienionych elementów potrafimy z postawy defensywnej wypychać inne zespoły z własnego połowy co skutkuje wybiciem piłki na oślep przez bramkarza drużyny przeciwnej.
Więc w zeszłym sezonie liga angielska mogła być zdecydowanie tą najlepszą, w tym sezonie już niekoniecznie. Na pewno najbardziej wyrównaną i emocjonującą ale czy najlepszą? Tutaj można polemizować:)

ArsenalChampion komentarzy: 809509.05.2024, 13:04

Szczęsny na 1, a Raya na ławe

Be4Again komentarzy: 342009.05.2024, 13:00

@Garfield_pl: Szczęsny jako zmiennik to byłby super ruch. Kanonier, niesamowicie doświadczony, psychicznie i mentalnie na najwyższym poziomie. To już nie jest zbuntowany chłopak. Ciężko wyobrazić sobie kogoś lepszego na ławkę. Juve, czy Wojtek zostanie czy nie, szuka nowej 1, więc wielce prawdopodobne, że na tam też by z biegiem czasu usiadł na ławie.
Przy dobrej negocjacji moglibyśmy pozyskać Wojtka za darmo, ponieważ Polak ma w Juve wysoki kontrakt. Przy takim rozwiązaniu klub mógłby mu rzucić "bonus" za podpis w ramach rekompensaty za niższy kontrakt, ale za to podpisać go na 24mce. Finalnie Wojtek by nie stracił, my w FFP pozyskalibyśmy nowego GK za "darmo", przy sprzedaży Ramsdela za 25-30mln daje nam spory zapas przy ruchach transferowych na innych pozycjach.
Sam Wojtek chyba też by chciał wrócić do Londyny i "dokończyć" pewne sprawy ;)

Dzulian komentarzy: 258109.05.2024, 12:52

Everton chce od United 80 mln funtów za Branthwaite’a (93 mln euro)

Młody Angol i cyk + 30 mln extra do rachunku.
Saliba w takim razie to ze 150 luźno.

Szogun komentarzy: 28799 newsów: 309.05.2024, 12:37

Znając życie media łączą Nas z jednymi a negocjacje toczą się z kimś zupełnie innym.

bizooon komentarzy: 696409.05.2024, 12:32

Cieznej przyjdzie to tylko jeżeli uzna że Arteta nie jest na Rayę napalony i będzie szansa kolejnego szefa wygryźć ze składu

bizooon komentarzy: 696409.05.2024, 12:25

@darek250s napisał: "Szymon Marciniak: „Sytuacja ze spalonym? Uważam, że postąpiłem słusznie. Brak gwizdka spowodowałby analizę VAR, która mogła zaliczyć gola, a to w wyraźny sposób mogłoby doprowadzić Bayern do awansu do finału i potencjalnego zdobycia trofeum przez Harry’ego Kane’a. Niedopuszczanie Anglika do zdobywania tytułów jest jedną z pierwszych rzeczy, których uczą na szkoleniach obecnych jak i przyszłych sędziów.”"
haha, no Kane jak coś wygra to powie że może karierę kończyć

Garfield_pl komentarzy: 2824809.05.2024, 12:17

Arsenal have started looking at replacements for Aaron Ramsdale & would ideally like to bring in a homegrown goalkeeper to help them comply with Premier League squad rules.

- Wojciech Szczesny
- Jason Steele
- Diant Ramaj

[@sr_collings] #afc

Newcastle are frontrunners to sign Arsenal goalkeeper Aaron Ramsdale, who is expected to leave in search of first-team football. [@sr_collings] #afc

sickstick komentarzy: 278809.05.2024, 12:12

@silvano95 napisał: "Arsenal eyeing one of Wojciech Szczęsny, Jason Steele and Dinat Ramaj as second choice keeper next season
(@sr_collings )"

Ajax stracił w tym sezonie 84 gole w 45 meczach we wszystkich rozgrywkach, a media łączą nas z ich bramkarzem (Ramaj) i środkowym obrońcą (Hato)

krzysiu357 komentarzy: 62309.05.2024, 11:59

@silvano95: a szczesny jest wtedy dalej liczony jako hg?

silvano95 komentarzy: 984009.05.2024, 11:56

(@sr_collings )

darek250s komentarzy: 10337 newsów: 509.05.2024, 11:53

@krzysiu357:

Podeślij link i która to minuta?

krzysiu357 komentarzy: 62309.05.2024, 11:48

Ktos ogladal wczoraj kanal sportowy po meczu?
pierwsze 2 telefony do studia to kibice Arsenalu. Nawet panowie w studio byli zdziwieni. Ktos z was sie moze dodzwonil?

Oldgunner3 komentarzy: 981709.05.2024, 11:42

@Barney: Raczej nie zyskał a nie stracił,tam przecież mogła w ogóle nie paść bramką bo po gwizdku bramkarz i obrońcy RM spasowali.Wątpię żebym mocno płakał(pewnie w danym momencie trochę tak),ale skoro już zostało potwierdzone że obaj gracze Bayernu byli na spalonym to cóż pechozol zdecydowanie bardziej bym się wkurzył gdyby sędzia podyktował przeciw nam karny a la padolino czy odwalił akcję jak w oamiętnym meczu z barcelonką i RvP w roli głównej. Bayern sam się wyeliminował ,miał wszystko w swoich rękach i to wypuścił.Po części zadecydowała silniejsza ławka rez. gospodarzy trochę jak w meczu z nami - my również mamy kiepską ławkę i jak podstawa nie daje rady to ciężko liczyć na pozytywny sygnał od zmienników - chyba,że Trossard nie zaczyna w pierwszej 11.Mecze,a zwłaszcza dwumecze wygrywa się jak wojny - ten wygrywa kto ma bogatsze zaplecze,głębsze rezerwy.

sickstick komentarzy: 278809.05.2024, 11:41

@Theo10 napisał: "Na ostatnie 14 edycji LM, Real 12 razy doszedł conajmniej do 1/2, a 5 razy wygrał cały turniej - to jest doświadczenie."
Jak byłem dzieckiem to miałem tak obcykaną grę w Mario, że przechodziłem ją na sprincie, a na niektórych etapach potrafiłem nawet na moment zamykać oczy.
To właśnie robi Real Madryt w lidze mistrzów od pewnego czasu.

darek250s komentarzy: 10337 newsów: 509.05.2024, 11:27

Theo10 komentarzy: 829809.05.2024, 10:42

@Barney: „Znów real 2 gole w 3m i fuksem awans”

Raz, to można mówić o fuksie.
A jak się takie rzeczy robi wielokrotnie, to jest to determinacja, wyrachowanie, doświadczenie i jakość. Tu nie ma przypadku.

Barney komentarzy: 2100509.05.2024, 10:32

@Oldgunner3:

Jakby Arsenal tak stracił to byś inaczej śpiewał.

wajktor1998 komentarzy: 126009.05.2024, 10:18

Wczoraj podobno Kimmich zostal wkrecony w ziemie przez Viniego. Ciekawy jestem jak Gabi w formie z zeszlego sezonu poradziłby sobie z Niemcem.

FlameDood komentarzy: 145909.05.2024, 10:16

@kaziu874 napisał: "Ostatnie 16 meczów na Old Trafford, a ja i tak jestem spokojny i wiem, że w niedzielę wskakujemy na fotel lidera i nie oddajemy go już do końca."
Oby tak było. Dzisiaj ten mecz dwa razy mi się śnił i ani razu go Arsenal nie wygrał. Do trzech razy sztuka i na prawdziwej murawie jedziemy z nimi.

bizooon komentarzy: 696409.05.2024, 10:08

Oby. Musimy w atatku być konsekwentni. Mają dziurawą obronę ale w ataku i z kontry są groźni. Na nas się przygotują i zagrają mecz sezonu pewnie. Ten Hair i tak poleci po sezonie - nawet jak wygra wszystko do końca. A ja nawet uwierzę że Antony jest w stanie nam gola strzelić no i pewnie ten jeden mecz w sezonie co mu wychodzi wyjdzie Martialowi. Niemniej - musimy wygrać to !

nielegalny komentarzy: 46309.05.2024, 10:07

Potwierdzam, zaglądałem do kryształowej kuli i właśnie tak będzie :)

kaziu874 komentarzy: 674809.05.2024, 10:03

1 wygrana
5 remisów
10 porażek
Bramki 17:32

ozzy95 komentarzy: 1978 newsów: 109.05.2024, 09:31

@technik93 napisał: "nie powiesz mi, że w meczu z Bayernem wyjście Rayi, kolejno wylew Gabriela i Kiwiora były następstwem zbyt dużej intensywności w sezonie :D
Liverpool dostał manto u siebie od Atalanty, WHU od Bayeru... jeszcze się zaraz okaże, że AV odpadnie z Olympiakosem"

ale teraz stosujesz hiperbole, która mi się nie podoba. Moja teza dotyczy ogólnego zjawiska, które polega na tym, że kluby angielskie nie zawsze dominują Europę, pomimo najbardziej wymagających rozgrywek ligowych i prawdopodobnie najwyższego ich poziomu w Europie. A najwyższa intensywność jest poparta statystykami, dotyczącymi liczby sprintów i skoków pressingowych oraz dystansów które zawodnicy pokonują. Liga niemiecka np. ma 18 zespołów i przerwę zimową, nie ma pucharu ligii. Nie wspominając o poziomie rozgrywek. Jestem ciekaw co myślałeś rok temu, gdy LM wygrywało City a LK West Ham, wtedy liga angielska the best, ale w rok już przereklamowana?

Poza tym wracając do meczu z Bayernem i tego co napisałeś. Nie, ta akcja i błędy w niej nie wynikały z intensywności ligi, wynikały z braku koncentracji. Ale też nie z jej powodu bezpośrednio przegraliśmy dwumecz. Jeśli oglądałeś drugie spotkanie to musiałeś zauważyć też, że po stracie bramki w ostatnich 20-30 minutach zamiast gonić wynik, mieliśmy ogromny problem z zaskoczeniem Bawarczyków i skonstruowaniem sensownej akcji, większość graczy nie miała z czego depnąć i nie grała na swojej optymalnej intensywności, to moim zdaniem różnica, którą robić może właśnie liga i jej poziom.

Be4Again komentarzy: 342009.05.2024, 09:21

Zmarnował najlepsze lata swojej kariery grając w kurniku, a na koniec przeszedł do BL i trafił na sezon życia Bayeru Leverkusen, który zdetronizował Bayern :D

To motyw na solidną komedię z Adamem Sandlerem w roli głównej :D

Be4Again komentarzy: 342009.05.2024, 09:18

Harry Kane to piłkarz mem :D Idzie do Bayernu żeby w końcu wygrać jakieś trofeum wyższe rangą od Audi Cup i się okazuje, że Bayern po raz pierwszy od 12 lat Bayern nie wygrywa żadnego trofeum :D

Jak tu się nie śmiać? :D

Oldgunner3 komentarzy: 981709.05.2024, 08:58

@Barney: Real awansował do finału bo jest klasową drużyną,wyeliminować City w dwu meczu to nie w kij dmuchał,a wczorajszy płacz Szkopów odnośnie spalonego ( jak się okazało obaj gracze BM byli na pozycji spalonej)jest żałosny tam i tak byłaby długa droga jeszcze do wykorzystania tej sytuacji.To nie był drukowany karny.Dobrze,że nie będzie bundesfinału.Już wolę ten Real przynajmniej leją pajaców z Barcelonki i Bayernu.

Theo10 komentarzy: 829809.05.2024, 08:11

@Loka: „ Nasi mogli by oglądać ich mecze i uczyć się jak grać w LM może w końcu nie mieli by nóg jak z waty w kluczowych momentach...”

Jakie nogi z waty z kluczowych momentach… Ty oglądasz w ogóle ten sezon, czy tylko przychodzisz marudzić?
Dla porównania z naszej wyjściowej 11 w meczu z Bayernem tylko 4 graczy kiedykolwiek wcześniej grało w LM i żaden w barwach Arsenalu.

W PL w kluczowych meczach z największymi sobie świetnie radzimy i nie ma tu mowy o żadnych nogach z waty. W LM chłopaki jeszcze muszą zebrać trochę doświadczenia.

Barney komentarzy: 2100509.05.2024, 07:54

Znów real 2 gole w 3m i fuksem awans ciekawe czy te mecz to ni są ustawione. Oni mają największy fan base na świecie może to się kalkuluje.

Loka komentarzy: 33409.05.2024, 07:29

Jak zawsze Wielki REAL zwycięzca. Nasi mogli by oglądać ich mecze i uczyć się jak grać w LM może w końcu nie mieli by nóg jak z waty w kluczowych momentach....

sWinny komentarzy: 784909.05.2024, 07:05

Heheh Bayern miał ponad 200 minut na to, żeby wygrać z Realem a czepiają się sędziego że nie puścił wątpliwego spalonego. Przecież po gwizdku dwóch zawodników Realu odpuściło grę, bramkarz również przestał bronić.
Gdyby Marciniak to puścił to jak na moje Bayern nie miałby szans strzelić bramki. Po prostu zawodnicy Realu by doskoczyli i tyle w temacie.

GreKa komentarzy: 339509.05.2024, 06:55

@technik93 napisał: "Jak mogliśmy odpaść z takimi farmerami, jak Bayern... Chyba,że to my jesteśmy tymi farmerami, a liga angielska jest po prostu przereklamowana... Who knows"
Musisz mieć smutne życie z tego co widzę.

technik93 komentarzy: 15109.05.2024, 03:27

@ozzy95: nie powiesz mi, że w meczu z Bayernem wyjście Rayi, kolejno wylew Gabriela i Kiwiora były następstwem zbyt dużej intensywności w sezonie :D

Ranczomen komentarzy: 1235209.05.2024, 00:58

@enrique napisał: "“We were all for a German Final. Everyone except the Polish referees!”"

Jak widać po dzisiejszym meczu niemcy mają problem z łapaniem... Nie tylko piłki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

TheGunners273 komentarzy: 98609.05.2024, 00:21

Jest już wypowiedź Szymona:

enrique komentarzy: 1926909.05.2024, 00:21

Bayern’s Director Max Eberl: “We were all for a German Final. Everyone except the Polish referees!”

Oho, zaczyna się.

Overmars84 komentarzy: 16709.05.2024, 00:21

Według mnie decyzja prawidłowa (był spalony) ale mimo wszystko sędziowie popełnili błąd nie czekając z akcją do końca tak jak przy golu na 2:1 dla Realu. No cóż.. Real tak już ma :) zawsze na ich korzyść. Akurat w tym spotkaniu dobrze że tak się stało, nie lubię Bayernu i H. Kane :))

Overmars84 komentarzy: 16709.05.2024, 00:16

@enrique napisał: "Tam nie było spalonego Panowie, ręka piłkarza Realu była wysunięta do przodu."

Ręką bramki strzelić się nie da, dobranoc :)

enrique komentarzy: 1926909.05.2024, 00:11

Max Eberl: Marciniak przyznał się do popełnienia błędu przy golu na 2:2.
via Nicolo Schira

mar12301 komentarzy: 2315308.05.2024, 23:56

@enrique: wow

enrique komentarzy: 1926908.05.2024, 23:50

@mar12301 napisał: "gdzie idzie? Do canal?"
Wraca do TVP, ma ponoć zostać jedną z głównych twarzy działów sportowych.

mar12301 komentarzy: 2315308.05.2024, 23:49

@enrique: gdzie idzie? Do canal?

enrique komentarzy: 1926908.05.2024, 23:48

Bardzo ładne pożegnanie pani redaktor w studiu Polsat Sport.

Frytek komentarzy: 320308.05.2024, 23:37

@Rafson95: tutaj chodziło to to, że gwizdek był, a to do potem nie może być ocenione przez VAR.

Rafson95 komentarzy: 1057808.05.2024, 23:35

@Boras94: Ok, nie zaczaiłem tego za 1 razem. W takim razie zgoda, choć mimo wszystko moim zdaniem decyzja prawidłowa